خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » عناوین کشورهای مختلف جهان کدامند؟

عناوین کشورهای مختلف جهان کدامند؟

کشورهای مختلف جهان نیز با عناوین و نام های ثبت نشده شناخته می شوند ، که ممکن است کمتر از آنها مطلع شویم ، این گزارش برای آشنایی شما با این عناوین است.

به گزارش آلامتو ، به نقل از مجله مهر؛ حدود 200 کشور در جهان با نام خود ثبت شده اند ، اما هر کدام این نامه را از جایی آورده اند یا با نام دیگری در جهان شناخته شده اند. شاید جالب باشد که بدانید آرژانتین به دلیل استخراج معادن نقره نام خود را از واژه اسپانیایی Silver گرفته است یا اژدهای سرخ نماد قدرت و توانایی چین است.

در این گزارش ، نگاهی به عناوین داده شده به برخی از کشورها می اندازیم ، و البته برخی از آنها به اشتباه با نام های دیگری در ایران شناخته شده اند ، مانند سوئیس ، که در ایران به عنوان کشور ساعت شناخته می شود ، اما شناخته شده است در جهان به عنوان دیگری.

ایران: سرزمین پارس

آریایی ها سرزمین خود را Iriushinem یا Irio Deinghunam ، به معنای "خانه های آریایی ها" نامیدند و بعداً ، هنگامی که آنها به قدرت رسیدند و به پادشاهی رسیدند ، وطن خود را Iriano Khoshtar ، به معنای "پادشاهی ایرانیان" نامیدند. این نام بعداً به ایران شتر و "ایران شهر" تبدیل شد که مخفف آن "ایران" است. اما "پرشیا" یا "پرشیا" کلمه ای بود که 2500 سال پیش توسط اروپایی ها استفاده می شد و این عنوان هنوز هم بر روی ایران باقی مانده است.

چین: اژدهای سرخ

اژدها یکی از موجودات افسانه ای چین است که نمادی از قدرت است. در افسانه های چینی اژدهایی وجود دارد که از حیوانات مختلف وحشت دارند ، اما بیشتر اژدها مارهایی با چهار پا هستند.

کوبا: یک کاسه شکر

کوبا بزرگترین صادر کننده شکر در جهان است ، به همین دلیل به آن کاسه قند جهانی می گویند.

آلبانی: سرزمین عقاب ها

یک داستان قدیمی در این باره وجود دارد که آلبانی ، سرزمین عقاب ها نامیده می شود. این افسانه از شکارچی جوانی می گوید که در کوه ها ، نزدیک عقاب بزرگی که مار را با منقار خود لانه می کند ، شکار می کرد. وقتی داخل لانه را دید ، چشمش به جوجه عقاب افتاده که در لانه و کنار مار است. اما مار هنوز زنده است و درست زمانی که می خواهد جوجه را گاز بگیرد ، جوان به کمک او می آید و مار را می کشد ، جوجه را برمی دارد و فرار می کند. عقاب مادر می رسد و از مرد جوان می خواهد فرزندش را نگیرد. مرد جوان با این استدلال که عقاب از فرزندش به خوبی مراقبت نکرده است ، می خواهد مرغ را با خود ببرد. اما عقاب مادر پیشنهادی را ارائه می دهد که از نظر مرد جوان نیز هیجان انگیز به نظر می رسد. او می گوید اگر فرزندم را برگردانی ، من به خودم و فرزندم قدرت و بینش می دهم و از این به بعد می توانی از نام من برای خود استفاده کنی. مرد جوان می پذیرد و سالها در سرزمینی که با کمک عقاب خود می سازد ، عقابی که همیشه و همه جا او را همراهی می کند ، فرمانروایی می کند. وی را برای پسر عقاب ، شکپیاری می نامند. (shqiponjë در آلبانیایی به معنای عقاب است). از این رو ، عنوان "سرزمین عقاب ها" بر روی کشور آلبانی باقی مانده و حتی پرچم آنها نقش دو عقاب است.

ژاپن: سرزمین طلوع خورشید.

ژاپن را سرزمین طلوع خورشید می نامند زیرا هر روز به نظر می رسد که خورشید از ژاپن به جهان سلام می کند. ژاپنی ها خود را "Nippon" یا "Nihon" می نامند که ترجمه به عنوان منبع خورشید است ، اما در زبان های دیگر به عنوان کشور خورشید درخشان ترجمه می شود.

مصر: سرزمین فراعنه (هدیه نیل)

رود نیل از آفریقای مرکزی می گذرد و مصر به دلیل وجود آن تأسیس شده است ، به همین دلیل مصر را هدیه این رود به زمین می دانند. از طرف دیگر ، امپراتوری فرعون در این کشور بسیار شناخته شده است و بسیاری مصر را سرزمین فراعنه می دانند.

مغولستان: سرزمین آسمان آبی

مغولستان یکی از کشورهای بکر و دست نخورده ای است که بسیاری از سنت ها و فرهنگ های باستانی در آن زندگی می کنند و زندگی عشایری در آنها صورت می گیرد. آسمان آبی که اکنون در شهرهای کمتری یافت می شود ، مغولستان به عنوان سرزمین آسمان آبی شناخته می شود.

هند: کشور هفتاد و دو کشور (کشور زبانها)

هند یک کشور هفتاد نفره و یک کشور محسوب می شود ، زیرا در مجموعه ای از کشورها که به طور رسمی ثبت شده اند ، این کشور پر از فرهنگ ، زبان و سنت است که برخی از آنها شناخته شده و بسیاری از آنها از خانواده بزرگ به کودکان کوچکتر در قبایل مختلف این سرزمین. ممکن است نام هفتاد و دو ملت برای این کشور هزار رنگ باشد ، اما "هند" سرزمینی عجیب با زبان ها ، گویش ها ، آیین ها و سنت های مختلف است و مطمئناً سفر به آن می تواند جذابیت های زیادی به همراه داشته باشد

سریلانکا: اشکهای هند

سریلانکا را روی نقشه پیدا کنید! می بینید که این درست مثل قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره قطره در زمين است.

انگلیس: سرزمین شکوه و امید

این عبارت همچنان ترجیح شعری است که در زمان شاه ادرواد ششم خوانده شده است. البته آهنگسازان مختلف ملودی هایی را برای آن نوشته اند.

تبت: سقف جهان

تبت در بخشی از شرق آسیا واقع شده و برخی از مرتفع ترین کوههای جهان در این منطقه واقع شده اند. البته ، کوه اورست همچنین بلندترین قله جهان در تبت و مرز کشور با نپال است ، بنابراین سقف جهان بهترین لقبی است که می تواند این کشور باقی بماند.

آمریکا: عمو سام

عمو سام با کنار هم قرار دادن اولین نامه های ایالات متحده آمریکا ایجاد شد و از طرف دیگر ، در تاریخ این کشور و در طول جنگ 1812 ، شخصیتی تأثیرگذار به نام ساموئل ویلسون در آمریکا وجود داشت که توسط بسیاری عمو سام خوانده شد. از این رو می توان گفت که این نام بعداً به نمادی از احساسات میهن دوستانه آمریکایی تبدیل شد.

کره شمالی: زاهد

کره شمالی یک زاهد محسوب می شود زیرا عمداً دور خود دیوار کشیده است و این عبارت حتی در گفتمان رسمی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و در سال 2009 هیلاری کلینتون از کره شمالی به عنوان زاهدی سکولار یاد کرد.

کره جنوبی: سرزمین صبح های آرام

در سال 1934 قبل از میلاد ، امپراتوری چین شرقی اصطلاح "تازه سازی صبح" را برای توصیف کره جنوبی به کار برد ، زیرا صبح های آن بسیار مسحور کننده است ، به ویژه هنگامی که خورشید از کوه طلوع می کند.

آفریقای جنوبی: سرزمین الماس / ملت رنگین کمان

ملت رنگین کمان اختراع ابداع شده توسط اسقف اعظم دزموند توتو است که از زمان اولین انتخابات دموکراتیک آفریقای جنوبی در سال 1994 از آن استفاده می کند. نلسون ماندلا بعداً از این اصطلاح برای توصیف آفریقای جنوبی استفاده کرد.

نیوزیلند: سرزمین ابرهای سفید و بلند

این یکی از کشورهای بکر است که مکان خوبی برای گردشگران است. این کشور مکان مناسبی برای ورزشهای مختلف و استراحت در طبیعت دارد که قلب هر بیننده ای را به دست خواهد آورد.

هلند: سرزمین آسیاب بادی / لاله

این هلند و آسیاب ها و لاله های آن است! هلند آسیاب بادی زیادی دارد و لاله های آن در جهان بسیار معروف هستند. به همین دلیل هلند را با این دو نام می شناسند.

استرالیا: سرزمین گوسفندان

این کشور مراتع زیادی دارد و مکان خوبی برای چرا گوسفندان است ، این کشور از مدت ها قبل مکان مناسبی برای پرورش گوسفندان بوده است که بهشت ​​این حیوانات محسوب می شود!

فنلاند: سرزمین هزار دریاچه

این عنوان به فنلاند داده می شود زیرا حدود 10٪ از کشور را دریاچه های اطراف آن تشکیل می دهند.

سوئیس: سرزمین شیر و عسل

سوئیس کشوری پر از مناظر زیبا و منحصر به فرد است که اتفاقاً مکان مناسبی برای فیلمبرداری فیلم ها است. اما این کشور به خاطر زمین های سرسبزی که برای چرا حیوانات شیری مناسب هستند و گل های خوبی برای تولید عسل دارند ، مشهور است. البته ، طبق کتاب مقدس ، شیر و عسل دو ماده مهمی هستند که برای سبز شدن یک سرزمین لازم است.

اوکراین: سبد نان اروپایی

اوکراین خاک غنی برای پرورش گندم و سایر غلات دارد و از مدت ها قبل مکان مناسبی برای تولید غذا بوده است ، از این رو به آن سبد نان اروپا گفته می شود.

رواندا: سرزمین هزار تپه

سرزمین هزار تپه توصیف بسیار خوبی از کشور سرسبز رواندا است ، آتشفشان ها و جنگل های گرمسیری در تپه های این کشور واقع شده اند که منظره زیبایی از آن را ایجاد کرده اند.

سیبری: ایسلند

سیبری همه برف و سرما است ، تا آنجا که چشم می تواند یخچال باشد و زمین یخ زده است. سیبری سرزمینی یخی است.

برزیل: سرزمین آمازون (سرزمین قهوه)

قهوه های جهان چگونه تهیه می شوند؟ همه ما می دانیم که برزیل به دلیل قهوه هایش مشهور است و به همین دلیل عنوان این کشور سرزمین قهوه است.

شیلی: سرزمین شاعران

شیلی سرزمین شاعران محسوب می شود زیرا شعر سنتی دیرینه در این کشور است و آنها به آن اهمیت زیادی می دهند. شاعران این کشور همچنین دو بار برنده جایزه نوبل ادبیات شده اند.

اسپانیا: سرزمین گاوها (ماتادورها)

گاوبازی یا رسم ماتادور یکی از فرهنگ های رایج و مهم در اسپانیا است که در آن یک گاوباز با لباس هایی به زیبایی آراسته وارد زمین می شود و با هیچ گاو عصبانی بدون هیچ سلاحی روبرو می شود. پارچه قرمز نشانه آنهاست و آنها بر این باورند که عصبانیت حفار را بیشتر می کنند و هر بار زنده می مانند. این رویداد هر ساله در اسپانیا و بسیاری از کشورهایی که فرهنگ اسپانیا در آنها نفوذ کرده است برگزار می شود. گاوبازی نشانه عظمت و قدرت یک شخص است که هرچه بیشتر در زمینه های بیشتری زنده بمانند ، از افتخار و نزدیکی او بالاتر می رود.

پاراگوئه: جزیره ای است که توسط زمین احاطه شده است

پاراگوئه از نظر جغرافیایی توسط کشورهای آمریکای جنوبی از جمله برزیل ، بولیوی و آرژانتین احاطه شده است.

تایلند: سرزمین خنده

مدتها قبل از تشکیل تایلند ، احتمالاً می دانید که عضلات کمتری برای اخم زدن به کار می رود و تایلندی های سنتی سعی می کنند بیشتر بخندند تا از عضلات کمتری استفاده کنند! البته اینطور نیست و برای خنداندن عضلات بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد ، احتمالاً اگر تایلندی ها این را بدانند ، امروز با سرزمین اخم روبرو خواهیم شد.

آرژانتین: سرزمین نقره

نام آرژانتین از کلمه "argentum" گرفته شده است که در اسپانیایی به معنی نقره است. این کشور سالها مستعمره اسپانیا بوده است و به همین دلیل زبان و فرهنگ اسپانیایی زیادی در آن وجود دارد ، از آنجا که آرژانتین معادن نقره زیادی داشت ، در زمان اسپانیا "سرزمین نقره" نامیده می شد و همین نام بر روی آن باقی مانده است. است.

ایتالیا: کشور چکمه

کافی است یک بار به نقشه ایتالیا روی نقشه نگاه کنید تا شباهت زیادی به چکمه ها داشته باشید ، از این رو ایتالیا کشور چکمه نامیده می شود.

ایسلند: سرزمین یخ و آتش

ایسلند را سرزمین یخ و آتش می نامند زیرا پر از افراط است ، ایسلند یخچالهای طبیعی عظیم و چشمه های آتشفشانی زیادی دارد.

ایرلند: جزیره زمرد

ویلیام درنان شاعر ایرلندی ابتدا از اصطلاح "جزیره زمرد" برای توصیف شاعرانه ایرلند به دلیل حومه سرسبز استفاده کرد.

پرو: سرزمین اینکاها

امپراتوری اینکا یکی از امپراطوری های بومی هندی ها در آمریکای جنوبی بود و بیشتر آنها در پرو امروزی ، اکوادور و بولیوی و پرو واقع شده اند زیرا بسیاری از بناهای ساخته شده توسط این امپراتوری به همین شکل باقی مانده اند. آنها می خوانند.

سوئد: کشور باسوادان

گفته می شود سوئد تنها کشوری است که بی سواد است ، به همین دلیل سوئدی ها باسوادترین افراد این کشور هستند.

یونان: سرزمین فیلسوفان (الهه)

بیشتر فیلسوفانی که در قرن های مختلف با نام آنها می شناسیم از یونان سرچشمه گرفته اند و بسیاری از بناهای اختصاص داده شده به خدایان مختلف در این کشور دیده می شود.

ساحل عاج: کشور فیل ها

ساحل عاج در بخشی از قاره آفریقا واقع شده است که بسیاری از فیل ها را در خود جای داده و طی سالها شکار بی رویه فیل ها برای رسیدن به عاج خود باعث کشته شدن بسیاری از این حیوانات آرام شده است.

فیلیپین: مروارید دریاهای شرقی

در سال 1751 ، یک شاعر اسپانیایی ابتدا از عبارت "مروارید دریاهای شرقی" برای فیلیپین استفاده کرد و سپس در سال 1960 ، این عبارت در سرود ملی استفاده شد تا عنوان این کشور زیبا با مراتع دیدنی ، مروارید مروارید باقی بماند. دریاهای شرقی. .

یمن: سرزمین صبا

طبق تاریخ ، حضرت سلیمان و روایات تاج و تخت ملکه صبا در یمن امروزی اتفاق افتاده است.

بلاروس: روسیه سفید

دلایل مختلفی برای استفاده از این عنوان برای بلاروس وجود دارد. یکی از آنها این است که مردم این سرزمین خود را مردم تزار روسیه می دانند ، حاکمان مسکو با لباس و حتی عینک سفید در مجامع ظاهر می شدند. مورد دیگر به اواخر قرن 14 برمی گردد که کلمه Vasmer به معنای "سفید" و "مالیات" است و بلاروسی ها معتقدند که سفید به مناطقی از روسیه اطلاق می شود که تحت حکومت تاتار نیستند. البته در برخی موارد ، تمایز افراد در لباس هایی که می پوشند منجر به استفاده از عناوین برای مناطق خاص می شود.

بوتان: سرزمین اژدهایان تندر

از آنجا که بوتان در یکی از دروازه های هیمالیا واقع شده است و رعد و برق های بزرگی در منطقه وجود دارد که صدای خروش اژدها را تداعی می کند ، این کشور به عنوان سرزمین اژدهای تندر شناخته می شود ، به طوری که حتی بر روی پرچم آنها نیز تصویری وجود دارد از اژدها دیده می شود.

ماداگاسکار: جزیره سرخ

ماداگاسکار بعد از گرینلند ، گینه و برونئی چهارمین جزیره بزرگ جهان است که وسعت زیادی از آن را جنگل های سبز پوشانده است ، اما پس از بهره برداری تجاری از جنگل ها و استفاده از برخی تکنیک های کشاورزی ، خاک فرسایش یافت و رنگ آن به قرمز تغییر یافت. . اکنون ، وقتی از دور به ماداگاسکار نگاه می کنید ، بخشی از جنگل سرپوشیده و بخشی از سرزمین قرمز را می بینید.

لبنان: سوئیس خاورمیانه

سوئیس به دلیل زیبایی و افسون مشهور است و لبنان یکی از زیباترین کشورهای خاورمیانه است که از این نظر سوئیس نامیده می شود.

همچنین ببینید

همه چیز در مورد موجودات فضایی و بشقاب پرنده ها

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که وجود یا عدم وجود غریبه ها را …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *