خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » حمله وحشت چیست؟ علل ، علائم و درمان قطعی حمله وحشت را تشخیص دهید

حمله وحشت چیست؟ علل ، علائم و درمان قطعی حمله وحشت را تشخیص دهید

حمله وحشت چیست؟ علل ، علائم و درمان قطعی حمله وحشت را تشخیص دهید

حمله وحشت یا حمله وحشت ، مانند سایر حملات عصبی ، علائمی مانند تعریق ، ضربان قلب سریع و تنفس سریع ایجاد می کند. اما چون هنگام شروع حمله خواب بودید ، ممکن است ترس بیشتری داشته باشید. مانند حملات وحشت روزانه ، می توانید برای رفع اضطراب یا ترس شدید و سایر علائم اقداماتی انجام دهید. اگر حمله وحشت به طور منظم رخ دهد ، ممکن است بتوانید روش های درمانی را پیدا کنید. روش هایی که به طور کلی می توانند از حملات وحشت جلوگیری کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حمله وحشت که شما را از خواب بیدار می کند ، در مجله Cyrus بیشتر بخوانید.

در هنگام حمله وحشت چه اتفاقی می افتد؟

حمله وحشت چیست؟ تشخیص علائم و درمان قطعی حمله وحشت

علائم اولیه حمله وحشت در هر زمان از روز را می توان به سه دسته تقسیم کرد. تا بتوانید با اطمینان بگویید که دچار حمله وحشت شده اید. شما باید 4 یا بیشتر از این علائم مختلف را همزمان داشته باشید.

آ. علائم جسمی

تعریق
لرز
حالت تهوع
تپش قلب
احساس ضعف یا بی ثباتی
احساس سرگیجه یا سبکی سر
تنگی نفس
ناراحتی یا درد در قفسه سینه
سوزن سوزن شدن یا بی حسی
گرگرفتگی

ب- علائم احساسی

داشتن ترس ناگهانی از مرگ
ترس از دست دادن کنترل
ترس از حمله ناگهانی

علائم ذهنی

خفگی

احساس جدا شدن از خود یا واقعیت ، معروف به "شخصیت زدایی" و "تخلیه واقعیت".

چه عواملی باعث حمله وحشت در شب می شود؟

مشخص نیست که چه عواملی باعث حمله وحشت می شود. یا چرا از هر 75 نفر 1 نفر دچار حمله وحشت مزمن می شود که به آن "اختلال وحشت" نیز می گویند.
محققان علل اساسی این اختلال را شناسایی کرده اند که ممکن است خطر حملات وحشت را افزایش دهد:

ژنتیک

اگر اعضای خانواده ای دارید که سابقه حملات وحشت یا اختلال وحشت دارند. احتمالاً حملات وحشت را تجربه خواهید کرد.

فشار

اضطراب همان حمله وحشت نیست ، اما این دو وضعیت ارتباط تنگاتنگی دارند. احساس استرس ، خستگی مفرط یا اضطراب شدید می تواند یک عامل خطر برای حملات وحشت در آینده باشد.

تغییرات در شیمی مغز

تغییرات هورمونی یا تغییرات دارویی ممکن است روی شیمی مغز شما تأثیر بگذارد. این می تواند منجر به حملات وحشت شود.

اتفاقات زندگی

اختلال در زندگی شخصی یا شغلی شما می تواند اضطراب یا نگرانی زیادی ایجاد کند. این اختلالات می تواند منجر به حملات هراس شود.

شرایط پس زمینه

شرایط و اختلالات ممکن است احتمال حمله وحشت را افزایش دهد. این شرایط ممکن است شامل موارد زیر باشد:

اختلال اضطراب عمومی
اختلال استرس حاد
اختلال استرس پس از سانحه
وسواس عملی
افراد مبتلا به هراس های خاص نیز ممکن است دچار حملات وحشت شوند و به طور ناگهانی بیدار شوند.

حملات وحشت قبلی

ترس از حمله وحشت دیگر ممکن است اضطراب را افزایش دهد. این ترس می تواند منجر به کاهش خواب ، افزایش استرس و افزایش خطر حملات وحشت بعدی شود.

حملات هراس چگونه تشخیص داده می شود؟

آزمایش خون ، آزمایش تصویربرداری و معاینات بدنی نمی تواند تشخیص دهد که شما دچار حمله وحشت شده اید یا به یک اختلال وحشت مبتلا هستید. با این حال ، این آزمایشات می تواند شرایط دیگری را که می توانند علائم مشابهی از جمله تیروئید و بیماری های قلبی ایجاد کنند ، رد کند.

اگر نتایج آزمایش وضعیت زمینه ای را نشان ندهد ، ممکن است پزشک در مورد علائم و سابقه سلامتی ، وقایع زندگی و سایر عواملی که باعث اضطراب شما می شوند با شما صحبت کند.

اگر پزشک شما فکر کند شما دچار حمله وحشت یا اختلال وحشت شده اید ، ممکن است شما را برای ارزیابی بیشتر به یک متخصص بهداشت روان ارجاع دهد. یک درمانگر یا روانشناس می تواند به شما کمک کند تا دلایل اختلال وحشت را بفهمید و سعی کنید آنها را از بین ببرید.

چگونه می توان از حملات وحشت جلوگیری کرد؟

اگرچه حملات هراس ممکن است ناخوشایند باشند اما خطری ندارند. علائم آن ممکن است ناراحت کننده باشد و باعث وحشت شود ، اما این روش های درمانی به کاهش و متوقف کردن آنها کمک می کند. درمان حملات وحشت شامل موارد زیر است.

درمان فوری

اگر دچار حمله وحشت شدید ، مراحل زیر ممکن است به کاهش علائم کمک کند:

به خودتان کمک کنید تا آرام شود

به جای تمرکز بر احساسات عجولانه خود ، بر خود تمرکز کنید. یعنی سعی کنید آرام و عمیق نفس بکشید. احساس کنید قفسه سینه و شانه ها کشیده شده اند و به عضلات خود بگویید که آزاد شوند.

حواس خود را پرت کنید

اگر علائم حمله وحشت دارید ، می توانید با سپردن وظیفه دیگری از احساسات فاصله بگیرید. می توانید از 100 تا 3 ، 3 تا 3 حساب کنید. می توانید با یک دوست در مورد یک خاطره خوب یا یک داستان خنده دار صحبت کنید. تمرکز افکار خود به دور از احساسات موجود در بدن به آنها کمک می کند تا اضطراب خود را کاهش دهند.

خودت رو خنک کن

بسته های یخ را آماده کنید و چند عدد را از قبل در فریزر داشته باشید. پس از حمله وحشت ، آنها را به پشت یا گردن خود بمالید. یک لیوان آب سرد را به آرامی بنوشید. با غلبه بر گرگرفتگی احساس "خونسردی" کنید.

قدم زدن

کمی ورزش سبک ممکن است به آرامش بدن کمک کند. اگر می توانید ، از دوستی بخواهید که با شما راه برود. حواس پرتی اضافی تسکین خوبی است.

درمان های طولانی مدت

اگر حملات وحشت منظم دارید ، در مورد گزینه های درمان با پزشک خود صحبت کنید. او می تواند به شما کمک کند تا تعداد حملات را کاهش داده و از وقوع آنها در آینده جلوگیری کند. این روش های درمانی شامل موارد زیر است:

رفتار درمانی شناختی

رفتار درمانی شناختی (CBT) نوعی روان درمانی است. در طول جلسات ، شما با یک درمانگر کار خواهید کرد تا علل احتمالی حملات وحشت خود را درک کنید. استراتژی هایی نیز برای کمک به شما در کاهش سریع علائم در صورت عود ، ایجاد خواهد شد.

تجویز کردن

پزشک ممکن است داروهای خاصی را برای جلوگیری از حملات وحشت در آینده تجویز کند. اگر هنگام مصرف این داروها دچار حمله وحشت شوید ، علائم ممکن است کمتر باشد.

چه موقع به پزشک مراجعه کنیم

علائم ممکن است نشان دهد که وقت آن رسیده است که در مورد حملات وحشت و درمان های احتمالی با پزشک خود صحبت کنید. این علائم عبارتند از:

در 1 ماه بیش از 2 حمله وحشت دارید.
از ترس بیدار شدن با حمله وحشت دیگر ، در خوابیدن یا استراحت مشکل دارید.
شما علائم دیگری را نشان می دهید که ممکن است به حملات وحشت مرتبط باشد ، مانند اختلالات اضطرابی یا اختلالات استرس.

بیدار شدن از حمله وحشت چگونه است؟

اگر با حمله وحشت از خواب بیدار شوید ، احساس گیجی طبیعی است.
ممکن است در دانستن اینکه خواب می بینید یا نه مشکل داشته باشید. حتی ممکن است فکر کنید دچار حمله قلبی شده اید. علائمی مانند درد قفسه سینه غیر معمول نیست.

بیشتر حملات وحشت بیش از 10 دقیقه طول نمی کشد و علائم در آن مرحله فروکش می کنند. اگر با حمله وحشت از خواب بیدار شوید ، ممکن است به اوج علائم نزدیک شوید. سپس می توان علائم را کاهش داد.

نتیجه گیری نهایی

مشخص نیست که چرا افراد حملات هراس را تجربه می کنند ، اما برخی عوامل محرک ممکن است احتمال بیدار شدن با حملات وحشت را افزایش دهند. ممکن است فقط یک حمله وحشت داشته باشید یا چندین حمله داشته باشید. با این حال ، این بیماری قابل درمان است. می توانید برای تسکین علائم اقداماتی انجام دهید. همچنین می توانید با استفاده از داروها و داروها از حملات هراس جلوگیری کنید و از حملات وحشت در آینده جلوگیری کنید.

همچنین ببینید

دلایل آبریزش بینی و درمان های خانگی

دلایل آبریزش بینیسینوزیت حاد (عفونت سینوس)آلرژیسندرم Churg-Straussسرماخوردگیاستفاده بیش از حد از اسپری بینیسپتوم معکوساعتیاد به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *