خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » چرا با افرادی که برای ما بد هستند بمانیم؟

چرا با افرادی که برای ما بد هستند بمانیم؟

به نظر رسیدن در یک رابطه به نظر منطقی نیست ، اما برخی موارد به سادگی آشکار نیستند.

به گزارش مجله آلاماتو ، به نقل از بزرگوار؛ همه ما عاشق افراد باهوش و قدرتمند هستیم. متأسفانه بیشتر این افراد باهوش به سراغ افرادی می روند که از نظر عاطفی خوب نیستند و رفتار بدی دارند.

حال سوال اینجاست که چرا ما در روابط فعلی با افرادی قرار می گیریم که به خوبی با ما رفتار نمی کنند؟ چرا این افراد را ترک نمی کنیم؟ خوب ، واقعیت این است که بیشتر افراد با چنین پدیده ای مبارزه می کنند و هرکسی از هر جنسیتی می تواند وارد چنین رابطه ای شود.

مهم نیست شما چه کسی باشید یا چه کسی جذب شما شده است ، همین اتفاق برای شما می تواند رخ دهد.

پس چرا این اتفاق برای بیشتر افراد رخ می دهد؟ چرا افراد دوست داشتنی در اطراف ما با افرادی زندگی می کنند که هیچ علاقه ای به آنها ندارند؟ در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم.

این همه چیز در مورد ترس مردم & # 39:

یکی از ساده ترین دلایل ماندن افراد با کسانی که آنها را به خوبی درمان نمی کنند ترس است. بعضی اوقات ، با خود فکر می کنند ، اگر این رابطه برای من مفید نباشد ، قطعاً رابطه دیگری برای من مفید نخواهد بود. بنابراین آنها با همان فرد زندگی می کنند تا از مشکلاتی مانند تنهایی جلوگیری کنند.

مطالعه ای در دانشگاه تورنتو نشان داد شرکت کننده هایی که از تنهایی می ترسیدند ، بیشتر احتمال دارد در چنین روابطی شرکت کنند و با افرادی که به خوبی رفتار نمی کردند زندگی کنند.

اگرچه در بیشتر موارد فکر می کنیم که مردان به خوبی با زنان رفتار نمی کنند ، اما این مطالعه نشان می دهد که چنین رفتاری بین زنان و مردان به طور یکسان دیده می شود.

ایده زندگی با فرد متجاوز فقط این نیست که از تنها بودن احساس ترس کنید. اگر زندگی فعلی خود را رها کنید ، باید در مورد ایجاد دوباره زندگی فکر کنید. برای برخی از افراد ، این می تواند به افسردگی منجر شود.

فرقی نمی کند شما چه کسی باشید. برای برقراری مجدد زندگی مشترک برای هر کسی بسیار دشوار است. شما باید با افراد مختلفی در تعامل باشید تا فرد مناسب زندگی خود را در کنار هم پیدا کنید.

بنابراین دشواری برای برقراری مجدد زندگی مشترک از یک طرف و ترس از تنهایی از سوی دیگر ، باعث می شود تا مردم در همان رابطه خود بمانند.

مقاله مرتبط: چگونه می توان بر ترس های خود غلبه کرد برای حفظ رابطه فعلی آسان:

داوری افراد از خارج معمولاً ساده و آسان است. اما شما همچنین باید به همه چیز از درون نگاه کنید. در یک رابطه طولانی مدت ، شکستن آن بسیار دشوار خواهد بود و مشکلات روحی زیادی را برای افراد به همراه خواهد داشت.

دلایل زیادی برای ماندن در یک رابطه وجود دارد. مواردی از قبیل سهولت در برقراری ارتباط ، زیستگاه ، ثبات و ثبات در این وضعیت دخیل خواهند بود. همه اینها واقعی و مهم هستند. هیچ یک از عوامل فوق را نباید نادیده گرفت.

تلاش زیادی می شود تا یک رابطه برقرار شود. شما ممکن است وارد این مرحله شوید ، وسایل خود را از متعلقات شخص دیگری جدا کنید و دوباره از نظر مالی مستقل شوید. با این حال ، شکستن یک رابطه طولانی مدت هنوز بسیار دشوار و پیچیده است. پس از شکستن ، شما دیگر نمی توانید از طرف روانشناختی به شخص دیگری کمک کنید.

موضوع مهم دیگری که باید در این شرایط مورد توجه قرار گیرد وجود کودک است. داشتن فرزند دنیای کاملاً جدیدی از پیچیدگی را برای افراد باز می کند. اگر می خواهید زندگی خود را با طرف مقابل پایان دهید ، مجبور خواهید بود این تصمیم و انتخاب خود را برای همه افراد اطراف خود توضیح دهید.

در بیشتر موارد ، برای جلوگیری از داوری ، مجبور هستید در رابطه بمانید یا در صورت قطع شدن ، دلیل واقعی را برای اطرافیان توضیح دهید. به همین دلیل است که بیشتر زوج ها در یک رابطه بد بمانند تا مجبور به توضیح نباشند.

فشار دوستان ، خانواده و جامعه برای زندگی در کنار هم یکی دیگر از مشکلات اساسی است که باید چنین زوجینی مرتفع شوند.

وقتی همه اینها را به مشکلات عاطفی و جسمی جدایی اضافه می کنید ، می فهمید که ماندن بیشتر افراد برای آنها ساده تر و آسان تر است.

بیشتر مردم به دلیل بازده سرمایه گذاری در یک رابطه بد و البته وحشتناک به سر می برند. ما هرگز روابط زوج و روابط را به عنوان یک رابطه مالی یا سرمایه گذاری نمی شناسیم ، اما ایده بازگشت سرمایه چیزی است که بیشتر زوج ها را برای مدت طولانی در کنار هم نگه می دارد.

وقتی زمان زیادی را در زندگی می گذرانید ، می خواهید نتایج را ببینید. به همین دلیل جدا کردن از افرادی که مدت طولانی با آنها بوده اید بسیار دشوارتر از ماندن در کنار آنها است.

یک مطالعه منتشر شده در روانشناسی فعلی نشان می دهد که افراد دوست دارند رابطه خود را به زمان بهتر موکول کنند. از شرکت کنندگان در این مقاله خواسته شد رابطه بدی را تصور کنند و تصمیم بگیرند که بماند یا نباشد.

هرچه رابطه طولانی تر شود ، بیشتر شرکت کنندگان ترجیح می دهند بمانند. همچنین این عقیده وجود دارد که قماربازان همچنان به قمار روابط زن و شوهر می پردازند.

فرض کنید شخص پول زیادی را در قمار از دست بدهد اما سعی می کند دوباره به آن برگردد زیرا معتقد است قمار بعدی تمام مشکلات آنها را برطرف می کند! در مورد زوجین نیز همینطور است & # 39؛ روابط آنها ممکن است باور کنند که با گذشت زمان اوضاع بهتر خواهد شد. قطع رابطه پنج ساله برای بیشتر افراد دشوار است.

دلیل ماندن در کنار کسی که از ما سوءاستفاده می کند چیست؟

شما با تکرار اشتباهات سعی می کنید گذشته را تغییر دهید:

گذشته ما تأثیر زیادی در روابط فعلی ما دارد. اگر در گذشته یک مشکل حل نشده داشته باشیم ، ممکن است امروز در زندگی ما نمایان شود. بعضی اوقات افراد در یک رابطه بد باقی می مانند زیرا هیچ امیدی به زندگی بهتر در آینده ندارند.

دكتر بازل وان در كولك اظهار داشت كه خشونت در كودكان با تجربه خشونت زناشويي ارتباط مستقيم دارد.

افرادی که در گذشته در معرض خشونت یا غفلت قرار گرفته اند نیز ممکن است این شرایط را در زندگی فعلی خود تجربه کنند. این همچنین در مورد کودکانی که شاهد خشونت بوده اند یا مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند نیز صدق می کند.

در هر دو سناریو ، عشق و خشونت بهم پیوسته و کاملاً خارج از کنترل کودک است. در بزرگسالی ، همین فرد هنوز رابطه عمیقی بین عشق و خشونت مشاهده می کند و ممکن است نتواند جلوی این احساس را بگیرد. این همچنین در مورد روابط خشونت آمیز یا غیر خشونت آمیز صدق می کند.

اگر والدین شما تمام وقت خود را صرف جنگ و داشتن رابطه وحشتناک کردند ، ممکن است در آینده با همان مشکل روبرو شوید. افراد غالباً در رابطه برقرار می شوند تا لحظات مهم کودکی خود را دوباره پخش کنند. این نوع پخش بدترین روش برای حل مشکلات گذشته است.

در برخی موارد ، چنین حرکتی باعث می شود که ما همان اشتباهات گذشته را تکرار کنیم. بعضی اوقات ما همین مشکل را تکرار می کنیم تا بتوانیم اوضاع را بهبود بخشیده و آن را حل کنیم.

شما در کنار این افراد هستید و سعی می کنید نگرش آنها نسبت به شما تغییر کند. شما سعی می کنید بر روابط فعلی خود به گونه ای تأثیر بگذارید که در کودکی تجربه نکرده باشید.

در این شرایط فکر می کنید اگر بتوانید همسر خود را تغییر دهید و او را دوست داشته باشید ، می توانید پدر خود را نیز تغییر دهید. مشکل اصلی این است که شما نمی توانید یک نفر را به تنهایی تغییر دهید.

اغلب ، هرچه بیشتر سعی کنید همسرتان را تغییر دهید ، بیشتر به عقب نگاه خواهید کرد و رفتارهای زشت او را مشاهده می کنید. هر چقدر هم که برای تصحیح این وضعیت تلاش کنید ، در بیشتر موارد اصلاح و تغییر افراد امکان پذیر نیست.

قطعاً می توانید به مردم یاد دهید که جوراب های خود را در همه جا پرتاب نکنند یا اتاق خود را مرتب نکنید ، اما نمی توانید رفتارهای اصلی آنها را تغییر دهید. البته ، شما نمی توانید مردم را وادار به تغییر کنید.

بعضی اوقات درخواست تغییر می تواند پاسخ مثبت تری ایجاد کند. چنین تأثیر متقابل بخشی از یک رابطه موفق است ، اما اگر با شخصی زندگی می کنید که دوست ندارد خود را تغییر دهد ، تلاش های شما بیهوده خواهد بود.

راه برون رفت از یک رابطه مخرب و غیرمنطقی

همه این موارد باعث افسردگی افراد می شود ، اما سوال اینجاست که آیا ما باید در یک رابطه بد بمانیم؟

ما برای شما خبر های خوبی داریم. با اطمینان کامل می توانید یک رابطه بد را ترک کنید. این کار نیاز به کمی تلاش و پشتیبانی دارد. کارشناسان در این شرایط بر سیستم پشتیبانی ، دوستان و خانواده تأکید می کنند.

با دقت به صدای درونی خود گوش دهید. آیا تاکنون مورد توجه افراد بد اطراف شما قرار گرفته است؟ آیا از این رابطه برای بازسازی مشکلات گذشته استفاده می کنید؟ آیا می خواهید شخص دیگری را تغییر دهید؟

شما باید از وضعیت خود کاملاً آگاه باشید تا بتوانید از بروز مجدد آن جلوگیری کنید. خوشبختانه با کمک دوستان و خانواده و برخی از گزینه های درمانی می توانید ترس های گذشته را رها کنید و مطمئن شوید که اشتباهات فعلی را در زندگی آینده خود تکرار نکنید.

بهتر است مشکلات خود را مطالعه کرده و از روابطی که به نفع شما نیست ، خارج شوید. در بیشتر روابط طولانی مدت ، داشتن مشکلات منجر به مشکلات بزرگتر می شود.

ممکن است شما بی گناه باشید و همسرتان ممکن است مقصر اصلی باشد. اما این همیشه صدق نمیکند. بعضی اوقات بهتر است قبل از نتیجه گیری و داوری افراد ، مشکل خود را پیدا کرده و واکنش های خود را تغییر دهید.

به یاد داشته باشید که شما شایسته خوشبختی هستید. شما سزاوار عشق واقعی هستید. اگر فکر می کنید در روابط فعلی خود چنین دستاوردی ندارید ، بهتر است آن را ترک کنید.

همچنین ببینید

عجیب ترین جمجمه های جهان + عکس

جمجمه یک استخوان کروی است که مغز ، و تمام اندام های داخلی و قسمت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *