خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » بوی صبحانه علائم چیست؟ + روش درمان

بوی صبحانه علائم چیست؟ + روش درمان

چگونه صبح از شر بوی بد دهان خلاص شویم؟ دلیل اصلی این بوی بد در ابتدای صبح چیست؟

به گزارش آلاماتو ، یک بوی بد دهان هنگام بیدار شدن باعث می شود که به سرعت جلوی عزیزان خود بگیرید.

شب قبل از مسواک زدن ، استفاده از نخ یا دهانشویه به نظر می رسد که هنگام بیدار شدن از صبح هیچ تاثیری در بوی دهان ندارید. البته این یک مشکل شایع است زیرا دهان به خواب می رود و در حین خواب استراحت می کند.

بوی بد دهان در صبح و در بزاق

طبق آکادمی دندانپزشکی عمومی آمریکا ، 2 میلیون نفر پس از بیدار شدن از بد دهان رنج می برند. افرادی که به دلیل مصرف دارو از خشکی دهان رنج می برند بیشتر در معرض خطر هستند. البته ، کسانی که از سلامت دهان و دندان ضعیفی دارند ، بیشتر از کسانی که از سلامت دهان خوبی برخوردار نیستند ، بیشتر از این افراد مشکل دارند.

دلیل اصلی بروز این مشکل کمبود بزاق دهان است. دهان در طول روز مقدار قابل توجهی بزاق ایجاد می کند ، اما وقتی در خواب هستید ، بزاق دهان شما کاهش می یابد.

بزاق برای از بین بردن ذرات موجود در دهان ضروری است و باعث تجمع باکتری ها در دهان می شود. کاهش تولید بزاق احتمال خشکی دهان را افزایش می دهد. این باعث می شود باکتری ها رشد کرده و ترکیبات گوگردی تولید کنند که بوی بدی می دهد. باکتری ها از ترکیبات ، پروتئین ها ، اسیدهای آمینه و غذاهایی که در دهان و دندان باقی می مانند تغذیه می کنند.

بوی بد صبح و نحوه خوابیدن

نحوه خواب شما بر شدت و دفعات بوی بد دهان در صبح تأثیر می گذارد. خروپف یا نفس کشیدن از دهان در طول شب خطر لک لک دهان را افزایش می دهد. بیشتر افرادی که از دهان نفس می کشند ، شب ها دهان خود را باز می کنند و باعث رشد بیشتر دهان و رشد بیشتر باکتری ها می شوند.

واقعیت این است که هر بار که بزاق دهان به دهان می افتد ، باعث کاهش توانایی دهان در مبارزه با باکتری هایی که باعث بوی نفس می شوند نیز می شود.

بوی بد صبح و سلامتی شما

اگرچه بوی بد دهان هیچ ارتباطی با سن ندارد ، باکتری هایی که باعث بوی بد دهان می شوند ، می توانند انواع سلامت را ایجاد کنند. این مشکلات در کنار مشکلات بهداشت دندان است. اولین علت بوی بد دهان ، موارد دوره ای مانند تورم لثه و پریودنتیت است که همچنین با بیماری های قلبی و سکته مغزی همراه است.

این نشان می دهد که سلامت دهان و دندان به شدت با سایر مشکلات سلامتی همراه است. سموم باکتریهای دهانی وارد جریان خون می شوند و می توانند سایر قسمتهای بدن را مختل کنند. مهمترین این اختلالات بیماری های قلبی و عروقی ، سرطان دهان و بیماری آلزایمر و بیماریهای قلبی است.

جلوگیری از نفس صبحگاهی اولیه

در حالی که هیچ راه حل تضمینی برای این مشکل وجود ندارد ، کارهایی وجود دارد که می توانید برای کاهش تأثیر آنها انجام دهید. مسواک زدن ، استفاده از نخ دندان و دهانشویه و تمیز کردن زبان قبل از خواب به تمیز نگه داشتن دهان و خلاص شدن از ذرات غذایی که باکتری ها کمک می کنند کمک می کند.

تست زبان

اولین قدم در ارزیابی بوی دهان شما این است که بدانید آیا این مشکل را دارید یا خیر. کارشناسان توصیه می کنند جلوی آینه بایستید و به زبان خود نگاه کنید. یک زبان صورتی و براق به معنی نفس خنک و تازه است ، اما اگر یک لایه سفید به زبان شما گیر کرده باشد ، ممکن است نفس بکشید.

راه دیگر لیسیدن مچ دست شماست. بگذارید یک لحظه خشک شود و بعد بو دهید. اگر بو کنید ، علامت آن است که نفس گیر می کند.

یک روش بسیار رایج استفاده از مسواک نرم ، پاک کننده زبان یا قاشق برای تمیز کردن زبان است. این باکتری ها را بر روی زبان جمع نمی کند.

روشهای فوق جایگزینی برای مراجعه به دندانپزشک نخواهد بود. شما می توانید از دندانپزشک خود بخواهید آزمایش سریع و ساده ای را روی باکتری های موجود در دهان شما انجام دهد تا ببیند آیا دهان شما چاق است.

همچنین ببینید

آنورگاسمیا و درمان آن ، به ویژه برای زنان و مردان

آنورگاسمیا (غیر ارگاسم) نوعی اختلال جنسی است که در آن فرد با وجود تحریک کافی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *