خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » راه های کاهش سریع استرس

راه های کاهش سریع استرس

همه ما تاکنون استرس را تجربه کرده ایم ، اگرچه نوع و شدت استرس می تواند از چالش های جزئی تا بحران های بزرگ متفاوت باشد. وقتی استرس بیش از حد شدید ، مزمن و غیرقابل تحمل باشد ، می تواند به سلامتی و سلامتی ما آسیب برساند.

به همین دلیل کاهش استرس برای بازگرداندن آرامش درونی و سلامت جسمی ضروری است.

با این حال ، یافتن داروی مسکن مناسب برای هر موقعیت استرس زا می تواند چالش برانگیز باشد.

وقتی افکار ذهن شما را گیج می کنند ، نتوانید مدیتیشن کنید ، اگرچه مدیتیشن یکی از قوی ترین راه های غلبه بر استرس است.

علاوه بر این ، ممکن است گاهی اوقات استرس رابطه ای را تجربه کنید که با آموزش ارتباطی یا تمرینات تنفسی (عامل دیگر تأثیرگذار بر استرس) قابل کنترل نیست.

تصورات هدایت شده برای زمان خواب عالی هستند ، در حالی که بازی ها راهی خوب برای غلبه بر استرس در نظر گرفته می شوند که می تواند با کار با دوستان انجام شود.

لیست زیر برای اقدام فوری در جهت کاهش استرس طراحی شده است. ثابت شده است که این تسکین دهنده های استرس بسیار م veryثر بوده و می توانند در شرایط مختلفی مورد استفاده قرار گیرند.

می توانید هر یک از آنها را امتحان کنید و ببینید چه تاثیری روی شما خواهد گذاشت ، یا برخی از موارد دلخواه خود را در برنامه روزمره خود بگنجانید و در صورت لزوم از برخی موارد اضافی استفاده کنید.

با استفاده از تصاویر هدایت شده تمرین کنید

تمرین تصاویر هدایت شونده راهی آسان و سرگرم کننده برای از بین بردن استرس است ، زیرا به وضوح خواسته های شما را مشخص می کند و به شما خوش بینی می کند. این روش به سرعت ذهن شما را آرام می کند.

استفاده از خود هیپنوتیزم

خود هیپنوتیزم روشی ساده و آرام برای تغییر عادت ها ، آرامش بخشیدن به بدن ، تغییر الگوهای ذهنی و … است. از آنجا که همه اینها می توانند تسکین دهنده فشار روانی باشند ، ارزش هیپنوتیزم را نیز که ارزش آن را دارد.

همچنین بخوانید: چگونه خود هیپنوتیزم کنیم؟ یادگیری خود به خودی

یادگیری خود به خود به شما امکان می دهد از طریق افکار ذهنی فیزیولوژی خود را بدهید و به راحتی پاسخ استرس خود را معکوس کنید. با استفاده از یادگیری خود به خود ، شما به راحتی یاد خواهید گرفت که چگونه یک ابزار عالی برای مبارزه با استرس داشته باشید.

از تکنیک نوشتن استفاده کنید

از روش های نوشتن می توان به روش های مختلفی برای کاهش استرس استفاده کرد. تحقیقات نشان داده است که نوشتن اضطراب و استرس را کاهش می دهد و به فرد کمک می کند تا آرام شود.

مراقبه

مدیتیشن در کوتاه مدت استرس را کاهش می دهد و همچنین مدیریت استرس را در طولانی مدت مدیریت می کند. مدیتیشن اشکال مختلفی دارد که هر یک از آنها در نوع خود بی نظیر است و فواید خاص خود را برای فرد به همراه دارد.

PMR را یاد بگیرید

شل شدن عضلات پیشرفته یا PMR تکنیکی است که به شما امکان می دهد تمام عضلات بدن را شل کنید.

جلسات اولیه چند دقیقه طول می کشد و وقتی تمام شد ، راحتی جسمی و روحی شما بی نظیر خواهد بود. با ورزش می توانید در عرض تنها چند ثانیه آرامش کامل را به بدن خود برگردانید.

یوگا برای کاهش استرس

یوگا تمرین کنید

یوگا شامل تمرینات تنفسی ، مدیتیشن و تمرینات سبک است که در جلسه اول استرس را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و اگر به تمرین خود ادامه دهید مقاومت بیشتری در برابر استرس خواهید داشت. در حقیقت ، یوگا یکی از قوی ترین استرس های استرس است.

نفس کشیدن

تمرین تنفس آرام می تواند شما را از استرس خلاص کند و می توانید در هر زمان و هر مکان از آن استفاده کنید و مطمئن باشید که به سرعت کار می کند.

بازی کردن

لذت بردن از یک بازی خوب در کنار گروهی از دوستان یا بازی های آنلاین آرامش بخش می تواند ذهن شما را از عوامل استرس زا پاک کرده و احساس بهتری در شما ایجاد کند.

بازی ها به کنترل فشار تنش کمک می کنند زیرا مردم از بازی زیاد لذت می برند و آنها همیشه دوست دارند این روند را تکرار کنند.

داشتن رابطه جنسی

در یک رابطه سالم ، رابطه جنسی می تواند یک روش بسیار موثر برای کاهش استرس ، به ویژه استرس شدید باشد ، زیرا رابطه جنسی شامل ترکیبی از تنفس ، لمس ، تعامل اجتماعی و چندین عامل دیگر است ، علاوه بر این ، اندورفین آزاد می شود و سایر مواد شیمیایی مفید به همراه ارگاسم به طور کلی استرس شما را تسکین می دهد.

این مورد یکی از موارد جالب و لذت بخش تسکین دهنده استرس است.

در زندگی خود بیشتر بخندید

خندیدن استرس را برطرف می کند و تغییرات فیزیولوژیکی مثبتی را در بدن ایجاد می کند. یافتن راه هایی برای خندیدن بیشتر در طول روز می تواند یک روش موثر برای کاهش استرس باشد.

نگاهی به بازخورد زیستی خود بیاندازید

اگرچه بازخورد زیستی به تجهیزات خاصی نیاز دارد ، اما می تواند به شما در کاهش استرس کمک کند و آگاهانه تغییرات فیزیولوژیکی مرتبط با استرس را کاهش دهد.

با استفاده از ذهن خود برای آرام سازی بدن ، می توانید یک حلقه بازخورد مثبت برای کاهش استرس ایجاد کنید.

با گوش دادن به موسیقی استرس را کاهش دهید

از موسیقی درمانی استفاده کنید

موسیقی می تواند از نظر فیزیولوژیکی بدن شما را به گونه ای تغییر دهد که استرس را از بین ببرد. این یک روش سرگرم کننده و کامل برای کاهش استرس است. جلسات رسمی موسیقی درمانی می تواند به انواع استرس بپردازد.

همچنین بخوانید: فواید گوش دادن به موسیقی

ورزش یک روش عالی برای کاهش استرس است که می تواند در عرض چند دقیقه تناسب اندام شما را بهبود بخشد. پیاده روی به شما امکان می دهد از مناظر لذت ببرید و می توانید کاملاً ذهنیت خود را تغییر داده و از مزایای زیادی بهره مند شوید.

باغبانی و گل سازی

باغبانی و لذت بردن از گلها و گیاهان در باغ روش دیگری برای کاهش استرس است. با این کار ذهن شما تازه می شود و استرس از بین می رود.

مدیریت زمان را تمرین کنید

مهارت های مدیریت زمان عوامل استرس زا را که تجربه می کنید به حداقل می رسانند و به شما امکان می دهند عوامل استرس زا را که از کنترل شما خارج هستند مدیریت کنید. وقتی بتوانید وقت خود را بدون استرس ناشی از عجله یا فراموش کردن چیزی مدیریت کنید ، به آرامشی بی نظیر دست خواهید یافت.

در صورت نیاز به موسیقی گوش دهید

استفاده از موسیقی درمانی تنها راه کاهش استرس نیست.

تهیه لیستی از آهنگ های مورد علاقه خود می تواند به شما کمک کند تا خود را از موضوع پرتنش دور کرده و از احساس آرامش بی حد و حصر هنگام گوش دادن به موسیقی لذت ببرید. بیا

داشتن یک رژیم غذایی متعادل

یک رژیم غذایی ضعیف می تواند باعث شود که شما بیشتر نسبت به شرایط استرس زا واکنش نشان دهید. یک رژیم غذایی سالم می تواند سلامت جسمی و عاطفی بیشتری برای شما به همراه داشته باشد. غذاها و میان وعده های ساده بخورید که استرس روزانه شما را کاهش یا کنترل می کند.

از رایحه درمانی لذت ببرید

رایحه درمانی فواید زیادی برای تسکین استرس دارد – می تواند به شما کمک کند انرژی بیشتری کسب کرده و آرام و هوشیارتر شوید.

مصرف کافئین را کاهش دهید

مصرف کافئین در آخرین ساعات روز می تواند کیفیت خواب و میزان استرس شما را تحت تأثیر قرار دهد.

به طور کلی ، مصرف بیش از حد کافئین باعث می شود واکنش احساسی بیشتری نسبت به استرس نشان دهید. بنابراین بهتر است یاد بگیرید که چه مقدار کافئین برای بدن شما کافی است.

زندگی ایده آل خود را تجسم کنید و اتفاق خواهد افتاد

با استفاده از ذهن آگاهی یا هیپنوتیزم ، زندگی را که می خواهید داشته باشید تصور کنید و مطمئن باشید که این اتفاق می افتد. این یک روش عالی برای دستیابی به اهداف شما و کاهش استرس است.

تعلل نکنید

در پیش گرفتن یک پروژه شدید و استرس زا فقط می تواند استرس شما را افزایش دهد. اما این روش به شما می آموزد که چگونه تعلل نکردن باعث می شود بدون اضطراب و عجله آنچه را که باید انجام دهید انجام دهید.

چای سبز بنوشید

نوشیدن یک فنجان چای سبز و برنامه ریزی برای روز بعد یا تماشای منظره بیرون در طول شب می تواند استراحت خوبی باشد و آرامش بی پایان را برای شما به ارمغان بیاورد.

علاوه بر این ، می توانید از فواید چای سبز برای سلامتی بهره مند شوید.

موسیقی مورد علاقه خود را پخش کنید و خانه خود را تمیز کنید

این سرگرم کننده تر از آن است که شما فکر می کنید. موسیقی می تواند روحیه شما را تغییر دهد و به شما انرژی لازم برای انجام فعالیت های بدنی مانند نظافت منزل را می دهد.

می توانید از این طریق مزایای بیشتری کسب کنید و با محیطی آرامتر روبرو شوید. این استراتژی یک استراتژی تسکین استرس چندگانه است.

برو ماهی آکواریوم را تماشا کن

از اوقات فراغت خود برای تماشای شنا ماهی در اطراف ظرف سفالی استفاده کنید و از این طرف به آن طرف بروید. زیرا باعث آرامش و تمرکز شما در تمرکز روی استرس می شود.

با یکی از دوستان خود به پیاده روی بروید

حمایت اجتماعی یکی از موثرترین عوامل در کاهش استرس است. اگر وقتی تحت فشار هستید روی روابط اجتماعی خود کار کرده اید ، می توانید از نظر احساسی احساس بهتری داشته باشید و همچنین می توانید برای دوستانتان مفید باشید.

با موسیقی بخوان

موسیقی می تواند از چندین طریق استرس ما را از بین ببرد و آواز همراه با موسیقی مورد علاقه ما نه تنها یکی از آنهاست ، بلکه یکی از بهترین راه ها برای رفع استرس است.

بعلاوه ، آواز می تواند به مرور زمان استرس و احساس تنش را در بدن ما از بین ببرد. (اگر خجالت می کشید ، می توانید در دستشویی یا ماشین خود آواز بخوانید.)

داشتن آبگرم خانگی

داشتن آبگرم خانگی می تواند یک تجربه فوق العاده باشد. یک حمام حبابی با صداهای آرامش بخشی می تواند احساس آرامش بی حد و حصر را برای شما به ارمغان بیاورد. ترکیب رایحه درمانی و حمام حباب دار می تواند استرس شما را تسکین دهد.

برخی از تعهدات را کاهش دهید

زندگی به خودی خود فوق العاده است ، اما وقتی خسته و غمگین باشید ، احتمالاً از همه چیز کمتر از آنچه می توانید لذت خواهید برد.

بنابراین گاهی اوقات بهتر است از برخی فعالیت های استرس زا یا فعالیت هایی که برای کاهش استرس ضروری نیستند ، صرف نظر کنید.

5 دقیقه مراقبه امتحان کنید

یکی از بهانه های برخی افراد برای مراقبه نکردن این است که وقت کافی برای یک جلسه 20 دقیقه ای روزانه ندارند.

تقریباً همه ما ، هر چقدر هم که درگیر وظایف خود باشیم ، می توانیم یک مراقبه پنج دقیقه ای داشته باشیم و از مزایای کاهش استرس آن بهره مند شویم.

شکلات بخور

مصرف مقدار زیاد شکلات می تواند به بدن آسیب برساند و احساس ترس ایجاد کند. اما مقدار کمی از این غذای استثنایی با طعم شگفت انگیز فواید زیادی برای سلامتی شما خواهد داشت و حتی استرس را کاهش می دهد. علاوه بر این ، شکلات تلخ مزایای بیشتری نیز برای شما به همراه دارد

با سگ خود به پیاده روی بروید

هنگامی که خورشید در وسط آسمان می درخشد یا وقتی هوا ابری و بارانی است ، با سگ خود به پیاده روی بروید و ورزش کنید و از مزایای آن در کاهش استرس بهره مند شوید.

سعی کنید یاد بگیرید چگونه نفس بکشید

این روش کاهش استرس شگفت آور است زیرا شما می توانید از آن در هر کجا که هستید استفاده کنید.

کشیدن یک عکس

استفاده از خلاقیت شما می تواند راهی عالی برای کاهش استرس باشد و البته چنین فعالیت هایی فقط مختص هنرمندان نیست.

مشخص شده است که طراحی و رنگ آمیزی در رفع استرس مثر است ، بنابراین هنگام گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود ، مداد و پاک کن برداشته و بکشید.

اگر نمی خواهید آواز بخوانید ، بهتر است سعی کنید بلند شوید و برقصید

کارشناسان معتقدند که افراد خوش بین زندگی شادتر و سالم تری دارند و این احتمالاً به این معنی است که استرس کمتری دارند.

خوشبختانه ، شما می توانید خوش بینی را پرورش دهید و به تغییراتی که در زندگی شما رخ خواهد داد ، پی ببرید.

مراقبه متمرکز را امتحان کنید

مدیتیشن را می توان به روش های مختلفی انجام داد و یکی از این روش ها تمرکز روی یک موضوع یا تفکر درباره آن است. البته این روش نیاز به آموزش دارد ، پس آن را با چیزهای مختلف امتحان کنید. این نوع مراقبه از آنچه انتظار دارید آسان تر است.

برای کاهش استرس از پیگیری تناسب اندام استفاده کنید

ردیاب های تناسب اندام فقط برای شمردن مراحل شما نیستند ، بنابراین اگر از Apple Watch یا ردیاب تناسب اندام دیگری استفاده می کنید ، بدانید که می توانید استرس خود را با آن کاهش دهید.

به تعطیلات کوتاه بروید

بسیاری از تعطیلات ما هدر می رود زیرا فکر می کنیم وقت و هزینه کافی برای یک سفر بزرگ نداریم. خوشبختانه ، یک تعطیلات کوتاه مدت می تواند واقعاً لذت بخش و آرام باشد.

نماز خواندن

بسیاری از افراد برای کاهش استرس به معنویت روی می آورند و مطالعات نشان می دهد که این واقعاً ممکن است.

دعا می تواند از نظر جسمی آرامش بخش باشد و همچنین احساس تنش در بدن ما را تسکین دهد. دفعه بعد که احساس تنش کردید ، قدرت نماز را فراموش نکنید.

سپاسگزار باشید

شمردن نعمت هایی که دارید باعث سپاسگزار آنها می شود ، پس دریابید که استرس برای چیزهایی که ندارید غیر منطقی است. همچنین باعث می شود در برابر استرس مقاومت بیشتری داشته باشید

به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید و غذای مورد علاقه خود را بپزید

گوش دادن به موسیقی برای غلبه بر استرس بسیار مفید است و آنقدر مهم است که مجبورم چندین بار روی آن تأکید کنم.

وقتی گوش دادن به موسیقی با پختن یک وعده غذایی خوشمزه همراه است ، می تواند به طور کلی استرس شما را از بین ببرد ، مخصوصاً اگر برای شخصی که دوستش دارید غذا درست می کنید.

خود را با انرژی مثبت محاصره کنید

وقتی در موقعیت استرس زا هستید بهتر است از آن دور بمانید. بنابراین بهتر است خود را با افرادی که از شما حمایت می کنند محاصره کنید و یک محیط آرامش بخش و بدون استرس برای خود ایجاد کنید.

این باعث می شود آرامش درونی شما بیشتر شود.

نه گفتن را بیاموزید

مرزهای خود را تعیین کنید و برای دیگران مرز تعیین کنید & # 39؛ درخواست می کند تا در نهایت تحت استرس مداوم قرار نگیرید. با این کار اطرافیان می توانند محدودیت های شما را بدانند و دائماً درخواست های بی دلیل نکنند.

کمی بخواب

کمبود خواب باعث می شود که مدام استرس داشته باشید. خوشبختانه ، یک چرت کوتاه می تواند به رفع نیازهای خواب شما نیز کمک کند و احساس انرژی و سلامتی بیشتری داشته باشید.

نکاتی درباره حفظ سلامتی روزمره و جلوگیری از استرس ذهنی دریافت کنید

تعدادی از استراتژی های موثر در مدیریت استرس وجود دارد که می تواند در مقابله با استرس های روزانه به شما کمک کند ، بنابراین حتی اگر آماده استفاده از این راهکارها برای مقابله با استرس نباشید ، در صورت نیاز به آنها دور نخواهید شد. ،

فشار کار را کاهش دهید

انواع مختلفی از استرس شغلی می تواند باعث اضطراب و بی قراری شما شود. در اینجا چند روش برای کاهش استرس کار آورده شده است

هنگام رفت و آمد به محل کار به موسیقی گوش دهید

موسیقی دارای مزایای کاهش استرس و افزایش قابل توجه سلامتی است. بنابراین می توانید استرس روزانه خود را با گوش دادن به موسیقی هنگام رفت و آمد به محل کار کاهش دهید.

با ماساژ استرس را کاهش دهید

ماساژ بگیرید

ماساژ می تواند یک روش عالی برای از بین بردن تنش در بدن شما باشد. بنابراین می توانید از ماساژهای ارزان قیمت ارائه شده توسط ماساژدرمان ها استفاده کنید.

به خودتان یک روز تعطیل بدهید

اگر پول و زمان کافی برای رفتن به تعطیلات ندارید ، گرفتن یک روز مرخصی و آرامش راهی عالی برای از بین بردن استرس است.

با دوستانتان خوش بگذرانید

با خندیدن می توانید به راحتی استرس و حتی سلامتی خود را کنترل کنید. خنده باعث کاهش استرس و کاهش تنش در شما می شود.

یک مهمانی کوچک برگزار کنید

برگزاری یک مهمانی کوچک و جشن گرفتن مسائل کوچک در کنار دوستان و خانواده می تواند راهی مفید برای کاهش یا غلبه بر استرس باشد ، بنابراین باید روابط اجتماعی خود را تقویت کنید تا بتوانید بر استرس غلبه کنید.

کتاب بخوان

غرق شدن در یک کتاب می تواند یک روش عالی برای کاهش استرس باشد. بنابراین خواندن کتاب راهی منحصر به فرد برای بازیابی آرامش از دست رفته شماست.

کنار گذاشتن افکار به هم ریخته

کمی به ذهن خود استراحت دهید و بگذارید مدتی آزاد شود. خود را تصور کنید که در استخر پر از شکلات شنا کنید ، جایزه نوبل بگیرید ، یا برای جشن تولد خود به دیزنی لند بروید. این افکار حداقل برای چند دقیقه استرس و اضطراب شما را کاهش می دهد.

فواید در آغوش گرفتن

از دوستی بخواهید که شما را در آغوش بگیرد

به یاد داشته باشید که در کودکی چقدر آرام بودید و والدینتان شما را در آغوش می گرفتند. بنابراین از دوستی بخواهید که شما را در آغوش بگیرد. این باعث می شود فحلی برای مدتی از بین برود.

به خودتان یک روز تعطیل بدهید

یک روز کامل در خانه بمانید و فقط آرام باشید. این به شما کمک می کند تا آرامش از دست رفته خود را بازیابید و برای روزهای کاری دیگر آماده شوید.

جملات مثبت را به خود بگویید

ما اغلب به این واقعیت توجه نمی کنیم که این افکار ما هستند که دنیای ما را رنگ می کنند و تأثیر گفتگو با خودمان بسیار قابل توجه است. گفتن جملات مثبت می تواند تفاوت اندکی در شما ایجاد کند ، اما تأثیر آن قابل توجه خواهد بود.

به موسیقی کلاسیک گوش دهید

موسیقی می تواند استرس شما را کاهش دهد و موسیقی کلاسیک نیز از این قاعده مستثنی نیست.

پرورش آگاهی

نگرانی در مورد آینده یا عذاب وجدان در مورد گذشته هرگز نمی تواند به شما در آرامش و آرامش کمک کند.

بنابراین آنچه شما باید یاد بگیرید این است که زندگی کنید و به گذشته و آینده فکر نکنید. این کار آرامش روانی شما را تا حد زیادی باز می گرداند.

همچنین بخوانید: مقاله ای در مورد تحریک استرس داشته باشید

ورزش یک روش عالی برای مراقبت از خود و سلامتی است. بنابراین هرگز در زندگی خود ورزش را کنار نگذارید.

با حیوانات خانگی بازی کنید

نگهداری از حیوانات خانگی به کنترل استرس کمک می کند و فواید سلامتی دیگری نیز به همراه دارد. با نگهداری یک گربه ، یک سگ یا داشتن یک آکواریوم پر از ماهی ، می توانید آرامش را به ذهن و بدن خود برگردانید.

همچنین ببینید

علائم جسمی و روحی افسردگی

وقتی فردی افسرده را تصور می کنید ، احتمالاً به شخصی فکر می کنید که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *