خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » خطرناک ترین و مرتفع ترین قله های جهان کدامند؟

خطرناک ترین و مرتفع ترین قله های جهان کدامند؟

اگر شما نیز به کوهنوردی علاقه دارید و به ارتفاعات سفر می کنید ، خطر کردن به بخشی لاینفک کار شما تبدیل می شود.

به گزارش آلاماتو به نقل از ایسنا ، چندین تور خارجی برای صعود هرچه بیشتر و شکستن رکورد ها برگزار می شود و هیچ کس در مقابل هواداران این ورزش قرار ندارد. یخ زدگی ، بهمن و طوفان شدید و کشنده از مهمترین خطراتی است که مسافران را به بالاترین و خطرناکترین قله های جهان تهدید می کند.

برخی از این قله ها در بین کوهنوردان حرفه ای به عنوان "قاتلان ساکت" شناخته می شوند. خطرناکترین قله های جهان را کشف کنید.

اورست

کوه اورست به معنی "سر آسمان" است و نام تبت "Cumolangma" بلندترین کوه روی زمین است که قله 8848 متر از سطح دریا قله دارد. در سال 1856 ، نقشه نقشه برداری مثلثاتی هند بزرگ ابتدا ارتفاع کوه اورست (که پس از آن به قله 15 شناخته می شد) را در 8،840 متر گزارش کرد. در سال 1865 ، نام رسمی انگلیسی اورست توسط انجمن سلطنتی جغرافیا انتخاب شد.

کوه اورست در همه رده ها توجه بسیاری از کوهنوردان را به خود جلب کرده است. از کوهنوردان حرفه ای و با تجربه تا کوهنوردان مبتدی که مایل به پرداخت مبلغ قابل توجهی هستند تا توسط کوهنوردان حرفه ای هدایت شوند و به یک صعود کامل و موفق برسند. اگرچه صعود استاندارد کوه نشانگر عدم نیاز به تجهیزات و اسلحه های حرفه ای و دشوار است (صعود سایر قله های 8000 متری مانند K2 و Nanga Prabat) بسیار دشوار است) ، خطرات طبیعی مانند بیماری در ارتفاع ، وزش باد شدید و وجود دارد. همچنین شرایط نامساعد آب و هوا با پایان فصل کوهنوردی سال 2007 ، 3636 قله توسط 2436 نفر صعود کرده اند. براساس آمارهای ثبت شده ، اورست 210 نفر را کشته است ، علاوه بر این هشت نفر در طوفان شدید در سال 1996 جان باختند.

K2

"K2" نام دومین قله بلند روی زمین (بعد از اورست) است. قله در منطقه کاراکوروم از هیمالیا بین مرز پاکستان و چین واقع شده است. این قله 8611 متر از سطح دریا بالاتر است و دارای فنی ترین مسیر صعود در جهان است. تعداد کوهنوردانی که در راه رسیدن به قله کشته شده اند ، یک چهارم از تعداد کسانی است که با موفقیت صعود کرده اند.

کوهنوردی در این کوه به دلیل بد بودن برف و یخ های سطحی بسیار دشوار است و بهمن و صخره ها علت اصلی مرگ و میر شناخته می شوند. تاکنون بیش از 31 کوهنورد هنگام فرود در کوه جان خود را از دست داده اند.

آناپورنا

قله آناپورنا در هیمالیا ، که در 55 کیلومتری شرق – غرب از ماریسندی تا کالی گانداکی امتداد دارد. این کوه با ارتفاع 8091 متر ، دهمین بلندترین کوه جهان است و با توجه به از دست رفتن کوهنوردان در این قله که حدود 41٪ است ، کشنده ترین کوه جهان محسوب می شود.

وی برای اولین بار در سال 1950 پس از ناامیدی از هیئت فرانسوی از یافتن راهی برای صعود Dulagiri ، به کوه آمد.

در این صعود که با حماسه و سخت کوشی اعضای تیم همراه بود ، کوهنوردان مشهور فرانسوی "موریس هرتزوگ" و "لوئیز لاسیون" موفق به فتح قله و البته فتح اولین کوه 8000 متری شدند. در جهان. آنها برای صعود به قله قیمت بالایی پرداختند که یخ زدگی هر دو آنها و از بین رفتن انگشتان دست و پا بود. این دو ، کاملاً در راه بازگشت از قله خسته شده بودند ، با کمک دوستان و هم تیمی های خود لیونل تری و گاستین روفو ، که هر دو کوهنوردان برجسته زمان خود بودند ، حماسه شدند. و در حالی که یکی از آنها از ارتفاع در حال سقوط بود ، وی شب سختی را در یک شکاف به سر برد. این تیم به عنوان یک تیم قهرمان در پاریس مورد استقبال قرار گرفت.

یکی از سه کوهنورد که سعی در رسیدن به قله کوه داشتند جان خود را از دست دادند. بدترین تصادف در این کوه به دو سال گذشته برمی گردد. وقتی 43 نفر در یک سری بهمن کشته شدند. تاکنون فقط 191 نفر موفق به صعود به قله کوه شده اند و 61 نفر نیز در روند دستیابی به این رکورد جان خود را از دست داده اند.

نانگا پاربات

نانگا پاربات یک رشته کوه است که در پاکستان واقع شده است. ارتفاع آن از سطح دریا 8126 متر و نهمین قله بلند روی زمین است. صعود از آن یکی از دشوارترین صعودهای کوهستانی است و به دلیل کوهنوردان زیادی که در طول صعودهای آن کشته شدند ، به "کوه قاتل" معروف است. نانگا پاربات در حال حاضر بیشترین تلفات (نسبت به صعودها) را در بین 8000 متر کوه پس از آناپورنا ، با بیش از 60 کشته دارد.

اولین مسیر مناسب برای این کوه در سال 1953 کشف شد. پیش از سال 1953 ، گروه های کوهنوردی از سراسر جهان 31 بار سعی کرده بودند به قله برسند ، اما هرگز نتوانسته اند این کار را انجام دهند و بسیاری از اعضای خدمه جان خود را از دست دادند. هرمان بول کسی بود که این مسیر را کشف کرد. او تقریباً 40 ساعت از کوه صعود کرد و رکوردی را برای اولین فتح خود که بیش از 8000 متر داشت به تنهایی رقم زد.

شیشاپانگما

"Shishapangma" با ارتفاع 8013 متر به عنوان چهاردهمین کوه 8000 متری شناخته شده است و تنها 8000 متر مستقل در تبت است ، که کاملاً در چین (در مرکز تبت) واقع شده است.

Shishapangma در تبت به معنی "قله ای بالاتر از دشت های چمن زار" است. Shishapangma آخرین کوهی است که از 8000 متر صعود کرده است. البته این به این دلیل بود که مرز تبت برای خارجی ها بسته بود و امکان صعود دیگران برای آن امکان پذیر نبود تا اینکه سرانجام در سال 1964 توسط کوهنوردان تبت و چین فتح شد.

پس از اشغال تبت توسط چینی ها ، تلاش شد تا کوه "کوشانگ تان فنگ" نامگذاری شود. اما این تلاش ناکام ماند و سرانجام به همین نام تبتی Shishapangma شناخته شد. اگرچه این کوه یکی از آخرین قله هایی بود که توسط انسانها فتح شد ، اما به عنوان یکی از آسان ترین مسیرهای کوهنوردی شناخته می شود. با این حال ، هر ساله حدود 8٪ افرادی که سعی در رسیدن به اوج دارند جان خود را از دست می دهند.

همچنین ببینید

هیپنوتیزم چیست و چگونه انجام می شود؟

شما ممکن است در فیلم ها هیپنوتیزم دیده باشید ، اما دقیقاً هیپنوتیزم چیست و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *