خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » نامگذاری کودکان در کشورهای مختلف

نامگذاری کودکان در کشورهای مختلف

انتخاب نام مهم بوده و همیشه در همه کشورهای جهان مورد بحث بوده است ، تأثیرات فرهنگی و اعتقادات مذهبی همیشه در تعیین نام کودکان نقش داشته است و این مختص کشور خاصی نیست.

به گزارش آلامتو ، به نقل از مجله سپیده دانایی – ترجمه رویا ضیایی؛ در ادامه با نظرات کشورهای مختلف در مورد نامگذاری فرزندان آشنا خواهید شد.

خانواده های چینی معمولاً نام هایی را به فرزندان خود اختصاص می دهند که از دو قسمت تشکیل شده و هر یک معنای متفاوتی دارند. از آنجا که هزاران حرف و نماد در زبان چینی وجود دارد ، معمولاً نمی توان دو نفر را پیدا کرد که نام آنها یکی باشد. با این حال برخی از علائم بیشتر از علائم دیگر استفاده می شود. به عنوان مثال ، Mei (به معنای "زیبا") برای دختران معمول است.

نام هایی که به کودکان چینی داده می شود ممکن است منعکس کننده دنیای طبیعی پیرامون آنها یا ابعاد شخصیتی آنها باشد و گاهی ممکن است معنای مرموزی داشته باشند. تا آنجا که معنای نام بسیار شخصی است و فقط والدین کودک از آن اطلاع دارند.

یک روش معمول در چین در نظر گرفتن پنج عنصر اساسی طبیعت (طلا ، چوب ، آتش ، آب و خاک) هنگام انتخاب نام کودک است. طبق آموزه های چینی باستان ، بسته به زمان دقیق تولد کودک ، در برخی عناصر قوی تر خواهد بود و این سرنوشت او را شکل خواهد داد.

علائم یا حروف چینی نیز ویژگی های این پنج عنصر را دارند ، به عنوان مثال ، یک حرف ممکن است دارای کیفیت عنصر چوب باشد. بسیاری از والدین معتقدند که حروف و نشانه های موجود در نام می تواند ضعف کودک در سایر عناصر را جبران کند. اگر کودکی به دلیل تاریخی که در آن متولد شده است "کمبود آب" داشته باشد ، نامه یا علامتی که نشان دهنده عنصر آب به نام وی باشد می تواند جبران کند. معمولاً والدین برای این نوع نامگذاری به یک متخصص هزینه می کنند تا به آنها کمک کند نام مناسب فرزندشان را انتخاب کنند.

نام بردن از نوزاد قبل از تولد اصلاً خوب نیست. قبل از تولد نوزاد ، ممکن است نام او را الکی بگذارند تا ارواح شیطانی را گیج کند.

طبق آموزه های چنی باستان ، اگر یک کودک متولد نشده به نام یک حیوان یا با یک عنوان زشت نامگذاری شود ، ارواح شیطانی فکر می کنند او ارزش ربودن را ندارد.

در برخی از مناطق روستایی چین ، بسیاری از نام های چینی حاوی "نام نسلی" است ، به این معنی که یک کلمه یا بخش برای همه افراد متولد یک خانواده در یک نسل استفاده می شود. به عنوان مثال ، ممکن است سه خواهر به نام های یان چون ، یینگ چون و کیسی چون نامگذاری شوند ، که به معنای "اولین بهار" ، "بهار خوش آمدید" ، "بهار مبارک" است. البته با سیاست تک فرزندی که امروز در چین وجود دارد ، این سنت در مناطق روستایی از بین می رود. اما برخی از چینی های مقیم ایالات متحده با دادن همان قسمت در نام همه فرزندان خود ، مانند پیشوند "مار" در مارکو ، مارسیا ، مارلا ، مارلین ، مارشال ، مارتا و ماروین ، این سنت را ادامه می دهند.

و در پایان ، بسیاری از چینی ها ممکن است در اواخر زندگی ، و در واقع در یک مرحله مهم از زندگی خود ، شاید هنگام ورود به دانشگاه یا ازدواج ، نامی را انتخاب کنند که از نظر آنها غربی باشد.

در پایان بسیاری از دختران & # 39؛ نام ها در ژاپن پسوند "ko" می آید که به معنی "کودک" است. دختران & # 39؛ اسامی اغلب نشان دهنده رفتار خداپسندانه است. بنابراین ، به عنوان مثال ، کیییکو به معنای "کودک پاک" است. نایاکو به معنای "کودک مطیع" است ، و یوشیکو به معنای "کودک خوب" است.

نام پسران اینگونه نیست ، بلکه موقعیت آنها را در خانواده بیان می کند. ایچیرو به معنی "پسر اول" ، جیرو جیرو به معنی "پسر دوم" و سابورو سابورو به معنی "پسر سوم" است. درست مانند مردم چین و کره ، ژاپنی ها نام خانوادگی خود را قبل از نام کوچک خود آورده اند.

همانطور که در زبان اسپانیایی معمول است ، بسیاری از کودکان در ایتالیا به نام مقدسین کاتولیک یا نامهایی با معنای مذهبی نامگذاری می شوند. به عنوان مثال ، نام Assunta اشاره به بهشت ​​مریم مقدس دارد و Zita zita نام یک قدیس توسکانی در قرن سیزدهم است.

در هر منطقه نام های خاصی وجود دارد که محدود به همان منطقه هستند. Romolo Romolo یک نام رایج در رم است ، در حالی که در جاهای دیگر کمتر استفاده می شود یا نام Brizio فقط در Umbria یافت می شود.

تا همین اواخر ، والدین از نام های سنتی ایتالیایی بیشتر استفاده می کردند و از نام های کمتر در زبان ها یا سنت های دیگر استفاده می کردند. اما زمان تغییر کرده است و اکنون غیر معمول نیست که والدین نام فرزندان خود را ستاره یا ستاره بگذارند.

سوئیس

در سوئیس ، بسیاری بر این باورند که اعلام اسمی که برای نوزاد خود قبل از تولد انتخاب کرده اید ، فرخنده نیست.

یونان

خانواده های یونانی به طور سنتی بین هفت تا ده روز پس از تولد فرزندان خود را نام می برند.

مراسم نامگذاری در یونان بسیار سختگیرانه است و به عنوان مثال ، نیچه پدر و مادر خود را فقط به دلیل خوش آهنگ بودن انتخاب می کند. به عنوان مثال ، پسر بزرگ خانواده معمولاً نام پدربزرگ پدری خود را می گیرد. به همین ترتیب ، دختر بزرگ نام مادربزرگ پدری خود را می گیرد. فرزندان متولد شده پس از وی ممکن است به نام سایر اقوام نیز نامگذاری شوند.

کلیسای ارتدکس یونان تأثیر زیادی در سنت نامگذاری دارد. بنابراین بیشتر مقدسین & # 39؛ اسامی به کودکان داده می شود ، و این بدان معنی است که کودکان علاوه بر تولد ، روز آن مقدس را در تقویم جشن می گیرند.

هر جزیره یا بخشی از یونان مقدس حامی خود را دارد و بچه ها معمولاً به خاطر قدیس همان منطقه نامگذاری می شوند. به عنوان مثال ، بسیاری از پسران در Corfu Spiros نامیده می شوند ، زیرا حامی مقدس این منطقه Saint Spiridon است.

مهاجران مسلمان

مهاجرانی که از خاورمیانه یا آسیای جنوبی به غرب مهاجرت می کنند ، به دلیل تأثیر عمیقی که از اسلام یا هندو دریافت کرده اند ، معمولاً از نام غربی برای نامگذاری فرزندان خود استفاده نمی کنند ، اما اغلب سعی می کنند از نام های مذهبی خود استفاده کنند. که تلفظ آن برای غربی ها نیز برای فرزندانشان آسان است.

مسلمانانی که در غرب زندگی می کنند نام هایی مانند علی ، فاطمه ، زینب و زیاد را انتخاب می کنند. هندی های ساکن در غرب نیز نام هایی مانند آرین ، دیا ، میرا و روحان را انتخاب می کنند.

یهودیان

نام های یهودی از قدیمی ترین آنهاست. پسری یهودی پس از ختنه شدن در هشتمین روز پس از تولد رسماً نامگذاری شد. دختران بلافاصله پس از تولد نامگذاری می شوند. به طور سنتی ، یک کودک یهودی اشکنازی به نام شخصی که درگذشته است نامگذاری نمی شود. زیرا آنها معتقدند که به این ترتیب ممکن است فرشته مرگ کودکی را با آن شخص به همین نام و متوفی اشتباه گرفته باشد.

آفریقا

در بسیاری از مناطق آفریقا ، روز نامگذاری نوزاد جشن "گونه" است که معمولاً حدود یک هفته پس از تولد برگزار می شود. دختران زودتر از پسران نامگذاری می شوند ، اما فقط یک یا دو روز زودتر ، یک فرد مسن یا یکی از اعضای خانواده با ریش سفید نام کودک را می گذارد. ابتدا با گفتن آن در گوش کودک ، زیرا کودک باید قبل از هر کس دیگری نام خود را بداند و سپس با اعلام نام ، همه مهمانان نام کودک را مطلع می کند.

امریکایی های اصیل

بسیاری از بومیان آمریکایی از یک سیستم نامگذاری استفاده می کنند که نام کوچک شخص را از نام قبیله خود گرفته است. به عنوان مثال ، تمام اعضای قبیله ای که خرس را "توتم" خود می دانند نام هایی با خرس در ارتباط دارند ، مانند رد پای خرس سیاه ، چشم خرس سیاه براق.

همچنین ببینید

هیپنوتیزم چیست و چگونه انجام می شود؟

شما ممکن است در فیلم ها هیپنوتیزم دیده باشید ، اما دقیقاً هیپنوتیزم چیست و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *