خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » چگونه یک مطالعه مفید و کارآمد داشته باشیم؟

چگونه یک مطالعه مفید و کارآمد داشته باشیم؟

اگر می خواهید هر آنچه را که می خوانید حفظ کنید ، باید اصولاً روش مطالعه خود را انتخاب کنید.

به گزارش آلاماتو و به نقل از روزیاتو؛ یکی از مشکلاتی که دانش آموزان و دانشجویان به ویژه با آن دست و پنجه نرم می کنند ، یادآوری آنچه می آموزند است.

درست است که استفاده از تکنیک خاصی برای هر شخص موثر است که عواملی مانند ضریب هوشی ، سن و محیط نیز می توانند تأثیر زیادی در آن داشته باشند ، اما ما همچنین می توانیم راه حل های کلی را لیست کنیم که می تواند برای حفظ هرچه بیشتر فکر استفاده شود.

از بین تمام راه حلهایی که کاربران Quora ذکر کرده اند ، 9 مورد بررسی شده و منطق آنها برشمرده شده است. این تکنیک ها می توانند نه تنها برای دانش آموزان و دانشجویان آنها برای امتحاناتشان ، بلکه همچنین برای یادآوری کلی آنچه در طول زندگی و در سنین مختلف با آن روبرو هستیم ، مفید باشند.

1. ابتدا ، نگاهی به کل داستان بیندازید

پروفسور بیل کلم ، متخصص علوم اعصاب ، این را یکی از مؤثرترین تکنیک های به یاد آوردن اطلاعات در یک متن می داند.

پروفسور کلم می گوید: "شما مجبور نیستید برای انجام این کار ، کل متن را بخوانید ، و نگاهی اجمالی که می خواهید دوباره برای تحصیل انجام دهید ، می تواند بسیار مؤثر باشد."

همچنین بخوانید: چگونه مطالعه کنیم تا فراموش نکنیم. یادداشت بر روی صفحات

هرگز هیچ کتابی را بدون مداد در دست نخوانید. برخی از جملاتی را که برای شما مهم یا جالب هستند ، زیر خط بزنید. آنها حتی می توانند پاراگرافهایی را که به نظر شما مهم و جالب هستند کاملاً در یک ردیف قرار دهند.

3. در مورد آنچه می خوانید از خودتان سؤال کنید

این امر به ویژه هنگامی که یکی از کتابهای درسی خود را می خوانید بسیار موثر است. به عنوان مثال ، از خود بپرسید که ایده اصلی این بخش از کتاب چیست و خودتان پاسخ دهید.

4- از تأثیر پذیری ، تداعی و تکرار استفاده کنید

اگر خود را عمیقاً تحت تأثیر آنچه می خوانید ، می توانید تصویری ذهنی از آن جریان برای خود ایجاد کنید.

برقراری ارتباط موضوعی کار دیگری است که باید انجام دهید. بین آنچه می خوانید ارتباط برقرار کنید. به عنوان مثال ، ممکن است نام یکی از شخصیت های کتاب شبیه به یکی از دوستان شما باشد ، در ذهن خود به آن شخص فکر کنید.

و سرانجام ، تکرار می تواند مؤثر باشد. هرچه بیشتر بخوانید ، ذهن شما بهتر می شود و حافظه شما قوی تر می شود. اگر نمی خواهید آنچه را می خوانید تکرار کنید ، با برجسته کردن بخشهای مهم تر ، مروری کلی را تهیه کنید.

5- اطلاعات موجود در کتاب یا متنی را که خوانده اید با دیگران به اشتراک بگذارید

پیتر دیتل ، روانشناس تربیتی ، معتقد است اگر می خواهید آنچه را که می خوانید به خاطر بسپارید ، آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

بسیاری از کاربران با این دیدگاه موافقند و معتقدند که آنچه را که تازه آموخته اند ، بهتر به خاطر خواهند آورد ، مخصوصاً اگر برای دیگران توضیح داده شود.

6. با صدای بلند بخوانید

دکتر مارک مارکمن ، روانشناس روانشناسی امروز می نویسد: "تکنیک خواندن با صدای بلند به شما کمک می کند تا نکات کلیدی مورد نیاز برای حفظ کردن را بهتر به خاطر بسپارید." این باعث می شود گوش ها هنگام شنیدن آن را به راحتی به خاطر آورند.

7. از خواندن کاغذها استفاده کنید

اگرچه مطالعه الکترونیکی مانع از حمل کتاب یا کتاب در سفرهای داخل و خارج از شهر می شود ، اما تحقیقات علمی نشان داده است که استفاده از این ابزار می تواند قدرت حافظه را کاهش دهد.

در یک مطالعه ، آنها وقایع داستان را بین دو گروه به یاد آوردند که کتاب را روی کاغذ یا کیندل می خواندند. نتایج علمی نشان داد که گروهی که کتاب را در صفحات کاغذ می خواند ، جزئیات بیشتری از وقایع آن را به خاطر می آورد.

دکتر آن مانگن دلیل این امر تماس دست ها با صفحات کتاب است. البته ، برای افرادی که به مطالعه الکترونیکی عادت دارند ، جریان ممکن است کمی متفاوت باشد.

با این حال ، مطالعه دیگر خانم مانگن در مورد دانش آموزان دبیرستان نشان داد که کسانی که از کتاب می خوانند درک بیشتری از آنچه می خوانند نسبت به کسانی که از کامپیوتر می خوانند ، دارند.

همچنین بخوانید: نحوه مطالعه سریع 8. مطالعه غیر یکنواخت داشته باشید

پروفسور "بن یی" ، یادآوری تمام صفحاتی که می خوانید ، غیرممکن است. "، ژائو ، استاد رایانه می گوید: در عوض ، به طور غیر یکنواخت مطالعه کنید. او ادامه می دهد:

"منظور من از چنین مطالعه ای این نیست که سعی کنید همه چیزهایی که می خوانید را به همان شیوه به خاطر بسپارید. در عوض ، فکر خود را به سمت چیزهای خوب در زندگی هدایت کنید." اگر به این نوع مطالب توجه بیشتری کنید ، می توانید آنها را با اتصالات منطقی بهتر به خاطر بسپار. "

9. از روش یادداشت برداری کرنل استفاده کنید

این روش ، که شامل 5 مرحله است ، به شما کمک می کند تا آنچه را که می خواهید به خاطر بسپارید ، به شما یادآوری کند. این 5 بخش که در وب سایت دانشگاه کرنل نیز منتشر شده است به شرح زیر است:

ضبط: به آنچه می خوانید یادداشت کنید. سؤال: سؤالاتی را بر اساس آنچه یادداشت کرده اید بپرسید و آن سوالات را نیز بنویسید. پاسخ: تأمل: به محتوای عمیق تر فکر کنید. نقد و بررسی: یادداشت های خود را حداقل 10 دقیقه در هفته بررسی و بررسی کنید.

همچنین ببینید

تست شخصیت رنگی را نام ببرید

نام شما چه رنگی است؟ چی؟ آیا نام ها همرنگ هستند؟ پس آنها چه دارند! …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *