خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » تناسب اندام » با خوردن صبحانه از چاقی جلوگیری کنید

با خوردن صبحانه از چاقی جلوگیری کنید

یک متخصص تغذیه و متخصص تغذیه گفت: نخوردن صبحانه نه تنها باعث کاهش وزن نمی شود بلکه منجر به چاقی می شود.
عزت الله فاضلی در مصاحبه با ایسنا اظهار داشت: صبحانه یکی از مهمترین وعده های غذایی است که متاسفانه مورد غفلت قرار می گیرد. این وعده غذایی بیشتر انرژی و مواد مغذی مورد نیاز بدن ، به ویژه کلسیم و ویتامین های گروه B را تأمین می کند.

وی گفت: "مواد مغذی که با خوردن صبحانه از بین نمی روند جبران ناپذیر هستند." "به عنوان مثال ، دانشجویانی که صبحانه می خورند عملکرد جسمی ، روحی ، روانی و خلق و خوی بهتری دارند."
این متخصص تغذیه و متخصص تغذیه تأکید کرد: خوردن صبحانه یادگیری باعث افزایش قدرت بزهکاری و ابتکار عمل می شود: "خوردن صبحانه انرژی مورد نیاز مغز را تأمین می کند و این باعث افزایش آگاهی ، قدرت توجه ، تمرکز و ادراک می شود."
فاضلی مقدم با بیان اینکه دلیل عدم مصرف صبحانه دانش آموزان ، خوابیدن در اواخر شب و بیدار شدن از خواب صبح است ، خاطرنشان کرد: برخی از والدین نیز از خوردن این وعده غذایی غفلت می کنند ، افزود: برخی از افراد حتی به دلیل کنترل وزن حتی ممکن است از خوردن غذا دست نکشند. " از صبحانه امتناع ورزید ، در حالی که مطالعات نشان می دهد که خوردن صبحانه نه تنها باعث کاهش وزن نمی شود بلکه منجر به افزایش وزن و چاقی می شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: افرادی که صبحانه می خورند ، متابولیسم بهتری دارند و این باعث ترشح انسولین می شود. افرادی که به صبحانه توجه می کنند از نظر جسمی ایده آل هستند و وزن آنها در حد طبیعی است.
این متخصص تغذیه و متخصص تغذیه خاطرنشان کرد: نخوردن صبحانه باعث بیشتر خوردن و میان وعده ها می شود و این خود عاملی برای چاقی است.

همچنین ببینید

لاغری با چای ترش یا چای سبز؟

این روزها سوالات زیادی در مورد انواع چای وجود دارد؛ تفاوت اصلی بین انواع مختلف …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *