خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » دلیل فراموش شدن نام ها چیست؟

دلیل فراموش شدن نام ها چیست؟

در حالی که همکار جدیدتان در نیمه راه آسانسور است ، با خودتان اعتراف می کنید که نام او را به خاطر نمی آورید.

به گزارش آلامتو ، به نقل از بیزینس اینسایدر؛ مقاله اخیر نیویورک تایمز خاطرنشان کرده است که فراموش کردن ، به ویژه فراموش کردن نام افراد که دارای تنوع خاصی است ، کاملاً طبیعی است. شاید این بار با هر ترفندی شکست خورده باشید.

اما دفعه بعدی چطور؟

خدا را شکر که گهگاه راه حل های هوشمندانه ای ظریف وجود دارد که از فراموشی نام افراد و مکان های خاص جلوگیری می کند. فقط با این ترفندهای ساده همراه باشید.

تجسم کردن

وقتی برای اولین بار با کسی ملاقات کردید ، یک تصویر ذهنی از او در ذهن خود ترسیم کنید. پوشش او چگونه است؟ موهایش چه رنگی است؟ رنگ چشمهایش؟ خندیدن یا بدخلقی؟

چه از این تصویر آگاهی داشته باشید و چه نداشته باشید ، پس از تجربه اولین مواجهه با یک فرآیند پیچیده به نام رمزگذاری ، ذهن شما به طور سرزده و سریع از این لحظه ها عکس می گیرد ، اما آیا این تصویر را برای استفاده بعدی در حافظه ذخیره می کنید یا خیر برای تو. بستگی دارد

برای اینکه دقیق تر بگوییم ، باید ترفندهای ذهنی را بیاموزید که آنها را به مدت طولانی در حافظه طولانی مدت خود ذخیره کنید ، نه اینکه آنها را در یک پرونده حافظه کوتاه مدت که بیشتر حافظه ها وجود دارد ذخیره کنید ، سپس کوچک شوید و سپس خاموش شوید.

طبق سخنرانی اخیر جوشوا فور نویسنده و قهرمان حافظه آمریکایی ، یکی از دلایلی که غالباً فراموش می کنیم ذخیره دقیقاً همان نوع خاطرات در ذهن ما است.

به دفعاتی که به دوستتان معرفی شده اید و یا در یک مهمانی با یک غریبه ملاقات کرده اید ، فکر کنید. ذهن شما هزاران خاطره از این دست را رمزگذاری کرده است.

همه آنها برای ذهن یکسان به نظر می رسند ، بنابراین در نهایت همه آنها ناپدید می شوند.

یکی از دلایلی که مریل استریپ هرگز از آن هاتاوی در فیلم The Devil Wears Prada (نام شیطان می پوشد) صحبت نکرد ، این بود که مریل هرگز نمی توانست تصویر خود را از تصویر مردم عادی در خیابان تشخیص دهد.

برای حفظ یک خاطره و اطمینان از به خاطر سپردن آن در زمان های دیگر ، باید آن حافظه را از سایر خاطرات متمایز کنید.

اگر به شخصی که اخیراً با موهای سفید براق و لباس قرمز ملاقات کرده اید فکر کنید ، این تصویر احتمالاً در میان تصاویر خسته کننده دست دادن های عجولانه ، اندام های بی دست و پا و صدای لیوان های آشامیدنی برجسته خواهد بود. .

به چشمان نگاه کن

قطعاً به چشمان شخصی که برای اولین بار ملاقات می کنید نگاهی خواهید انداخت ، اما آیا واقعاً به چشمان او توجه می کنید؟

طبق مطالعه ای که در سال 2007 انجام شد ، محققان حرکات چشم چندین شرکت کننده داوطلب را که به چهره های جدید نگاه می کردند بررسی کردند و دریافتند افرادی که در معرض غریبه ها قرار دارند بیشتر از سایر قسمت های صورت و گردن خیره می شوند و به چشم غریبه نگاه می کنند. آنها ، بهتر است نام خود را به یاد داشته باشید.

خلاق بودن.

یک یادآوری ظریف و خلاقانه ایجاد کنید تا ارتباط بین چهره و نام شخص را تقویت کند. به خود بگویید من تام را ملاقات کردم. کلمه تام تام گربه را در تام و جری تداعی می کند. لحظه ای تصور کنید که به درون جهان ارل که توسط کارما هدایت می شود ، منتقل شده اید. اگر دوباره با تام ملاقات کنید ، گربه تام را به یاد خواهید آورد (و امیدوارم شخصی به نام تام را نیز به یاد بیاورید).

فاور خاطرنشان می کند که با استفاده از تکنیک اشاره و شبیه سازی ، یک نانوا پس از ملاقات با او بیشتر به یاد می آورد تا فردی که نام خانوادگی او نانوا است و شما فقط او را می شنوید.

فاور معتقد است كه هنر به خاطر سپردن كاملاً همه چيز در زندگي روزمره به ارائه روش هايي براي معنا بخشيدن و تجسم آن در ذهن بستگي دارد.

احساسی باشید.

نگران نباشید ، شما گریه نمی کنید. برقراری ارتباط احساسی با افراد یا چیزهایی که سعی می کنید به خاطر بسپارید یادآوری آنها را آسان می کند.

طبق مطالعه اخیر در دانشگاه هاروارد ، محققان انواع مختلفی از آزمایش های حافظه را مورد بررسی قرار دادند تا هزاران تصویر ، اشکال با رنگ های مختلف را به یاد بیاورند.

محققان دریافتند که قطعاً افراد در به خاطر سپردن تصاویر بهتر از اشکال تصادفی رنگ هستند ، حتی اگر قرار باشد تعداد زیادی عکس را به خاطر بسپارند و سپس آنها را به خاطر بسپارند.

زیرا دیدن عکس ها باعث شد آنها آنچه را در عکس می بینند با احساسات و خاطرات شخصی خود مرتبط کنند.

به عنوان مثال ، تصویری از یک قطار در حال چرخش خاطرات مهیج یا وحشت های اولین باری که سوار آن می شوند را تداعی می کند. احساس معنا به ایجاد حافظه در ذهن کمک می کند. در مقابل ، تماشای یک مربع صورتی ساده برای آنها معنایی نداشت.

تقلب

در صورت امکان ، قبل از ملاقات با شخص جدید ، نام آنها را بیرون آورید. مطالعه ای در سال 2011 نشان داد که اگر غریبه ها را می شناختیم & # 39؛ نام ها قبل از ملاقات ، عملکرد چشمگیری در یادآوری نام آنها خواهیم داشت.

دکتر سوزان کراس ، استاد روانشناسی در دانشگاه ماساچوست ، معتقد است که دانستن نام افراد قبل از ملاقات با آنها ، یک پشتوانه برای ارتباط چهره آنها است.

تمرکز ، تمرکز ، تمرکز.

آخرین باری که در مهمانی شلوغ با فردی مهم آشنا شدید به خاطر می آورید؟ تمام تمرکز شما بر روی این بود که تصویری از او را در ذهن خود حک کنید یا با دیگران دست بدهید و همزمان سعی کنید با دوست خود که در انتهای اتاق ایستاده بود دست بدهید. برای پر کردن لیوان نوشیدنی خود؟

اگر مانند اکثر مردم هستید ، احتمالاً از گروه دوم هستید که حروف را فراموش می کنند. در نتیجه ، به محض اینکه فرد از چشم شما دور شود ، نام او را فراموش خواهید کرد.

اگر تمرکز نکنید ، ذهن شما فرصتی برای ذخیره ، رمزگذاری و حفظ کامل حافظه نخواهد داشت. در نتیجه ، اگر بعداً به اطلاعات ذخیره شده نیاز داشته باشید ، دیگر نمی توانید به آنها دسترسی داشته باشید زیرا از ابتدا به طور کامل در آنجا ذخیره نشده بود. ‌

برای جلوگیری از این مسئله ، دفعه بعد روی مصاحبه ها و سلام ها تمرکز کنید. با این کار به حافظه خود فرصتی داده اید تا حافظه را بهتر ذخیره و شکل دهد ، بنابراین بعداً احتمال دسترسی به آن بیشتر است.

همچنین ، اگر می خواهید معنای نام های مختلف را بدانید ، به بخش نام های ایرانی در Alamto مراجعه کنید و نام مورد نظر خود را از بایگانی دختران & # 39؛ یا پسران & # 39؛ اسامی

همچنین ببینید

مزایای استفاده از تردمیل

تردمیل یکی از بهترین دستگاه هایی است که می توانید برای سلامتی و تناسب اندام …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *