خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » تأثیر مدیتیشن در درمان بیماری ها و سلامتی

تأثیر مدیتیشن در درمان بیماری ها و سلامتی

تمرین مراقبه می تواند روحیه شما را تقویت کند ، ولع مصرف شما را مهار کند و حتی به شما کمک می کند تا با درد کنار بیایید.

اگر تا به حال چندین دقیقه در کلاس یوگا مدیتیشن تمرین کرده باشید ، می دانید که تلاش برای آرام کردن ذهن بسیار دشوارتر از آن است که به نظر می رسد.

نینا اسماعیلی ، دکترای برنامه ریزی ذهن آگاهی در نیویورک می گوید: "ذهن ما دائماً نگران ما در مورد فرصت ها و مهلت های زمانی ، ارزیابی عملکرد خود یا دیگران و یا تعامل با گذشته است." اما تمرین مدیتیشن به ذهن می آموزد که بر حال تمرکز کند و به شما کمک می کند تا به اهداف روزانه خود برسید. "

این نه تنها باعث آرامش درونی شما می شود بلکه برای سلامتی شما نیز مفید خواهد بود. طبق تحقیقات پزشکی ، به مزایای تمرین مدیتیشن رسیده است.

دکتر مایک روئیزن ، مدیر ارشد بهداشت در کلینیک کلیولند و رئیس هیئت مشاوره پزشکی ویتامین Packs ، گفت: "من به همه ، حتی بیماران خودم ، توصیه می کنم که تکنیک های مراقبه را بیاموزند و سپس آنها را به طور مرتب تمرین کنند." "من این را توصیه می کنم زیرا مراقبه هیچ گونه عوارض جانبی منفی ندارد و رایگان است."

اما درک نحوه مدیتیشن دشوار است.

دکتر مدهاو گویال ، استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز که اثرات مدیتیشن را بر سلامت کلی مطالعه می کند ، تأثیرات امیدوار کننده ای را گزارش می کند.

در این مقاله ، ما مزایای مهم مراقبه بر سلامت کلی را بررسی خواهیم کرد. به ما بپیوند.

همچنین بخوانید: مراقبه چیست؟ مراقبه سلامت روان شما را بهبود می بخشد.

قوی ترین ارتباط بین مراقبه و سلامت کلی توانایی آن در کاهش استرس است که می تواند چندین بیماری جدی از جمله بیماری های قلبی ، چاقی و حتی اختلالات اضطرابی را تشدید کند.

خبر خوب این است که مراقبه می تواند روحیه شما را تقویت کند. محققان دانشگاه جان هاپکینز پس از بررسی 47 آزمایش که بیش از 3500 شرکت کننده در آن شرکت داشتند ، نتیجه گرفتند که برنامه های مراقبه ذهن آگاهی می تواند به بهبود اضطراب کمک کند.

دکتر رزین توضیح می دهد که مراقبه طولانی مدت به دلیل تأثیر مثبت آن بر شیمی مغز می تواند به کاهش خطر افسردگی (حتی اگر با افسردگی دست و پنجه نرم می کنید) کمک کند.

تحقیقات نشان می دهد که روشهای مختلف مراقبه ، ترشح سیتوتوکسینهای تغییر دهنده خلق و خو را کنترل می کند ، ماده شیمیایی که به مرور منجر به ایجاد افسردگی می شود.

دکتر گویال می گوید: "ما اکنون شواهد خوبی داریم که درمان مدیتیشن بالینی را برای افرادی که از اضطراب ، افسردگی یا درد مزمن رنج می برند ، چه به عنوان یک روش درمانی و چه به عنوان درمان کمکی ، توصیه می شود.

مدیتیشن التهاب مزمن را کاهش می دهد.

دکتر رویزن توضیح می دهد: "التهاب به عنوان واکنش بدن ، در بعضی موارد چیز خوبی است و بدن شما نتیجه عفونت است." اما التهاب مزمن باعث ایجاد تغییرات ساختاری در بدن شما می شود که با چندین بیماری عمده مزمن مانند سرطان ، دیابت ، سندرم روده تحریک پذیر و حتی آلزایمر مرتبط است. در این شرایط ، مراقبه می تواند به کاهش اثرات مخرب آن کمک کند.

بر اساس آزمایشی که در آن دو گروه از افرادی که مدیتیشن می کردند و کسانی که این کار را نمی کردند ، در مطالعه ای که در مجله مغز ، رفتار و ایمنی منتشر شده است ، پاسخ التهابی افراد نسبت به گروه دیگر بسیار کمتر از گروه دیگر است. این بدان معنی است که مدیتیشن می تواند پتانسیل کاهش التهاب مزمن در بدن شما را داشته باشد.

مراقبه می تواند اشتیاق شما را کنترل کند.

این بدان معنی است که مراقبه می تواند "غذا خوردن بدون فکر" را کنترل کند. در مطالعه اخیر منتشر شده در مجله پزشکی رفتاری ، دکتر بروور و گروهی از محققان برنامه هایی را برای استفاده از عناصر مراقبه و ذهن آگاهی برای کاهش ولع مصرف ایجاد کردند. به مدت 28 روز ، شرکت کنندگان دارای اضافه وزن هر روز به مدت ده دقیقه مدیتیشن انجام می دادند. در پایان این دوره ، حدود 40٪ میل شدید این افراد به غذا خوردن کاهش یافت.

دکتر بروور که به طور خاص توانایی مراقبه برای کنترل ولع و اضطراب را مطالعه می کند ، معتقد است: «ذهن آگاهی به ما کمک می کند تا از تجربه واقعی ولع مصرف آگاهی عجیبی داشته باشیم تا گرفتار نشویم. "با مراقبه می توانیم ارتباط فشار و عمل را قطع کنیم."

همچنین بخوانید: نحوه شروع مراقبه مدیتیشن می تواند مغز شما را تقویت کند.

همچنین شواهدی وجود دارد که مدیتیشن مراقبه ذهن آگاهی مغز شما را رشد می دهد.

در حقیقت ، یک مطالعه منتشر شده در روانشناسی نتیجه گرفت که دو هفته آموزش ذهن آگاهی ، نمرات درک مطلب خواندن را در آزمون GRE نسبت به گروه کنترل افزایش می دهد. این مطالعه نشان داد که مراقبه ذهن آگاهی ، گیجی ذهنی را کاهش می دهد و عملکرد شناختی را بهبود می بخشد.

"کاملاً روشن نیست که چگونه این اتفاق می افتد ، اما تحقیقات دیگر نشان می دهد که مدیتیشن در واقع قسمت های مغز شما را ضخیم می کند ، از جمله نواحی مربوط به دقت و درون گرایی ، و یک مغز & # 39؛" دکتر گویال می گوید. بزرگتر "به معنای قدرت بیشتر است."

مطالعه دیگری نشان داد که تمرین مدیتیشن به مدت 40 دقیقه در روز و فقط دو ماه به افزایش حجم مغز در مناطق مربوط به استرس ، یادگیری ، حافظه ، همدلی و همدلی برای انجام بهتر برخی از وظایف شناختی کمک می کند.

مدیتیشن به مبارزه با پیری زودرس کمک می کند.

آیا مراقبه می تواند پایه محکمی برای جوانی باشد؟

دکتر رویزن می گوید: "ما می دانیم که استرس کنترل نشده یکی از بزرگترین دلایل پیری است و خطر بیماری های قلبی ، سکته و سرطان را افزایش می دهد."

در تحقیقی که در سال 2016 منتشر شد ، محققان 102 زن را ثبت نام کردند تا شش روز را در یک دوره آزمایشی بگذرانند که در آن آنها یا فقط استراحت کنند یا یک برنامه مدیتیشن انجام دهند. نمونه های خون گرفته شده در پایان این شش روز نشانگرهای زیستی مرتبط با مدیتیشن را در مقایسه با خونی که قبلاً گرفته شده بود ، نشان دادند.

دکتر رویزن می گوید: "در حالی که دلیل دقیق این امر روشن نیست ، اما ما از این مطالعه و بسیاری از مطالعات دیگر نتیجه می گیریم که مدیتیشن با کاهش اثرات استرس پیری م worksثر است."

مراقبه از سرماخوردگی در آینده جلوگیری می کند.

مراقبه برای دفع سرماخوردگی مفید خواهد بود. در یک مطالعه منتشر شده ، محققان 150 نفر از افراد 50 سال به بالا را به مدت هشت هفته به هشت گروه تقسیم کردند: مراقبه ذهن آگاهی ، ورزش متوسط ​​و یک گروه کنترل.

مراقبه و ورزش هر دو در مقایسه با گروه کنترل ، آسیب پذیری آنها در برابر سرماخوردگی را کاهش می دهد.

دکتر Goyal می گوید که اثرات آرام بخش مدیتیشن هنوز هم دلیل این مزیت است ، زیرا استرس می تواند توانایی سیستم ایمنی بدن شما را برای مقابله با عفونت غلبه کند.

همچنین بخوانید: مقاله ای در مورد مدیتیشن به شما کمک می کند تا با درد مقابله کنید.

یک مطالعه کوچک که در مجله Neuroscience منتشر شد ، بررسی کرد که چگونه مدیتیشن می تواند به کاهش درد کمک کند. به پانزده نفر که هیچ تجربه مدیتیشن ندارند گفته شد که باید روی تنفس در دستگاه MRI تمرکز کنند. در طول اسکن ، محققان مقدار کمی گرما به پاهای آنها می دادند و از آنها می خواستند که درد خود را پس از آزمایش ارزیابی کنند.

محققان سپس به شرکت کنندگان چهار روز تمرین مدیتیشن ذهن آگاهانه دادند و روند قبلی را تکرار کردند. نتایج این آزمایش 57٪ کاهش ناراحتی و 40٪ کاهش شدت درد را در این شرکت کنندگان نشان داد.

براون توضیح می دهد: "مدیتیشن درد جسمی را تغییر نمی دهد."

اسکن مغز در این مطالعه نشان می دهد که مدیتیشن فعالیت مغز را در مناطق مربوط به احساس کاهش می دهد ، بنابراین احتمالاً رابطه ما با آن احساس تغییر می کند. به عبارت دیگر ، می تواند به مغز شما کمک کند تا درد را تغییر دهد و تجربه آن را آسان تر کند.

نحوه تمرین مراقبه

شروع تمرین مراقبه بسیار آسان است. اسماعیلی می گوید: "مدیتیشن می تواند اشکال مختلفی داشته باشد ، از جمله تمرینات تنفسی ، استفاده از مانترا یا تجسم هدایت شده." مدیتیشن را می توان به راحتی در برنامه روزانه شما گنجانید ، درست مثل دوش یا قهوه صبحگاهی. من به مبتدیان توصیه می کنم مراقبه را از طریق تمرینات تنفسی انجام دهند. "

روش انجام این کار: به مکانی راحت و حواس پرت کننده بروید تا بتوانید روی تنفس خود تمرکز کنید. می توانید روی صندلی بنشینید یا روی زمین دراز بکشید. با چند نفس عمیق شروع کنید. در طول این چرخه ، اگر ایده ای به ذهن شما خطور کرد ، با آرامش و صراحت آن را تأیید کنید و به تنفس برگردید.

برای گرفتن بهترین نتیجه از این مراقبه ، به یک جلسه مدیتیشن طولانی احتیاج ندارید ، تحقیقات نشان می دهد حتی 10 جلسه جلسات می تواند باعث بهبود تمرکز ، حافظه و حتی مغز شما شود تا با زندگی روزمره بهتر کنار بیایید.

همچنین ببینید

آیا واقعاً استفاده از ضد آفتاب در محیط داخلی ضروری است؟

زمان مطالعه 4 دقیقه استفاده از ضد آفتاب در ساحل قطعاً یک امر مهم و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *