خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » درمان سریع خانگی برای سیاهی دور چشم

درمان سریع خانگی برای سیاهی دور چشم

تیرگی چشم یکی از مشکلاتی است که افراد در زیبایی آن را موثر می دانند و ما در این مقاله قصد ارائه درمان این مشکل را بیان خواهیم کرد.
اینها مشکلات جدی پوستی نیستند. آنها می توانند مردان و زنان را تحت تأثیر قرار دهند. این مشکل باعث می شود افراد خسته ، پیر و مسن به نظر برسند. دلایل مختلفی برای ایجاد سیاهی چشم وجود دارد ، از جمله کمبود خواب ، استرس ، سبک زندگی آشفته ، تغییرات هورمونی و وراثت.

روش هایی برای از بین بردن و درمان تیرگی زیر چشم به طور طبیعی:

در دسته زیر روش های خانگی و گیاهی و طبیعی برای درمان تیرگی ، کبودی و سیاهی دور چشم ، به سراغ ماسک ها رفته ایم و بیش از 30 نوع ماسک مناسب برای پوست دور چشم را به شما معرفی خواهیم کرد. ، که تیرگی را از بین می برد و زیبایی آن را بیشتر می کند. انجام کارها بسیار موثر است.

تغییر سبک زندگی:

شما باید یک رژیم غذایی با ویتامین های A و E داشته باشید زیرا این ویتامین ها برای پوست ضروری هستند. شما باید غذاهایی را اضافه کنید که به عنوان یک ادرار آور طبیعی عمل می کنند.

غذاهایی مانند کرفس ، خیار و هندوانه بخورید. همچنین باید هر روز آب زیادی بنوشید تا بدن شما را سیر و تمیز نگه دارد.

استرس یکی از دلایل سیاهی حلقه است و شما می توانید با انجام یوگا یا مدیتیشن این حالت را کاهش دهید. شما باید مقدار زیادی سبزیجات سبز در رژیم غذایی خود داشته باشید.

کاهش میزان نمک در رژیم غذایی به از بین بردن سیاهی چشم کمک می کند. شما باید هر شب به اندازه کافی بخوابید.

کمپرس سرد برای درمان سیاهی دور چشم:

کمپرس سرد توانایی کاهش تحریک و خستگی چشم را دارد. علاوه بر این ، با کاهش رگ های خونی ، تیرگی چشم را کاهش می دهد. این کار را 3-4 بار در روز انجام دهید.

درمان سیاهی دور چشم با گوجه فرنگی:

عناصر:

1 گوجه فرنگی
1 قاشق غذاخوری آب لیمو

روش تهیه:

ابتدا گوجه فرنگی ها را له کنید تا خمیر سفتی بدست آید. سپس رب گوجه فرنگی (2 قاشق غذاخوری) را در یک کاسه کوچک ریخته و آب لیمو را به آن اضافه کنید. بعد از آن ، آنها را خوب مخلوط کنید. این خمیر تهیه شده را با کمک انگشتان روی سیاهی چشم خود قرار دهید. بعد از 10 دقیقه با آب تمیز کنید. این کار را می توان سه بار در روز تکرار کرد

استفاده از گلاب برای درمان سیاهی دور چشم:

عناصر:

چند قطره گلاب
دو تکه پنبه

روش تهیه:

اولین مرحله جذب گل رز روی لایه های پنبه برای حدود 2-3 دقیقه است. سپس آن را به مدت 15 دقیقه روی حلقه های تیره خود قرار دهید. شما باید هر روز از این روش برای نتایج قابل مشاهده استفاده کنید.

نقش موثر خیار در درمان سیاهی دور چشم:

روش اول:

خیار را به برش های ضخیم برش دهید. سپس ، به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا خنک شود. بعد از آن ، به مدت 10 تا 15 دقیقه خیار سرد را روی حلقه های تیره خود قرار دهید. توصیه می شود هر روز این کار را انجام دهید.

روش دوم:

اولین قدم ترکیب عصاره خیار و عصاره لیمو به نسبت مساوی است. مرحله بعدی استفاده از این عصاره با پنبه به مدت 15 دقیقه در مناطق مشکل دار خود است. این روش درمانی را می توانید هر روز برای بهترین نتیجه تکرار کنید.

روغن بادام فرصتی برای درمان سیاهی دور چشم است:

روش اول:

کافی است مقدار کمی روغن بادام برداشته و آن را زیر چشم خود بمالید. حدود 4-3 دقیقه به آرامی ماساژ دهید. آن را یک شب نگه دارید و صبح روز بعد با آب بشویید.

روش دوم:

عناصر:

5 قطره روغن بادام

1 قاشق غذاخوری عسل

طرز تهیه

اولین قدم ترکیب روغن بادام و عسل در یک کاسه است. مرحله بعدی استفاده از چشمهای تیره قبل از خواب است. این برنامه را تمام شب انجام دهید و صبح روز بعد با آب بشویید.

عصاره آناناس در از بین بردن و درمان سیاهی دور چشم موثر است:

عناصر:

یک فنجان آب آناناس
1 قاشق چایخوری زردچوبه

روش تهیه:

آب آن را بگیرید و زردچوبه را اضافه کنید. سپس مایع را هم بزنید و به آرامی از انگشتان خود استفاده کنید. این درمان را 1 ساعت در هفته تکرار کنید تا سیاهی حلقه را درمان کنید.

فرآیند 1: شیر سرد:

اولین مرحله خیساندن پنبه در شیر سرد به مدت یک دقیقه است. مرحله بعدی مالش پنبه روی لکه های تیره است. بعد از حدود 15 تا 20 دقیقه از آب سرد و تازه برای شستن صورت استفاده کنید.

روش 2: جوز هندی:

جوز هندی به دلیل دارا بودن لک معروف است و به روشن شدن پوست تیره کمک می کند ، زیرا ویتامین E و C زیادی دارد.

اول از همه ، پودر جوز هندی را برداشته و شیر را به اندازه کافی مخلوط کنید تا خمیر به دست آید. پس از آن ، این خمیر را روی تیرگی های زیر چشم خود بمالید. این خمیر را یک شب نگه دارید و صبح روز بعد آن را بشویید.

از عصاره لیمو برای درمان سیاهی دور چشم استفاده کنید:

روش 1: عصاره لیمو:

اولین قدم این است که آب لیمو را بگیرید و پنبه را به مدت 1 دقیقه خیس کنید. مرحله بعدی مالش پنبه به تیرگی چشم است. حدود 10 دقیقه در این حالت بمانید. به مدت چند هفته هر روز از این روش درمانی استفاده کنید.

روش 2: عصاره لیمو و نعناع:

عناصر:

نصف قاشق چای خوری آب لیمو تازه
نصف فنجان برگ نعناع
پنبه

روش تهیه:

ابتدا برگ های نعناع آماده شده را در مخلوط کن ریخته و سپس آب لیمو را به خوبی با آن مخلوط کنید تا مایع یکدستی بدست آید. سپس این عصاره را خوب مخلوط کنید.

پس از آن ، پنبه را به این محلول اضافه کنید و آن را روی سیاهی چشم خود بمالید. بعد از 10 تا 15 دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید. در آخر ، صورت خود را با یک پارچه نرم به آرامی خشک کنید.

برای نتیجه بهتر ، این روند را دو بار در روز و به مدت یک هفته تکرار کنید.

آب پرتقال و گلیسیرین برای درمان تیرگی دور چشم مفید است:

عناصر:

1 فنجان آب پرتقال
1 قاشق غذاخوری گلیسیرین

روش تهیه:

در یک کاسه کوچک ، آب پرتقال و گلیسیرین را ترکیب کنید. و با نوک انگشتان به زیر چشم بزنید. بعد از 20 دقیقه آن را بشویید. این روش درمانی را سه بار در هفته امتحان کنید.

نعنا فلفلی چگونه به درمان تیرگی دور چشم کمک می کند؟

روند 1:

عناصر:

برگهای نعناع تازه
1 قاشق غذاخوری عصاره گوجه فرنگی

روش تهیه:

اولین قدم این است که برگ های تازه نعناع را خرد کرده و با عصاره گوجه فرنگی مخلوط کنید تا به صورت خمیر در آید. مرحله بعدی استفاده از آن بر روی تاری و 5 دقیقه صبر است. پس از آن صورت خود را با آب سرد تمیز کنید.

فرآیند 2: ماسک نعناع:

عناصر:

5 برگ نعناع
2 قاشق غذاخوری آب

روش تهیه:

برگهای تازه نعناع را له کنید تا خمیر سفتی ایجاد شود. پس از آن ، این خمیر را به دور چشم بمالید و پس از 15 دقیقه ، با یک پنبه پاک کنید. این روش درمانی را هفته ای یک بار تکرار کنید.

تأثیر آووکادو در درمان سیاهی دور چشم:

عناصر:

1 آووکادو
چند قطره روغن بادام

روش تهیه:

ابتدا دو برش آووکادو را برش دهید و سپس به مدت 15 تا 20 دقیقه روی چشم ها قرار دهید. سپس ، مقداری آووکادو را له کرده و روغن بادام اضافه کنید. این مخلوط را زیر چشم خود بمالید. بعد از 15 تا 20 دقیقه بشویید

سیب زمینی خام یک معجزه برای درمان سیاهی دور چشم است:

روند 1:

عناصر:

1-2 سیب زمینی
1 تکه پنبه

روش تهیه:

اولین مرحله این است که سیب زمینی ها را له کنید تا عصاره آن استخراج شود. بعد ، عصاره سیب زمینی را با پنبه روی ناحیه آسیب دیده خود بمالید. سپس بعد از حدود 10 دقیقه با آب سرد بشویید.

فرآیند 2: سیب زمینی سرد:

ابتدا سیب زمینی های یخ زده را خیس کرده و سپس در پارچه قرار دهید. بعد از آن ، حدود 10 تا 15 دقیقه محل را بگذارید.

درمان سیاهی دور چشم با سیب:

روش 1:

یک کدو حلوایی را پوست بگیرید ، آنرا رنده کرده و ورقه ورقه کنید. سپس به نواحی تاریک اطراف چشم خود بمالید و بعد از 30 دقیقه با آب سرد بشویید.

روش 2:

سیب سبز را بگیرید و آن را بجوشانید تا لایه بالایی نرم شود. به مدت 30 دقیقه روی سیاهی چشم خود بمالید و از آب ولرم برای شستشو استفاده کنید.

روغن نارگیل منحصر به فرد برای درمان سیاهی دور چشم:

روش 1: روغن نارگیل:

ابتدا نصف قاشق چایخوری روغن نارگیل برداشته و آن را به سیاهی حلقه خود بمالید. 2-3 دقیقه قبل از خواب ماساژ دهید. شب را نگه دارید و صبح روز بعد را با آب بشویید.

درمان سیاهی دور چشم با زردچوبه و دوغ:

عناصر:

2 قاشق چای خوری دوغ
یک چهارم قاشق چای خوری پودر زردچوبه

روش تهیه:

پودر زردچوبه و دوغ را در یک کاسه کوچک مخلوط کنید. سپس به سیاهی چشم خود بمالید و به مدت 15 تا 25 دقیقه صبر کنید. در آخر با آب ولرم بشویید.

چای بابونه:

مرحله اول خیساندن 2 کیسه چای بابونه در آب گرم حدود 5 تا 10 دقیقه است. بعد کیسه های چای را داخل یخچال قرار دهید تا خنک شوند. سپس 15 تا 20 دقیقه صبر کنید.

خواص دانه شنبلیله برای درمان سیاهی دور چشم:

عناصر:

2 قاشق چایخوری دانه شنبلیله
نصف قاشق چای خوری پودر زردچوبه
1 قاشق چایخوری شیر

روش تهیه:

مرحله اول خیساندن دانه شنبلیله در آب به مدت 3 تا 5 ساعت است. سپس شیر و پودر زردچوبه را به صورت خمیر نرم درآورید. آن را به سیاهی حلقه خود بمالید و بعد از 15 دقیقه با آب سرد بشویید. این روش درمانی را هر روز امتحان کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

عسل عالی برای درمان سیاهی دور چشم:

فرایند 1: عسل ، سفیده و ویتامین E.

عناصر:

1 سفید تخم مرغ
نصف قاشق چای خوری عسل
1 قرص ویتامین E.

روش تهیه:

اول از همه ، یک قرص ویتامین E را بشکنید و سپس سفیده تخم مرغ و عسل را اضافه کنید. سپس آنها را خوب مخلوط کرده و مخلوط را دور چشم بمالید.

روش 2: عسل و موز:

عناصر:

1 موز
1 قاشق غذاخوری عسل

روش تهیه:

اولین مرحله این است که موزها را له کرده و عسل اضافه کنید. مرحله بعدی استفاده از آن روی حلقه های تیره است. 20 دقیقه صبر کنید و با آب بشویید.

پاپایا در درمان سیاهی دور چشم مفید است:

عناصر:

یک چهارم فنجان پاپایای سبز له شده
1 پارچه تمیز

روش تهیه:

اولین قدم این است که خمیر پاپایای خرد شده را روی مناطق مشکل زده بمالید و بگذارید حداقل 10 دقیقه بماند. بعد ، پوست را با نوک انگشتان خود به آرامی مالش دهید. پس از آن ، با استفاده از پارچه تمیز خمیر را پاک کنید و سپس با آب ولرم بشویید. از این روش درمانی می توان هر روز برای مقابله با آن سیاهی چشم استفاده کرد.

درمان سیاهی دور چشم با عنبر مایع:

یک پنبه را در مقدار زیادی عنبر خیس کنید و روی سیاهی دور چشم خود بمالید. آن را به مدت 5 تا 10 دقیقه روی چشم ها نگه دارید و ناحیه را خشک کنید.

روغن دانه انگور:

برای این روش درمانی ، کمی روغن هسته انگور را به آرامی روی سیاهی چشم خود بمالید. این برنامه را روزی دو بار تکرار کنید.

جوش شیرین در درمان تیرگی دور چشم موثر است:

عناصر:

1 قاشق چای خوری جوش شیرین
یک فنجان آب گرم
دو تکه پنبه

روش تهیه:

ابتدا جوش شیرین و آب را خوب مخلوط کنید. سپس پنبه را در این محلول خیس کرده و به مدت 10 تا 15 دقیقه روی چشمهای تیره خود قرار دهید.

عصاره شیرین بیان برای درمان سیاهی دور چشم:

عناصر:

1 کپسول ویتامین K
3 قطره عصاره شیرین بیان

روش تهیه:

ابتدا کپسول را با دقت باز کرده و سپس عصاره شیرین بیان را به مخلوط اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. در صورت لزوم ، کمی آب اضافه کنید تا خمیر سفتی بدست آید. بعد از آن ، آن را روی سیاهی چشم خود بمالید و بعد از 10 دقیقه با آب بشویید. این کار را هر روز تکرار کنید.

روغن جوجوبا:

زیر و اطراف چشم خود روغن جوجوبا بزنید و بعد از 2 دقیقه ماساژ دهید. بگذارید یک شب بماند. این کار را هر روز قبل از خواب امتحان کنید.

تأثیر روغن زیتون در درمان سیاهی دور چشم:

ابتدا روغن زیتون را برداشته و به مدت 1-2 دقیقه با انگشت در اطراف چشم خود ماساژ دهید. روغن را یک شب بگذارید و صبح خوب بشویید. این کار را هر شب قبل از خواب انجام دهید.

روغن گل رز برای درمان سیاهی دور چشم:

عناصر:

15 میلی لیتر روغن گلاب
5 قطره روغن اساسی لیمو
10 قطره روغن اسطوخودوس
1-2 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا

روش تهیه:

ابتدا تمام مواد فوق را با هم مخلوط کرده و سپس مخلوط بدست آمده را درون یک بطری بریزید. بعد از آن ، حدود 1-2 دقیقه چند قطره از این محلول را در زیر و اطراف چشم ماساژ دهید. بگذارید یک شب بماند و صبح آن را خوب بشویید.

درمان سیاهی دور چشم با ماست و جعفری:

عناصر:

ماست 1 قاشق غذاخوری
یک مشت برگ جعفری

روش تهیه:

اولین قدم این است که برگ های جعفری را خرد کنید و ماست را با هم مخلوط کنید. مرحله بعدی استفاده از این ترکیب در حلقه های تیره شما است. ماسک را به مدت ده دقیقه بگذارید و بگذارید خشک شود ، سپس با آب سرد بشویید. این ماسک چشم را می توانید 3 بار در هفته استفاده کنید.

همچنین ببینید

راه های کاهش سریع استرس

همه ما تاکنون استرس را تجربه کرده ایم ، اگرچه نوع و شدت استرس می …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *