خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » نوشابه صفر یا رژیمی؟

نوشابه صفر یا رژیمی؟

در سال 2017 ، کوکاکولا اعلام کرد که قصد دارد تولید نوشابه صفر را متوقف کرده و قند صفر را جایگزین آن کند ، زیرا معتقد است طعم نوشیدنی جدید بسیار شبیه نوشابه صفر است.

البته انتشار این خبر بیشتر شبیه یک اقدام بازاریابی بود تا تولید یک محصول جدید واقعی ، اما ما را بر آن داشت تا نگاه دقیق تری بیندازیم و ببینیم تفاوت این سه مورد یعنی نوشیدنی های رژیمی ، نوشیدنی های صفر و شکر – نوشیدنی رایگان . در این مقاله از آلاماتو ، تفاوت این سه نوع نوشیدنی را معرفی خواهیم کرد ، لطفاً تا پایان با ما همراه باشید.

در وهله اول ، اگر به مواد تشکیل دهنده بین این سه مورد نگاه کنید ، واقعاً تفاوت زیادی نمی بینید و در واقع ، نوشیدنی های صفر و نوشیدنی های بدون قند دقیقاً همان لیست مواد تشکیل دهنده را دارند.

بیایید نگاهی به لیست مواد تشکیل دهنده این سه نوشیدنی بیندازیم:

مواد تشکیل دهنده نوشابه رژیمی

آب گازدار ، رنگ کارامل ، آسپارتام ، اسید فسفریک ، بنزوات پتاسیم ، طعم دهنده های طبیعی ، اسید سیتریک ، کافئین.

مواد سودا صفر

آب گازدار ، رنگ کارامل ، اسید فسفریک ، آسپارتام ، بنزوات پتاسیم ، طعم دهنده های طبیعی ، سیترات پتاسیم ، سولفات پتاسیم ، کافئین.

مواد تشکیل دهنده نوشابه بدون قند

آب گازدار ، رنگ کارامل ، اسید فسفریک ، آسپارتام ، بنزوات پتاسیم ، طعم دهنده های طبیعی ، سیترات پتاسیم ، سولفات پتاسیم ، کافئین.

همانطور که مشاهده می کنید ، نوشیدنی های رژیمی حاوی سیترات پتاسیم و سولفامید پتاسیم هستند. اسیدسولفام پتاسیم یک جایگزین شکر بدون کالری است و سیترات پتاسیم یک افزودنی رایج در نوشیدنی ها است.

حال این س arال مطرح می شود که چگونه این مواد از نظر تغذیه ای آنها را از یکدیگر متمایز می کنند؟ در واقع به هیچ وجه!

خوب ، پس از مقایسه مواد ، اکنون به مقایسه ارزش غذایی هرکدام می پردازیم:

اطلاعات تغذیه ای در مورد نوشابه رژیم غذایی:

0 کالری ، 0 گرم چربی ، 40 میلی گرم سدیم ، 0 گرم کربوهیدرات کل ، 0 گرم پروتئین

اطلاعات تغذیه ای سود صفر:

0 کالری ، 0 گرم چربی ، 40 میلی گرم سدیم ، 0 گرم کربوهیدرات کل ، 0 گرم پروتئین

اطلاعات تغذیه ای برای نوشیدنی های بدون قند:

0 کالری ، 0 گرم چربی ، 40 میلی گرم سدیم ، 0 گرم کربوهیدرات کل ، 0 گرم پروتئین

با کمال تعجب ، ویژگی های تغذیه ای هر سه کاملا شبیه به هم هستند!

اما تفاوت طعم بین نوشیدنی ها چیست؟

جالب است بدانید که در آزمایشی در سال 2012 بین جوش شیرین و نوشابه صفر ، تنها 54٪ از کسانی که همیشه این محصولات را مصرف کرده اند ، قادر به تشخیص این دو مورد بودند. نوشیدنی بدون قند هنوز ادعا می کند دقیقاً مانند Zero طعم دارد اما این ادعا هنوز تأیید نشده است.

و حرف آخر …

همانطور که در قسمت مواد تشکیل دهنده محصول مشاهده می کنید ، حتی نوشیدنی های بدون قند نیز همانند دو ماده دیگر بودند ، بنابراین با گفتن "من نوشیدنی های رژیمی می نوشم" یا "من نوشیدنی های بدون قند می نوشم" خود را توجیه نکنید " در حالی که نوشابه به عنوان پرمصرف ترین نوشیدنی در بین مردم معرفی شده است ، همه ما بارها و بارها در مورد مضرات و آسیب هایی که می تواند به بدن وارد کند ، خوانده و شنیده ایم. آیا زمان آن نرسیده است که مصرف این نوشیدنی های مضر را محدود کنیم؟

پیشنهاد مطالعه

این روزها در همه جای ایران بحث کسب و کار داغ است و در بین آنها موضوع اصلی راه اندازی استارتاپ است. افراد زیادی دوست دارند بدانند چگونه می توان با خرید USSD استارت آپی را راه اندازی کرد و بستر مناسب راه اندازی استارتاپ چیست؟ اگر شما هم دوست دارید بدانید روی لینک بالا کلید کنید.

همچنین ببینید

درصد چربی بدن برای بسته های جنسی

برای رسیدن به شکم شش تکه باید از موانع زیادی عبور کنید و مانع اصلی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *