خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » تناسب اندام » بهترین راه برای درمان چاقی موضعی

بهترین راه برای درمان چاقی موضعی

روش های مختلفی برای کاهش وزن به صورت محلی وجود دارد. از رژیم های غذایی و ورزش گرفته تا طب سوزنی و جراحی های مختلف ، اینها تنها برخی از نرم افزارهای اشتراکی تنظیم شده برای اهداف شماست که می توانید استفاده کنید. اما کدام روش بهترین است ، شما باید ببینید کدام روش برای شما بهتر است. روش های مختلف فواید و عوارض خاص خود را دارند که می توانید بهترین انتخاب را در نظر بگیرید.

بهترین روش برای درمان چاقی موضعی چیست؟
همه ما می دانیم که چاقی علاوه بر موارد زیبایی ، یکی از مهمترین دلایل بیماری های قلبی عروقی ، دیابت ، فشار خون بالا و … است. به این معنی که متخصصان برای سالم تر بودن کاهش وزن تأکید می کنند. اما بسیاری از ما به دنبال لاغر شدن برای زیباتر شدن و داشتن اندامی متناسب هستیم.

بسیاری از افراد چاق را می بینیم که چربی بیشتری در برخی از اندام ها نسبت به بقیه جمع شده و به اصطلاح در چاقی موضعی نقش دارند. معمولاً این افراد به دنبال تناسب اندام فقط در برخی از اندام ها هستند.

بسیاری از افرادی که به دنبال درمان چاقی موضعی هستند ترجیح می دهند از روشی استفاده کنند که کم خطرترین و کمترین عارضه را داشته باشد. اگر تصمیم به درمان موضعی چاقی دارید این مقاله را بخوانید. ما کم خطرترین روش ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

به طور قطع نمی توان گفت که یک روش خاص بهترین روش برای همه افرادی است که می خواهند چاقی موضعی را درمان کنند. دکتر مهرشاد مهاجر ، جراح (پلاستیک و ترمیمی) می گوید: "برای هر بیمار ، روش تصمیم گیری باید منحصراً با توجه به فواید یا عوارض جانبی انتخاب شود و این انتخاب برای هر فرد متفاوت است." البته روش های مختلفی مانند لیپوساکشن لیزر که قبلاً انجام شده بود و بسته به شرایط بیمار می توان از روش های جایگزین مانند سونوگرافی ، لیزر لیپولیز ، لیپوماتیک و … استفاده کرد. شرایطی که برای انتخاب بهترین روش باید در بیمار بررسی شود عبارتند از: وضعیت پوست بیمار ، میزان چربی ، اینکه آیا قرار است چربی به سایر قسمت های بدن تزریق شود و غیره ، که همه در تصمیم گیری برای انتخاب روش مناسب مهم هستند. مهمترین نکته ای که برای این امر باید در نظر گرفت توجه به دستگاهی است که با آن درمان انجام می شود و مهارت و تجربه پزشک متخصص که بسیار مهمتر از خود روش است. از نظر عوارض جانبی احتمالی این روش ها ، باید گفت که عوارض جانبی تقریباً یکسان و کمی متفاوت است. از نظر جمع شدن پوست ، لیزر لیپولیز به دلیل تولید کلاژن کمی بهتر است ، اما به طور کلی هیچ روشی را نمی توان بهترین روش دانست.

چاقی موضعی را درمان کنید
یکی از جدیدترین روش های لیپوساکشن لیپوماتیک است که با استفاده از انرژی تشدید لرزش ، چربی را نازک کرده و کشیدن آن را آسان می کند. این روش لطیف ترین و در عین حال قدرتمندترین روش چربی گیری است. بزرگترین مزیت لیپوماتیک این است که هنگام کار با آن رگها ، اعصاب و بافت همبند در منطقه دست نخورده باقی می ماند و این دقیقاً به این دلیل است که بهبود سریعتر اتفاق می افتد و ظاهر صاف ایجاد می شود. در این روش فرم دهی به بدن یا به اصطلاح مجسمه سازی حاصل از آن دقیق تر است و به صورت هنری انجام می شود و درد ، تورم و کبودی کمتر است.

طب سوزنی و لاغری موضعی
طب سوزنی گزینه بسیار خوبی برای درمان چاقی موضعی است و علاوه بر کاهش وزن ، به کاهش اندازه نیز کمک می کند. دکتر امیر هومن کاظمی ، دکترای طب سوزنی می گوید: "این روش با مکانیسم های مختلف مانند کاهش اشتها ، کاهش پرخوری و کاهش تمایل به خوردن چیزهای کوچک ، به کاهش وزن محلی و وزن عمومی کمک می کند." علاوه بر این ، طب سوزنی می تواند متابولیسم و ​​متابولیسم بدن را بهبود بخشد ، تعادل را برقرار کرده و عملکرد دستگاه گوارش را تنظیم کند. در طب سنتی چین گفته می شود که چاقی در افرادی که سیستم هضم آنها ضعیف و آشفته است شایع است ، بنابراین طب سوزنی نیز می تواند با بهبود عملکرد دستگاه گوارش به کاهش وزن کمک کند. سوزن های طب سوزنی معمولاً به دستگاه تحریک الکتریکی کوچکی متصل می شوند و این تحریک الکتریکی به افزایش اثربخشی درمان نیز کمک می کند و در عین حال در روغن کاری چربی ها نیز مثر است.

به سبک زندگی خود پی ببرید
برخی از متخصصان بر این باورند که روش های از بین بردن چربی در یک منطقه خاص از بدن ، درمانی تلقی نمی شود و از نظر زیبایی اهمیت دارد. چاقی علتی دارد و باید با یافتن آن و رفع مشکل ، اضافه وزن را درمان کرد. به جز در موارد خاص که فرد به دلیل بیماری های خاص یا استفاده از داروهای خاص هورمونی و با مشکلات عصبی چاق می شود ، در موارد دیگر به دلیل کم تحرکی ، رژیم غذایی نامناسب و پرخوری ، چاقی ایجاد می شود ، بنابراین چنین شخصی بعد از عمل فقط برای مدت کوتاهی مشکل چاقی برطرف می شود و او به دلیل سبک زندگی اشتباه دوباره چاق می شود.

بهترین انتخاب برای شما
روش های مختلفی برای کاهش وزن به صورت محلی وجود دارد. از رژیم های غذایی و ورزش گرفته تا طب سوزنی و جراحی های مختلف ، اینها تنها برخی از نرم افزارهای اشتراکی تنظیم شده برای اهداف شماست که می توانید استفاده کنید. اما کدام روش بهترین است ، شما باید ببینید کدام روش برای شما بهتر است. روش های مختلف فواید و عوارض خاص خود را دارند که می توانید بهترین انتخاب را در نظر بگیرید.

سلولهای چربی را از بین ببرید
یکی از جدیدترین روشهای غیرتهاجمی در دستیابی به لاغری موضعی ، کرایولیپولیز است. این روش سلولهای چربی را در محل مورد نظر به طور قابل توجهی از بین می برد. این سلولهای چربی (سلولهای چربی) نسبت به سرما بسیار حساس هستند ، اما بافتهای مجاور مانند ملانوسیتها ، رگهای خونی ، اعصاب محیطی و فیبروسیت ها حساسیت کمتری به سرما دارند. در کرایولیپولیز ، سلولهای چربی در معرض سرما قرار گرفته و سلولهای چربی را با استفاده از پدیده مرگ برنامه ریزی شده سلولهای چربی تجزیه می کنند. این سلول ها حداکثر طی دو ماه مایع لنفاوی را جذب کرده و چربی را تخلیه می کنند. بدن زمان کافی برای انقباض دارد و کمتر دچار افتادگی و افتادگی می شود.

از لیزر کمک بگیرید
لیپولیز با لیزر به معنای تخریب بافت چربی توسط لیزر است. یک روش جدید برای کاهش میزان چربی در زیر پوست ، که معمولاً به صورت سرپایی و تحت بی حسی موضعی در یک جلسه برای از بین بردن چاقی موضعی انجام می شود. از لیپولیز لیزر می توان برای از بین بردن چربی زیر پوستی موضعی در هر قسمت از بدن ، از جمله صورت ، چانه ، گردن ، بازوها ، سینه ، شکم ، باسن ، پشت باسن ، ران ها و پاها استفاده کرد. یکی از مزایای این روش جمع شدن و سفت شدن پوست در اثر اشعه لیزر و تحریک تولید کلاژن و جمع شدن کلاژن است. همچنین ، درد ، تورم ، کبودی و بازگشت چربی در محل بسیار کمتر یا کمتر از لیپوساکشن است.
لیپوماتیک تنها روشی است که می تواند در طی نیم ساعت برای درمان سلولیت استفاده شود و نتیجه آن فقط پس از یک جلسه درمان قابل مشاهده است.

جاسازی را امتحان کنید
روش دیگری به نام جاسازی (به معنای واقعی کلمه کاشت) می تواند تمام کارهایی را که طب سوزنی برای کاهش وزن انجام می دهد با کاشت بخیه های قابل جذب در نقاط طب سوزنی انجام دهد. البته تأثیر این روش در کاهش اشتها و بازگرداندن تعادل کمتر از طب سوزنی است اما در عوض به مراجعه مکرر نیاز ندارد. برای لاغر شدن از طریق طب سوزنی لازم است حداقل هفته ای دو تا سه بار ویزیت و در بعضی موارد چهار تا پنج بار در هفته ویزیت کنید. اما در روش تعبیه ، دو تا چهار بار می توان این کار را انجام داد. نکته مهم در مورد طب سوزنی این است که هیچ عارضه ای ندارد و به شرط مراجعه به پزشکی که در این زمینه تخصص دارد ، در تمام سنین قابل استفاده است.

همچنین ببینید

بهترین تمرینات برای عضلات پا

این برنامه را دنبال کنید تا پاهای شما عالی به نظر برسند. عضلات پایین پا …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *