خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » داروهای خانگی برای بوی بد دهان

داروهای خانگی برای بوی بد دهان

"بوی بد دهان" یکی از ناخوشایندترین بوها است ، خصوصاً برای اطرافیانتان که بوی بد دهان دارند. دلایل اصلی بوی بد دهان چیست و یا در مورد بوی بد دهان چه باید کرد و چگونه با 20 درمان خانگی و داروهای سنتی می توان از بوی بد دهان برای همیشه خلاص شد.

دلایل اصلی بوی بد دهان چیست؟ داروهای رفع بوی بد دهان برای همیشه

قبل از اینکه به فکر خلاص شدن از شر بوی بد دهان و بوی بد دهان خود باشید ، بهتر است علت اصلی بوی بد دهان را پیدا کنید. از جمله دلایل اصلی بوی بد دهان و نفس عبارتند از:

1- مسواک زدن اشتباه است

2- خشکی دهان

3- بیماری های لثه

4- داشتن یک یا چند دندان پوسیده

5- از غذاهایی مانند سیر و پیاز به ویژه هنگام شام استفاده کنید

6- بقایای ذرات غذا در دهان و کنار دندان ها

7. رژیم های کم کربوهیدرات مانند "کتوژنیک"

8- خوردن الکل

9- استعمال دخانیات ، قلیان و سایر دخانیات

10. داشتن بیماری هایی مانند ریفلاکس اسید معده

11. انواع دیابت که معمولاً علت تلخی دهان است.

12. عفونت ریه یا گلو درد ، که معمولاً علت بوی بد دهان در کودکان است.

13. مصرف داروهایی مانند داروهای ضد حساسیت و ضد افسردگی

داروهای خانگی برای بوی بد دهان برای همیشه

1- سرکه سیب؛ یک درمان ساده برای از بین بردن بوی بد دهان

برای از بین بردن بوی بد دهان از روش های طب سنتی استفاده کنید. یک تا دو قاشق غذاخوری سرکه سیب را در یک لیوان آب حل کرده و به عنوان دهانشویه استفاده کنید. هر بار آن را به مدت 3 تا 5 دقیقه در دهان خود نگه دارید و غرغره کنید ، سپس دهان خود را با آب تمیز بشویید. سرکه سیب یکی از بهترین درمان های خانگی برای بوی بد دهان است.

2. زغال فعال بوی بد دهان را از بین می برد

فعال یک قاشق غذاخوری ذغال فعال را روی مسواک بمالید و با آن مسواک بزنید. این کار را 2-3 بار در هفته انجام دهید و سپس دهان خود را با آب بشویید. زغال فعال هم باکتری های مضر دهان را از بین می برد و هم دندان ها را سفید می کند. این روش در طب سنتی بسیار توصیه می شود. زغال فعال را از عطاری یا داروخانه تهیه کنید.

3- آدامس بدون شکر را بجوید

جویدن آدامس معطر و بدون قند دهان شما را تازه می کند و دهان و نفس را برای ساعت ها معطر نگه می دارد.

4- روغن نارگیل را در دهان بمالید

یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل خالص را به مدت 5 تا 10 دقیقه در دهان خود بمالید و آن را به دهان بزنید. بعد از این مدت دهان خود را با آب ولرم بشویید. روغن نارگیل ضد التهاب خالص است و باکتری های مضر دهان را از بین می برد. هر روز می توانید این کار را انجام دهید.

5- نمک اپسوم؛ ضد باکتری

یک قاشق چای خوری نمک اپسوم را در یک لیوان آب ولرم حل کنید و هر روز با آن غرغره کنید و دهان خود را بشویید. این نمک همچنین باکتری های مضر دهان و زبان را از بین می برد و دهان را معطر می کند. این کار را هر روز در هفته اول و یک روز در میان انجام دهید.

6- روغن اوکالیپتوس

در طب سنتی ، روغن اوکالیپتوس برای از بین بردن بوی بد بدن در صبح و سایر ساعات روز بسیار توصیه می شود. 2 تا 3 قطره روغن اکالیپتوس را در یک فنجان آب بریزید ، هر روز در دهان خود غرغره کنید و سپس با آب بشویید. روغن اکالیپتوس ماده موثری در از بین بردن باکتری های مضر است و به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارد ، دندان درد را تسکین می دهد و دهان را بو می کند.

7. دانه های رازیانه را بجوید

یکی دیگر از درمان های خانگی برای رفع بوی بد دهان ، جویدن یک قاشق چای خوری دانه رازیانه در روز است. رازیانه دهان را معطر می کند و بوی بد دهان را از بین می برد. این روش همچنین برای از بین بردن بوی بد دهان ناشی از مشکلات معده مفید است.

8- زنجبیل

یک قاشق چای خوری عصاره تازه زنجبیل را در یک لیوان آب گرم حل کرده و برای چند دقیقه غرغره کنید. زنجبیل هم بوی بد دهان و هم عفونت های گلو را از بین می برد.

9- چای سبز

یکی دیگر از درمان های خانگی موثر برای رفع بوی بد دهان ریختن یک کیسه چای سبز در یک فنجان آب جوش و افزودن مقداری عسل است. یک تا سه فنجان در روز بنوشید. اگر در وعده صبحانه چای و شیر را جایگزین چای و قهوه کنید ، دهانتان بوی خوبی خواهد گرفت ، ضد باکتری قوی خواهد بود و بوی بد دهان مثر است.

10 – عصاره دانه گریپ فروت

1 تا 2 قطره عصاره هسته گریپ فروت بوی بد دهان را از بین می برد. ابتدا دندان های خود را مسواک بزنید ، سپس همان مقدار عصاره هسته گریپ فروت را روی مسواک بریزید و دندان های خود را با آن مسواک بزنید و سپس با آب بشویید.

11. جعفری را بجوید

روزانه چند برگ جعفری تازه بجوید. کلروفیل موجود در جعفری ضد باکتری است ، دهان را بو می کند و باکتری های مضر دهان و گلو را از بین می برد.

12. ماست و آبلیمو

یک قاشق چای خوری آب لیمو را با دو قاشق غذاخوری ماست مخلوط کرده و به مدت 5 تا 7 دقیقه در دهان خود نگه دارید و آن را روی دندان های خود بمالید و سپس دهان خود را بشویید. آب لیمو یک ضد باکتری طبیعی است و باکتری های خوب موجود در ماست باعث تعادل باکتری های خوب دهان و دندان می شوند.

13. جوش شیرین و آب لیمو

یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با 1 قاشق چایخوری لیمو ترش مخلوط کنید. هفته ای یک بار (استفاده زیاد از جوش شیرین به دندانها آسیب می رساند) این مخلوط را به آرامی روی دندانها بمالید ، بگذارید یک دقیقه بماند و سپس دهان خود را بشویید. جوش شیرین سطح PH دهان را در پایین ترین سطح اسیدی خود نگه می دارد.

14. با آب نمک غرغره کنید

روشی بسیار ساده و توصیه شده در طب سنتی برای از بین بردن بوی بد دهان ناشی از معده یا عوامل دیگر. یک قاشق چایخوری نمک را با یک لیوان آب ولرم مخلوط کرده و با آن غرغره کنید. این کار را روزی یک یا دو بار تکرار کنید. آب نمک باعث تعادل PH دهان شده و آن را طبیعی می کند.

15. روغن کنجد

صبح هر قاشق چایخوری روغن کنجد را در یک لیوان آب ولرم حل کنید. این محلول را برای چند دقیقه در دهان خود نگه دارید و بچرخانید و غرغره کنید. روغن کنجد هم بوی بد دهان را از بین می برد و هم دندان ها را سفید می کند.

16. روغن درخت چای

هر روز یک یا دو قطره روغن درخت چای را در یک لیوان آب ولرم حل کرده و به مدت 3 تا 5 دقیقه غرغره کنید. علاوه بر این ، می توانید چند قطره روغن درخت چای بر روی مسواک خود بریزید و دندان های خود را با آن مسواک بزنید. روغن درخت چای یک آنتی اکسیدان و ضد باکتری قوی است و باکتری های مضر دهان را از بین می برد.

17. فشار دهید

روزانه یک هل را بجوید و آن را ببلعید. جالب است بدانید که هل یکی از اجزای اصلی غذاهای "هندی" است که به عنوان رایحه غذایی استفاده می شود. هنگامی که از غذاهای سیر یا پیاز خام استفاده می کنید ، می توانید با جویدن هل بوی بد دهان را به سرعت از بین ببرید.

18- آب اکسیژنه

یک قاشق غذاخوری آب اکسیژنه 3٪ را در نصف فنجان آب حل کنید و غرغره کنید. سپس دهان خود را بشویید و به آرامی دندان ها ، لثه ها و زبان خود را مسواک بزنید تا باقی مانده دهان شما پاک شود. این کار را هفتگی بعد از مسواک زدن صبح انجام دهید. آب اکسیژنه یک محلول ضد باکتری قدرتمند و یک درمان خانگی موثر برای بوی بد دهان است.

19. دارچین

با 1 قاشق غذاخوری پودر دارچین ، 1 قاشق غذاخوری عسل ، 2 لیمو و یک فنجان آب داغ معجونی معطر تهیه کنید و هر روز صبح بعد از مسواک زدن دهان خود را با آن بشویید و سپس بشویید. روزانه یک تا دو قاشق غذاخوری از این معجون کافی است ، بقیه روزها را نگه دارید. این کار را به مدت یک تا دو هفته انجام دهید و نتایج آن را مشاهده کنید. این روش در از بین بردن بوی پیاز از دهان بسیار مثر است.

عسل و دارچین هر دو خاصیت ضد باکتری دارند و گیاه بادرنجبویه سطح PH دهان را متعادل می کند ، به همین دلیل در طب سنتی برای رفع بوی بد دهان از معده ، گلو و لوزه ها بسیار توصیه می شود.

20. مسواک بزنید و نخ دندان بکشید

شاید بهترین درمان خانگی برای از بین بردن بوی بد دهان مسواک و نخ دندان باشد. مسواک زدن را فراموش نکنید. دندان های خود را سه بار در روز با خمیر دندان مسواک بزنید تا از رشد باکتری های مضر در زبان و دهان جلوگیری کنید. پس از مسواک زدن ، نخ دندان را فراموش نکنید ، باقیمانده نخ غذایی را که با مسواک از دندان خارج نشده و در رفع بوی بد دهان م badثر است ، نخ دندان بکشید.

همچنین ببینید

نقش اساسی زنجبیل در افزایش ایمنی بدن ، بهبود سیستم هضم و تعادل هورمون های بدن

آنچه در این مقاله خواهید آموخت: فواید زنجبیل چگونه زنجبیل به تقویت سیستم ایمنی بدن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *