خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » عجیب ترین جمجمه های جهان + عکس

عجیب ترین جمجمه های جهان + عکس

جمجمه یک استخوان کروی است که مغز ، و تمام اندام های داخلی و قسمت های اندام های داخلی انسان را نگه می دارد. این قسمت از اسکلت انسان یکی از مشخص ترین و تا حدودی ترسناک قسمت اسکلت انسان است که در بسیاری از موارد به عنوان نمادی از ترس و وحشت استفاده می شود. همچنین این استخوان قوی ترین استخوان انسان است و طول عمر آن بیشتر از استخوان های دیگر انسان پس از مرگ است. در این مقاله می خواهیم عجیب ترین جمجمه های کشف شده را به شما معرفی کنیم.

جمجمه سوراخ دار

از حدود 8 سال پیش ، پیرسینگ جمجمه به عنوان یک روش درمانی توسط بسیاری از پزشکان مورد استفاده قرار گرفته است. در دوران باستان ، این پزشکان معتقد بودند که انجام این کار برای درمان بیماری هایی مانند سردرد ، اختلالات روانی و حتی عقب ماندگی ذهنی مناسب و مفید است. در بسیاری از جستجوها در سراسر جهان ، محققان جمجمه هایی پیدا کرده اند که سوراخ هایی در آن وجود دارد. مطالعات روی این جمجمه ها نشان داده است که بیشتر افرادی که این روش درمانی به اصطلاح را دریافت می کنند پس از مدتی به دلیل نفوذ کتری ها به مغز می میرند.

جمجمه های کشیده

طی کشفیات دانشمندان در سالهای اخیر تعداد زیادی جمجمه با اشکال غیر طبیعی کشف شده است. جمجمه های کشیده یا خیلی طبیعی برای انتقال احساس ترس و تعجب در نگاه اول. کارشناسان دلایل مختلفی را برای توضیح این موضوع ذکر کرده اند. بیشتر این شرایط به دلیل نقص ژنتیکی در انسان است. در همین حال ، نظریه موجود دیگری برای وقوع این وضعیت در گذشته های دور یک سنت عجیب بوده است. در دوران باستان ، به دلیل نرم بودن جمجمه نوزاد ، چند ماه پس از تولد ، افراد سعی می کردند با فشار دادن انگشتان ، شکل جمجمه کودک را با توجه به طبقه اجتماعی و اقتصادی کودک تغییر دهند.

جمجمه های شاخ دار

اثبات وجود انسان شاخدار یکی از موضوعاتی است که ذهن بسیاری از دانشمندان را به خود مشغول کرده است. در سالهای اخیر چندین نمونه از جمجمه ها با مقاطع شاخ مانند بر روی آنها کشف شده است. مطالعات روی این جمجمه ها نشان داده است که بسیاری از زائده های اسکلت در واقع شاخ نبوده بلکه به علت بیماری و تومورهای سرطانی به وجود آمده است. بعضی از جمجمه های پیدا شده متعلق به موجوداتی به نام "پارانتروپوس" بود که اشتراکات زیادی با انسان داشتند و فک های بسیار محکمی برای جویدن ریشه و دانه داشتند. این موجودات همچنین شاخهایی بر سر داشتند.

جمجمه های متبلور

طبق افسانه ها ، حدود 13 جمجمه کریستالی توسط آزتک ها و مایاها ساخته شده است ، لمس هر کدام از آنها می تواند به فرد نیروی خاصی برای لمس بدهد و اگر شخصی بتواند همه 13 جمجمه را در یک جا لمس کند ، مکان قدرت همه را جمع می کند خدایان آزتک و مایا. گفته می شود 13 جمجمه کریستالی در میان جمع کنندگان و صاحبان موزه های اروپا در گردش است. در همین زمان ، در چند سال اخیر ، بر اساس مطالعاتی که روی تعدادی از این جمجمه های کریستالی انجام شده است ، مشخص شده است که این جمجمه ها در کشورهای اروپایی ساخته می شوند و سرانجام سن آنها 200 سال است.

جمجمه کودک معیوب

در سال 1930 ، جمجمه یک کودک تغییر شکل یافته در مکزیک کشف شد. این جمجمه تا سال 1999 در معرض دید عموم قرار نگرفت. آزمایشات DNA بر روی جمجمه نشان داد که این نمونه متعلق به یک کودک بومی آمریکایی است که به احتمال زیاد از بیماری "آب در مغز" رنج می برد ، به همین دلیل جمجمه این فرد مثل این. آمده است. این بیماری باعث می شود مقدار زیادی مایعات در جمجمه جمع شده و به مغز فشار وارد کند. البته امروزه این بیماری به راحتی قابل درمان است.

جمجمه پلیوسن

دوره "پلیوسن" به دوره ای در مقیاس زمین شناسی از 5332 میلیون تا 1806 میلیون قبل از میلاد اشاره دارد. در سال 1866 معدنچیان در منطقه Calaveras در ایالات متحده جمجمه ای را کشف کردند که پس از مطالعات مشخص شد مربوط به دوره "پلیوسن" است و نشان دهنده زندگی بشر در قاره آمریکا در آن زمان است. دانشمندان بر اساس مطالعات خود به این ادعا شک کردند و سعی کردند حقیقت این ادعا را دریابند. پس از آزمایش کربن مشخص شد که جمجمه سرانجام 1000 ساله است.

همچنین ببینید

مزایای استفاده از تردمیل

تردمیل یکی از بهترین دستگاه هایی است که می توانید برای سلامتی و تناسب اندام …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *