خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » 6 روش برای سوزاندن چربی ران و لب به لب

6 روش برای سوزاندن چربی ران و لب به لب

باسن و ران (به خصوص در خانم ها) چربی اضافی بدن را ذخیره می کند. اگر می خواهید در این زمینه چربی کم کنید ، به ترکیبی از رژیم غذایی ، تمرینات قلبی عروقی و تمرینات قدرتی نیاز دارید. شما باید یاد بگیرید که چگونه با این سه ترکیب چربی از این قسمت خلاص شوید.

میزان کالری دریافتی خود را 10 تا 15 درصد کاهش دهید. با این کار به سوزاندن چربی در اطراف شکم ، باسن و ران کمک می کنید.

حتما صبحانه بخورید. صبحانه نخوردن به جای چربی سوزی به بدن کمک می کند تا چربی بیشتری جمع کند.

در رژیم غذایی خود بیشتر از سایر مواد غذایی پروتئین مصرف کنید. از مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده خودداری کنید. قندها و شیرینی های رژیم خود را کاهش دهید. بیشتر میوه و سبزیجات تازه بخورید و از لبنیات کم چرب استفاده کنید.

به عضلاتی که عضلات ران و باسن را تشکیل می دهند ، عضلات "سرین" گفته می شود. این عضلات که سرین بزرگ ، میانی و کوچک هستند ، توسط لایه های چربی پوشانده شده اند. پیاده روی ، دویدن و کوهنوردی این عضلات را حرکت می دهد. تمرینات قدرتی نیز در سفت شدن عضلات این ناحیه بسیار مثر است.

تمرینات موثر برای خلاص شدن از شر چربی ران و باسن:

1. چمباتمه زدن

اسکات بهترین و مهمترین تمرین برای ساخت عضلات پایین تنه است. این تمرین تمام عضلات سرین را درگیر می کند.

پاها را به موازات یکدیگر و به اندازه عرض شانه از هم باز کنید. سپس آرام و باسن خود را روی صندلی بنشینید و سپس به حالت ایستاده برگردید. اطمینان حاصل کنید که زانوهای شما از انگشتان پا بیرون نمی زند. ستون فقرات را صاف و پشت خود را صاف نگه دارید.

۲. ناهار

این ورزش برای سفت شدن ران ها و افزایش چربی سوزی است.

ابتدا بایستید و پاها را موازی یکدیگر قرار دهید و یک پا را در امتداد طول بکشید و در واقع یک قدم به جلو بردارید. کمر خود را صاف نگه دارید و به آرامی زانوی پشت را خم کرده و به زمین بیاورید. همزمان زانوی جلویی را خم کنید تا بدن و ران پای عقب موازی یکدیگر و در راستای زانوی جلو و پا قرار گیرند. سپس به حالت اولیه برگردید. این حرکت را برای پای دیگر نیز تکرار کنید. توجه داشته باشید که در حالت نشسته ، هر دو زانو را در وضعیت 90 درجه نگه دارید. زانوی پای جلو نباید فراتر از انگشتان پا باشد. زانوی پای عقب کاملاً روی زمین نیست.

3. پرتاب جانبی

این ورزش باعث کشش و سفت شدن عضلات داخل ران و عضلات سرینی می شود.

پاها را دو برابر عرض شانه ها باز کنید ، یک زانو را کمی خم کنید (روی یک زانو بنشینید) در حالی که زانو و استخوان ران پای دیگر کاملاً مرتب شده است. بدن را به آرامی به جلو خم کنید تا سر شما از آن طرف زانو بیرون نزند و کمرتان درد نکند. از دست ها برای تعادل بدن استفاده کنید.

4. پل را حرکت دهید

این ورزش کلاسیک یک تمرین عالی برای سرین ، همسترینگ و باسن است.

دراز کشیدن روی زمین. زانوها را خم کرده و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. به آرامی ستون فقرات را از باسن بلند کنید تا به سفت شدن عضلات سرین و همسترینگ کمک کند. هنگامی که بدن شما از سر تا پا در یک خط قرار دارد ، برای چند ثانیه در همان وضعیت بمانید و سپس به آرامی به حالت اولیه برگردید.

5. کشش پای جانبی

این تمرین دو گروه کوچک از عضلات باسن ، سرین میانی و کوچک را هدف قرار می دهد.

به پهلو بخواب دست خود را به زیر سر خود قرار دهید ، سپس پای خود را تا جایی که می توانید بلند کنید. زانوها را رو به جلو نگه دارید. چند ثانیه صبر کنید سپس به حالت اولیه برگردید.

6. کوهنوردی روی زمین

این حرکت شانه ها ، عضلات باسن و قسمت میانی بدن را تحت تأثیر قرار می دهد. انجام سریع این حرکت باعث افزایش چربی سوزی می شود.

روی شکم دراز بکشید ، سپس کف دستان خود را روی زمین قرار دهید و قسمت بالایی بدن را از زمین بلند کنید تا بازوها به اندازه عرض شانه ها از هم باز شوند. سپس نوک انگشتان پا را روی زمین قرار داده و پاها را بلند کنید. شکم خود را محکم کنید. انگشتان خود را کمی به جلو بکشید تا از مچ دستان شما محافظت کند.

یکی از زانوهای خود را خم کرده و مانند حالت دویدن به جلو بکشید. بدن را در همان وضعیت نگه دارید و حرکت را با پای دیگر تکرار کنید.

همچنین ببینید

نقش اساسی زنجبیل در افزایش ایمنی بدن ، بهبود سیستم هضم و تعادل هورمون های بدن

آنچه در این مقاله خواهید آموخت: فواید زنجبیل چگونه زنجبیل به تقویت سیستم ایمنی بدن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *