خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » نشانه هایی از انسان نابغه

نشانه هایی از انسان نابغه

آیا شما یک نابغه هستید؟ اگر پاسخ شما منفی است ، بهتر است خوشحال باشید زیرا نوابغ ممکن است از زندگی کمتر از افراد عادی لذت ببرند.

آیا شما یکی از اعضای خانواده هوشمند هستید؟ از نظر هوش خود را چگونه می شناسید؟ اگر هر یک از موارد زیر در مورد شما صدق کند ، به احتمال زیاد باهوش هستید.

شما بزرگترین فرزند خانواده هستید

به گزارش آلاماتو و به نقل از آی بانو؛ یک قسمت جالب تحقیق این است که فرزندان بزرگ خانواده به طور متوسط ​​از بقیه خواهر و برادرهای خود بهتر هستند ، اما در مقایسه با تست ضریب هوشی فرزندان خانواده ، فرزندان بزرگتر دارای مزایای قابل توجهی نسبت به خواهر و برادر کوچکتر هستند. به همین دلیل است که بزرگترین فرزندان خانواده نسبت به کوچکترین بچه موفق ترند.

شما به کلاس موسیقی می روید

مطالعات متعدد نشان می دهد که یادگیری نواختن آلات موسیقی به رشد کودکان کمک می کند. یک مطالعه ادعا می کند که فقط یک ماه آموزش موسیقی به کودکان 4 تا 6 ساله به طور قابل توجهی نمرات آزمون و یادگیری را بهبود می بخشد.

پس از بچگی به کلاس ویولن رفتید؟ شاید دلیل این ایده های اصیل این روزها از همین کلاس باشد.

شما لاغر هستید

تحقیقات غیرمعمولی در سال 2006 انجام شد. این تحقیق ارتباط جالبی را نشان داد: هرچه دور کمر افراد مسن بزرگتر باشد ، توانایی های شناختی آنها پایین تر است.

مطالعه دیگر روی 11 ساله با نتایج آزمایش ضعیف نشان داد که افراد 40 ساله بیش از سایر کودکان در معرض خطر چاقی قرار دارند. بنابراین ، کودکان لاغر تر به احتمال زیاد بهتر مطالعه می کنند ، سطح تحصیلات بالاتری دارند و از سلامت بیشتری برخوردار هستند.

شما به کودک خود شیر داده اید

دانشمندان انگلیسی و دانمارکی 3000 نوزاد را مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند که نوزادان شیرده در آزمایش ضریب هوشی 7 امتیاز بالاتر از نوزادانی که از شیر مادر تغذیه نمی کنند ، کسب کردند.

با این حال ، این آزمایش بر روی کسانی که ژن خاصی داشتند انجام شد (این ژن در افرادی که از شیر مادر تغذیه نکردند وجود داشت.) مکانیسم دقیق تعیین رابطه بین ژن و شیردهی هنوز مشخص نیست.

شما از بچگی عاشق مطالعه هستید

آیا از کودکی خاطره ای از خواندن کتاب دارید؟ بنابراین این شانس وجود دارد که شما بسیار باهوش هستید ، به خصوص اگر از کودکی عاشق شنیدن داستان هستید.

طبق مطالعه ای که روی 2000 دوقلو انجام شده است ، کودکانی که عاشق خواندن از سنین بسیار کم هستند نمرات IQ بالاتر است. محققان معتقدند خواندن از کودکی توانایی کلامی و غیرکلامی را بهبود می بخشد.

شما چپ دست هستید

برخی از اطلاعات حاکی از چپ دست بودن تعداد زیادی از مجرمان است. محققان در تلاشند تا این موضوع را تفسیر کنند. از طرف دیگر تحقیقات اخیر نشان می دهد که افراد چپ دست دارای تفکر واگرا هستند ، نوعی تفکر خلاق که در حل مشکلات و مسائل مثر است. افراد چپ دست اغلب خلاقیت بیشتری دارند و بهتر می دانند چگونه از شرایط دشوار خارج شوند. آیا این نشانه هوش فوق العاده ای نیست؟

شما اغلب نگران هستید

مطالعات به طور فزاینده ای ثابت می کند که افرادی که اغلب نگران هستند ، از هوش بیشتری نسبت به افرادی که معمولاً نگران نیستند ، برخوردار هستند. این احتمالاً به این دلیل است که آنها دائماً به عواقب احتمالی اعمال خود فکر می کنند و بنابراین سعی می کنند در هر موقعیتی بهترین عملکرد را داشته باشند.

همچنین بخوانید: شما صفات افراد قد بلند ، باهوش هستید

تحقیقات انجام شده از دانشگاه پرستون نشان می دهد کودکان قد بلند بهتر از هم سن و سالان کوتاه قد خود قادر به یادگیری هستند و در بزرگسالی درآمد بیشتری کسب می کنند. پس کمرتان را صاف کنید ، یک ویژگی برای افتخار دارید!

شما خنده دار هستید

مشخص شده است که حس شوخ طبعی و هوش بالایی با هم مرتبط هستند. در یک مطالعه ، حدود 400 دانش آموز از نظر هوش مورد آزمایش قرار گرفتند و از آنها خواسته شد که صحنه بعدی این کارتون را حدس بزنند. آیا می توانید حدس بزنید کدام یک از افراد جالب تر بوده اند؟

کنجکاو هستید

اساتید روانشناسی تجارت در دانشگاه لندن به این نتیجه رسیده اند که کنجکاوی از ویژگیهای مهم افراد باهوش است. افراد کنجکاو دارای افکار ناب و فرهیخته هستند و به دنبال کشف چیزهای جدید و پیشرفت بشریت هستند.

شما بی نظمی را ترجیح می دهید

اختلال خلاق مفهومی است که مدتی است به اثبات رسیده است و تحقیقاتی در این زمینه وجود دارد که ادعا می کند سوخت افرادی است که ماهیتی خلاق دارند. بنابراین الهامات خود را با تمیز کردن نترسانید و بگذارید همه چیز روی زمین پراکنده شود.

شب زنده داری

به نظر مضحک می رسد ، اما معلوم می شود افرادی که دوست دارند شب ها تا دیر وقت بیدار باشند از افرادی که زود بیدار می شوند باهوش ترند. همانطور که می دانید توانایی کار دیر و خلاق بودن در شب ذاتی نیست. به همین دلیل محققان دریافته اند که افراد باهوش بعداً می خوابند زیرا سعی می کنند حدود توانایی خود را گسترش دهند. البته اگر آنها از کم خوابی زنده بمانند!

4 نشانه عجیب باهوش بودن

دانشمندان افراد باهوشی را مورد بررسی قرار داده اند که نکات خاصی را در این افراد باهوش یکسان آورده اند:

دست چپ

طبق گزارش گروه خواندن روزنامه نگاران & # 39؛ کلاب ، مغز انسان به طور کلی به قسمت های چپ و راست تقسیم می شود و هر شخص بیش از یک قسمت از مغز خود را کار می کند. بسیاری از مطالعات نشان می دهد که افراد چپ دارای هوش بالاتری هستند و آزمون های مختلف هوش را با نمرات بالا پشت سر می گذارند. محققان دریافته اند که چپ دست ها به هوش خود دسترسی بیشتری دارند اما این بدان معنا نیست که راست دست ها به آن دسترسی ندارند.

ترتیب ولادت

تحقیقات زیادی در مورد میزان تولد و سطح هوش انجام شده است که در آن دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که کودکان متولد شده به عنوان فرزند اول از هوش بالاتری نسبت به سایر کودکان برخوردار هستند. با این حال ، ممکن است نوابغ در سایر فرزندان خانواده وجود داشته باشد. برخی دانشمندان همچنین می گویند که نحوه رشد این کودکان می تواند بر هوش آنها تأثیر بگذارد.

موی بدن

تحقیقات روی مردان نشان می دهد که داشتن موهای زیاد بدن نیز می تواند نشانه هوش بالای مردان باشد. محققان دریافته اند که افرادی که تحصیلات و تحصیلات بالاتری دارند موهای بیشتری روی بدن خود دارند. آنها همچنین دریافتند که کسانی که نمرات خوبی کسب کردند حتی از سایر دانش آموزان شلوغ هستند.

شادی و خوشبختی

در گذشته چیزهای زیادی در مورد خوشبختی و رفاه گفته شده است ، اما ممکن است یک نکته بسیار منفی در آنها وجود داشته باشد. در گذشته ، هوش با افسردگی و تغییرات خلقی برابر بود ، اما در سال های اخیر دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که هرچه احساسات و شادی در افراد بیشتر باشد ، هوش و استعداد آنها در یادگیری بیشتر است.

مصرف شکلات

محققان اخیراً تحقیقی را انجام داده اند که به نظر بسیاری از افراد بی فایده و بی اثر است ، اما برخلاف انتظارات توانسته اند به نتایج جالبی برسند. این مطالعه نشان داد که کشورهایی که شکلات بیشتری مصرف کرده اند نیز جوایز نوبل بیشتری دریافت می کنند. البته دانشمندان این تحقیق را خیلی دقیق نمی دانند اما دیگران آن را نشانه ای از هوش می دانند.

همچنین ببینید

تست شخصیت رنگی را نام ببرید

نام شما چه رنگی است؟ چی؟ آیا نام ها همرنگ هستند؟ پس آنها چه دارند! …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *