خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » دوچرخه های عجیب و خلاق!

دوچرخه های عجیب و خلاق!

دوچرخه از دیرباز یکی از محبوب ترین وسیله حمل و نقل بوده است. اما جالب است بدانید که با این دوچرخه معمولی کارهای خارق العاده زیادی انجام می شود.

دوچرخه سواری ورزشی محبوب است که طرفداران زیادی دارد؛ اما شاید جالب باشد بدانید که علاوه بر ورزش و سرگرمی ، موارد دیگری برای دوچرخه نیز وجود دارد. از شستن لباس تا تولید انرژی فقط برخی از ویژگی های شگفت انگیز دوچرخه است.

دوچرخه ای که لباس شما را می شست!

آخرین نسخه از دوچرخه های کارآمد ، یک دوچرخه ثابت است که می توانید بدون نگرانی در مورد لباس های کثیف خود ، سوار و کالری بسوزانید. انرژی لازم برای شستن لباس از پدال و پدال زدن روی دوچرخه حاصل می شود. این دوچرخه که ابتکار دانشجویان چینی است ، برای کسانی است که می خواهند با فلش مضاعف علامت گذاری کنند تا علاوه بر شستن لباس خود ، بتوانند ورزش هم انجام دهند.

دوچرخه ای که برق تولید می کند

این دوچرخه جالب به گونه ای طراحی شده است که می تواند با پدال زدن برق تولید کند و برای مناطقی که دسترسی به برق ندارند مناسب است. این دوچرخه تولیدی می تواند برق مورد نیاز 24 لامپ ، فن ، تلفن و شارژر تبلت را به طور همزمان تامین کند. نکته عالی در مورد این دوچرخه ، توانایی آن در 24 ساعت در اختیار داشتن خانه است.

یک دوچرخه پرواز

یک شرکت آمریکایی قصد دارد یک دوچرخه پرنده با تکنولوژی پیشرفته را در سال 2017 راه اندازی کند. این دوچرخه برای حمل دو نفر طراحی شده است و می تواند تا سه متر از سطح زمین حرکت کند و با سرعت 72 کیلومتر در ساعت سفر کند. در این دوچرخه ملخ های فیبر کربن چرخ ها را جایگزین کرده اند. این دوچرخه را می توان به صورت عمودی از زمین بلند کرد و روی آن فرود آمد. سازندگان آن می گویند با یک دوره آموزشی کوتاه ، می توانید یاد بگیرید که چگونه این دوچرخه سوار شوید ، و سوار شدن آن به سادگی سوار شدن به موتور سیکلت است.

این دوچرخه قبل از سوخت گیری حدود 356 کیلوگرم وزن دارد و می تواند تا 140 کیلوگرم نیز بلند شود. این دوچرخه با یک مخزن سوخت کامل می تواند 75 دقیقه پرواز کند.

دوچرخه ای که آب تولید می کند

دانشمندان دوچرخه های جدیدی را اختراع کرده اند که هوا را به آب تبدیل می کند و وقتی سوار احساس تشنگی می کند می تواند از آن استفاده کند. این دوچرخه ها مجهز به بطری هایی هستند تا سوار بتواند در هر زمان آب بدن خود را تأمین کند. فقط کافی است این مبدل آب را روی بدنه دوچرخه خود نصب کنید و پس از مدتی با پدال زدن آب تازه خواهید داشت.

این دوچرخه هوا را تمیز می کند

این دوچرخه که به آن «APB» نیز گفته می شود ، برای تصفیه برخی از هوای اطراف آن هنگام حرکت ، طراحی شده است به طوری که هم هوای سالم به ورزشکار می رسد و هم بخشی از هوا تمیز می شود. در سیستم این دوچرخه هوا وارد قسمت بین دسته و بدنه دوچرخه سوار می شود و پس از چند ثانیه تمام خاک برداشته می شود. دستگاه تصفیه هوا با پدال زدن دوچرخه سوار ، روشن می شود و کار می کند. این دوچرخه برای سال 2020 آماده خواهد شد.

در این روستا ، همه چیز با دوچرخه کار می کند

چرخ همه مردم روستای مایان با دوچرخه سواری می شوند. در این روستا از آسیاب گرفته تا میکسر و حتی دستگاههای دیگری مانند پمپ آب ، پوست قهوه ، فندق و گردو ، ژنراتور و بسیاری موارد دیگر که برای نیازهای این منطقه مناسب است ساخته شده است. هر دوچرخه طراحی خود را با یک پدال در قلب دارد.

در این روستا هیچ جاده آسفالت ، لوله‌کشی و خط برق وجود ندارد و آوردن آنها به این منطقه بسیار دشوار بود زیرا این منطقه ساختار لازم برای رسیدن به فناوری الکتریکی را نداشت و ساخت دستگاهی که بتواند کمک کند بسیار ضروری بود. افراد در امور روزمره به آرامی در ابتدا پذیرش این وسیله توسط مردم یک چالش بود. از آنجا که آنها چیزی به مراتب قدرتمندتر از این دوچرخه ها خواستند ، اما سرانجام آن را پذیرفتند ، و دوچرخه سواری بخشی از کارهای روزمره مایان شد.

همچنین بخوانید: برنامه های مفهومی برای دوچرخه های آینده

همچنین ببینید

همه چیز در مورد موجودات فضایی و بشقاب پرنده ها

آیا شما از آن دسته افرادی هستید که وجود یا عدم وجود غریبه ها را …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *