خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » پازل جالب جدید برای مهمانی ها و مهمانی ها

پازل جالب جدید برای مهمانی ها و مهمانی ها

معماهای جالب برای مهمانی ها و مهمانی ها

معما یکی از سرگرمی های جذاب و مهیج است که جدا از جنبه سرگرمی و سرگرمی بدون هزینه ، اندازه گیری سطح هوش افراد ، خوابگاه ها و مهمانی ها بهانه خوبی برای به چالش کشیدن ذهن مخاطبان است با طراحی یک معما و این نوعی فضای هیجان انگیز ایجاد کنید. زیرا بعضی اوقات پاسخ دادن به یک معمای آسان چنان گیج کننده و گمراه کننده می شود که پاسخ دهنده هیجان زده و هیجان زده می شود چه برسد به اینکه معما سخت و غیر قابل درک باشد.

اگر شما علاقه مند هستید که با طراحی پازل از مهمانان خود پذیرایی کنید ، پیشنهاد می کنیم این قسمت از Namnak را از دست ندهید ، زیرا در اینجا انواع پازل ها ، مخصوص دوره های خانوادگی برای همه سنین و در سطح نه چندان سخت وجود دارد. جمع آوری آن بسیار آسان نیست ، که مطمئناً برای شما مفید خواهد بود. بنابراین با ما همراه باشید تا از این معماهای هیجان انگیز لذت ببرید.

1. بعضی از ماه ها 30 روز ، بعضی 31 روز دارند. چند ماه 29 روز دارد؟

پاسخ معما: همه ماه ها حداقل 29 روز دارند.

2. اگر پزشک 3 قرص به شما بدهد و از شما بخواهد هر نیم ساعت 1 قرص بخورید ، مصرف تمام قرص ها چه مدت طول می کشد؟

پاسخ معما: 1 ساعت (شما یک قرص را در ساعت 1 و # ساعت دیگر و دیگری را در 1/5 و ساعت دیگر و ساعت دیگر را در ساعت 2)

3. من ساعت 8 شب به رختخواب رفتم و ساعت خود را ساعت 9 تنظیم کردم تا زنگ بخورد چند ساعت خوابم که از صدای زنگ ساعت بیدار شدم؟

پاسخ معما: ساعت کوکی نمی تواند بین شب و روز تشخیص دهد ، بنابراین با رسیدن 9 ساعت اول ، ساعت 9 شب شب زنگ می خورد.

4. عدد 30 را به نصف تقسیم کرده و عدد 10 را به نتیجه اضافه کنید. چه عددی بدست می آید؟

پاسخ معما: 70 (تقسیم بر نصف برابر است با ضرب در 2).

5- چوپانی گوسفندانش به جز 9 مرده ، چند گوسفند برای او باقی مانده است؟

جواب معما: 9 گوسفند.

6. اگر فقط یک کبریت دارید و وارد یک اتاق سرد و تاریک می شوید که در آن بخاری روغن ، چراغ روغن و شمع وجود دارد ، کدام یک را اول روشن می کنید؟

پاسخ معما: مسابقات

7. شخصی خانه ای ساخت که 4 پنجره در جنوب پنجره دارد. یک خرس بزرگ در حال نزدیک شدن به این خانه است. این خرس چه رنگی است؟

جواب معما: سفید زیرا خانه ای که هر چهار دیوار آن رو به جنوب باشد باید در انتهای قطب جنوب باشد.

8- اگر از 3 سیب 2 عدد سیب بگیرید ، چند عدد سیب دارید؟

جواب معما: 2 عدد سیب.

9. شما در یک اتاق با سه کلید برق و یک در بسته هستید. کلیدهای روشن / خاموش آن طرف درب هستند اما اگر در را باز کنید دیگر هرگز به کلیدها نخواهید رسید. چگونه می توانید به طور قطع بدانید که هر لامپ به کدام سوئیچ متصل است؟

جواب معما: دو کلید اول را روشن کنید و هر دو را به مدت 5 دقیقه روشن بگذارید. بعد از 5 دقیقه کلید دوم را خاموش کرده و به سمت دیگر درب بروید. لامپ برای کلید اول است ، دو لامپ را لمس کنید ، لامپ گرم برای کلید دوم است و لامپ سرد برای کلید سوم است.

10. مردی چادر خود را ترک کرده و سه مایل جنوب ، سه مایل شرق و سپس سه مایل شمال راه می رود تا دوباره به چادر خود برسد. وقتی وارد چادر می شود با خرسی روبرو می شود که غذای خود را می خورد. خرس چه رنگی است؟

جواب معما: سفید. تنها مکان برای رسیدن به نقطه اول با سه مایل به جنوب ، سه مایل به شرق و سه مایل به شمال قطب شمال است و تمام خرس های قطب شمال سفید هستند.

11. مردی در حال مشاهده عکس شخصی است. دوستش از او می پرسد کیست؟ مرد پاسخ می دهد: من خواهر و برادری ندارم. اما پدر این مرد پسر پدر من است. اون عکس کی بود؟

پاسخ معما: پسر این مرد است.

12. والدین شش پسر دارند که هر کدام یک خواهر دارند. چند نفر در این خانواده هستند؟

جواب معما: نه. والدین ، ​​شش پسر و یک دختر.

13. در هنگام مرگ ، مردی به دو پسر خود می گوید که برای تقسیم ارث در یک مسابقه شتر مسابقه دهند و کسی که شتر در انتهای آن از خط پایان عبور می کند ، برنده می شود و تمام دارایی به او می رسد. دو پسر سوار شترهایشان روزها در کویر پرسه می زنند و هیچ کدام نمی خواهند از خط پایان عبور کنند. سرانجام ، آنها داستان را برای یک مرد خردمند تعریف می کنند ، و سپس آنها به سرعت سوار شتر شده و به خط پایان می رسند. پیرمرد به آنها چه گفت؟

پاسخ معما: قانون مسابقه این بود که صاحب شتری که آخرین خط را از خط پایان عبور کرد برنده شد. به گفته مرد خردمند ، آنها شترها را عوض کردند تا روند مسابقه را معکوس کنند.

14. مردی بدون چتر و کلاه ساعتها در زیر باران راه می رود. سرانجام ، وقتی به خانه می رسد ، به جز موهای مرد ، تمام بدن او خیس است. چرا؟

جواب معما: مرد کچل بود.

15- در یک کلاس 14 دانش آموز دختر وجود دارد. 8 نفر آنها لباس آبی و 2 نفر آنها دختر نیستند و لباس آبی نیز بر تن ندارند. اگر 5 نفر از آبی پوشان دختر باشند ، چند دانش آموز در این کلاس حضور دارند؟

پاسخ معما: 19 نفر

16- شخصی که آن را درست می کند ، نیازی به آن ندارد. شخصی که آن را می خرد از آن استفاده نمی کند و شخصی که از آن استفاده می کند اصلاً نمی داند که از آن استفاده می کند. اون چیه؟

جواب معما: تابوت

17. جسد یک زن در حیاط یک ساختمان چند طبقه پیدا می شود. به نظر می رسد او خودش را از یکی از طبقات به پایین انداخته است. وقتی پلیس رسید ، او به طبقه اول می رود و پنجره را باز می کند و یک سکه به بیرون پرتاب می کند. سپس او همین کار را در کلاسهای دیگر تکرار می کند و سرانجام نتیجه می گیرد که این یک خودکشی نبوده بلکه یک قتل بوده است. چرا؟

جواب معما: چون پنجره ها در همه طبقات بسته بودند.

18- دختری در مراسم خاکسپاری مادرش عاشق مردی می شود ، اما پس از مراسم هرگز نمی تواند او را پیدا کند یا شماره او را پیدا کند. چند روز بعد ، خواهر این دختر درگذشت و پلیس گفت که او کشته شده است. چه کسی او را کشت؟

جواب معما: آن دختر. او فکر کرد که اگر شخص دیگری در خانواده اش بمیرد ، آن مرد دو بار به مراسم خاکسپاری می آید و آنها با هم ملاقات می کنند.

19. من یک شهر دارم ، اما خانه ندارم. من کوه دارم ، اما درخت ندارم. من آب دارم اما ماهی ندارم. من چی هستم؟

پاسخ معما: نقشه

20. می دانید که 2 + 2 برابر 2 × 2. حال سه عددی را پیدا کنید که حاصل جمع آنها برابر با حاصلضرب آنها باشد.

پاسخ معما: اعداد 1 ، 2 و 3.

21. برادری به برادر کوچکتر خود می گوید: دو سال پیش ، من سه برابر بزرگتر از برادرم بودم. سه سال بعد ، من دو برابر برادرم پیر می شوم. هر کدام چند سال دارند؟

پاسخ ریدل: برادر بزرگتر 17 ساله و کوچکتر 7 ساله است. دو سال پیش آنها 15 و 5 ساله بودند و سه سال بعد آنها 20 و 10 ساله می شوند.

22. اگر من را دارید ، می خواهید من را شریک کنید. اما اگر مرا شریک کنی ، دیگر مرا نخواهی داشت. من چی هستم؟

پاسخ معما: راز

23- چه چیزی پر از سوراخ است اما هنوز آب را درون خود نگه می دارد؟!

جواب معما: اسفنج

24. من وقتی جوان هستم قد بلندم و وقتی پیر هستم قد کوتاه دارم. من چی هستم؟

پاسخ معما: شمع ها

25. آنچه در مقابل شماست اما نمی توانید آن را ببینید؟!

پاسخ معما: آینده

26. کدام ماه از سال 22 روز دارد؟

پاسخ معما: همه ماه های سال!

27. یک خانه یک طبقه وجود دارد که همه چیز زرد است. دیوارهای زرد ، درهای زرد ، مبلمان زرد. به نظر شما پله ها چه رنگی دارند؟

جواب معما: خانه راه پله ندارد!

28. چه چیزی بالا می رود اما هرگز پایین نمی رود؟

پاسخ معما: عصر انسان

29. من هر جا که هستم دنبالت می آیم و تمام حرکاتت را حفظ می کنم ، اما تو نمی توانی من را بگیر ، من چه هستم؟

جواب معما: سایه

30. مردی در یک طرف رودخانه ایستاده و سگ خود را در آن طرف رودخانه صدا می کند. سگ بدون استفاده از پل و قایق از رودخانه عبور می کند ، اما خیس نمی شود. چرا؟

پاسخ معما: رودخانه یخ زده بود.

31. اگر با یک اتوبوس با 43 مسافر از مشهد به تهران رانندگی می کنید و 5 نفر را در مسیر خود یعنی شهر نیشابور پیاده می کنید و 7 نفر جدید را سوار می کنید ، همچنین 8 نفر را در شهر دامغان پیاده کنید و 4 نفر را سوار کنید و در نهایت وارد شوید در تهران بعد از 14 ساعت ، نام راننده اتوبوس شما چیست؟

پاسخ معما: نام شما

32. قاتلی که به اعدام محکوم شده باید یکی از این سه اتاق را انتخاب کند: در اتاق اول آتش در حال سوختن است ، در اتاق دوم پر از آدم کش با اسلحه ، و در اتاق سوم یک گله شیر وجود دارد که سه ساله است آنها چیزی نخورده اند. کدام یک از این اتاق ها ایمن ترند؟

پاسخ معما: اتاقی پر از شیر ، زیرا شیرها خیلی قبل از گرسنگی مردند.

33. استادانی که سوغاتی درست می کنند می توانند یک قایق را در بطری بگذارند. آیا می توانید راهی برای قرار دادن خیار در بطری پیدا کنید؟ بدون بریدن خیار یا شکستن بطری؟

جواب معما: وقتی خیار هنوز خیلی کوچک است ، بدون اینکه آن را از ساقه جدا کنیم ، آن را درون بطری می گذاریم و می گذاریم در بطری رشد کند و بزرگ شود.

34. جیمز سه روز در بیمارستان بوده است. او نه بیمار بود و نه مجروح بود ، با این حال مجبور شد بعد از مرخص شدن از بیمارستان منتقل شود. علت چیست؟

پاسخ ریدل: جیمز تازه در بیمارستان متولد شد.

35. موسی چند حیوان را با خود به کشتی برد؟

پاسخ معما: این مأموریت به عهده حضرت نوح بود نه حضرت موسی.

همچنین ببینید

همه چیز در مورد موجودات فضایی و بشقاب پرنده ها

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که وجود یا عدم وجود غریبه ها را …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *