خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » عوارض اعتیاد به تلفن

عوارض اعتیاد به تلفن

اول از همه ، بهتر است یک سؤال مهم از شما بپرسم. آیا در حال حاضر این مقاله را در تلفن همراه خود می خوانید؟ اگر پاسخ شما به این سوال بله است ، مطمئناً به بقیه مقاله علاقه مند خواهید شد.

طبق تحقیقات انجام شده توسط comScore ، بزرگسالان آمریکایی به طور متوسط ​​حدود 2 ساعت و 51 دقیقه هر روز با استفاده از تلفن همراه می گذرانند.

اگر به ساعاتی که در برنامه های رسانه های اجتماعی در طول زندگی خود صرف کرده ایم و آنها را در کنار هم قرار دهیم نگاه کنیم ، به 5 سال و 4 ماه به تعداد شگفت انگیز می رسیم.

محققان بر این باورند که یکی از راه حلهای موجود برای تأیید وجود چنین مشکلاتی در زندگی است. بنابراین ، باید بدانید که عادت های بسیار بدی در مورد استفاده از تلفن همراه وجود دارد و افراد را نمی توان به درستی ترغیب کرد تا چنین عادت هایی را تغییر دهید.

استفاده نادرست از دستگاه هایی مانند تلفن همراه می تواند بر سلامت جسمی و روانی ما تأثیر بگذارد.

در این مقاله می خواهیم 7 واقعیت هشدار دهنده درباره تلفن های همراه را مرور کنیم. امیدواریم این پیام های هشدار دهنده شما را به استفاده صحیح از این تلفن ها سوق دهد.

تست های زیادی برای بررسی اعتیاد به تلفن همراه وجود دارد:

اگر قبلاً از فیسبوک استفاده کرده اید ، خیلی خوب می دانید که تست های آنلاین وجود دارد که می تواند در مورد اعتیاد به رسانه های اجتماعی و دنیای آنلاین مورد استفاده قرار گیرد.

یکی از مواردی که می توانید روی آن سرمایه گذاری کنید ، استفاده از این تست ها است. تست اجبار تلفن های هوشمند ، ساخته دیوید گرینفیلد ، می تواند نقطه شروع خوبی برای بررسی اعتیاد به تلفن های همراه باشد.

به گفته گرینفیلد ، بیش از 5 پاسخ مثبت از 15 سؤال حاکی از این است که شخص در دستگاه تلفن همراه خود مشکلی دارد.

همچنین می توانید از این تست استفاده کنید ، اما خود را قبل از شروع آماده کنید. به نظر می رسد تنها راه کاهش نمرات در این تست ، نداشتن تلفن همراه است.

فوبینگ یکی از مشکلات تلفن های همراه است:

همه ما دوستانی داریم که عادات دردناکی دارند. یکی از این عادت های آزار دهنده چک کردن پیام های تلفن همراه هنگام صحبت با دیگران است.

این عادت در بین مردم رواج پیدا کرده است و از او به خوبی یاد شده است. فوبینگ نامی است که برای این عادت انتخاب شده و می تواند بسیار آزار دهنده باشد

همچنین بخوانید: مابوفوبی چیست؟ رسانه های اجتماعی برای به دام انداختن شما طراحی شده اند:

آیا تا به حال خواسته اید به تلفن همراه خود بروید و پیام های خود را در رسانه های اجتماعی بررسی کنید؟ یا حتی وقتی چند دقیقه پیش آن را مرور کردید ، فید رسانه های اجتماعی خود را به روز کنید؟ بسیاری از افراد با چنین مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند. واقعیت این است که تقریباً هر برنامه ای که بر روی تلفن همراه نصب شده است برای تولید چنین پاسخ هایی طراحی شده است.

این برنامه ها توسط طراحان ماهر ایجاد شده اند که به اندازه کافی مهارت دارند تا از شیمی مغز سوء استفاده کنند. در چنین شرایطی ، فرد رفتار اعتیاد آور نشان می دهد. به عنوان مثال برنامه اینستاگرام خود را بگیرید.

این برنامه دارای کدی است که عمدا شما را مجبور می کند لایک های جدید را ببینید. بنابراین در مدت زمان کوتاهی ، شما را تشویق می کنیم که امثال مطالب خود را بررسی کنید و سعی کنید تلفن را هر چند دقیقه یک بار انتخاب کنید و ببینید چه کسی شما را دوست داشته یا دنبال کرده است.

این باعث می شود که شما از قطع تلفن همراه خود خودداری کنید و دائماً در رسانه های اجتماعی باشید.

همچنین بخوانید: عوارض جانبی تلفن های هوشمند در دستگاه های حافظه و اسمارتفون ها دارای بسیاری از ویژگی های مشترک هستند:

به یاد داشته باشید که هنگام برداشتن تلفن همراه خود چه حسی داشتید. آیا وقتی تلفن همراه خود را انتخاب می کنید به دنبال یک پیام از دوست خود می گردید؟

آیا می خواهید یک پیام از رئیس خود ببینید که از شرکت در یک پروژه بزرگ خبر می دهد؟ خوب ، روانشناسان حرف خوبی برای این رفتار دارند و آن کلمه را پاداش های متناوب می نامند.

خوب ، اکنون دستگاههای دیگری را در نظر بگیرید که باعث تحریک رفتارهای اعتیاد آور در افراد می شوند. این دستگاه ها همچنین به مردم می گویند که هر لحظه ممکن است اتفاق بسیار جالبی رخ دهد. بنابراین پیش بروید و وضعیت فعلی را بررسی کنید!

در حقیقت ، تلفن های هوشمند دستگاه های حافظه ای هستند که در جیب افراد قرار می گیرند و آنها را مجبور می کنند که بررسی کنند چه اتفاقی می افتد ، حتی اگر اتفاق جدید و مهیج رخ داده باشد.

تلفنهای ما همچنین مغز ما را تغییر می دهند:

آیا تاکنون نتوانسته اید روی کار یا مطالعه خود تمرکز کنید؟ آیا می توانید موارد دیگری را که هنگام کار با تلفن همراه خود اتفاق می افتید به خاطر بسپارید؟ این فقط یک تصور غلط نیست.

به گفته محققان ، هنگامی که شما رسانه های دیجیتالی را مطالعه می کنید ، دنیایی مملو از لینک ها و تبلیغات و کاهش فاصله ، که برای پیمایش در دنیای آنلاین ضروری است ، باعث می شود تمرکز و تمرکز شما از بین برود. کار شما مختل است.

اگرچه به نظر می رسد این اختلال و عدم توجه به موقتی است ، اما در واقع تأثیر آن در طولانی مدت پایدار خواهد بود.

این نوع از اختلالات متمرکز و تکراری باعث ایجاد تغییراتی در مغز ما شده و بر آنچه انجام می دهیم تأثیر می گذارد.

برنامه ها در حال فروش چیزهای با ارزش ما هستند:

بله ، استفاده از رسانه های اجتماعی می تواند سرگرم کننده و سرگرم کننده باشد ، اما نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که چنین برنامه هایی بیشتر از گرفتن سلفی نیستند.

آیا هرگز تعجب کرده اید که چرا همه رسانه های اجتماعی رایگان است؟ دلیل این امر این است که ما مشتری نیستیم و سکوهای اجتماعی کالای قابل فروش نیستند. در عوض ، مشتریان این رسانه ها تبلیغ کننده هستند. محصولاتی که این تبلیغ کنندگان می فروشند؛ توجه و تمرکز ما.

این یک کار واقعاً بزرگ است زیرا تمرکز ما روی بزرگترین و با ارزش ترین دارایی است که ما داریم.

وقتی تصمیم گرفتیم که بلافاصله روی چه چیزی تمرکز کنیم ، تصمیم بیشتری راجع به آنچه میفروشیم تصمیمی بگیریم. این سرمایه بزرگ زندگی ماست.

دلیل خوبی برای مخترعین بزرگ وجود دارد که اجازه ندهند فرزندانشان از این وسایل استفاده کنند:

شما به عنوان والدین می توانید با کمک دستگاه ها و تلفن های همراه خود تأثیر بسیار بدی بر اطرافیان خود بگذارید ، اما تماشای این عادت های بد در فرزندان شما وضعیت بسیار بدی دارد. به همین دلیل است که بیشتر مخترعان پیشرو در دنیای دیجیتال ، فرزندان خود را از داشتن چنین وسایلی منع نمی کنند.

به عنوان مثال ، استیو جابز ، هرگز به فرزندانش اجازه نداد از iPad استفاده کنند. بیل گیتس تا پسرش 14 ساله اجازه استفاده از تلفن همراه را نداد.

هنوز به اندازه کافی ترسیده نیستید؟

هر دستگاه یا فناوری جدیدی که اختراع شده است ، مزایا و معایب خاص خود را دارد. ما خبرهای خوبی برای شما داریم و آن این است که همه شرایط موجود قابل برگشت است.

شما می توانید رفتارهای اعتیاد آور خود را اصلاح کرده و با تلفن همراه خود رابطه خوبی برقرار کنید. شما می توانید به جای رفتار غیرعادی با تلفن همراه ، یک احساس خلاق و مثبت را پرورش دهید.

حال سوال اینجاست که از کجا شروع کنیم؟ در این زمینه کارهای زیادی وجود دارد. اولین کاری که باید انجام دهید این است که به تنظیمات تلفن همراه خود بروید و اعلان ها را خاموش کنید.

سپس یک برنامه ردیابی مانند Moment را بارگیری کنید که به شما امکان می دهد مدت زمان تلفنت را در تلفن همراه خود ردیابی کنید. سرانجام ، تلفن همراه خود را به اتاق خواب خود نکشید و برای بیدار شدن از ساعت استفاده کنید. به یاد داشته باشید که فردا روزی کاملاً جدید است. بنابراین به سر کار بروید.

پیشنهاد مطالعه

این روزها در همه جای ایران بحث کسب و کار داغ است و در بین آنها موضوع اصلی راه اندازی استارتاپ است. افراد زیادی دوست دارند بدانند چگونه می توان استارت آپی را راه اندازی کرد و بستر مناسب راه اندازی استارتاپ چیست؟ اگر شما هم دوست دارید بدانید روی لینک بالا کلید کنید.

همچنین ببینید

خواص ژلاتین

ژلاتین ماده ای بی مزه و شفاف است که از ترکیبی از اجزای مختلف بدن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *