خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » سوالات متداول در مورد ارتودنسی متحرک

سوالات متداول در مورد ارتودنسی متحرک

زمان مطالعه 5 دقیقه

همانطور که می دانید اولین چیزی که با لبخند روی صورت شما ظاهر می شود دندان های شما است. ارتودنسی متحرک لبخندی زیبا به لب شما می بخشد. اما ممکن است این سوال در ذهن همه ایجاد شود ، ارتودنسی متحرک برای چه مواردی است؟ آیا این نوع ارتودنسی آسیب می رساند؟ این نوع ارتودنسی چه مدت طول می کشد؟ هزینه ارتودنسی متحرک چقدر است؟

در این مقاله ، ما می خواهیم به تمام سوالات شما در مورد ارتودنسی متحرک پاسخ دهیم و هر آنچه را که باید در مورد آن بدانید را به شما معرفی کنیم. با خواندن این مقاله می توانید متوجه شوید که ارتودنسی متحرک برای شما مناسب است یا خیر. البته به جز یک متخصص ارتودنسی در آمل یا یک متخصص ارتودنسی در مازندران یا سایر شهرها و مناطق کشور ، هیچ کس نمی تواند تعیین کند که چه نوع ارتودنسی برای دندان های شما مناسب است.

ارتودنسی متحرک چیست؟

همانطور که می دانید ارتودنسی دندان یک جسم خارجی است که پس از درمان وارد دهان شده و از دهان خارج می شود. ارتودنسی متحرک با ارتودنسی ثابت از این نظر که به دندان شما نمی چسبد متفاوت است. این موارد متناسب با اندازه های مختلف دهان طراحی شده اند و همچنین به برنامه درمانی ارتودنسی شما کمک می کنند. هنگامی که به یک متخصص ارتودنسی در آمل یا یک متخصص ارتودنسی در مازندران یا سایر شهرها مراجعه می کنید ، یک متخصص دستگاه ارتودنسی متحرک و متناسب با اندازه دهان شما نصب می کند.

صفحات ارتودنسی متحرک از پلاستیک ساخته شده اند ، سیمهایی از کنار آن بیرون زده اند. این سیم ها به دندان های شما متصل می شوند تا دستگاه ارتودنسی ، که به آن بریس نیز گفته می شود ، در محل خود نگه دارد. دستگاه های ارتودنسی به 2 دسته تقسیم می شوند:

یک نوع ارتودنسی متحرک این است که انجام حرکت دندان راحت است و برای این کار مناسب است.

نوع دیگری از ارتودنسی متحرک نوعی است که برای حرکت دادن فک پایین و بالا مناسب است.

این متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران یا سایر شهرهای کشور می تواند تعیین کند که کدام نوع ارتودنسی متحرک برای شما مناسب است.

ارتودنسی متحرک چه مدت طول می کشد؟

تفاوت دیگر ارتودنسی متحرک و ارتودنسی ثابت در این است که مدت زمان درمان ارتودنسی متحرک بسیار کمتر از ارتودنسی ثابت است. مدت زمان درمان ارتودنسی متحرک به عواملی از جمله شدت مشکل ، نوع تغییر شکل ، شیب فک ، میزان شلوغی دندان ها ، شیب فک و … بستگی دارد. البته به تجربه و سرعت متخصص ارتودنسی در آمل یا ارتودنسی در مازندران یا سایر مناطق کشور بستگی ندارد و از این نظر موثر است.

البته بهتر است بدانید که در برخی موارد با توجه به تشخیص ارتودنسیست در آمل یا ارتودنسیست در مازندران یا سایر مناطق کشور ، از بریس های ارتودنسی متحرک یا ثابت برای بیمار به طور مداوم استفاده می شود. مدت زمان ارتودنسی متحرک در جلسه اول توسط یک متخصص ارتودنسی در آمل یا متخصص ارتودنسی در مازندران یا سایر مناطق کشوری که بازدید کرده اید محاسبه می شود و به شما اطلاع داده می شود.

پس از پایان درمان ارتودنسی متحرک ، این بریس ها باید تا زمان بهبودی کامل در دهان شما باقی بمانند. از یک نگهدارنده پلاستیکی شفاف برای نگه داشتن این بریس ها روی دندان استفاده می شود. این نگه دارنده ها ممکن است مدتی تمام وقت در دهان شما باشند.

با ارتودنسی زیباتر لبخند بزنید!

بیماری های دندان و دهان یکی از بیماری های شایع انسان است. در گذشته زمینه خاصی برای درمان بیماریهای دهان وجود نداشت. از این رو ، مردم آن را دندانپزشکی نامیدند و هیچ متخصصی برای درمان این بیماریها وجود نداشت. امروزه یک رشته تخصصی دندانپزشکی ایجاد شده است که دارای دوره های دانشگاهی و تخصصی است. دندانپزشکی علمی است که علاوه بر سلامت دندان و دهان ، باعث زیبایی دندان و لبخند می شود. بنابراین رعایت بهداشت دندان ضروری است. برای اطمینان از سلامت دندان های خود می توانید به یک متخصص ارتودنسی در آمل مراجعه کنید.

ارتودنسی چیست و چه کاربردی دارد؟

متخصص ارتودنسی در آمل یکی از رشته های تخصصی دندانپزشکی است که نیاز به کسب اطلاعات و دانش کافی در این زمینه دارد. در ارتودنسی مشکلات مربوط به فک و دهان تشخیص و اصلاح می شود. متخصص ارتودنسی شخصی است که اطلاعات تخصصی و ماهری در مورد بیماری ها و اختلالات فک و دهان دارد و دوره های تخصصی را دیده و توانایی ترمیم اختلالات مرتبط را دارد. بنابراین ارتودنسی یک رشته تخصصی است که پس از گذراندن دوره عمومی در دانشگاه پس از قبولی در آزمون توسط متخصصان گذرانده می شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید به یک متخصص ارتودنسی در مازندران مراجعه کنید.

چه کسی متخصص ارتودنسی است و چه کاری انجام می دهد؟

متخصص ارتودنسی در آمل یک دندانپزشک عمومی است که دوره های تخصصی دندانپزشکی را گذرانده است. یک متخصص ارتودنسی در مازندران باید از توانایی ، توانایی و مهارت لازم برای جلوگیری و ترمیم فک و دهان برخوردار باشد. در ارتودنسی از سیم های ثابت و متحرک در دهان و دندان استفاده می شود که در طی 2 سال فرم فک و دهان را ترمیم می کند. در جراحی ارتودنسی ، آسایش و امنیت بیمار ضروری است زیرا در این فرایند بیمار باید سیم های ارتودنسی را تا 2 سال در دهان خود نگه دارد. متخصصان ارتودنسی در مازندران افراد باتجربه ، متخصص و آموزش دیده ای هستند که همیشه با توجه به اطلاعات جدید و به روز دانش و آگاهی خود را در زمینه بیماری های مربوط به دهان و دندان و روش های جدید ترمیم دندان و فک کسب می کنند. آنها بیماران را می آورند و معالجه می کنند.

آنچه در ارتودنسی انجام می شود: قرار دادن دندانها در مکانی متناسب با لبخند زیبا و متناسب ، ترمیم جای نادرست فک و دهان ، اصلاح دندانهای غیر عادی و فک ها. برای انجام ارتودنسی متحرک به کجا مراجعه کنیم؟

یک متخصص ارتودنسی در مازندران که ماهر و باتجربه است باید به سرعت ناهنجاری های مربوط به فک و دهان را تشخیص داده و از آنها پیشگیری کند. برای انجام ارتودنسی باید به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید که دوره های ارتودنسی را در آمل دیده باشد. متخصصان ارتودنسی در آمل با انجام سهولت و مهارت زیادی در انجام عمل های مربوط به دهان ، مشکلات و بیماری های فک را حل می کنند. برای پیشگیری و درمان ناهنجاری ها و بیماری های دندان های خود می توانید به متخصصان ارتودنسی در مازندران مراجعه کنید و مشکلی نداشته باشید. یک متخصص ارتودنسی در آمل علاوه بر گذراندن دوره های عمومی دندان پزشکی ، دوره های تخصصی ارتودنسی را نیز می گذراند و همیشه اطلاعات تخصصی خود را به روز نگه می دارد.

برای درمان ناهنجاری های دهان ، به بخش تماس با ما در وب سایت دکتر میرزایی ، متخصص ارتودنسی در مازندران مراجعه کنید.

در هر شهر و استان همیشه افرادی وجود دارند که در زمینه دندانپزشکی و ارتودنسی تخصص دارند. برای درمان و پیشگیری از مشکلات دهان و دندان می توانید به مراکز دندانپزشکی تخصصی در شهر و استان خود مراجعه کنید. با مراجعه به متخصص ارتودنسی در مازندران می توانید در مورد مشکلات مربوط به دهان و فک خود اطلاعات کسب کرده و از آنها مشاوره و راهنمایی بگیرید.

پیشنهاد Promag برای مطالعه بیشتر:

همچنین ببینید

برای لاغر شدن چه بخوریم؟

اگر مدت هاست که به سختی سعی در کاهش وزن دارید و متوجه شده اید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *