خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » سندرم روده تحریک پذیر (IBS) چیست؟

سندرم روده تحریک پذیر (IBS) چیست؟

درباره سندرم روده تحریک پذیر چه می دانید؟ اگر همیشه در شکم خود احساس ناراحتی می کنید ، بهتر است برای تعیین خطر سندرم روده تحریک پذیر به پزشک مراجعه کنید.

به گزارش آلاماتو و به نقل از آی بانو؛ تحقیقات در انگلیس نشان می دهد به طور کلی از هر 10 نفر 1 نفر در سراسر جهان مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر است ، اما زندگی با سندرم روده تحریک پذیر چگونه است؟

از درد شکم و نفخ گرفته تا یبوست و اسهال. سندرم روده تحریک پذیر یک منبع ثابت درد برای افراد مبتلا به این بیماری است و البته بیشتر ما که از آن رنج می بریم. تحقیقات در انگلیس نشان می دهد که به طور کلی از هر 10 نفر 1 نفر در سراسر جهان این عارضه را دارند ، اگرچه این آمار احتمالاً در ایالات متحده بیشتر است.

دکتر آنتونی لامبو ، استاد دانشکده پزشکی هاروارد و مدیر تحقیقات پروژه سندرم روده تحریک پذیر در مرکز پزشکی بوستون ، معتقد است که سندرم روده تحریک پذیر یکی از شایع ترین شرایط مراجعه افراد به پزشک است.

اما در مورد زندگی روزمره با سندرم روده تحریک پذیر چه باید کرد؟ انجمن مطالعات روده و معده ، بر اساس مطالعات ، نتایج را برای کمک به درک بهتر افراد مبتلا منتشر کرده است. برخی از یافته ها شگفت آور و آموزنده بودند.

سندرم روده تحریک پذیر بسیار آزار دهنده است.

مطالعات نشان می دهد حداقل 40٪ از افراد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر باید برای مدت 1 ماه استفاده از تلفن های همراه ، اینترنت و رابطه جنسی را قطع کنند تا علائم آنها کاهش یابد.

لامبو می گوید که او و دیگر متخصصان از تأثیر فوق العاده ای که بیماران مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر از این بیماری رنج می برند شگفت زده شدند. وی همچنین خاطرنشان کرد که یافته ها نشان می دهد افراد مبتلا به دلیل علائم به طور متوسط ​​دو روز در ماه قادر به حضور در محل کار نیستند. همه اینها بر مشکلات ناشی از آن تأکید دارد.

همچنین بخوانید: سندرم روده تحریک پذیر و بیشتر افراد پیش بینی می کنند چند روز روز خوبی خواهد داشت.

لامبو می گوید ، بسیاری از بیماران گزارش می دهند که اگر از خواب بیدار شوند اما اجابت مزاج نداشته باشند ، می فهمند که روز سختی در پیش رو دارند. اما 22٪ از بیماران قادر به پیش بینی روز آینده نیستند و این برای آنها بسیار ناامید کننده است.

متأسفانه ، حتی اگر آنها بدانند که چه چیزی در انتظار آنها و روده است ، نمی توانند کارهای زیادی برای جلوگیری از آن انجام دهند. وی می گوید: "بیشتر درمان هایی که من تجویز می کنم در طولانی مدت م effectiveثر هستند و تسکین فوری ندارند."

انواع مختلفی از سندرم روده تحریک پذیر وجود دارد ، به علاوه چالش های مختلفی نیز وجود دارد.

لامبو توضیح می دهد که سه نوع عمده سندرم روده تحریک پذیر وجود دارد. اولین نوع سندرم روده تحریک پذیر [C] عارضه نامیده می شود زیرا بیماران یبوست را به عنوان شایع ترین علامت گزارش می کنند. مطالعات نشان می دهد که در سندرم روده تحریک پذیر D ، بیماران اسهال و مدفوع مکرر را تجربه می کنند ، با این حال ، بیماران درد شکم را به عنوان شایع ترین علامت گزارش می کنند.

گروه سوم بیماران یبوست متناوب و اسهال را تجربه می کنند. لمبو می گوید ، تعداد بیمارانی که هر نوع سندرم روده تحریک پذیر را تجربه می کنند تقریباً یکسان است.

دوره امداد فقط چند روز طول می کشد.

مطالعات نشان می دهد که حدود دو سوم بیماران گزارش می کنند که علائم آنها برای مدتی از بین می رود ، اما برای چند روز بیشتر نیست. لامبو می گوید ، گذشته سندرم روده تحریک پذیر بهترین پیش بینی کننده آینده آنها است. به این معنا که؛ علائم شما مانند گذشته خواهد بود و هیچ تغییری در نوع یا فراوانی آنها ایجاد نخواهد شد.

به نفع شما نیست که به مدت طولانی به پزشک مراجعه نکنید.

تحقیقات نشان می دهد حدود 75٪ از افراد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر مراجعه به پزشک را برای یک سال پس از شروع علائم به تأخیر می اندازند. لامبو می گوید: "اگرچه ممکن است این تأخیرها علائم شما را بدتر نکند ، اما پزشک در مراحل اولیه می تواند مسکن بهتری تهیه کند.

داروهای تجویزی واقعاً مثر هستند.

لامبو معتقد است که چندین داروی تجویز شده وجود دارد که در کاهش علائم سندرم روده تحریک پذیر مثر است. مطالعات نشان می دهد: بیماران داروهای تجویز شده را مناسب ترین گزینه درمانی دریافت می کنند ، در حالی که ملین ها ، نرم کننده های روده ای یا داروهای ضد اسهال از جمله بی اثرترین داروها هستند.

تغییر رژیم غذایی کلیدی است.

لمبو می گوید رژیم هایی که برخی کربوهیدرات ها از جمله قند را از بین می برند بسیار م .ثر هستند. به طور خاص ، رژیم های کم کربوهیدرات ، که برخی کربوهیدرات ها از آن حذف شده اند ، می توانند در هضم غذا و کمک به کاهش علائم سندرم روده تحریک پذیر حداقل در کوتاه مدت موثر باشند!

سرانجام ، ورزش و مدیریت استرس.

لامبو اشاره می کند که تحقیقاتی از دهه های گذشته انجام شده است که نشان می دهد استرس عملکرد طبیعی روده را متوقف می کند ، حتی در افرادی که سندرم روده تحریک پذیر ندارند.

وی می افزاید: "در نتیجه ، روش های آرام سازی و مدیریت استرس مانند خودآگاهی و درمان شناختی رفتاری می تواند بسیار م effectiveثر باشد." ورزش خفیف یا شدید می تواند استرس را خنثی کرده و علائم سندرم روده تحریک پذیر را کاهش دهد.

همچنین ببینید

نقش اساسی زنجبیل در افزایش ایمنی بدن ، بهبود سیستم هضم و تعادل هورمون های بدن

آنچه در این مقاله خواهید آموخت: فواید زنجبیل چگونه زنجبیل به تقویت سیستم ایمنی بدن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *