خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » نکات برجسته روابط زناشویی پرخطر

نکات برجسته روابط زناشویی پرخطر

مجله سلامت آنلاین: سلامت جنسی فراتر از موضوعاتی مانند انتقال خطرناک ترین بیماری های مقاربتی در حین رابطه یا حاملگی بدون برنامه است. با این حال ، این مسائل ، که شامل سلامت جنسی هستند ، در یک رابطه جنسی سالم بسیار مهم هستند. اما یکی از مشکلات فعلی در جامعه ما عدم دانش و درک نوجوانان و جوانان و به طور کلی مردم ما در مورد رفتارهای پرخطر جنسی است و متأسفانه این عدم آگاهی نوجوانان و جوانان باعث می شود که این افراد در در آینده ، یک نسل ناسالم از نظر جسمی و جسمی ، و در نتیجه مشکلات روانی و اجتماعی جبران ناپذیری وارد اصل وجودی خانواده و جامعه می شود. بنابراین ، پیشگیری از این وقایع با آموزش مناسب و اطلاع رسانی به موقع می تواند به عنوان یک عامل صرفه جویی ، این مشکلات فردی و اجتماعی را کاهش و کنترل کند. مهمترین نکته در آموزش رفتارهای پر خطر آموزش رفتارهای سالم جنسی به افراد جامعه است. ابتدا باید ببینیم رفتار جنسی ناسالم و پرخطر چیست؟

رابطه ناسالم چیست؟
رابطه ناامن رابطه ای است که در آن مرتکب از سلامتی خود یا شریک جنسی خود بی اطلاع باشد. در واقع ، می توان گفت هرگاه شخصی اطلاعات کافی در مورد سابقه پزشکی شریک جنسی خود نداشته باشد ، خود را در معرض رابطه جنسی ناسالم قرار داده است. یکی از مشکلات جامعه بین المللی امروز و همچنین کشور ما عدم اطلاع رسانی مناسب و کافی در مورد رفتارهای پرخطر جنسی است و متأسفانه این عدم آگاهی و دانش موجب شلاق روانی و اجتماعی فرد ، جامعه می شود. و خانواده. بنابراین باید با آگاهی بخشی به افراد جامعه تا حد زیادی از این معضل جهانی جلوگیری شود.

چه کسی بیشتر در معرض خطر رابطه جنسی ناسالم است؟
افرادی مانند زنان خیابانی ، مصرف کنندگان مواد مخدر تزریقی ، به ویژه همسرانشان ، زندانیان و همسرانشان ، نوجوانان در سن بلوغ ، یتیمان و کودکان کار ، سربازان خارج از خانه و جوانان با برخوردهای جنسی متعدد و منظم و همچنین همسرانشان ، و همچنین خانواده های مجرد ، در معرض رابطه جنسی ناسالم قرار دارند. برای تغییر رفتارهای ناسالم ، هدف اصلی جلوگیری از بیماری هایی است که باعث سلامت جامعه می شوند و زندگی سالم دارند.

رفتارهای پرخطر که در حین رابطه جنسی ناسالم انجام می شود
داشتن تعداد زیادی شریک جنسی
تماس های جنسی غیرمعمول و غیر متعارف مانند تماس مقعدی و دهانی و …
– در هنگام رابطه جنسی ناسالم و بی رحمانه تا حد ممکن از خشونت استفاده کنید
– مصرف الکل ، مواد مخدر یا مواد روانگردان قبل از رابطه جنسی
رابطه جنسی محافظت نشده و عدم کنترل رابطه ، مانند عدم استفاده از کاندوم و سایر عوامل پیشگیرانه

انواع جنسیت کدامند؟
از نظر کیفیت ، جنس به سه نوع اصلی تقسیم می شود که در زیر ذکر می شود.
1. رابطه جنسی ناسالم و خطرناک
در رابطه جنسی ناسالم ، احتمال آسیب در قسمتهای مختلف و خاص بدن و همچنین انتقال بیماریهای مختلف زیاد است. هرگونه تبادل خون در مقاربت جنسی غیر نفوذی و حتی هرگونه رابطه جنسی با اندام های نفوذی جنسی که در آن از کاندوم و ضد بارداری استفاده صحیح نشده یا حتی به درستی استفاده نشده است ، خطر بالایی محسوب می شود. بنابراین ، همانطور که ممکن است متوجه شده باشید ، هر نوع رابطه جنسی با شخصی خارج از ازدواج یک رابطه پرخطر است. علاوه بر این ، در یک رابطه زناشویی ، اگر یکی از طرفین رابطه به ویروس ایدز آلوده باشد ، در صورت عدم استفاده از ابزار مناسب ، رابطه جنسی پر خطر محسوب می شود.
۲. رابطه جنسی با خطر متوسط
این نوع رابطه شامل بوسه های طولانی ، عمیق ، مرطوب و هرگونه رابطه جنسی صریح و روشن است که در آن از کاندوم به درستی استفاده می شود ، اما فرد با اطمینان کامل در امنیت نیست. تنها رابطه ای که می تواند از سلامت فرد کاملاً مطمئن باشد ، رابطه زناشویی بین زن و شوهر است.
3. رابطه جنسی سالم و ایمن
رابطه جنسی سالم هر نوع رابطه جنسی است که از طریق آن امکان انتقال بیماری یا آسیب وجود ندارد. هرگونه تماس پوست به پوست بدون خراشیدن ، مالش یا رابطه جنسی برای زوجین ، اگر هیچ یک از طرفین در خارج رابطه جنسی نداشته باشد و درگیر رفتارهای پرخطر مانند تزریق همزمان نباشد ، نیز در این گروه قرار می گیرد.

مرز بین رابطه جنسی سالم و ناسالم
رابطه م sexualثر جنسی ، رابطه ای است که همزمان با رابطه جسمی ، باعث ایجاد نوعی تبادل و تبادل عاطفی و روانی خوب بین هر یک از زوجین شود. مهمترین عاملی که می تواند برای تمایز بین یک رابطه جنسی موفق و یک رابطه جنسی ناکارآمد مورد استفاده قرار گیرد این است که پس از رابطه جنسی ، هر دو طرف از رابطه به یک اندازه و احساس رضایت و خوشبختی بین این دو لذت برده اند. ایجاد رابطه ؛ از طرف دیگر ، رابطه جنسی ناسالم رابطه ای تلقی می شود که در آن تبادل جسمی و تبادل بدنی صورت می گیرد ، اما طرفین از نظر روانی راضی نیستند.
در مورد رابطه جنسی ناسالم و ناکارآمد ، فاکتورهای جدی برای تمایز این نوع رابطه وجود دارد ، از جمله
-اختلالات جنسی
-انحراف جنسی
اختلالات میلی هورمونی
در واقع ، مرز بین آنها یک تجربه عاطفی است که افراد پس از رابطه احساس می کنند و باید در هر دو طرف این احساس عاطفی شکل بگیرد. بنابراین باید مراقب باشیم که آیا این تجربه برای هر دو طرف خوشایند بوده است؟ آیا هر دو طرف از آنچه اتفاق افتاده راضی هستند و آیا هر دو طرف از آن لذت برده اند یا خیر؟ اگر بعد از رابطه ، یکی از طرفین رابطه یا هر دو احساس ناراحتی و نارضایتی داشته باشند ، این رابطه را یک رابطه ناکارآمد می نامند.

قرار گرفتن در معرض رابطه جنسی ناسالم در نتیجه تجاوز جنسی
حال این س arال مطرح می شود که اگر در معرض تجاوز جنسی و ناسالم قرار بگیریم چه باید بکنیم؟
تجاوز هنگامی اتفاق می افتد که فعالیت جنسی بدون رضایت یکی از طرفین و با زور و غالباً با خشونت صورت گیرد. توجه داشته باشید که در صورت تجاوز جنسی ، این متجاوز مجرم است و شخصی که مورد تجاوز قرار گرفته است ، مجرم یا مقصر نیست ، چه از نظر قانونی ، چه از نظر شرعی و چه از نظر اجتماعی. بنابراین ، پنهان نگه داشتن این موضوع در برابر مراجع بهداشتی ، حقوقی و انتظامی فایده ای نخواهد داشت مگر اینکه صدمه ای به شخص وارد کند و جنایت متجاوز را بدون دستگیری و مجازات ادامه دهد. در صورت تجاوز جنسی ، اقدامات زیر باید انجام شود.
برای دریافت دارو و آشنایی با پیشگیری از بارداری اورژانسی ، و همچنین تحویل نمونه برای تشخیص زودهنگام و درمان بیماری های احتمالی منتقله از راه مقاربت و نمونه های مورد نیاز پزشکی ، در اسرع وقت به یک متخصص زنان یا مرکز بهداشت مراجعه کنید. برای شناسایی مجرم قانونی لازم است. پزشک همچنین برخی از آنتی بیوتیک ها را برای جلوگیری از ابتلا به برخی بیماری های مقاربتی برای شما تجویز می کند ، در صورت لزوم شما را برای هپاتیت B واکسینه می کند و مراحل درمان و درمان را پیگیری می کند.
گام دوم در برخورد با این موضوع مراجعه به مراکز اجرای قانون برای طرح شکایت و ارائه اطلاعات لازم برای دستگیری مجرم و اجرای قانون در مورد شخص خواهد بود. در این بخش ، تکرار می شود که شخصی که مورد تجاوز قرار گرفته است ، اصلاً مقصر نیست.

علائم و اثرات رابطه جنسی ناسالم
در این نوع روابط ، غالباً یک انرژی غیرقابل کنترل و یک حالت اجبار و تحمیل وجود دارد که فرد دارای این رابطه خود را در انجام این عمل محدود نمی کند. علائم دیگر عبارتند از:
این رابطه اعتیاد آور است
– فردی که به دنبال این نوع روابط است به شما هویتی دوگانه می بخشد
– این رابطه باعث می شود که احساس شرمندگی و عذاب وجدان کنید
– این نوع رابطه بسیار مضر و مضر است
رابطه هیچ عشقی ندارد
– این رابطه بدون نیاز به مکالمه است
– بسیار استرس زا است
-این رابطه غالباً مخفی و پنهانی است
– نوعی استثمار و ظلم است
منفعت یک طرفه دارد
– این یک رابطه سرد و صمیمی است
– این رابطه کاملا غیرمسئولانه است
– این بسیار خطرناک است
-فقط از لذت جسمی برخوردار است
سطح سلامتی فرد را کاهش می دهد

حرف آخر
متأسفانه ، به دلایل مختلف ، بسیاری از افراد هیچ اطلاعی از علائم بیماریهای مقاربتی و راههای انتقال این بیماریها ندارند و رابطه جنسی ناسالم انجام می دهند. بعضی اوقات منجر به مرگ فرد آلوده می شود. بنابراین قبل از هر چیز باید روش های صحیحی به افراد جامعه آموزش داده شود و در مرحله بعد علائم و روش های انتقال این نوع بیماری ها به طور کامل بیان شود.

برای دستیابی به اهداف سازمان بهداشت جهانی برای بهداشت جنسی ، حقوق جنسی همه باید رعایت شود ، محافظت و تحقق یابد. بنابراین آموزش در موارد زیر ضروری است:

بیماریهای مقاربتی مانند ایدز ، عفونت دستگاه تناسلی (RTI) ، بیماریهای مقاربتی (STI)
حاملگی و سقط جنین برنامه ریزی نشده
اختلال عملکرد جنسی و ناباروری
خشونت جنسی و جنسیتی
سلامتی جنسی

همچنین ببینید

آیا واقعاً استفاده از ضد آفتاب در محیط داخلی ضروری است؟

زمان مطالعه 4 دقیقه استفاده از ضد آفتاب در ساحل قطعاً یک امر مهم و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *