خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » مهمترین نشانه ابتلای افراد به COVID-19 (ویروس کرونا)

مهمترین نشانه ابتلای افراد به COVID-19 (ویروس کرونا)

اخبار ایرانی: علائم و نشانه های بسیاری برای مبتلایان به ویروس کرونا وجود دارد که مهمترین علائم آن COVID-19 ، از دست دادن حس بویایی است و علائم ممکن است از فردی به فرد دیگر یکسان نباشد. برخی از افراد علائم زیادی را تجربه می کنند ، در حالی که برخی دیگر علائم خاصی را تجربه نمی کنند.

در تحقیقی که در ژورنال Nature Medicine در ماه مه منتشر شد ، تقریباً 65٪ بیماران مبتلا به COVID-19 آنوسمی یا کاهش حس بویایی را به عنوان اولین علامت ویروس کرونا گزارش کردند. . تحقیقات انجام شده در مجموعه مطالعات COVID-19 نشان داده است که از دست دادن حس بویایی بیش از 20 برابر بیشتر از سایر علائم شایع مانند سرفه ، تب یا خلط احتمال مثبت شدن ویروس کروویروس را پیش بینی می کند.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) از دست دادن حس بویایی را "علامت کمتر شایع" ویروس کرونا در مقایسه با آنچه "علائم شایع تر" ، تب ، سرفه خشک و خستگی می نامند توصیف کرده است. طبق مطالعه طب طبیعی که توسط تیمی از دانشمندان کالج کینگ و لندن انجام شد ، از بین رفتن حس بویایی در واقع باید در بالای لیست علائم رایج ویروس کرونا باشد.

متأسفانه ، بسیاری از افراد ممکن است متوجه نشوند که بخشی از حس بویایی خود را از دست داده اند ، به همین دلیل متخصصان معتقدند که با انجام آزمایش های مربوط و قابل اعتماد ، می توانند افراد آلوده به ویروس کرونا را بهتر شناسایی کنند.

در گزارشی از چندین مطالعه اخیر ، پزشکان دریافتند که در 41٪ بیماران ، کاهش بویایی نسبی یا کامل احساس بویایی گزارش شده است ، اما هنگام استفاده از اقدامات تست ، آنها دریافتند که میزان آنوسمی در واقع 2.3 برابر بیشتر است. در واقع ، این آزمایش نشان می دهد که برای مدتی بسیاری از بیماران متوجه نبودن ویروس کرونا شدند. اگر آزمایشات کافی انجام شود ، از دست دادن حس بویایی ممکن است ایمن ترین و اولین علامت بیماری باشد که فرد مبتلا به ویروس را زودتر از علائم دیگر که هفته ها بعد از بیماری ظاهر می شود ، نشان می دهد. .

منبع: www.msn.com

همچنین ببینید

چه عواملی باعث گرسنگی مداوم می شوند؟

وقتی هر لحظه بخواهیم غذا بخوریم ، رسیدن به اهداف تناسب اندام بسیار دشوار می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *