Mobofobia چیست؟

بسیاری از ما آگاهانه یا ناخودآگاه از تحرک مابوفوبی رنج می بریم. البته ممکن است خودمان از این بیماری رنج نبریم ، اما افراد اطراف ما از زندگی با شخصی که "معتاد به تلفن های همراه" است ، رنج می برند.

به گزارش آلاماتو ، به نقل از مجله مهر: این روزها بسیاری از ما تلفن همراه داریم. عضوی که نه تنها قابل جدا شدن بلکه قابل جدا شدن است. وسیله ای کوچک که تمام جوانب زندگی ما را در بر می گیرد.

تحقیقات نشان می دهد که حدود 87٪ از جمعیت جهان & amp ؛ 39 از این وسیله ارتباطی استفاده می کنند. این وسیله ارتباطی این روزها حامل بیماری خطرناک است.

Mobofobia چیست؟

"Mobophobia" به معنای استرس و اضطراب شدید در هنگام نداشتن آنتن ، جدا کردن ، قطع اتصال از اینترنت ، قطع برق باتری و از همه مهمتر ، ترک یا از دست دادن تلفن همراه خود است. همچنین به آن "nomophobia" یا (فاقد تلفن همراه) گفته می شود "ترس از نداشتن تلفن همراه".

همچنین بخوانید: عوارض اعتیاد به موبایل چه درصد از ما دارای مابوفوبی هستند؟

تحقیقات نشان می دهد که حدود 80٪ از افراد به اشتباه احساس می کنند که تلفنشان در جیب خود تکان می خورد و 30٪ به اشتباه احساس می کنند که تلفنشان زنگ می زند. هشتاد درصد از افراد بین 18 تا 24 سال شب هنگام با تلفن تلفنی می خوابند ، یا والدینی که تمایل بیشتری به استفاده از تلفن های همراه دارند ، احتمالاً در برقراری ارتباط با فرزندان خود مشکل دارند. اینها همه بخش هایی از این بیماری فراگیر است.

یک فرد عادی معمولاً روزانه 110 بار تلفن همراه خود را بررسی می کند ، در حالی که فرد مبتلا به مابوفوبی در حدود 900 بار در روز این کار را انجام می دهد. اگر می خواهید از عمق بیماری مطلع شوید ، باید بدانید که 95٪ از مردم ساعت ها صرف نوشتن پیام یا جستجو در اینترنت می کنند. یا یکی از چهار نفر تلفن خود را هنگام خواب به حالت خاموش قرار نمی دهد.

طبق تحقیقات انجام شده ، از هر دو نفر یک نفر ، اگر بدون هیچ دلیلی در نیمه شب از خواب بیدار می شوند ، ابتدا به تلفن مراجعه کرده و آن را بررسی کنید.

آیا علائم مونوفوبیا دارید؟

Mobofobia زمانی اتفاق می افتد که فرد از از دست دادن تلفن خود می ترسد. از آنجا که این عبارت حاوی اطلاعات شخصی مانند عکس ، پیام ، صوتی و غیره است ، انتشار عمومی این موارد نیز مورد توجه بسیاری است.

"تکنو استرس" یا ترس و اضطراب از برقراری ارتباط چهره به چهره با شخص دیگر به دلیل استفاده بیش از حد از ابزارهای ارتباطی ، حالت اضطرابی است که در نهایت منجر به انزوا و افسردگی می شود.

"زنگ زدن به جا" یا اضطراب ناشی از شنیدن زنگ هشدار حالت دیگری است که باعث می شود به طور مرتب به صفحه گوشی خود نگاه کنید تا هیچ گونه تماس ، پیام ، هشدار و هر چیز جدیدی را در گوشی خود از دست ندهید.

علائم وابستگی به تلفن همراه شامل استفاده مکرر از تلفن های همراه برای رفع احساس غم و اندوه ، اندوه و استرس است.

علائم این بیماری ها شامل اضطراب ، تغییرات تنفسی ، لرزش ، تعریق ، گیجی ، سردرگمی و افزایش ضربان قلب است. و البته علائم عاطفی این بیماری شامل افسردگی ، وحشت ، ترس ، وابستگی ، اعتماد به نفس پایین و تنهایی است.

اگر فکر می کنید به این بیماری مبتلا هستید ، باید بدانید که این درمان خوددرمانی است!

پیشنهاد مطالعه

این روزها در همه جای ایران بحث کسب و کار داغ است و در بین آنها موضوع اصلی راه اندازی استارتاپ است. افراد زیادی دوست دارند بدانند چگونه می توان استارت آپی را راه اندازی کرد و بستر مناسب راه اندازی استارتاپ چیست؟ اگر شما هم دوست دارید بدانید روی لینک بالا کلید کنید.

همچنین ببینید

خواص ژلاتین

ژلاتین ماده ای بی مزه و شفاف است که از ترکیبی از اجزای مختلف بدن …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *