خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » رای انتخاباتی چیست؟

رای انتخاباتی چیست؟

در کمتر از یک دهم فرصت باقی مانده در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، آنچه این روزها ممکن است مورد توجه قرار گیرد ، رای انتخاباتی هر یک از نامزدها است. رأیی که سرنوشت برنده را رقم می زند.

فلسفه رأی گیری انتخاباتی این است که در اصل یک شهروند آمریکایی مستقیماً به یک نامزد در انتخابات رأی نمی دهد ، بلکه به کسانی رأی می دهد که "انتخابی" نامیده می شوند و در یک پروسه رسمی رئیس جمهور را از بین خود انتخاب می کنند. .

انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و دموکراسی انتخاباتی آن محصول انقلاب آمریکا در اواخر قرن 17-1676 و مفاد قانون اساسی ایالات متحده است.

برای انتخاب رئیس جمهور ، هر ایالت بر اساس تعداد آرا state ایالت در مجلس نمایندگان و تعداد آرا votes هر ایالت در سنا ارزیابی می شود.

به عنوان مثال ، کالیفرنیا با جمعیت تقریبی 38 میلیون نفر ، 53 نماینده در مجلس نمایندگان آمریکا و فلوریدا با 19 میلیون نفر جمعیت ، 27 عضو در مجلس نمایندگان آمریکا دارند. و البته ، هر دو ایالت دارای دو عضو در سنا هستند. بنابراین ، رای انتخاباتی کالیفرنیا برابر با 55 و رای فلوریدا برابر با 29 رای است. ایالات با جمعیت بسیار کم نیز حداقل یک عضو در مجلس نمایندگان و (البته دو عضو در مجلس سنا) دارند. به عنوان مثال ایالت مونتانا با جمعیت تقریبی 1 میلیون نفر ، فقط یك عضو در مجلس نمایندگان دارد.

تعداد نمایندگان هر ایالت در مجلس نمایندگان ، به علاوه تعداد نمایندگان هر ایالت در مجلس سنا ، نشان دهنده ارزش آن ایالت در تعیین رئیس جمهور است که به آن آرا elect انتخاباتی گفته می شود.

در انتخابات ریاست جمهوری ، هر رئیس جمهوری که در هر ایالت اکثریت را کسب کند ، به نام وی نامگذاری شده است. در انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 ، باراک اوباما 100٪ اکثریت را در ایالت کالیفرنیا بدست آورد ، بنابراین تمام 55 رای انتخاباتی در فلوریدا (2 + 53) برای اوباما خواهد بود. در یک کشور کم جمعیت مانند مونتانا ، میت رامنی سه رای انتخاباتی دارد.

به اصطلاح مجلس نمایندگان ، براساس ترکیب ایالتی هر ایالت ، 438 عضو در کلن و 100 سناتور آمریکایی دارد که مجموع آنها را به 538 نفر می رساند.

تعداد کل آرا elect انتخاباتی در ایالات متحده 538 رأی (برای انتخابات 2012) است و اگر کسی بتواند 270 رأی انتخاباتی به دست آورد ، وی رئیس جمهور ایالات متحده خواهد بود.

فلسفه رأی گیری انتخاباتی این است که ، در اصل ، یک شهروند آمریکایی مستقیماً به یک نامزد در انتخابات رأی نمی دهد ، بلکه به کسانی که انتخاب می شوند رأی می دهد ، که در یک روند رسمی رئیس جمهور را از سمت خود برکنار می کنند. آنها انتخاب می کنند.

روند انتخاب رئیس جمهور توسط منتخبان امروز کاملاً رسمی است ، بدین معنی که در شرایط عادی یک منتخب منتخب یک حزب یا یک کاندیدای ریاست جمهوری در یک ایالت به نامزد حزب رقیب رأی نمی دهد.

رای دهنده ای که این کار را انجام می دهد ، متهم به بی ایمانی است ، جرمی در 24 ایالت. در انتخابات سال 2000 ، باربارا لت سیمونز ، دموکرات ، که به عنوان منتخب در واشنگتن دی سی انتخاب شد ، در روز رأی گیری در اعتراض به نقش کم واشنگتن دی سی در تصمیمات کنگره حاضر نشد. ال گور 266 رأی انتخاباتی داشت (و در مجموع 537 ، به جای 538 رأی). در انتخابات ریاست جمهوری سال 2004 ، جان ادواردز که به عنوان جان جان کری در حزب دموکرات انتخاب شد ، رأی انتخاباتی را به دست آورد. دلیل این امر اشتباه یکی از انتخاب کنندگان است که به جای جان کری ، نام جان ادواردز ، معاون خود را بر روی کاغذ خود نوشت.

در تاریخ انتخابات ایالات متحده ، یک نامزد چهار رای بیشتر از دیگران کسب کرده است ، اما آرای انتخاباتی را از دست داده و بنابراین رئیس جمهور نشده است. از نظر زمانی نزدیکترین به ما انتخابات 2000 است. در آن انتخابات ، ال گور ، نامزد حزب دموکرات ، تقریباً 500000 رأی بیشتر از جورج دبلیو بوش کسب کرد ، اما چون جورج دبلیو بوش آرای انتخاباتی بیشتری (271-266 و یک رأی غایب) را بدست آورد ، جورج دبلیو بوش به عنوان 43مین نفر انتخاب شد رئیس جمهور ایالات متحده

همچنین ببینید

یک معمای ریاضی جالب برای محاسبه حاصل کسر

معمای ریاضی جالب برای محاسبه نتیجه کسر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *