خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » انواع مختلف داروها

انواع مختلف داروها

اخیراً داروی جدید صنعتی به نام Flaca در غرب رایج شده است که عوارض جانبی شدیدی دارد و احتمالاً به زودی به سایر کشورها نیز سرایت خواهد کرد. به همین دلیل ، ما قصد داریم مواد مخدر صنعتی را بررسی کنیم:

گزارش ها حاکی از آن است که یک داروی جدید (فلکا) در ایالت فلوریدا آمریکا شیوع یافته است و طبق برخی گزارش های تایید نشده ، ایالت های اوهایو و تگزاس نیز گرفتار این ماده روانگردان خطرناک شده اند. از آنجا که flacca در داخل گلدانهای تزئینی مانند مهره های کوچک و رنگی به نظر می رسد ، به آن سنگریزه نیز گفته می شود. می توان آن را تزریق ، بلعید و دود کرد و باعث بروز مشکلات رفتاری خطرناک و حتی کشنده می شود.

هفته گذشته ، پلیس مردی را که در یک تقاطع برهنه می دوید ، تصور کرد که توسط افراد خیالی تعقیب می شود ، دستگیر کرد. تحقیقات نشان داد که وی از داروهای روانگردان Flaka استفاده کرده است. در ماه فوریه ، پلیس فلوریدا مردی را در دوربین های مداربسته مشاهده کرد که می خواهد شیشه ها را در مقر پلیس خرد کند. سرانجام ، در ماه مارس ، یک مرد فلوریدا پس از استفاده از Flaca ، خود را با حصار فلزی سوراخ کرد!

اگر این وقایع اخباری را یادآوری کنید که چند سال پیش با شیوع دارویی به نام "نمک حمام" رخ داده است ، بیهوده فکر نکرده اید. فلاکا و نمک حمام از نظر ترکیبات با یکدیگر مرتبط هستند. در هر دو این مواد از ترکیبات "alpha PVP" استفاده می شود که دارویی شبیه آمفتامین است.

آلفا PVP نوعی دارو و محرک است که باعث احساس شادی ، خوشبختی و افزایش سطح هوشیاری و تحرک می شود. از آنجا که Flaca جدید است ، دانشمندان هنوز مطمئن نیستند که چگونه بر مغز تأثیر می گذارد و تا چه حد اعتیاد آور است. مانند کوکائین و مت (شیشه) ، فلاکا نیز یک دوره گذار است و پس از این انتقال ، احساس خستگی و افسردگی به مصرف کننده وارد می شود. این شرایط باعث می شود تا افراد مجدداً به حالت عاطفی قبلی خود برگردند.

درست مثل کوکائین و مت ، فلکا اثرات شیمیایی بر مصرف کنندگان دارد & # 39؛ مغز ، آنها را مجبور به مصرف هر بار بیشتر می کند تا به همان هیجان و شادی قبلی برسند. به این ترتیب ، مصرف به تدریج افزایش می یابد و ممکن است منجر به اعتیاد و مصرف بیش از حد شود.

با سایر داروهای صنعتی آشنا شوید!

تفاوت بین دو نوع داروی اعتیاد آور ، یعنی داروهای سنتی و محرک های صنعتی ، و دلایل گرایش بیشتر جوانان به داروهای صنعتی و شیمیایی ، به ویژه شیشه ، قابل توجه و جالب است. داروهای سنتی ، مانند تریاک ، هروئین و سایر محصولات طبیعی ، معمولاً اثرات جسمی زودرس و آشکاری دارند. به عنوان مثال ، مصرف کننده سریع استرس و لاغر می شود. لبهای تیره و پوست تیره ، کجی قامت و چهره پژمرده از دیگر علائم بارز معتادان به مواد مخدر است.

اما مصرف کنندگان شیشه علائم جسمی واضحی ندارند ، به جز تغییرات در اندازه و ابعاد مردمک چشم ، زخم های احتمالی در گوشه های زبان و مقدار کمی نازکی. پرحرفی ، بیش فعالی و سپس ناامیدی و افسردگی بخشی از تغییر رفتار مصرف کننده است. وقوع توهم و اختلالات شناختی و در نتیجه امکان انجام رفتارهای پرخطر ، یکی از عوارض جانبی قطعی مصرف شیشه است که در طولانی مدت ظاهر می شود. مصرف مواد مخدر سنتی به مکان و تجهیزات خاصی احتیاج دارد ، در حالی که داروهای صنعتی را می توان در هر مکانی با وسیله ای ساده و قابل حمل و مخفی شدن در جیب استفاده کرد.

داروهای سنتی بوی مشخص و قابل تشخیص دارند ، در حالی که محرک های صنعتی اغلب بدون بو هستند و اطرافیان قادر به تشخیص آن نیستند. بدتر از همه ، داروهای سنتی علائم اعتیاد یا سو abuse مصرف مواد دارند. این به این معنی است که فرد معتاد پس از 4 تا 12 ساعت از آخرین مصرف دچار علائم ناخوشایند مانند آبریزش بینی ، بی قراری ، دردهای عضلانی ، مشکلات گوارشی مانند حالت تهوع و اسهال و در نهایت تشنج خواهد شد. این لیوان معمولاً علائم سو abuse مصرف مواد یا خماری را برای مدت طولانی ، حتی تا یک ماه پس از آخرین استفاده ، نشان می دهد. به همین دلیل ، خانواده ها و اطرافیان به ندرت می توانند عزیزانشان را تشخیص دهند & # 39؛ اعتیاد به شیشه ، و در صورت تردید ، به دلیل عدم دانش در مورد چگونگی آویختن در لیوان ، آنها فکر می کنند که فرد مورد نظر معتاد نیست زیرا هیچ علائمی از خماری ندارد. در ادامه ، نگاهی به انواع مختلف مواد صنعتی و خصوصیات آنها می اندازیم.

کریستال

دی ماتمفتامین هیدروکلراید یا کریستال برای عامیانه ، یک داروی قوی ، اعتیاد آور ، محرک ، هم مصنوعی و هم مصنوعی است. بلورها به شکل بزرگ و شفاف مانند بلورهای واقعی و در رنگ های صورتی ، آبی و سبز یافت می شوند. همچنین در خیابان به "مت" ، "تینا" و گاهی "یخ" و "شیشه" معروف است. افرادی که به دنبال تنوع در رزومه خود هستند به این مقاله روی می آورند. کریستال ها اغلب برای سرگرمی برای افزایش و افزایش لذت جنسی و در بعضی موارد برای بیدار ماندن استفاده می شوند.

مانند سایر انواع مت آمفتامین ها ، کریستال ها معمولاً به صورت سیگار ، پرستو ، مایعات خوراکی یا تزریقی و در موارد نادر ، حتی شیاف مقعدی نیز استفاده می شوند. اثر کریستال ، مانند هر ماده دیگری ، در افراد مختلف متفاوت است و به عواملی مانند اندازه ، وزن ، سلامتی ، دوز ، روش استفاده و سابقه استفاده بستگی دارد. عوامل محیطی نیز تأثیر این ماده بر فرد را تحت الشعاع قرار می دهد و اینکه آیا فرد ماده را به تنهایی مصرف کرده است یا به صورت گروهی و در مهمانی می تواند بر این تجربه تأثیر بگذارد. کریستال یا شیشه یک محرک بسیار قوی است که فعالیت های سیستم عصبی مرکزی را تسریع می کند. اگرچه گزارش های کمی در مورد مرگ و میر ناشی از استفاده مستقیم از کریستال گزارش شده است ، اما باید توجه داشت که این ماده به شدت اعتیاد آور است و از نظر اجتماعی ، عاطفی ، روحی و حتی جسمی بیش از سایر آمفتامین ها به فرد آسیب می رساند. میکند. دوزهای بالای کریستال می تواند باعث آسیب مهلک به رگ های خونی مغز و در نهایت مرگ شود. سایر اثرات جسمی رایج استفاده از بلورها عبارتند از: خشکی دهان ، افزایش میزان تنفس ، سردردهای طاقت فرسا ، حالت تهوع ، تعریق زیاد ، سرگیجه ، فشار خون بالا ، تب ، تپش قلب ، خشکی ، سوزش و ترک خوردگی. لب ، بزرگ شدن مردمک چشم ، تیرگی چشم ، لرزش دست و انگشتان. استفاده از کریستال همچنین بر رفتار فرد تأثیر می گذارد: افزایش فعالیت بدنی ، حالت سرخوشی ، بی قراری ، اضطراب و نگرانی ، پرخاشگری ، خشونت و رفتار خصمانه ، بی خوابی شدید ، حملات ناگهانی وحشت و اضطراب (جنون مشکوک) نشاط بیش از حد و خوشبختی ، تحریک پذیری ، تکرار گفتارها و کردارهای ساده ، تغییر ناگهانی در رفتار و گفتار و اختلال در درک ، اختلال در عملکرد و بی نظمی کلیه ها و ریه ها ، بی اشتهایی منجر به سوnut تغذیه و کمبود وزن بیش از حد ، عوارض قلب.

ترک

مواد شیمیایی موجود در هیدروکلراید کوکائین به کراک معروف است. برخی از افراد مبتلا به این مواد با انجام عملیات شیمیایی خاص هیدروکلراید را از این مواد خارج می کنند که باعث تقویت و تشدید اثر این مواد می شود. کراک نوعی جامد کوکائین است که جامد است و به آن کراک می گویند زیرا هنگام گرم شدن و استنشاق می شکند. با توجه به اینکه این ماده به راحتی در دسترس است ، افراد معتاد برای تقویت این مواد به تجهیزات شیمیایی احتیاج ندارند و به راحتی می توانند آنها را در بسته های اغلب 300 تا 500 میلی گرمی خریداری کنند ، هر بسته 2 تا 3 استنشاق کافی است. در دهه 1970 کوکائین ماده ای بسیار گران قیمت و کمتر مورد استفاده بود ، اما با اختراع کراک ارزان قیمت ، خرید این ماده آسان شد و بسیاری از معتادان به سمت آن گرایش پیدا کردند. عواملی مانند سهولت استفاده و سهولت پنهان سازی این مواد نیز منجر به افزایش شدید استفاده از آنها شده است. اداره کل آزمایش های مواد مخدر تخمین می زند که قدرت کراک 75 تا 90 درصد بیشتر از کوکائین است. در زیر لیستی از اثرات جسمی کوکائین آورده شده است: تغییر فشار خون ، ضربان قلب و تنفس ، حالت تهوع ، استفراغ ، اضطراب ، تشنج ، بی خوابی ، بی اشتهایی که باعث سو mal تغذیه و کاهش وزن ، تعریق سرد ، نفخ و خونریزی غشای مخاطی ، بی قراری ، آسیب به حفره بینی ، آسیب ریه و حملات قلبی.

از آنجا که ترک بلافاصله وارد مغز می شود ، احتمال کما و مرگ بسیار زیاد است. اثر ترک بلافاصله بعد از 5-7 دقیقه از بین می رود و فرد معتاد می خواهد با استفاده بیشتر از این مواد استرس را از بین ببرد و این چرخه باعث اعتیاد بیش از حد به این مواد می شود.

LSD

ال. اس ژانویه. نام کامل آن Lysergic diethylamide ، یکی از مواد توهم زا است که در قارچ ergo یافت می شود. ال. اس ژانویه. این باعث خلق و خوی فرد می شود ، شناخت زمان و مکان را مختل می کند ، باعث شادی بی دلیل ، لاف زدن ، احساس سبکی و بی وزنی ، توهم و افسردگی می شود و ممکن است مصرف کننده را به سمت خودکشی و قتل سوق دهد. با مصرف L. اس. ژانویه. توهمات بینایی و شنیداری رخ می دهد و ارواح خیالی جایگاه ویژه ای در ذهن فرد باز می کنند. با توجه به خواص توهم زائی شدید LSD ، باید یکی از خطرناک ترین موادی باشد که نسل جوان را تهدید کرده است.

وجد

اکستازی از دوزیستان تهیه می شود و به شکل قرص در اشکال و اندازه های مختلف ، گرد ، کپسول و مایع در دسترس است. این ماده توهم زاست و معمولاً با نشاسته ، پودر تالک و رنگ ، کافئین ، دوزیستان و افدرین ترکیب می شود و اثر آن 20 دقیقه پس از مصرف ظاهر می شود. اکستازی هم محرک و هم توهم زاست. افزایش انرژی و احساس خوشبختی ، تشدید صدا و رنگ و احساسات در ذهن ، افزایش ضربان قلب ، افزایش اعتماد به نفس و لاف زدن ، حالت تهوع ، اضطراب ، احساس صمیمیت با دیگران ، دندان قروچه ، کاهش اشتها ، تعریق ، احساس شدید لذت ، گرما و خوشبختی از جمله تأثیرات این روان است و مصرف آن باعث رقصیدن می شود. از آنجا که بیشتر در کلوپ ها استفاده می شود و پس از انجام فعالیت های شدید مانند رقص ، باعث افزایش شدید دمای بدن می شود و ممکن است فرد برای رفع تشنگی آب زیادی بنوشد ، که در نتیجه باعث رقیق شدن بیش از حد خون و از بین رفتن تعادل می شود. سدیم وارد جریان خون می شود و باعث تورم اندامهایی مانند مغز و در نهایت مرگ می شود.

آمفتامین

به شکل یک گرد ، کپسول یا قرص سفید یا خاکستری است و برای دودی شدن متبلور می شود. نحوه مصرف این دارو از طریق استنشاق ، استعمال دخانیات ، تزریق یا حل شدن در مایعات دهان است و اثرات فوری آن مانند هیجان ، عزت نفس بالا ، افزایش هوشیاری ، افزایش انرژی ، کاهش اشتها و بی خوابی 3 تا 4 ساعت بعد ظاهر می شود. . در کوتاه مدت ، باعث اضطراب ، افسردگی و خستگی پس از استفاده می شود و ضربان قلب و تنفس ، اختلال بینایی ، خشکی دهان ، سرگیجه و خشونت ، مرگ ناگهانی و حمله قلبی را افزایش می دهد. استفاده طولانی مدت از آمفتامین می تواند باعث توهم ، حملات هراس ، کاهش وزن ، آسیب مغزی و حافظه ، تشنج و مرگ شود.

GHB

شکل ظاهری آن به صورت مایع بی رنگ و بدون بو در داخل بطری های کوچک یا به صورت کپسول است و به صورت خوراکی استفاده می شود. مقادیر کم اثرات الکلی مانند دارند و دوزهای بالا مانند خلسه عمل می کنند. حالت تهوع ، خواب آلودگی ، حالت تهوع ، تشنج و مشکلات تنفسی از جمله خطرات استفاده از GHB است.

گزینه های جایگزین تریاک و شاهدانه

طبق آخرین نظرسنجی انجام شده توسط معاونت امور اجتماعی ناجا ، مهمترین خواسته مردم از پلیس برخورد با موضوع مواد مخدر و معتادان در سطح جامعه است.

مواد مخدر و مصرف آنها یک معضل اجتماعی است که جامعه را به بزهکاری سوق می دهد و بسیاری از خانواده ها به دلیل این مشکلات و آسیب های اجتماعی از هم پاشیده اند.

اعتیاد یک غده سرطانی است که در صورت تشخیص به موقع از بین می رود ، به همین دلیل تجربه سرهنگ علی بیات در زمینه مواد مخدر و مصرف کنندگان آن در طول 25 سال خدمت در زمینه مواد مخدر برای جلوگیری از این آسیب جدی ، او با ما مصاحبه کرد.

فارس: مواد مخدر از کجا آمده است؟

سرهنگ بیات: گیاه خشخاش قبل از قرن پنجم میلادی توسط سومری ها شناسایی شد و در جنگ های بین سربازان خسته از جنگ و سپس در کاخ های درباریان و پادشاهان به عنوان داروی آرامبخش توسط کشورهای غالب مورد استفاده قرار گرفت و به کانون گرم خانواده ها فریب خورد. . این دارو به عنوان مسکن و درمان بیماری ها رواج پیدا کرد و امروزه با تغییر در نوع آن ، به اصطلاح تنوع داروهای سنتی به صنعتی رواج بیشتری یافته است.

اکنون پس از گذشت چندین قرن از اعتیاد ، چنان آرام و بی سر و صدا روح و روان افراد و کاربران آن را فرا گرفته است که هیچ فرد معتادی آغاز اعتیاد خود را به یاد نمی آورد و نمی داند چگونه معتاد شده است.

به عنوان مثال ، با یک رفت و آمد بسیار ساده با دوستان بد ، حضور در یک کلوپ شبانه ، شرکت در یک مهمانی و یک کابوس ساده و معمولی ، فرد در این منجلاب غرق می شود.

از آنجا که اعتیاد میلیون ها مغز فعال و متفکر را از بین برده است و این افراد سرمایه های آینده جامعه بشری هستند ، مقابله با مصرف آن از اهمیت بیشتری برخوردار می شود.

فارس: مهمترین تأثیر اعتیاد در جامعه چیست؟

سرهنگ بیات: اعتیاد جامعه را به بزهکاری سوق می دهد و بسیاری از خانواده ها با این مشکلات و بیماری های اجتماعی در هم شکسته می شوند.

در حال حاضر ، این بزرگترین نگرانی جامعه است و با توجه به شواهد موجود و وقوع جرایم ، این معضل به اعتیاد به ام الجرم معروف شده است و بیشتر جنایات از این آفت ناشی شده و ریشه های آن نیز ناشی از آن است. به استفاده از داروهای مختلف

آمارهای موجود که کاملاً دقیق نیستند و برآورد شده اند ، نشان می دهد بیش از دو میلیون معتاد رسمی در کشور وجود دارند که روز به روز جامعه را تهدید می کنند.

بنابراین ، این امر می طلبد که مقامات یک راه حل پیدا کنند و در این زمینه ، تلاش جدی با تمام قدرت و تعاملات همه دستگاه های مسئول انجام دهند.

فارس: علائم و نشانه های مصرف مواد مخدر چیست؟

سرهنگ بیات: علائم مصرف مواد مخدر در سه مرحله رخ می دهد. مرحله اول ، وقتی فرد جدیدی آلوده شود ، بسیار مهربان و خوش اخلاق است و یکی پس از دیگری جلوی آینه ظاهر می شود و صورت خود را وارونه می کند. او دوست دارد زیرا هیچ کس نباید این کار را انجام دهد. او در صورت مشاهده مشکوک به ظاهر وی ، سعی در استحمام اعضای خانواده دارد.

او بلوف می زند و با صدای بلند صحبت می کند و اجازه نمی دهد دیگران صحبت کنند ، او همیشه دوست دارد رئیس مجلس شود و وانمود می کند طبیعی است تا کسی در اعتیاد دیگران متوجه اعتیاد او نشود.

فرد به طور مداوم در تلاش است چهره خود را بهبود بخشد و همیشه خود را شاداب نشان دهد ، او اشتباهات خانواده و دیگران را می بخشد و در مواقع نامنظم از خانه خارج می شود.

او تمایل زیادی به نوشیدن چای غلیظ دارد ، اغلب خواب آلودگی و کبودی لب دارد و با گذشت زمان مردمک چشم او باریک می شود.

در مرحله دوم ، وقتی اعتیاد در نیمه اول باشد و نسبتاً پیشرفته باشد ، فرد از نظر اندازه بدن لاغر و ضعیف می شود و در اطراف چشمش کبود و تاریک می شود.

در رنگ پوست و صورت او تغییراتی ایجاد می شود و همانطور که در مرحله اول ذکر شد ، معتاد خوش اخلاق و مهربان است. در این مرحله فرد عصبانی و بدخلق می شود و هنگام راه رفتن تقریباً خم می شود.

ویزیت های وی مکرر است و علائم سوختگی بر روی لب ها و دستان وی مشاهده می شود و مانند مرحله اول ، هنگامی که یکی پس از دیگری مشغول تمیز کردن و استحمام بود ، در این مرحله نمی خواهد غسل کند و دوست دارد از خانواده اش.

گاهی اگر به پول دسترسی نداشته باشد مرتکب جرمی علیه خود می شود و نسبت به امور مادی و معنوی بی علاقه می شود و فقط به تأمین نیاز دائمی خود یعنی تأمین مواد مصرفی می اندیشد.

در مرحله آخر که مرحله سوم است و اعتیاد کاملاً پیشرفته می شود ، معتاد قدی کج پیدا می کند و توسط خانواده کاملا رد می شود و کارتن خواب را شروع می کند و وقتی از کارتن خواب خسته شد برای تسکین آنها تملق می گوید خستگی و چاپلوسی به بهانه بیماری سعی در جلب رضایت خانواده اش دارد و اعتیاد او را به دیگران نسبت می دهد.

حتی اگر فرد معتاد دیگر از هوش و حواس قبلی برخوردار نیست ، اما به دروغگو تبدیل می شود. از نظر بهداشت دهان و دندان ، دندان ها به آب میوه تبدیل می شوند و با کشیدن غذا یا غذا خوردن خاص مصرف می شوند.

در ابتدا شخصی که از تریاک استفاده می کند شادی را تجربه می کند و حرکات وی کند و روان می شود و در این مرحله فرد معتاد تمایل زیادی به فعالیت بدنی دارد و احساس خستگی کمتری می کند.

پس از مدتی عوارض جانبی مانند احساس اضطراب ، ترس ، بی خوابی ، ناتوانی جسمی و بی اشتهایی و به دنبال آن یبوست ، کاهش وزن ، ضعف ، اختلالات دستگاه گوارش مانند خارش پوست ، فشار خون پایین ، شکنندگی ظاهر می شود. عروق ، زردی صورت و پوست ، لرزش دست و پا ، ناراحتی عصبی ، آبریزش بینی ، بی قراری ، احساس سرما ، اسهال و استفراغ ، سردرد و خمیازه به دنبال دارد.

چنین معتادانی که سالهاست از تریاک استفاده می کنند ، اگر بخواهند می توانند به جامعه و خانواده برگردند ، زندگی و تولدی جدید را شروع کنند و اشتباهات گذشته را جبران کنند.

عوارض و روشهای مصرف هروئین

هروئین یکی از مشتقات تریاک است که با تجزیه و تحلیل مواد شیمیایی موجود در پودر سفید در آزمایشگاه های بزرگ در مناطق مرزی افغانستان و پاکستان ، از 8 کیلوگرم تریاک به 1 کیلوگرم هروئین تولید و عرضه می شود.

این دارو به شیطان سفید معروف است که قاچاقچیان از آن استفاده می کنند تا 1- گرانی 2- حمل و نقل و حمل و نقل راحت تر 3- فاقد بو در فصول سال به ویژه گرما 4- نوع اصطلاح در نوع دارو 5- جاسازی آسانتر و غیره به بازار مصرف عرضه می شود که معتادان به صورت لوله کاغذی ، ته سیگار ، ضربات بینی ، تزریق به اندام های بدن (عروق خونی دست ها ، گردن) از آنها استفاده می کنند.

اعتیاد به آن دارای عوارض جانبی شبه مورفین است و یک ماده کشنده و برگشت ناپذیر است که باعث وابستگی مغز ، افسردگی ، تغییر شخصیت ، کاهش علاقه و انگیزه ها ، کاهش احساس مسئولیت ، بی خوابی ، کاهش وزن ، خواب آلودگی ، پرخاشگری ، عفونت مغزی ، بیماری های مزمن می شود. مانند (ایدز ، هپاتیت و …) ، حالت تهوع ، ناتوانی در ادرار کردن ، خارش پوست و بیماری های قلبی عروقی که افراد معتاد به این دارو به دلیل مصرف بیش از حد رگهای خونی در فرد معتاد ، به مرور زمان قادر به ترک آن نیستند. آنها خشک می شوند و می میرند.

عوارض جانبی و روشهای استفاده از مورفین

مورفین یکی دیگر از مشتقات تریاک است و یک آلکالوئید مخدر و ضد درد است و معمولاً شبیه پودر سفید و نخودی رنگ است که توسط معتادان کمتر استفاده می شود و مصرف مواد مخدر بیشتری دارد و در بیمارستان ها با نظارت کامل پس از تجزیه و تحلیل محلول شده و به عنوان آمپول برای تسکین درد استفاده می شود. مصرف آن بسیار خطرناک است و پس از مدتی منجر به مسمومیت مزمن می شود.

این مسمومیت به صورت اختلالات جسمی و روانی از جمله کاهش وزن ، رنگ پریدگی صورت ، بی اشتهایی ، لرزش انگشت ، تپش قلب ، بی خوابی ، کاهش میل جنسی و … خود را نشان می دهد. هروئین بر روی آنها تأثیر خواهد گذاشت و داروخانه ها و بیمارستان ها اثری نخواهند داشت. به هر طریقی مجاز به فروش آن باشد و این کار با نظارت و کنترل کامل اداره بیمارستان و امنیت آن و سایر مقامات مربوطه انجام خواهد شد.

عوارض و روشهای مصرف شاهدانه

نوع دیگر این دارو شاهدانه است که از گیاه کنترل کننده ماده تهیه می شود. این ماده ماده حنایی مایل به سبز است که شیره آن از بوته های کنف بدست می آید و بسته بندی و به بازار مصرف عرضه می شود.

معتادانی که از این مواد استفاده می کند ، مجبور است افسرده شود که به جهت خروج از افسردگی و قرار گرفتن در حالات خوش اما زود گذر به مصرف این ماده خطرناک باعث می شود که استفاده شود و کسانی که سیگاری هستند بیشتر از حد مصرف می شوند زیرا یکی دیگر از ابزار استعمال حشیش و خرد است. گذاشتن و ریختن آن در داخل توتون سیگار است.

عوارضی که استفاده از بواسطه مصرف حشیش را در افراد بوجود آورده اید ، اختلال حافظه است که فرد مبتلا به آن بسیار کم حافظه است.

دیگر عوارض آن بی توجه به اطرافیان ، تغییر رنگ در لبها و تغییر در صدا ، تند شدن ضربان قلب ، افزایش اشتهای کاذب ، به خوردن تعادل حرکتی ، قرمزی چشم ، از بین رفتن سلولهای مغزی ، بلند پروازی ، بیماری تنفسی ، اختلال روانی شدید ، انسداد مجاری تنفسی ، زیاد دیدن و کم دیدن زیاد ، چرت گویی و صحبت های محتوا هم اکنون باسواد و دانشجویان بدون اطلاع از عوارض و عواقب مصرف آن در راستای مصرف حشیش گرایشی را که باید در اختیار شما قرار دهد ، ارائه می دهد.

عوارض و روش های مصرف مواد مخلوط کوکائین

ماده دیگر مخلوط و خطرناک کوکائین است که این مواد هم جزء مشتقات تریاک نیست و در کشور کلمبیا از برگ درخت کوک گرفته شده است.

برخلاف مرفین قشر مغز را تحریک کرده است و باعث هیجان شده و حتی بیخوابی می کند ، تأثیر آن بین 4 تا 6 ساعت است و در حال حاضر احساس سعادت و رضایت خاطر نشان می کند.

ارزشمندانه توهمات جانبی سمعی و بصری در فرد بوجود آمد و بیشتر از قشر مرفه جامعه استفاده می کند طریقه استعمال آن را به مالکیت پوست در صورت ، بررسی ، استنشاق از طریق بررسی و یا استعمال بوسیله لوله است و خطرناکترین ماده مخلوط است.

مصرف کوکائین مسحور کننده ترین ، فریبنده ترین ، مخلوط ترین و خطرناکترین ماده مخلوط در بازار سیاه شرق مورد استفاده قرار گرفته و از آمریکا در آمده است ، ایجاد کابوس بازی که این امر غم و اندوهی فراوان خانواده های آمریکایی است.

در حال حاضر کوکایین را در تنقلات ، مجازات ها و سایر مواد غذایی به مصرف مواد مصرفی و در مدار پزشکی اروپایی رواج بصری می کند که برای مدارس پلیس مدارس گزینش انجام داده و اتفاقاتی که اخیراً در کشور آمریکا از قبیل حمله به مدارس و دانشجویان و دانش آموزان اتفاق نمی افتد کشف بیش از اثر مصرف این ماده خطرناک است.

کوکائین در شکایت اروپایی به محبوبیت ولی ولی در ایران از هروئین فشرده استفاده می شود و بیش از حد کوکائین جنون ایجاد می کند و باعث ایجاد خودکار در پی خواهد شد که به عنوان مثال مارادونا که در بهترین ورزشکاران در این کشور قرار دارد برای محافظت در برابر محافظت از ورزش و در سایر ورزشکاران است. رواج دارد.

یکی از تست هایی که روی ورزشکاران انجام داده است دوپینگ است که در مرحله مصرف انرژیزا مصرف می کند و سپس به مرور زمان تخریب می کند و آن را آغاز می کند.

عوارض و روشهای مصرف کراک

یکی دیگر از مواد مخدر بسیار خطرناک است که به بهنام کراک یا هروئین فشرده در میان مصرف کنندگان و معتادان رواژ ماده را شیمیایی می کند و دارای مرفین است که اگر هروئین باشد که پودر است این ماده مخلوط می شود و بصورت خرده دار کشیده می شود و به طور مستقیم در سیستم مغز بسیار مفید است. زیاد است و کسانی که به این ماده مخلوط می شوند مبتلا می شوند بازگشت به داخل جامعه و بسیار کم است.

قاچاقچیان بخاطر داشتن سود بالا ، سادگی در حمل و نقل آن ، عدم وجود بیش از حد و سهولت مصرف آن مبادرت به استفاده از این ماده بسیار خطرناک است که باعث می شود و حتی در داخل کشور نیز توسط سوداگران مرگ درست شود و در اختیار مصرف کننده قرار گیرد از آن عبارتند از زخم های زیاد ، ایدز ، هپاتیت ، کاهش وزن و لاغری ، تغییر در چهره و رفتار ، بیغیرتی و بیارایش و در نهایت خودکشی و مرگ.

در حال حاضر مصرف کراک بیشتر در جوانان کم سن و سال بهروز شده است برای اطمینان از مصرف در آن و عدم بوی خاص که بوسیله فندک و لوله و سنجاق مورد استفاده قرار می گیرد.

در عین حال معتادان به مصرف کننده نیاز به جا دارد و مکان ندارد و خیلی سریع از نظر خماری ارضاء بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

عوارض و روشهای مصرف آمپول و قرشی روانگردان

معتادانی که مواد مخدر مصرف می کنند و آمپول روانگردان دارند در مجلات و پارتی شرکت استفاده می کنند و چراغها را خاموش می کند نورنهای چشم در تاریکی ایجاد می کند و در شرایطی قرار می گیرد که در اثر هیجان و شادی مفرط حالت تشنج و پرتاب خود را از بلندی و سایر خطرناک مثل ماشین دست استفادهزنند.

این افراد با اعمال خطرناک مثل قتل زن و بچه و بستگان و دوستان خود که پس از خارج شدن از حالت هیجان و شادی مفرط مشخص کردند که مرتکب جنایت شده است.

مصرف آمپول های نورجیزک باعث تورم بیش از حد و ترکیدگی پوست بدن می شود و نهایتاً زخمی می شود شدید و بدخیم و خوب نتوانسته و نهایتاً باعث مرگ می شود.

در ضمن تهیه و توزیع این آمپول ها و قرص ها به شکل مختلف ممکن است پذیرفته شود و سپس در جوانان می تواند با استفاده از ترک اعتیاد قرار گیرد.

عوارض و روشهای مصرف شیشه

شیشه ماده تجویز شده است كه كلاً شیمیایی فاكد مرفین است كه در چند مرحله بوسیله قرص آنتی هیستامین یا افدرین ، ید ، آب مقطر ، متانول یا اتانول ، فسفر رنگی و سایر مواد شیمیایی تهیه می شود و بصورت تصویری از شكر و نبات و خرده شیشه ساخته شده است.

بهلت سهولت در مصرف متاسفانه امروز جایگزین مواد مخلوط سنتی شده است و بیشتر در قشر جوان و دختران کم سن و سال و دانشجویان رواج پیدا کرده است.

این ماده مخلوط به بهوسیله فندک اتمی و پایپ های شیشه بسیار ساده مورد استفاده معتادان قرار می گیرد و از نظر قبیله کم خوابی ادامه می یابد ، کم استطاعت می کند ، از دست دادن حافظه ، اختلالات فکری روحی روانی و عصبی ، غیر اراده ، غیرت ، شرف ، پره حرفی ، چرتبویی ، بزرگ‌بینی و کوچک بینی دارد.

همچنین تحویل شرکت در مهمترین دوره های طولانی ، تب و لرز ، توهم و شک و تردید در تمام زمینه ها به طور مثال خیانت همسر و سایر موارد نسبت به وی ایجاد احساس در داخل مبنی بر تهدید و تعقیب او توسط دشمنان ، جنون و دیوانگی و سایر توهماتی دیگر به عنوان نمونه ارتباط با ائمه و امام زمان و در نهایت خود کشی است.

همچنین ببینید

آنورگاسمیا و درمان آن ، به ویژه برای زنان و مردان

آنورگاسمیا (غیر ارگاسم) نوعی اختلال جنسی است که در آن فرد با وجود تحریک کافی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *