خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » کاربرد و اهمیت متخصص ارتودنسی

کاربرد و اهمیت متخصص ارتودنسی

زمان مطالعه 5 دقیقه ویژگی های ارتودنسی برای کودکان

از اهمیت ارتودنسی برای کودکان چه می دانید؟ آیا می دانید چه زمانی باید کودک خود را به یک متخصص ارتودنسی در سعادت آباد یا یک متخصص ارتودنسی در شهرک غرب یا هر منطقه دیگر ببرید؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید که در برخی موارد ممکن است فرزند شما به ارتودنسی نیاز داشته باشد؟ باید به شما بگویم که ارتودنسی قسمت مهمی از مراقبت از دهان و دندان کودک شما است. در این مقاله می خواهیم به اهمیت ارتودنسی دندان برای کودکان بپردازیم.

هدف از درمان ارتودنسی برای کودکان چیست؟

هدف اصلی از درمان ارتودنسی قرار دادن دندانهای بالا و پایین به طور منظم و صحیح روی هم است. این وضعیت فک را بهبود می بخشد و باعث می شود دندان ها پشت سر هم ظاهر شوند. وقتی دندان ها به درستی تراز می شوند ، می توانند توانایی طبیعی خود را حفظ کنند. این امر باعث بهبود سلامت دهان و بدن می شود. همچنین یکی دیگر از مزایای درمان ارتودنسی این است که لبخند زیباتر و جذابی به ارمغان می آورد. بنابراین ، اگر به یک متخصص ارتودنسی در سعادت آباد یا یک متخصص ارتودنسی در شهر غربی یا یک متخصص ارتودنسی در شمال تهران یا در هر منطقه و شهر نیاز دارید ، باید مراجعه کنید.

کاربرد و اهمیت ارتودنسی برای کودکان

ارتودنسی دندان فواید زیادی از جمله همپوشانی دندان های بالا و پایین ، دندان های منظم ، جویدن بهتر غذا و همچنین گفتار واضح تر کودک را دارد. همچنین وقتی دندان ها وظیفه خود را به درستی انجام می دهند زیباتر به نظر می رسند. یکی از عوارض جانبی درمان ارتودنسی ، ایجاد لبخندی جذاب و زیبا است که در ظاهر فرد تأثیر می گذارد و اعتماد به نفس وی را افزایش می دهد زیرا ارتودنسی باعث ایجاد تناسب در دندان ها ، لب ها و صورت می شود. علاوه بر بحث زیبایی ، ارتودنسی دندان به مرتب نگه داشتن دندان کمک می کند و دندان را کمتر در معرض پوسیدگی ، آسیب و بیماری لثه قرار می دهد. بنابراین ، اگر به یک متخصص ارتودنسی در سعادت آباد یا یک متخصص ارتودنسی در شهر K West یا یک متخصص ارتودنسی در شرق تهران یا در هر منطقه و شهر نیاز دارید ، باید مراجعه کنید.

آیا ارتودنسی دندان فقط برای اهداف زیبایی انجام می شود؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم که اینطور نیست. از آنجا که ارتودنسی تأثیر زیادی در ظاهر دارد ، شناخته شده است که برای زیبایی انجام می شود زیرا بارزترین نتیجه ارتودنسی دندان زیبایی آن است. اما وقتی دندان های بالا و پایین تراز می شوند ، به این معنی است که عملکردهایی مانند جویدن ، گاز گرفتن و صحبت کردن نیز بهبود می یابند. بنابراین ، اگر به یک متخصص ارتودنسی در سعادت آباد یا یک متخصص ارتودنسی در شهر غربی یا یک متخصص ارتودنسی در غرب تهران یا هر منطقه و شهری نیاز دارید.

پس از ارتودنسی دندان ، لبخندی زیبا ایجاد می شود که نشانه سلامت دهان و دندان است و همچنین یک رفاه عمومی برای بیمار ایجاد می کند. درمان ارتودنسی نه تنها در زیبایی دهان و صورت م effectiveثر است و فراتر از این بحث ها در زمینه بهداشت و درمان دندان نقش دارد. به همین دلیل است که در صورت نیاز به ارتودنسی در دهان ، باید به یک متخصص ارتودنسی در سعادت آباد یا یک متخصص ارتودنسی در شهر غربی یا هر منطقه و شهر مراجعه کرد.

چگونه از براکت های ارتودنسی مراقبت کنیم؟

هنگامی که برای معالجه دندان های خود به یک متخصص ارتودنسی در شریعتی یا یک متخصص ارتودنسی در آریاشهر یا سایر مناطق شهر مراجعه می کنید و پزشک براکت را به دندان های شما می چسباند ، باید در مراقبت از دندان های خود بسیار مراقب باشید تا براکت ها آسیب نبینند

در طی دوره تحت درمان ارتودنسی ، احتمال آسیب دندان مانند پوسیدگی و تغییر رنگ افزایش می یابد و ممکن است باعث ایجاد عفونت در لثه شود.

از دیگر مشکلاتی که ممکن است برای ارتودنسی ایجاد شود ، فشار یا ضربه ، جدا شدن نگین براکت از دندان ، شل شدن نگین براکت ، خم شدن یا شکستن سیم ، شل شدن بریس ارتودنسی و غیره می توان از واناک یا مکان های دیگر جلوگیری کرد.

باید بدانید که به گفته پزشکان ، هر اتفاقی که برای براکت ها بیفتد ، در نهایت منجر به قطع فشار بر روی دندان ها می شود ، یعنی براکت ها به درستی کار نخواهند کرد ، بنابراین در صورت بروز هرگونه مشکل ، باید سریعاً به یک متخصص ارتودنسی در شریعتی مراجعه کنید. تا حد ممکن. ارتودنسی را در آریاشهر و جاهای دیگر مشاهده کنید.

اگر براکت آسیب ببیند و مدت طولانی ثابت بماند ، نه تنها باعث بهبود دندانها نمی شود ، بلکه وضعیت آنها را از قبل بدتر کرده و درمان ارتودنسی را طولانی تر می کند.

اگر می خواهید در اسرع وقت درمان دندان خود را به پایان برسانید ، باید در مورد براکت های ارتودنسی بسیار مراقب باشید ، زیرا در صورت آسیب دیدن براکت ها ، باید انرژی ، وقت و هزینه بیشتری صرف کنید. در این مقاله می خواهیم شما را با مراقبت هایی که باید بعد از ارتودنسی انجام دهید آشنا کنیم تا برای این مشکلات نیازی به مراجعه به یک متخصص ارتودنسی در پاسداران یا مکان های دیگر نباشید.

بهداشت دهان و دندان را حفظ کنید

رعایت بهداشت دهان و دندان به سلامت دندان و لثه کمک می کند و شما را از عفونت لثه یا پوسیدگی دندان باز می دارد.

برای حفظ بهداشت دهان و دندان ، باید حداقل دو بار در روز مسواک بزنید و بریس بزنید ، اما بهتر است بعد از هر وعده غذایی مسواک بزنید. هرگز ذرات غذا را روی دندان ها یا براکت ها نگذارید.

به گفته متخصصان ارتودنسی در شریعتی ، متخصصان ارتودنسی در آریا شهر و متخصصان سراسر کشور ، اگر در شرایطی قرار دارید که نمی توانید بعد از خوردن غذا مسواک بزنید ، حداقل دهان خود را با آب بشویید تا بقایای مواد غذایی بزرگ پاک شود.

براکت ها باعث می شوند ذرات غذا به راحتی روی دندان ها بچسبند و باعث پوسیدگی دندان شوند.

مراقب آنچه می خورید باشید

شما باید در طول درمان ارتودنسی مراقب غذاها و وعده هایی باشید که می خورید. خوردن بیش از حد غذاهای شیرین و نشاسته ای باعث جمع شدن پلاک در اطراف براکت ، تغییر رنگ دندان و از بین بردن مینای دندان می شود و شما باید به یک متخصص ارتودنسی در ونک یا جاهای دیگر مراجعه کنید.

سعی کنید از غذاهای چسبناک مانند کارامل یا میوه های خشک استفاده نکنید زیرا باعث فشار آوردن به براکت و سیم می شود. یک متخصص ارتودنسی در شریعتی و یک متخصص ارتودنسی در ونک می گویند که این غذاها باعث خم شدن ، شل شدن و حتی شکستن نگین ها می شود.

همچنین ، خوردن غذاهای سفت مانند ته دیگ و تکه های بزرگ گوشت می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند.

چک های خود را به تأخیر نیندازید

مهم است که بدانید اگر به متخصص ارتودنسی در شریعتی ، یک متخصص ارتودنسی در ونک یا هر متخصص دیگری که به موقع پزشک شما است مراجعه نکنید ، ممکن است درمان خود را به تأخیر بیندازید. متخصص ارتودنسی براکت ها را در هر ویزیت بررسی می کند و سلامت لثه و دهان را ارزیابی می کند تا در صورت بروز مشکل روند درمان را تغییر دهد.

مجله آنلاین Promag برای مطالعه بیشتر پیشنهاد کرد:

همچنین ببینید

آیا واقعاً استفاده از ضد آفتاب در محیط داخلی ضروری است؟

زمان مطالعه 4 دقیقه استفاده از ضد آفتاب در ساحل قطعاً یک امر مهم و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *