خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » دوره های تکمیلی برای کودکان

دوره های تکمیلی برای کودکان

زمان مطالعه 5 دقیقه

کلیه دوره های تکمیلی اطفال ، به جز در موارد استثنایی ، به 3 سال آموزش نیاز دارند و در پایان به پزشکانی که این دوره ها را گذرانده اند ، گواهی معتبر اعطا می شود. به طور کلی ، سال اول هر دوره پر از فعالیت های بالینی در بخش های بیمارستان است و دو سال دیگر معمولاً تحقیق محور است و ممکن است تماس های گاه و بی گاه داشته باشد.

تخصص پزشکی نوزادان و کودکان هنگام تولد

متخصصان نوزادی با طیف گسترده ای از مشکلات پزشکی – از عدم بلوغ ریه ها و خونریزی داخل بطنی گرفته تا بیماری های عفونی و اختلالات مادرزادی در نوزادان کامل ، مقابله می کنند. اصطلاح پزشکی کودکان معمولاً در بدو تولد به تخصص اضافه می شود تا میزان کار متخصصان نوزاد با متخصص زنان و زایمان را نشان دهد – در مواردی مانند زایمان زودرس یا ناهنجاری های جنینی که با سونوگرافی یا آمنیوسنتز تشخیص داده می شود. در تماس است پیشرفت در علم پزشکی ، امید به زندگی نوزادان را به 22 تا 23 ماه پس از تشکیل جنین کاهش داده است. همراه با این تحولات ، موارد اخلاقی و فلسفی در مورد کیفیت زندگی بیماران مطرح شده است که باید مورد توجه قرار گیرند. بنابراین ، متخصصان پزشکی نوزادان باید توجه ویژه ای به خواسته ها و شرایط خانواده متولد نشده داشته باشند و زمانی را برای برقراری ارتباط مناسب با آنها اختصاص دهند تا بتوانند به آنها کمک کنند تا از عهده مشکلات احتمالی فرزندشان برآیند. .

بسته به بیمارستانی که این متخصصان در آن کار می کنند ، شیفت کاری آنها متفاوت خواهد بود.

تخصص همه کودکان

متخصصان کلیه باید شناخت کافی از فیزیولوژی بدن انسان و نوسانات مایعات ، الکترولیت ها و اختلالات اسید و باز داشته باشند. آنها طیف وسیعی از بیماری ها از جمله تنگی شریان کلیوی ، گلومرولونفریت پس از عفونت استرپتوکوکی ، دیابت شیرین و نارسایی مزمن کلیه را تشخیص و درمان می کنند. این متخصصان در طی اقداماتی مانند بیوپسی کلیه و دیالیز داخل صفاقی با بیماران مبتلا به بیماری های مزمن روابط صمیمانه برقرار می کنند. آنها ممکن است بیماران ارجاع شده به هماچوری یا پروتئینوریا را در یک روز کاری معالجه کنند ، اما دلیل خاصی برای این شرایط توسط متخصص اطفال ارائه نشده است. بعد از ظهر ، متخصصان از بیماران بستری شده در بخشها برای مدیریت ، به عنوان مثال ، نارسایی کلیه بیمار پیوند کلیه که اخیراً پیوند شده است ، بازدید می کنند. دانشجویان و پیراپزشکان متخصص همیشه صبح و هنگام ارجاع موارد جالب به بخش حضور دارند و بینش هایی که می توانند برای متخصص کلیه ارائه دهند معمولاً ارزشمند است.

مغز و اعصاب کودکان

متخصصان مغز و اعصاب کودکان معمولاً افراد بسیار صبور و دلسوزی هستند که بیشتر وقت خود را با کودکانی که از بیماری های سیستم عصبی رنج می برند می گذرانند. بیماری هایی که این متخصصان با آنها مقابله می کنند شامل سردردهای خوش خیم ، تشنج هایی است که در اواخر کودکی از بین می رود ، اختلالات نقص توجه و بیماری های کشنده حاد و پیشرونده ای – مانند دیستروفی عضلانی دوشن – اختلالات صرع پیشرونده مانند اسپاسم نوزادی ، سل و اسکولیوز اختلالات ساختاری مادرزادی در مغز مانند سندرم دندی واکر و برزخ. مهارت بالای این متخصصان در معاینه بالینی به آنها کمک می کند تا ضایعات کانونی را پیدا کنند که نتیجه آن تشخیص سریعتر و درمان صحیح بیماری ها است. بسیاری از پزشکان این تخصص پزشکی را خسته کننده می دانند زیرا احساس می کنند که در این تخصص فقط کنترل علائم بیماران ضروری است و بندرت این بیماران قابل درمان کامل هستند. با این حال ، متخصصان مغز و اعصاب کودکان می دانند که مداخلات آنها می تواند کیفیت زندگی بیماران را افزایش دهد و بر زندگی آنها تأثیر مثبت بگذارد. دوره تکمیلی پزشکی مغز و اعصاب کودکان بخشی از یک دوره تخصصی ترکیبی است که شامل 2 سال شامل دوره عمومی مغز و اعصاب اطفال ، 1 سال شامل دوره مغز و اعصاب بزرگسالان و 2 سال با دوره تکمیلی مغز و اعصاب کودکان است.

تخصص ریه کودکان

تقریباً همه بیماری ها می توانند بر تنفس و عملکرد ریه کودکان تأثیر بگذارند ، این امر باعث می شود تخصص ریه کودکان در کودکان یک حرفه شلوغ باشد. متخصصان ریه در نوزادان علت خس خس را تشخیص می دهند – آیا عوامل محیطی باعث خس خس می شود یا کودک در بلع یا ریفلاکس مشکل دارد. در كودكان خردسال ، ممكن است متخصصان ریه به استفاده از برونكوسكوپ برای برداشتن قطعات كوچك لگو نیاز داشته باشند و یا برای تشخیص آپنه خواب مجبور به استفاده از پلی مونوگرافی شوند. کودکان در هر سنی ممکن است به ذات الریه پیچیده مبتلا شوند که باعث جمع شدن مایعات در پلور می شود و متخصص ریه باید مجبور به انجام یک لوله قفسه سینه برای تخلیه مایعات اضافی از جنب شود. وقتی کودک بیش از یک بار به دلیل آسم حاد به پزشک متخصص در بیمارستان ارجاع می شود ، متخصص ریه می تواند به صورت سرپایی از او مراقبت کرده و بیمار و خانواده اش را آموزش و معالجه کند.

روماتولوژی کودکان

روماتولوژیست های کودکان در تشخیص و درمان درد کسل کننده و خارش فوق العاده مهارت دارند. پیشرفت در تحقیقات بالینی و غیر بالینی مربوط به بیماری های نقص ایمنی نشان داده است که کودکان و نوجوانان در مقایسه با بزرگسالان از بیماری های مشخصی رنج می برند. به عنوان مثال آرتریت روماتوئید در جوانان (JRA) دیگر زیرمجموعه آرتریت روماتوئید نیست زیرا دارای ویژگی هایی است که آن را از آرتریت روماتوئید در بزرگسالان متمایز می کند. سایر بیماری هایی که توسط روماتولوژیست های کودکان تشخیص و درمان می شوند شامل بیماری لایم ، لوپوس و میوزیت درمانی است.

فرآیندهای درمانی معمولاً در درمان قطعی اکثر بیماری های روماتیسمی (از جمله تجویز داروهای ضد التهاب و داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی) م effectiveثر نیستند ، اما می توانند به مدیریت این بیماری ها و بهبود کیفیت زندگی کودکان مبتلا کمک کنند.

پزشکی ورزشی کودکان

دوره تکمیلی در پزشکی ورزشی کودکان دوره ای 1 ساله است که می تواند آزادی عمل قابل توجهی را برای متخصصان کودکان فراهم کند. در این تخصص ، یک متخصص اطفال می تواند به عنوان یک متخصص اطفال عمومی کار کند و از آموزش هایی که دیده است برای کار به عنوان پزشک مدرسه استفاده کند. یا می تواند به فعالیت های ارتوپدی روی بیاورد و تمام وقت از کودکان و نوجوانان مراقبت کند. صدمات. این متخصصان هنگام کار با ورزشکاران حرفه ای باید از اختلالات خوردن و دوره های غیر عادی آگاه باشند. همچنین ، هنگام درمان شکستگی اندام در کودکان ، این متخصصان باید نحوه وقوع شکستگی و بررسی نیاز به تحقیقات بیشتر را تعیین کنند. دوره تحصیلات تکمیلی در پزشکی ورزشی کودکان بسیار رقابتی است و پزشکان همچنین می توانند در طب داخلی یا پزشکی خانوادگی شرکت کنند.

اگر به کمک پزشک متخصص اطفال نیاز دارید ، به وب سایت کلینیک مراجعه کرده و برای ویزیت حضوری و مشاوره آنلاین تصویری ، صوتی و متنی با پزشکان وقت بگیرید.

مجله آنلاین Promag برای مطالعه بیشتر پیشنهاد کرد:

همچنین ببینید

نوشابه صفر یا رژیمی؟

در سال 2017 ، کوکاکولا اعلام کرد که قصد دارد تولید نوشابه صفر را متوقف …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *