خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » علائم جسمی و روحی افسردگی

علائم جسمی و روحی افسردگی

وقتی فردی افسرده را تصور می کنید ، احتمالاً به شخصی فکر می کنید که همیشه غمگین و ناامید باشد. اما یک نکته را باید بخاطر بسپارید این است که علائم افسردگی چه از نظر عاطفی و چه از نظر جسمی می توانند آنقدر ظریف و نامحسوس باشند که خیلی قابل تشخیص نیستند.

به گزارش آلامتو ، به نقل از پیشگیری؛ ریچارد کراویتس ، استاد روانشناسی بالینی در دانشگاه کالیفرنیا و دیویس ، متخصص تشخیص افسردگی ، گفت: "علائم اولیه افسردگی."

علائم افسردگی همیشه به گونه ای نیست که فرد ناراحت به نظر برسد. در چنین مواردی ، بیماران به طور قطعی نمی دانند که افسردگی علت علائم آنها است یا خیر ، از یک طرف به دلیل اینکه افسردگی را با ضعف برابر می دانند و از طرف دیگر به هیچ وجه علائم خود را ایجاد نمی کنند. آنها افسردگی را نمی شناسند ، اعتراف نمی کنند.

وی گفت: شناسایی دقیق مسئله بسیار مهم است ، زیرا هرچه زودتر درمان را شروع کنید ، آسان تر می توانید سلامتی خود را بازیابید و شادتر و سالم تر باشید.

در این مقاله برخی از علائم و نشانه های افسردگی که باید به آنها توجه کنید ذکر خواهد شد.

خیلی درد می کشید

افسردگی و درد مسیرهای بیولوژیکی و انتقال دهنده های عصبی را مختل می کند. تحقیقات نشان داده است که حدود 75٪ از افراد مبتلا به افسردگی درد ناگهانی یا مزمن را در برخی از مناطق بدن خود تجربه می کنند.

یک مطالعه کانادایی که در ژورنال Pain منتشر شد نشان داد که افراد مبتلا به افسردگی چهار برابر بیشتر از دیگران دچار درد شدید گردن و کمر می شوند.

کراویتس توضیح می دهد: "وقتی روحیه منفی دارید ، بیشتر به بدن توجه می کنید و بنابراین احساس ناراحتی و درد بیشتری می کنید." علاوه بر این ، ممکن است علائم معده و سردرد را تجربه کنید ، یا فقط حساسیت بیشتری به درد داشته باشید.

مطالعه ای که در سال 2008 در ژورنال روانپزشکی منتشر شد نشان داد که وقتی افراد افسرده درد را پیش بینی می کنند ، فعالیت مغزی آنها احساسات بیشتری نشان می دهد و بنابراین پاسخ کمتری به درد نشان می دهد ، بنابراین آنها را از آسیب محافظت می کند. ضعیف ترند

وزن شما افزایش می یابد

این وزن اضافی از کجا ناشی می شود؟ شاید از همه بستنی هایی که آخر شب با اشتیاق می خورید تا مشکلاتتان فراموش شود ، یا از شام های آماده ای که بی صبرانه در مایکروویو می گذارید تا گرم شود و بخورید چون دیگر روحیه آشپزی ندارید. .

اگرچه فست فود می تواند سطح سروتونین شیمیایی مغز را افزایش دهد ، اما خوردن هیستریک در طولانی مدت می تواند منجر به افزایش وزن و احساس گناه و شرم شود که می تواند افسردگی شما را تشدید کند. یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله چاقی نشان می دهد که سطح بالای استرس و افسردگی می تواند باعث افزایش وزن شدید شود.

در عین حال ، بعضی از افراد ممکن است به دلیل تحمل اندوه و بی اشتهایی زیاد ، وزن کم کنند.

سریع عصبانی میشی

اگر کوچکترین مشکلی باعث عصبانیت شما شود یا بدخلقی به یکی از عادتهای جدید شما تبدیل شده باشد ، ممکن است افسرده باشید.

در مطالعه ای که در سال 2013 در مجله JAMA Psychiatry منتشر شد ، 54٪ از افراد مبتلا به افسردگی احساسات پرخاشگرانه ، خجالت ، مشاجره یا عصبانیت داشتند.

Simon Rego (PsyD) ، استاد روانپزشکی بالینی و علوم رفتاری ، گفت: "وقتی این حالت منفی و ناخوشایند را تجربه می کنید ، به محلی برای پرورش احساسات منفی مانند تحرک ، ناامیدی و عصبانیت تبدیل می شوید.

شاید این را مستقیماً متوجه نشوید ، اما این همان اتفاقی است که در درون شما خواهد افتاد.

شما چیزی احساس نمی کنید

آیا احساساتی هستید یا بی حس هستید؟ پروفسور ریو می گوید: "بسیاری از ما انگیزه هایی برای بیدار شدن از جمله کار ، ورزش ، معاشرت یا صبحانه خوردن داریم."

اما افرادی که افسرده هستند مانند یک گیاه به اتاق خود می چسبند و چیزهایی که روزگاری برای آنها شاد یا غم انگیز بود اکنون برای آنها معنایی ندارد.

این نوع رفتارهای زامبی مانند می تواند مهمترین نشانه افسردگی باشد و مهمترین نکته در مورد آن نیز مسری بودن آن است و می تواند افرادی را که شما را دوست دارند از دور دور پراکنده کند و باعث بی اعتمادی در اطرافیان شود. شما می شوید

مصرف زیاد الکل در شب

اگر هر شب یک بطری الکل می نوشید ، قطعاً از افسردگی رنج می برید. تحقیقات نشان می دهد حدود یک سوم افراد مبتلا به افسردگی این مشکل را دارند. و در حالی که یک بار مصرف الکل باعث می شود شما مشکلات خود را فراموش کنید ، یک ضربه دوم یا سوم باعث می شود احساسات منفی مانند خشم ، پرخاشگری ، اضطراب و افسردگی را تجربه کنید.

باید توجه داشته باشید که برای فراموش کردن همه چیز نیازی به نوشیدن الکل نیست.

شما دائما در فیس بوک سرگردان هستید

فرقی نمی کند در حال چت یا خرید هستید ، وقتی افسرده هستید همیشه در محیط مجازی سرگردان خواهید بود و از انجام هر کاری بصورت آنلاین لذت خواهید برد.

مطالعات متعدد نشان می دهد افرادی که به طور مداوم آنلاین هستند و تعاملات اجتماعی مجازی بیشتری نسبت به تعامل با افراد واقعی دارند ، ممکن است افسرده شوند و یا در آینده نزدیک چنین اتفاقی نیفتد.

آنها ممکن است از یافتن یک انسان واقعی محروم شوند ، یا ممکن است از دنیای آنلاین برای فرار از افکار و احساسات خود استفاده کنند. در حالی که اعتیاد به اینترنت و افسردگی دو چیز جداگانه هستند ، اما اغلب با هم مرتبط هستند. بنابراین بهتر است انسان ها در زمانی که به صورت آنلاین و تعامل با انسان های واقعی می گذرانند تعادل برقرار کنند.

شما همیشه فکر می کنید

آیا شما خیلی خیال می کنید؟ به عنوان مثال ، آیا تصور می کنید که ستاره یک فیلم سینمایی شده اید ، شخصی دیوانه وار عاشق شما شده است ، شما فرزندی باهوش خواهید داشت یا رئیس شما به زودی برای شما سورپرایز خواهد کرد؟

روانشناسان دانشگاه هاروارد می گویند که وقتی بیشتر روز را مدیتیشن ، رویا و خواب می بینیم ، بازگشت به زندگی عادی می تواند برای ما دلهره آور باشد.

در حالی که خیال پردازی می تواند به شما کمک کند راه حل های خلاقانه ای برای مشکلات خود پیدا کنید ، خیال پردازی می تواند شما را مبتلا به افسردگی کند.

شما نمی توانید افکار خود را جمع کنید

محققان دانشگاه کلمبیا می گویند ما حداقل 70 تصمیم آگاهانه در روز می گیریم و بیشتر آنها بدون دخالت مغز گرفته می شوند. مثلاً آیا تصمیم داریم بیشتر بخوابیم یا بیدار شویم؟

آیا باید لباس خود را بپوشیم یا با لباس خواب در رختخواب بمانیم؟ آیا بلغور جو دوسر یا تخم مرغ بخوریم؟

تلویزیون تماشا کنید یا کتاب بخوانید؟ وقتی افسرده هستیم ، این تصمیمات شناختی به یک کار دشوار تبدیل می شود و تصمیم گیری درباره چیزهای کوچکی که معمولاً به آن فکر نمی کنیم ، کاری پیچیده می شود.

موها را کوتاه نکنید و مسواک نزنید

حتی اگر نظافت و آرایش یکی از کارهای موردعلاقه شما باشد ، ممکن است بخواهید هنگام افسردگی از آن چشم پوشی کنید. در یک نظرسنجی سالانه از 10 هزار نفر در سال 2014 ، 61 درصد از افرادی که بهداشت کمتری داشتند افسردگی را تجربه کردند. و مشکلات دهان و دندان که برای آنها پیش آمده بود ، افسردگی آنها را تشدید کرده است.

بی توجهی به سلامتی و اهمیت ندادن به ظاهر فیزیکی هنگام افسردگی می تواند عواقب جدی برای شما به همراه داشته باشد. سرانجام می توان گفت که اهمیت ندادن به نحوه نگاه شما در چشم دیگران می تواند نشانه یک مشکل جدی باشد.

شما نمی توانید به طور منظم برنامه خواب و بیداری خود را دنبال کنید

افسردگی می تواند از چند طریق بر خواب شما تأثیر بگذارد. بسیاری از افراد سالها با بی خوابی دست و پنجه نرم می کنند یا در خواب رفتن و بیدار نشدن ناگهانی در طول شب مشکل دارند. اما افسردگی می تواند نتیجه معکوس داشته باشد و باعث شود شما نه تنها بخشی از شب ، بلکه نیمی از روز را بخوابید.

همچنین ببینید

برای لاغر شدن چه بخوریم؟

اگر مدت هاست که به سختی سعی در کاهش وزن دارید و متوجه شده اید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *