خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » راهنمای خرید سبزیجات و میوه های ارگانیک

راهنمای خرید سبزیجات و میوه های ارگانیک

ایده انتخاب غذاهای ارگانیک برای سلامتی و طول عمر بیشتر در سالهای اخیر بسیار رایج شده است. جالب است بدانید که USDA گزارش داده است که محصولات ارگانیک بیش از 4٪ از کل فروش مواد غذایی در کشور را تشکیل می دهند.

طرفداران غذای ارگانیک ادعا می کنند این ادعا که این مواد غذایی امید به زندگی را افزایش می دهند انگیزه ای برای افزایش مصرف این غذاها است و امیدوارند که این سود باعث ترغیب مردم به افزایش مصرف این غذاها شود. اینکه آیا غذاهای ارگانیک برای توجیه هزینه اضافی فواید سلامتی کافی دارند یا نه بحث برانگیز است.

ارزش غذایی غذاهای ارگانیک بسیار مورد بحث است. محققان از مطالعه ای که در سال 2012 در Annals of Internal Medicine منتشر شد نتیجه گرفتند که شواهد محدودی وجود دارد که غذاهای ارگانیک به میزان قابل توجهی از مواد معدنی مقوی ترند.

در سال 2014 ، مجله تغذیه انگلیس مروری بر 343 تحقیق را نشان داد که به طور متوسط ​​، محصولات ارگانیک دارای مقادیر بیشتری آنتی اکسیدان هستند که به مبارزه با بیماری ها کمک می کند.

طبق نتایج مطالعات ، غذاهای غیرآلی چهار برابر بیشتر از غذاهای ارگانیک باقیمانده سموم دفع آفات دارند. یکی از رایج ترین دلایل خرید غذای ارگانیک این است که این غذاها ، به ویژه میوه ها و سبزیجات ، آفت کش کمتری دارند.

جالب است بدانید ، طبق مطالعه ای که در سال 2013 در ژورنال سم شناسی کاربردی در دانشگاه ایالتی تنسی منتشر شد ، DDT آفت کش است که در برخی کشورها برای کنترل آفات در محصولات غذایی استفاده می شود. این سموم باعث کاهش عملکرد سلولهای NK در بدن می شوند. سلولهای NK اولین خط دفاعی بدن در برابر عوامل بیماری زای ویروسی و سلولهای توموری هستند ، به این معنی که عملکرد کاهش یافته آنها می تواند منجر به افزایش حساسیت به سرطان و ویروسهای خاص شود.

محصولات ارگانیک که باید بخورید

طبق مطالعات انجام شده توسط کارگروه محیط زیست ، میوه ها و سبزیجات زیر در طول رشد به مقدار زیادی سموم دفع آفات نیاز دارند. بنابراین اگر بتوانید نوع ارگانیک آن را تهیه کنید ، قطعاً از مضرات آفت کش ها در امان خواهید بود.

سیب ، فلفل شیرین ، Ikerfsgilasangor ، کلم ، نخود فرنگی ، اسفناج ، سیر ، گوجه فرنگی ، خیار ، گوجه فرنگی ، گیلاس ، سیب زمینی ، سیب زمینی ، محصولاتی که نیازی به تهیه آنها به صورت ارگانیک نیست.

در میان محصولات ، برخی از آنها با سموم دفع آفات کمتری تولید می شوند ، بنابراین نیازی نیست که به دنبال نوع ارگانیک آن باشید.

میوه ها و سبزیجاتی که به طور معمول با سموم دفع آفات نسبتاً کمی پرورش می یابند شامل موارد زیر است:

مارچوبه ، آووکادو ، کلم ، بادام ، پیاز ، پاپایا ، آناناس ، آناناس ، گریپ فروت ، هسته ذرت شیرین ، شیرین. چگونه تشخیص دهیم که یک محصول شیرین واقعاً ارگانیک است؟

آلاینده ها معمولاً از طریق سیستم های تغذیه معمولی و آلاینده های صنعتی وارد زنجیره غذایی می شوند. محصولات حیوانی ارگانیک مانند میوه ها و سبزیجات ارگانیک در مزارع مورد تایید پرورش داده می شوند و تحت تجهیزات فرآوری که بدون استفاده از سموم دفع آفات و کودها کار می کنند ، رشد می کنند. با این حال ، همه غذاهای ارگانیک عاری از بقایای سموم دفع آفات نیستند ، بنابراین مهم است که قبل از صرف هزینه اضافی ، تحقیقات خود را در مورد محصول مورد نظر خود بخرید.

برچسب زدن به مواد آلی گاهی فریبنده است. فقط برچسب "100٪ ارگانیک" یک محصول کاملاً ارگانیک را نشان می دهد. با این حال ، طبق دستورالعمل های USDA ، محصولاتی که 95٪ ماده آلی دارند نیز می توانند برچسب "USDA Organic" داشته باشند.

برای واجد شرایط بودن برچسب "ارگانیک" ، محصول باید با 70٪ ماده آلی ساخته شود ، در حالی که محصولات حاوی مواد آلی کمتر از 70٪ باید برچسب های آلی را به لیست مواد تشکیل دهنده محدود کنند.

برای اینکه یک محصول حیوانی ارگانیک باشد ، زمینی که آن حیوانات در آن زندگی می کنند باید حداقل به مدت سه سال عاری از مواد شیمیایی باشد. این استانداردها تصمیم گیری در مورد خرید گوشت گاو ، شیر ، مرغ و تخم مرغ را آسان تر می کند.

در مورد ماهی ، شورای ملی استاندارد ارگانیک USDA در سال 2008 معیارهایی را تصویب کرد که می تواند منجر به برچسب گذاری ارگانیک برای ماهی شود ، اما در اوایل سال 2015 ، این موضوع مورد تجدید نظر قرار گرفت. مفهوم "ماهی ارگانیک" به دلیل چالش های مرتبط با صرفه جویی در منابع آب و خوراک ماهی بحث برانگیز بوده است.

خوردن غذای ارگانیک مطمئناً می تواند برای شما و خانواده بسیار مهم و ارزشمند باشد ، اما قبل از پرداخت هزینه اضافی برای همه محصولات ارگانیک ، عاقلانه است که به برچسب گذاری و هزینه های آن توجه کنید.

همچنین ببینید

فواید میوه ها برای خانم ها و میوه هایی که برای آقایان مفید است

آیا تاکنون فکر کرده اید که میوه ها را می توان به دو گروه زن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *