خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » فواید آلوئه ورا چیست؟

فواید آلوئه ورا چیست؟

امروزه در بسیاری از داروخانه ها شاهد برگ گیاه آلوئه ورا هستیم که برای استفاده از آن تبلیغات گسترده ای می شود. به عنوان مثال ، گفته می شود که این گیاه ضد پیری ، ضد آکنه و ضد آکنه است. چین و چروک های پوست را برطرف می کند ، چقدر صحت دارد؟

به گزارش آلاماتو ، به نقل از روزنامه نگاران & # 39؛ باشگاه؛ طراوت و از بین بردن لکه ها و کک و مک ها از دیگر خصوصیاتی است که به این گیاه نسبت داده می شود.

این در بسیاری از سوختگی ها استفاده می شود و دارای انواع ویتامین های B1 ، B2 ، B6 ، C است و همه می توانند پس از برداشتن شهد و آب آن ، با ایجاد برش روی پوست استفاده کرده و از خواص آن بهره مند شوند.

با این حال ، اگرچه آلوئه یا آلوئه ورا یا همان گیاه دارویی مشتقات هیدروکسی آنتراکسین و ویتامین های A ، B و C دارد و از جمله دیگر خواص این گیاه ، ضد التهاب ، ضد میکروبی ، التیام بخش و ضد آفتاب و ضد سوختگی است ، اما استفاده از گیاهان حاصل از این دست و استفاده از ساقه و شیره آنها به عنوان کرم ممکن است با عوارض جانبی مانند تحریکات پوستی و آلرژی های پوستی و تیرگی پوست همراه باشد. همانطور که در مطب با بسیاری از این عوارض روبرو هستیم.

بعضی از افراد این گیاهان را تهیه می کنند و در خانه از آب آنها روی پوست خود استفاده می کنند. در حالی که در شرایط آزمایشگاهی ، مواد مفید این گیاهان استخراج می شود و پس از بررسی توسط کارشناسان ، به مواد آرایشی افزوده می شوند و پس از تأیید وزارت بهداشت ، به بازار عرضه می شوند. بنابراین استفاده از این گیاهان به هیچ وجه توصیه نمی شود.

بسیاری از افراد تحت تأثیر تبلیغات از این گیاهان استفاده می کنند و پس از آن نه تنها از خواص مفید خود بهره مند نمی شوند ، بلکه از عوارض جانبی نیز رنج می برند که گاهی اوقات بسیار جدی بوده و باعث ایجاد مشکلاتی در پوست می شوند. استفاده از این مواد ممنوع است مگر اینکه توسط وزارت بهداشت مجاز باشد. برچسب آنها باشید. یک گیاه می تواند ترکیبات مختلفی داشته باشد که یکی از آنها ممکن است برای پوست مفید باشد و دیگری به پوست آسیب برساند.

بنابراین همه به ویژه خانم ها باید از خرید گیاهانی که از این طریق فروخته می شوند خودداری کنند. در سال های اخیر از ژل آلوئه ورا به طور گسترده ای در تولید مواد آرایشی استفاده می شود و از محصولات مختلف این گیاه به صورت قرص ، کپسول ، صابون ، شامپو ، کرم ، پماد ، ژل ، نوشابه و کمپوت استفاده می شود.

همچنین بخوانید: پرورش آلوئه ورا در خانه

همچنین ببینید

برای لاغر شدن چه بخوریم؟

اگر مدت هاست که به سختی سعی در کاهش وزن دارید و متوجه شده اید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *