خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » تناسب اندام » فواید رژیم مدیترانه ای برای بینایی

فواید رژیم مدیترانه ای برای بینایی

طبق یک مطالعه جدید ، افرادی که از رژیم مدیترانه پیروی می کنند یک سوم احتمال ابتلا به بیماری چشمی به نام "دژنراسیون ماکولا" یا دژنراسیون ماکولا AMD (AMD) را دارند که منجر به کوری می شود.

طبق گفته محققان ، پیروی بیشتر از رژیم مدیترانه ای با خطر کمتری از بیماری AMD که با افزایش سن رخ می دهد همراه است و تنها 39 درصد افرادی که این رژیم را دنبال کرده اند دچار بیماری چشم شده اند ، در حالی که حدود 50 درصد از افراد مبتلا به این بیماری هستند. پیروی نکنید این رژیم آلوده شد.

021

محققان دریافته اند که میوه ها نقش مهمی در سلامتی چشم دارند و افرادی که روزانه حدود 140 گرم میوه می خورند ، 15 درصد کمتر از ابتلا به لکه های زرد رنگ برخوردار هستند.

علاوه بر این ، این گزارش نشان می دهد که کافئین و آنتی اکسیدان ها نقش محافظتی در سلامت چشم دارند. از كسانی كه مقادیر زیادی كافئین مصرف كرده بودند (در حدود 78 میلی گرم در روز) ، 54.4 درصد دچار AMD نبودند و 1/45 درصد مبتلا به این بیماری بودند.

در این مطالعه ، یک تیم تحقیقاتی بین سالهای 2013 تا 2015 ، 883 نفر از 55 سال و بالاتر در پرتغال را مورد بررسی قرار دادند. به منظور ارزیابی پایبندی این افراد به رژیم مدیترانه ای ، از آنها درمورد میزان خوردن غذاهای خاص و بر اساس پاسخ آنها سؤال شد. به آنها نمره 0 تا 9 داده شد ، به طوری که نمره 9 نشان دهنده بیشترین تبعیت از رژیم مدیترانه ای است. .

محققان می گویند علاوه بر محافظت از سلامت چشم ، رژیم غذایی با كنترل قند خون بهتر ، خطر ابتلا به افسردگی و كاهش التهاب همراه است.

همچنین ببینید

همیشه سیر اما لاغر باشید

آیا برای کاهش وزن به کمک نیاز دارید؟ شما همیشه از خود می پرسید چه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *