خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » شخصیت کودکان براساس ترتیب تولد است

شخصیت کودکان براساس ترتیب تولد است

آیا می دانید ویژگی هایی وجود دارد که بسته به اینکه فرزند اول ، میانی یا آخرین فرزند خانواده باشید متفاوت خواهد بود؟ در این مقاله از مجله آلاماتو ، در مورد مواردی که باید در مورد رابطه ترتیب تولد و ویژگی های شخصیتی بدانید صحبت خواهیم کرد. اگر می خواهید با ویژگی های شخصیتی خود آشنا شوید ، در این مقاله با ما همراه باشید.

برخی از روانشناسان بر این باورند که راز تفاوت های شخصیتی فرزندان یک خانواده در ترتیب تولد و نحوه رفتار والدین با فرزندشان نهفته است.

مری والاس ، درمانگر کودک و خانواده و نویسنده کتاب Birth Order Blues (Owl Books) ، با این نظریه ترتیب تولد موافق است. وی توضیح می دهد: «برخی از ویژگی های شخصیتی به دلیل نحوه ارتباط والدین با کودک (با توجه به موقعیت او در خانواده) و برخی دیگر به دلیل شرایط خاص آن موقعیت در فرد شکل می گیرد. "هر موقعیتی در خانواده چالش های منحصر به فردی دارد."

ویژگی های شخصیتی فرزند اول خانواده:

با تولد اولین فرزند در یک خانواده ، بیشتر والدین دوره ای را شروع می کنند که بیشتر ترکیبی از غریزه و آزمون و خطاست. این امر اغلب باعث می شود که برخی والدین بخواهند فرزند اول خود را طبق مجموعه ای از اصول و قوانین سخت تربیت کنند. این به نوبه خود ممکن است باعث کمال گرایی کودک شود و همیشه سعی کند پدر و مادر خود را راضی کند.

معمولاً اولین فرزندان یک خانواده افراد سخت کوشی هستند و می خواهند در هر کاری سرآمد باشند. رهبر بودن چیزی است که در بیشتر بچه های اول دیده می شود.

اولین فرزندان یک خانواده به عنوان یک رهبر بالقوه دارای ویژگی های شخصیتی زیر هستند:

قابل اعتماد ، وظیفه شناس و وظیفه شناس ، ساختارمند ، محتاط ، موفق در کنترل نقاط قوت فرزند اول خانواده

معمولاً اولین فرزندان عادت دارند که در مرکز توجه قرار بگیرند. قبل از تولد فرزند دوم یا سوم ، تمام توجه والدین در اختیار آنها بود.

دکتر فرانک فارلی ، دکترای دکتر گفت: "بسیاری از والدین وقت بیشتری را برای توضیح همه چیز به اولین فرزندان خود می گذرانند و وقتی فرزندان دیگر خانواده به دنیا بیایند آسان نخواهد بود." در روانشناسی در دانشگاه تمپل در فیلادلفیا. "

وی توضیح می دهد: "این توجه كامل ممكن است با این واقعیت ارتباط داشته باشد كه بچه های اول می خواهند خیلی خوب به نظر برسند." "علاوه بر این ، دانش آموزان کلاس اول معمولاً در آزمون های ضریب هوشی نمره بالاتری می گیرند و به طور کلی بیشتر از خواهر و برادر کوچکتر خود به دنبال تحصیل هستند."

چالش های کودک اول خانواده

میشل پی. میدنبرگ ، دکترای کودک درمانی و خانواده درمانی در نیویورک ، می گوید: "اولین فرزند خانواده اغلب از شکست می ترسد ، و این باعث می شود که احساس خوبی در انجام کارها نداشته باشد" او از ساختن می ترسد اشتباهات و شکست ها ، او خطر نمی کند و به طور معمول انعطاف پذیر نیست ، به عبارت دیگر او تغییر را دوست ندارد و تمایلی به ترک منطقه راحتی خود ندارد. "

علاوه بر این ، از آنجا که فرزندان اول خانه معمولاً مسئولیت های زیادی دارند ، خواه کار در خانه باشد یا مراقبت از خواهر و برادر کوچکتر ، این مسئولیت می تواند منجر به استرس بیشتری برای کودکی شود که باید بهتر باشد حاضر است این فشار را تحمل کند.

ویژگی های شخصیتی فرزند میانی خانواده

معمولاً وقتی یک زن و شوهر صاحب فرزند دوم می شوند ، ممکن است به دلیل تجربه قبلی فرزند دوم خود را با سخت گیری و استرس کمتری پرورش دهند و حتی گاهی توجهی که به فرزند دوم دارند نیز از توجه آنها دور است. فرزند اول کمتر است. در نتیجه ، کودک دوم غالباً شخصیتی را پیدا می کند که به دلیل توجه کمتری که از خواهر و برادر بزرگتر یا کوچکتر از خود نشان می دهد ، می خواهد بقیه افراد خود را راضی نگه دارد.

مری والاس می گوید: "کودک میانی اغلب اینگونه احساس می کند." "خوب ، من بزرگترین نیستم ، من جوانترین نیستم." پس من کیستم؟ "

به طور کلی ، فرزندان متوسط ​​در خانواده دارای ویژگی های شخصیتی زیر هستند:

در یک دوستی موفق اجتماعی که تا حدی عصیان می کند ، یک صلح بزرگ قدرت کودک در وسط خانواده است

فرزندان میانی خانواده معمولاً بدنبال تناسب اندام هستند. به محض ورود یک خواهر و برادر کوچکتر ، آنها باید یاد بگیرند که چگونه دائماً رفتار مسالمت آمیزی داشته باشند تا بتوانند با همه جور در بیایند. با کمال تعجب ، دکتر سلووی خاطرنشان می کند که کودکان میانسال نسبت به خواهر و برادر بزرگتر و همچنین خواهر و برادر کوچکتر از خود عمل می کنند و امتیازات بالاتری کسب می کنند.

این کودکان تمایل دارند که پیوندهای محکم تری با دوستانشان ایجاد کنند زیرا در خانه کمتر مورد توجه قرار می گیرند.

چالش های فرزند میانی خانواده

متأسفانه فرزندان دوم یا متوسط ​​خانواده به خوبی می دانند كه به اندازه خواهر و برادر بزرگتر یا كوچكترشان مورد توجه والدین قرار نمی گیرند و احساس می كنند كه نیازها و خواسته های آنها نادیده گرفته می شود.

دکتر میدنبرگ می گوید: "کودکان میانسال در یک خانواده در شرایط دشواری قرار دارند زیرا فکر می کنند برای آنها بها داده نمی شود."

نظرسنجی سایت TheBabyWebsite.com نشان داد که یک سوم والدین دارای سه فرزند اعتراف کردند که نسبت به دو فرزند دیگر بسیار کمتر به فرزند میانی خود توجه دارند.

ویژگی های شخصیتی آخرین فرزند خانواده

فرزندان آخر خانواده روحیه آزاده ای دارند. برخی از ویژگی های شخصیتی فرزندان آخر عبارتند از:

سرگرمی دوست داشتنی برونگرا نرم و ساده برای جلب توجه خودمحور نقاط قوت فرزند آخر خانواده

از آنجا که آخرین فرزندان خانواده به طور کلی قوی ترین و باهوش ترین فرزندان خانواده نیستند ، آنها روش های خاص خود را برای جلب توجه ایجاد می کنند.

آنها با شخصیت اجتماعی خود سعی در جذب دیگران دارند. بنابراین تعجب آور نیست که بدانید بسیاری از بازیگران و کمدین های مشهور آخرین فرزند خانواده هستند. این افراد با ماجراجویی خود مورد توجه خانواده قرار می گیرند

. تحقیقات نشان داده است که غالباً ، آخرین فرزندان خانواده بیش از دیگران در ورزش هایی مانند دویدن و تنیس موفق و علاقه مند به فعالیت های ورزشی هستند.

چالش های آخرین فرزند خانواده

دکتر لمان خاطرنشان می کند که کودکان خردسال اغلب با این احساس شناخته می شوند که "هر کاری انجام دهم مهم نیست".

هیچ یک از موفقیت هایی که برای اولین بار به دست می آورند هیجان انگیز به نظر نمی رسد. خواهران و برادران کودکان قبلاً صحبت کردن ، خواندن و دوچرخه سواری را یاد گرفته اند. بنابراین والدین کمتر به موفقیت های خود پاسخ می دهند و حتی ممکن است گاهی حتی آخرین فرزندان خود را با خواهر و برادرشان مقایسه کنند و بگویند: "چرا او کار را سریعتر از سایر فرزندان ما انجام نمی دهد؟"

فرزندان آخر خانواده معمولاً نظم کمتری نسبت به فرزندان اول و دوم دارند.

ویژگی های شخصیتی فرزندان تنها

تنها فرزند خانواده بودن وضعیت منحصر به فردی است. تنها یک کودک برای همیشه از تمام توجه و حمایت والدین خود برخوردار است. درگیری بیش از حد والدین در این افراد اعتماد به نفس را در آنها ایجاد می کند. از آنجا که تنها یک کودک همیشه والدین خود را پایه ریزی می کند & # 39؛ توجه به اطرافیان او ، همان انتظار را از دیگران دارند.

از جمله ویژگی های کودکان مجرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کمال متخصص سخت کوش کوشباربار

همچنین ببینید

عجیب ترین جمجمه های جهان + عکس

جمجمه یک استخوان کروی است که مغز ، و تمام اندام های داخلی و قسمت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *