خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » اسامی ایرانی خنده دار و عجیب

اسامی ایرانی خنده دار و عجیب

واضح است که هیچ پدر و مادری در هیچ برهه ای از تاریخ عمداً نامی را برای فرزند خود انتخاب نکرده اند به گونه ای که بعداً فرزند خود را به همین نام مورد تمسخر قرار دهند. در واقع ، قصد همه والدین برای انتخاب نام فرزندشان انتخاب نام خوب و زیبا بوده است ، اما با گذشت زمان ، حروف نیز از بین می روند.

گاهی نامی که در دوره ای برای او شکسته شد ناگهان به نامی تبدیل می شود که حتی صاحب آن نیز جرات نمی کند نام خود را در ملا public عام به صورت علنی بیان کند و البته گاه نامی که در این دوره به عنوان نامی قدیمی و محو شناخته می شود. ، چند سال بعد به یک نام محبوب تبدیل می شود.

با این حساب ، ممکن است استفاده از نام های عجیب و غریب عنوان درستی نباشد ، زیرا نامی که مثلاً برای یک شهروند اصفهانی عجیب است ممکن است در استان دیگری شناخته شده و مورد استفاده گسترده قرار گیرد. به همین دلیل ، در این گزارش سعی شده لیستی از اسامی ارائه شود که برای اکثر اقوام ایرانی عجیب و محرک هستند.

از پتو و پشه گرفته تا زردآلو و کلاغ

در محله ما بانوی پیر زندگی می کرد که بسیار دوست داشتنی بود و به عنوان مکانی عالی و قابل اعتماد شناخته می شد ، به طوری که در بیشتر جشن ها و عزاداری های محله ، "پتو" حضوری فعال و مفید داشت.

در آن زمان ، برای ما دانش آموزان ابتدایی ، پتو نامی شوخی و خنده بود. اگرچه بچه های محل هرگز جرات نمی کردند پتو نام را در حضور خود مسخره کنند ، اما ما به اسم پتو خندیدیم. البته ، وقتی بزرگ شدیم و پتوی خانم مهربان از دنیا رفت ، ما اغلب از خنده کودکانه خود پشیمان می شدیم ، اما واقعیت این است که بسیاری از شهروندان ایرانی در سراسر کشور اکنون نامه های عجیب تری نسبت به پتو دارند. حتی بعضی اوقات حتی از نام خود راضی نیستند اما با گذشت زمان به نام خود عادت کرده اند.

طبق تحقیقات مرکز آمار ایران ، حروف عجیب ایرانی ریشه در نام مکان های جغرافیایی ، حیوانات ، گیاهان یا مشتقات صفات مختلف دارد. به عنوان مثال ، نام هایی مانند "آمریکا" ، "اروپا" ، "همدان" ، "بغداد" ، "بندرعباس" ، "بوشهر" و "اهواز" از جمله نام های عجیب مردان ایرانی است که از نام های جغرافیایی گرفته شده است. مکانها

برخی از نام های پسرانه نیز وجود دارد که از نام های زمان های مختلف گرفته شده است. نامه هایی مانند "امروز" ، "تیر ماه" ، "روز علی" ، "اذان واق" و نام زنانه "شب چراغ" از جمله این نام های حیرت انگیز است.

نامه هایی مانند "پشه" ، "سنگ مرمر گرگ" ، "ساس" و "کلاغ" نیز از جمله حروف نر هستند که از نام حیوانات مختلف گرفته شده اند.

"زردآلو" ، "فلفل" ، "گیلاس" ، "نخود" و "تریاک" نیز از جمله حروف ناآشنایی هستند که ریشه معنایی آنها از نام گیاهان و غذاها گرفته شده است.

حروف دیگر مانند "گرانبها" ، "فقیر" ، "فتنه" ، "قاچاق" ، "سوخته" ، "بایگانی" ، "خسارت" ، "اجباری" ، "برادر" ، "اشتر" ، "شیطان" ، "کویر" "،" فضا "،" فراری "،" کابوس "،" سلامتی "،" علاقه "،" غم "،" غارت "و" لذت "فقط چند مورد از 4549 نام ناآشنایی است که صاحبان این نام های عجیب می توانند مراجعه به مراکز ثبت نام در شهر خود ، تغییر نام آنها بدون هیچ مانعی.

همچنین ببینید

تاریخچه ورود موز به ایران

در نگاه اول ، موز فقط یک میوه گرمسیری خوشمزه است که نسبتاً ارزان است …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *