خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » قرص لتروزول برای بارداری ، خوب؟

قرص لتروزول برای بارداری ، خوب؟

قرص لتروزول برای بارداری ، خوب؟

همچنین ممکن است از خود بپرسید که آیا قرص های لتروزول بر جنسیت جنین تأثیر می گذارد؟ لتروزول یک قرص خوراکی است که اغلب برای زنان مبتلا به ناباروری تجویز می شود. در واقع زنانی که با کلومیفن باردار نشده اند می توانند با مصرف لتروزول باردار شوند. بنابراین ، این داروی خوراکی برای درمان ناباروری تجویز می شود. جالب است بدانید: این قرص برای درمان سرطان پستان تولید شده است ، اما به دلیل کاربرد آن ، به عنوان یکی از مهمترین داروها برای درمان ناباروری شناخته شده است و توسط تعداد زیادی از پزشکان برای زنان مبتلا به ناباروری ما همچنین قصد داریم اطلاعات مهم ، مفید و مختصری در مورد لتروزول و فواید آن و همچنین پاسخ به سوال تأثیر قرصهای لتروزول بر جنسیت جنین را ارائه دهیم.

لتروفم (لتروزول) به طور کلی برای زنانی که تخمک گذاری ندارند یا تخمک گذاری با کیفیت بالا ندارند تجویز می شود ، بنابراین برای تحریک تخمک گذاری باید قبل از مقاربت این دارو را مصرف کنید تا باردار شوید. انجام دادن. من همچنین به شما توصیه می کنم که از تغییر پزشک خودداری کنید و طبق نظر پزشک خود بهترین درمان را انجام دهید و اگر بعد از مصرف دارو هنوز باردار نیستید ، اقدامات و درمان های لازم را برای درمان تخمک گذاری خود انجام دهید. در بسیاری از موارد ، فقط با مصرف این قرص می توانید باردار شوید و اقدامات دیگری لازم نیست.

قرص لتروزول برای چیست؟
لتروزول یک داروی هورمونی است که در گروه بازدارنده های آروماتاز ​​قرار دارد. این دارو امروزه در درمان سرطان پستان استفاده می شود. برای افرادی که مشکلات تخمک گذاری دارند ، از لتروزول برای القای تخمک گذاری استفاده می شود.

لتروزول در واقع یک داروی خوراکی برای درمان ناباروری ناشی از مشکلات تخمک گذاری است. این روش درمانی خط دوم برای افرادی است که با استفاده از کلومیفن باردار نشده اند ، اگرچه برخی از پزشکان قرص های لتروزول را قبل از کلومیفن به عنوان درمان خط اول تجویز می کنند.

قرص لتروزول برای چه مواردی استفاده می شود یا قرص لتروزول چه کاربردهایی دارد؟

1- در خانم هایی که تخمدان پلی کیستیک دارند.

این افراد اختلالات مربوط به بلوغ فولیکول و تخمک گذاری دارند ، مصرف لتروزول باعث تحریک تخمک گذاری در آنها می شود.

افرادی که در برابر کلومیفن مقاوم شده اند.

زنانی که سه دوره کلومیفن مصرف کرده اند و تخمدان های آنها به آن پاسخی نداده اند معمولاً در برابر دارو مقاوم می شوند و تخمک گذاری حتی پس از افزایش دوز ایجاد نمی شود. خط بعدی درمان در این افراد استفاده از قرص لتروزول است.

3- سرطان پستان

قرص لتروزول برای درمان سرطان های مرتبط با هورمون ، مانند سرطان پستان استفاده می شود.

4- درمان آندومتریوز

در برخی از افراد مبتلا به آندومتریوز ، از قرص لتروزول برای کاهش درد لگن استفاده می شود. در این افراد تخمدان هدف نیست اما هدف از بین بردن درد لگن است.

مهمترین موارد در این مورد

چرا پزشک شما لتروزول را تجویز می کند؟
قرص لتروزول در موارد زیر تجویز می شود:
1- در زنان مبتلا به pcos:
این ماده معمولاً بیشتر از کلومیفن مفید است و باعث تحریک تخمدان در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک می شود.
2- در افراد مقاوم به کلومیفن:
زمانی فرا می رسد که کلومیفن حتی پس از افزایش دوز دیگر قادر به تحریک تخمدان برای حداقل سه دوره نیست. قرص لتروزول ممکن است برای این زنان مفیدتر باشد.
3- برای درمان ناباروری ، درمان قبل از سرطان:
اگر خانمی مانند سرطان پستان مبتلا به سرطان استروژن باشد ، استفاده از داروهای باروری می تواند تخمدان ها را تحریک کرده و تخمک را بالغ کند. داروهایی که سطح استروژن را افزایش می دهند ، که منجر به رشد سریع تومور می شود. قرص های لتروزول بدون افزایش سطح استروژن ، تخمدان ها را تحریک می کنند. لتروزول گاهی اوقات با کلومیفن مصرف می شود. قرص های لتروزول برای بیماری های اولیه تخمدان ، انسداد لوله فالوپ و مشکلات باروری مردان مناسب نیستند.

4- سرطان پستان:
از لتروزول برای درمان سرطان پستان در زنان یائسه و سایر درمان ها مانند پرتودرمانی یا جراحی برای برداشتن تومور استفاده می شود. این ماده همچنین برای درمان سرطان پستان در زنان یائسه ای که 5 سال از تاموکسیفن (Nolvadex) استفاده می کنند استفاده می شود. لتروزول دسته ای از داروها است که با مهارکننده های آروماتاز ​​سازگار نیست. با کاهش میزان استروژن تولید شده در بدن کار می کند. این می تواند رشد برخی از سلولهای سرطانی پستان را که به استروژن نیاز دارند ، کند و یا متوقف کند.
توجه: گاهی اوقات از قرص لتروزول برای درمان آندومتریوز استفاده می شود ، اما در این افراد تحریک تخمدان هدف قرار نگرفته و ماهها برای کاهش درد لگن در این افراد استفاده می شود.

چگونه باید از قرص لتروزول استفاده شود؟
لتروزول یک بار در روز با یا بدون غذا به عنوان یک قرص خوراکی مصرف می شود. لتروزول را می توان هر روز در یک زمان مشخص مصرف کرد. دستورالعمل های روی برچسب نسخه را با دقت بخوانید و از پزشک یا داروساز خود بخواهید هر قسمت را که نمی دانید توضیح دهد. این دارو را بیشتر یا کمتر از مقدار توصیه شده مصرف نکنید.
قبل از مصرف لتروزول
اگر به لتروزول ، سایر داروها یا هر یک از مواد موجود در قرص های لتروزول حساسیت دارید ، به پزشک و داروساز خود بگویید. از داروساز خود در مورد مواد تشکیل دهنده این دارو س Askال کنید.
به پزشک و داروساز خود بگویید که چه داروهای تجویزی و بدون نسخه ، ویتامین ها ، مکمل ها و محصولات گیاهی مصرف می کنید. حتماً به هر یک از موارد زیر اشاره کنید: داروهایی که حاوی استروژن هستند ، مانند درمان جایگزینی هورمون (HRT) و داروهای ضد بارداری هورمونی (قرص های ضد بارداری ، آمپول). رالوکسیفن (اوستا) ؛ و تاموکسیفن (Nolvadex).
اگر کلسترول بالا ، پوکی استخوان (بیماری که استخوان ها شکننده و به راحتی خرد می شوند) یا بیماری کبدی به پزشک خود بگویید.
باید بدانید که لتروزول را زنانی که مستعد یائسگی هستند و نمی توانند باردار شوند مصرف می کنند. اما اگر باردار یا شیرده هستید ، باید قبل از مصرف این دارو به پزشک خود اطلاع دهید. لتروزول ممکن است به جنین آسیب برساند.
باید بدانید که لتروزول ممکن است باعث خواب آلودگی شود. بنابراین ، بعد از مصرف این دارو ، رانندگی نکنید.

چه کسی نباید این دارو را مصرف کند؟
در صورت استفاده از لتروزول مصرف نکنید:
– حساسیت زیاد به لتروزول یا هر یک از مواد موجود در این دارو
آلرژی به سایر مهارکننده های آروماتاز ​​(به عنوان مثال ، آناستازول)
– شیر دادن
– بارداری
– قبل از یائسگی
– سن زیر 18 سال

هنگام مصرف لتروزول چه چیزی باید بدانم؟
در صورت استفاده از لتروزول به پزشک خود اطلاع دهید.
از رانندگی و انجام سایر کارها یا کارهایی که نیاز به مراقبت دارند خودداری کنید زیرا لتروزول روی شما تأثیر می گذارد.
این دارو ممکن است باعث آسیب استخوان شود. مصرف خطر شکستگی استخوان را افزایش می دهد. در صورت درد استخوان با پزشک خود تماس بگیرید.
آزمایش چگالی استخوان را انجام دهید. با دکتر خود صحبت کنید
طبق تجویز پزشک کلسیم و ویتامین D مصرف کنید.
اگر 65 سال یا بیشتر دارید ، لتروزول را با احتیاط مصرف کنید. این دارو در سنین بالا عوارض جانبی بیشتری دارد.
– این دارو ممکن است روی باروری تأثیر بگذارد. مشکلات باروری می تواند منجر به ناتوانی در بارداری شود. با دکتر خود صحبت کنید
اگر این دارو در دوران بارداری مصرف شود ، ممکن است به کودک آسیب برساند.
اگر قادر به باردار شدن هستید ، قبل از شروع مصرف لتروزول آزمایش بارداری انجام دهید تا قبل از شروع بارداری باردار نشوید.
هنگام مصرف لتروزول و حداقل 3 هفته پس از آخرین دوز ، از قرص های ضد بارداری برای جلوگیری از بارداری استفاده کنید.
اگر از لتروزول باردار استفاده می کنید یا ظرف 3 هفته پس از آخرین دوز ، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید.

چگونه مصرف این دارو (لتروزول) بهتر است؟
لتروزول را طبق دستور پزشک مصرف کنید. تمام اطلاعاتی را که به شما داده شده بخوانید. تمام دستورالعمل ها را دنبال کنید.
– با غذا یا بدون غذا بخورید
دارو را فراموش نکنید تا بیشترین سود را ببرید.
لتروزول را طبق دستور پزشک مصرف کنید.
روزانه یک بار لتروزول مصرف کنید.

یک وعده قرص را فراموش کنید چه کاری باید انجام دهم؟
به محض یادآوری قرص ، دوز فراموش شده را مصرف کنید. اگر نزدیک به زمان دوز بعدی است ، دوز فراموش شده را مصرف نکنید و به زمان طبیعی خود برگردید. همزمان دو قرص مصرف نکنید.

درمان باروری با قرص های لتروزول چه اتفاقی می افتد؟
قرص را طبق دستورات پزشک تجویز کنید. پزشک از شما می پرسد که آیا پریود هستید یا خیر. اگر شما داشته باشید ، او از شما می خواهد آزمایش بارداری بدهید. اگر از پریود نشدن مطمئن نیستید چطور؟ به عنوان مثال ، اگر لکه های کم رنگی دارید ، به پزشک خود بگویید. هنگامی که پزشک شما تأیید کرد که شما باردار نیستید ، باید قرص های لتروزول را به مدت 5 روز مصرف کنید. شما باید این قرص ها را در روزهای 3 ، 4 ، 5 ، 6 و 7 چرخه خود یا در روزهای 5 ، 6 ، 7 ، 8 و 9 مصرف کنید. پزشکان بین 3 تا 7 روز و 5 تا 9 روز متفاوت هستند ، اما میزان موفقیت تقریباً یکسان است.
قرص لتروزول معمولاً 2.5 میلی گرم است و شما هر روز یک تا سه قرص مصرف می کنید. پزشک شما آزمایش خون و سونوگرافی را در روزهای 12 تا 15 چرخه برای تعیین میزان موفقیت تحریک تخمدان تجویز می کند.
در همان روزهای مصرف رابطه جنسی برقرار کنید. از قرص های لتروزول با iui نیز می توان استفاده کرد.

درصد باروری با قرص های لتروزول چقدر است؟
طبق مطالعات منتشر شده ، زنانی که از لتروزول استفاده می کنند 27.5٪ از نوزادان سالم را به دنیا می آورند. در این مطالعه ، زنانی که کلومیفن مصرف می کردند 19.1 درصد بود. شانس هر فرد به عواملی مانند سن و عوامل باروری بستگی دارد. مطالعه دیگر نشان داد که میزان تحریک تخمدان با لتروزول و کلومیفن (کلومیفن: داروی رایجی که تخمک گذاری را تحریک می کند) به ترتیب 9/70 و 5/67 درصد بود.

آیا می توان با قرص لتروزول دوقلو گرفت؟
لتروزول و هر قرص باروری دیگر احتمال تولد چند برابر را افزایش می دهد. اما این احتمال کمتر از قرص کلومیفن است. بین 2 تا 4٪ بارداری ها توسط لتروزول دوقلو می شوند. در درمان های باروری ، میزان کم استروژن در جریان خون باعث افزایش تولید هورمون تحریک کننده تخمدان fsh می شود. این نحوه عملکرد لتروزول در باروری است.
هنوز در سرطان های استروژنی موثر است اما داروی شیمی درمانی محسوب نمی شود.
عوارض جانبی قرص لتروزول
عوارض جانبی این قرص به دلیل کم بودن میزان استروژن در بدن است. همین عامل باعث ایجاد عوارض می شود:
– خستگی
– سرگیجه
– سردرد
– نفخ شکم
– گرگرفتگی و تعریق شبانه
– تاری دید
– معده درد
– مشکل خوابیدن
لکه بینی یا خونریزی غیر عادی قاعدگی
– درد قفسه سینه
شایع ترین عوارض جانبی این قرص ها ناباروری ، خستگی و سرگیجه است. در صورت شدید شدن علائم به پزشک خود اطلاع دهید.

اطلاعات در مورد استفاده از لتروزول
در صورت عدم بهبود یا بدتر شدن علائم ، با پزشک خود تماس بگیرید.

– قرص خود را با دیگران به اشتراک نگذارید و از قرص های افراد دیگر استفاده نکنید.
به پزشک خود لیستی از تمام داروهای خود (نسخه ها ، محصولات طبیعی ، ویتامین ها ، OTC) بدهید.
قبل از شروع هر داروی جدید در مورد هرگونه داروی تجویز شده یا OTC ، محصولات طبیعی یا ویتامین ها با پزشک خود صحبت کنید.
برخی از داروها ممکن است یک برگه اطلاعات دیگر داشته باشند. با داروساز خود مشورت کنید. اگر در مورد استفاده از لتروزول س questionsال دیگری داشتید ، با پزشک ، پرستار یا داروساز خود صحبت کنید.
اگر فکر می کنید مقدار زیادی از این دارو را مصرف کرده اید ، با مرکز کنترل سم شناسی تماس بگیرید یا مراقبت های پزشکی را دریافت کنید.

چه مدت باید لتروزول مصرف کنم؟
در اوایل سرطان پستان ، اگر از لتروزول به عنوان تنها درمان هورمونی استفاده می کنید ، معمولاً باید آن را به مدت پنج سال مصرف کنید. پس از مصرف این دارو به مدت سه تا چهار ماه ، آزمایشاتی انجام دهید که نشان می دهد لتروزول به سرطان پاسخ می دهد. پس از جراحی ، لتروزول را معمولاً به مدت 5 سال ادامه دهید.

چه کسی نباید قرص لتروزول مصرف کند؟
افرادی که به این دارو یا مهار کننده های مشابه آروماتاز ​​حساسیت دارند.
مادران شیرده
مادران باردار
افرادی که مستعد یائسگی هستند.
افراد زیر 18 سال.
قرص لتروزول برای چه، نحوه مصرف قرص لتروزول

قرص های لتروزول معمولاً از روز سوم تا پنجم قاعدگی شروع می شوند و به مدت پنج شب ادامه می یابند. البته باید توجه داشت که تعداد قرص های مصرف شده به نتیجه آزمایش رحم و تخمدان بستگی دارد و توسط متخصص زنان تنظیم می شود. سعی کنید سطح هورمون های موجود در خون را تنظیم کنید ، هر روز برای یک ساعت منظم قرص مصرف کنید تا بیشترین تأثیر را داشته باشد.

اگر فراموش کنم یک بار قرص مصرف کنم ، چه می شود؟

آیا می دانید قرص های لتروزول برای چیست و چگونه آنها را مصرف کنید؟ لازم به ذکر است که اگر دوز مصرفی را فراموش کردید ، در صورت نزدیک شدن به دفعه بعدی ، دوز فراموش شده را مصرف نکنید ، یعنی هرگز نباید دو قرص مصرف کنید. در همان زمان صورت بگیرید.

همچنین ببینید

نوشابه صفر یا رژیمی؟

در سال 2017 ، کوکاکولا اعلام کرد که قصد دارد تولید نوشابه صفر را متوقف …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *