خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » چگونه می توان گذر زمان را کند کرد؟

چگونه می توان گذر زمان را کند کرد؟

حسرت هر دقیقه از زندگی به ما می گوید که نباید حتی لحظه ای از آن را هدر دهیم ، لحظاتی که به وزن طلا هستند و در آینده ای نزدیک از دست خواهیم داد.

هفته گذشته برای من مبهم بود. من چیزی در این مورد به خاطر نیاوردم و از خودم پرسیدم: "آیا دوباره یکشنبه است؟" به عنوان یک مادر ، تماشای نوجوانی دخترم گاهی احساس می کند شن در دستانم است. علی رغم تمام تلاشم برای نگه داشتن آن ، از طریق انگشتانم می لغزند.

چه می شود اگر به جای کشتن زمان ، می توانیم آن را ایجاد کنیم؟

البته ما نمی توانیم از نظر جسمی زمان را متوقف کنیم. اما جان كویل ، یك اسكیت باز سابق و كارشناس المپیك ، معتقد است كه احساس گذشت زمان نتیجه رفتار خود ماست ، نه ساعت.

ما در کودکی چنین احساسی نداشتیم. در تمام مدت دنیا در اختیار ما بود. در آن زمان ، همه چیز هنوز جدید بود ، از تجربیات گرفته تا احساسات شدید و جدیدی که با آنها همراه بود.

از لذت برای اولین بار از اقیانوس گرفته تا یادگیری دوچرخه سواری (با اولین سقوط ، اما بعد از آن هیجان موفقیت) ، ذهن ما هر درس جدید و مانند پرده های طرح دار و پر از خاطره را جذب می کند. اما اکنون ، به عنوان یک بزرگسال ، موارد بسیار کمی برای من جدید است.

ما زندگی روزمره را دنبال می کنیم ، سعی می کنیم هیجان را به حداقل برسانیم و اغلب مانند یک خلبان اتوماتیک زندگی می کنیم. همانطور که کوئیل توضیح می دهد ، دقیقاً به همین دلیل است که زمان خیلی سریع حرکت می کند.

برای مقابله با این احساس ، کویل معتقد است که باید تجربیات و احساسات جدید را با هم ترکیب کنیم. تحقیقات این موضوع را تأیید می کند. در واقع ، داشتن احساسات عاطفی شدیدتر در تجربیات ، خاطرات ما را غنی می کند.

اریک فین گولد ، مدیر ارشد مرکز نوآوری و خلاقیت و کارشناس تجزیه و تحلیل احساسات ، روابط و استرس می گوید: "خاطرات رویدادهایی هستند که رویدادها را با زمینه های عاطفی ترکیب می کنند." کیفیت زمینه احساسی ، عمق جزئیات حافظه را تعیین می کند.

من انجام کارهای عجیب و غریب را توصیه نمی کنم ، همه ما باید به مسئولیت ها و کارهای روزمره خود پایبند باشیم. اما کوئل به شما پیشنهاد می دهد که تجربیات جدید را بپذیرید و احساسات نامطمئن (و گاه شدید) ناشی از آنها را بپذیرید. برای شروع از:

چیزی را امتحان کنید که قبلاً هرگز تصور نکرده اید.

شانست را امتحان کن. آیا شما یک دونده هستید؟ ثبت نام کنید و اجرا کنید ، ممکن است شخصی در یک موسسه خیریه به پایان کار احتیاج داشته باشد. آیا در خانواده خود به عنوان یک برون گرا شناخته می شوید؟ یا آدم خوشبختی؟ در یک کلاس بداهه ثبت نام کنید یا به یک انجمن تئاتر بپیوندید. آیا تنیس بازی می کنید؟ به مسابقات لیگ محلی بپیوندید.

این سازمان ها نه تنها شانس شما برای رسیدن به هدف را افزایش می دهند. بلکه آنها شما را از محیط امنی که در اطراف خود ساخته اید بیرون می آورند و شما را در معرض خطر اشتباه قرار می دهند.

فعالیتی را که در مورد آن مطمئن نیستید یا باعث ترس شما می شود بپذیرید. ریسک پذیری نه تنها باعث انعطاف پذیری شما می شود ، بلکه تجربه ای به یادماندنی را برای شما رقم می زند.

یک داستان پرماجرا ایجاد کنید.

به گفته کویل ، ذهن ما برای خلق داستان طراحی شده است. بنابراین زندگی خودکار و اصرار بر برنامه ریزی همه چیز این طرح را از بین می برد.

اتفاقات غیر منتظره را بپذیرید. کویل می گوید این سفر با دخترش ، که یک سفر برنامه ریزی نشده بود ، منجر به برخی از خاطره انگیزترین تجارب زندگی او شد. اخیراً ، خانواده خودم قصد داشتند سیب بچینند ، اما آن روز هوا سرد و بارانی بود ، دختر ما خواب خوبی نداشت ، بی خوابی داشت و من مجبور شدم از بعضی کارهایم مراقبت کنم.

اما همسرم اصرار داشت که ما برویم و این کار را کردیم. باران می بارید. من و دخترم وقتی که بزهای کوتاه خانگی سعی کردند بلوز دخترم را بخورند ، بی اختیار خندیدیم.

ما به تماشای شنای خوک ها رفتیم و بی وقفه تشویق کردیم: "برو خوک!" و ناهار ما با سیب کارامل کامل شد. یک ماجراجویی کثیف اما کاملاً بی عیب و نقص. هر از گاهی گزینه "آه ، چرا نمی شود؟" انتخاب کنید. به ماجراهای گاه و بیگاه بله بگویید.

وارد نبرد شوید.

وقتی وارد "محدوده" می شوید ، مغز شما 100٪ مورد استفاده قرار می گیرد و تمام جزئیات را به صورت رو در رو دریافت می کند ، همان چیزی است که کویل دقیقاً در مقابل زندگی بدون احساس و به صورت خودکار توصیف می کند.

کجا "احساس" بهتری دارید ، یا کجا خود را پیدا می کنید؟ "دامنه" من زمانی است که با دخترم وقت می گذرانم یا در اورژانس از بیماران در شرایط بحرانی مراقبت می کنم. در حین انجام این کار ، بقیه چیزها محو می شوند و فراموش می شوند. اما انسان ها متفاوت هستند.

می توانید "دامنه" خود را در جایی از شغل خود یا کارهایی که بعد از خواب بچه ها انجام می دهید ، مانند نقاشی ، کتاب خواندن یا داوطلب کردن ، پیدا کنید. برقراری ارتباط با افرادی که دوستشان دارید و دوستان نزدیک نیز یک روش عالی است ، این "دامنه" می تواند در هر کجا که باشید یا در هر جایی که غوطه ور هستید باشد.

زمان بسیار گرانبها است. قابل افزایش نیست اما می تواند هر هفته و هر روز تجربیات زیبا و به یاد ماندنی ایجاد کند و اتلاف وقت را متوقف کند. ما همه اوقات خود را در جهان داریم.

همچنین ببینید

تاریخچه ورود موز به ایران

در نگاه اول ، موز فقط یک میوه گرمسیری خوشمزه است که نسبتاً ارزان است …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *