خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » درد آرتروز را بدون دارو کنترل کنید اما چگونه!؟

درد آرتروز را بدون دارو کنترل کنید اما چگونه!؟

آرتروز شایعترین شکل التهاب مفصل است. در افراد بالای 60 سال بین 10 تا 18 درصد است. حدود 2 میلیون نفر در استرالیا و 30 تا 35 میلیون نفر در ایالات متحده مبتلا به آرتروز هستند.

آرتروز یک بیماری مفصلی است که در اثر از بین رفتن غضروف مفصلی و استخوان زیر آن ایجاد می شود.

شایع ترین علائم آرتروز درد و خشکی مفاصل است. در آغاز ، این علائم ممکن است تنها پس از ورزش بروز کنند ، اما با گذشت زمان ، این علائم همچنان پابرجا هستند.

علائم دیگری که ممکن است رخ دهد شامل تورم مفصل ، کاهش دامنه حرکتی و ضعف و بی حسی بازوها و پاها هنگام تماس با پشت است.

مفاصل رایج درگیر مفاصل نزدیک نوک انگشتان ، پایه شست ، گردن ، انتهای تحتانی ستون فقرات ، زانوها و مفاصل ران است.

مفاصل یک طرف بدن معمولاً بیشتر درگیر می شوند. علائم به مرور زمان ایجاد می شوند و در فعالیت های روزمره اختلال ایجاد می کنند.

عوامل م Contثر شامل سابقه آسیب قبلی مفصل ، اختلالات قبلی مفصل یا اندام است. خطر ابتلا به آرتروز در افرادی که دارای اضافه وزن و پاهای کوتاه هستند یا شغلی دارند که فشار زیادی به مفاصل وارد می کند بیشتر است.

متخصصان معتقدند که آرتروز در اثر فشار مکانیکی روی مفصل و فرآیندهای التهابی خفیف ایجاد می شود.

علائم زمانی بروز می کنند که غضروف مفصلی به تدریج آسیب ببیند و استخوان زیر آن آسیب ببیند. همچنین به دلیل عدم تحرک عضلات اطراف مفصل ایجاد می شود. بر خلاف آرتریت روماتوئید ، عضلات در این شرایط معمولاً گرم یا قرمز نمی شوند.

درمان شامل ورزش ، کاهش فشار بر مفصل ، استفاده از دستگاه های محافظ مفصل ، مسکن ، استفاده از عصا و استراحت است.

کاهش وزن باعث خستگی و خستگی مداوم می شود. جراحی تعویض مفصل اگر بیمار همچنان دردی داشته باشد که با وجود استفاده از همه روش های درمانی در فعالیت های روزمره او اختلال ایجاد کند ، ممکن است مفید باشد. مفصل تعویض معمولاً 10 تا 15 سال طول می کشد.

امروزه از چندین روش برای کنترل درد ناشی از آرتروز استفاده می شود. این روشها شامل استفاده از PRP ، روشهای فرکانس رادیویی (با استفاده از امواج رادیویی) در اعصاب مفصلی یا مفصلی و تزریقات داخل مفصلی است که به جای داروهای کورتیکواستروئید و داروهای ضد التهاب ، عامل بهبودی هستند.

انتخاب این روش ها بسته به آرتروز توسط متخصص درد به شدت به بیمار توصیه می شود. توجه به این نکته مهم است که استفاده از این روشها عوارض مسکن را کاهش می دهد ، اما توجه به این نکته ضروری است که ادامه بهبود نیاز به ادامه ورزش بیمار و استفاده از روشهای حمایتی دیگر مانند آب درمانی و فیزیوتراپی برای کمک به عملکرد بهتر مفصل است. آهسته

دکتر فریده محمد طاهری – همکار درد

همچنین ببینید

دلایل آبریزش بینی و درمان های خانگی

دلایل آبریزش بینیسینوزیت حاد (عفونت سینوس)آلرژیسندرم Churg-Straussسرماخوردگیاستفاده بیش از حد از اسپری بینیسپتوم معکوساعتیاد به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *