خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » زنانی که حمایت اجتماعی بیشتری دارند زودرس نخواهند مرد!

زنانی که حمایت اجتماعی بیشتری دارند زودرس نخواهند مرد!

دکتر نانسی فرایبورن اظهار داشت:

"جالب است که توجه داشته باشید که مطالعات قبلی که ارتباطی بین حمایت اجتماعی و مرگ زودرس وجود داشته است ، تأثیر درآمد بر مرگ زودرس را در نظر نگرفته است ، اما در این مطالعه ، درآمد عاملی بود که بیشترین تأثیر را در این رابطه داشت."

تا به امروز ، این بزرگترین مطالعه برای بررسی تأثیر حمایت اجتماعی درک شده از بیماری های قلبی عروقی و مرگ زودرس است. دکتر نانسی فرایبورن و همکارانش داده های مربوط به بیش از 90،000 زن یائسه در سنین 50 تا 79 سال را از یک مطالعه مشاهده ای از ابتکار بهداشت زنان و زنان ارزیابی کردند. داده ها شامل داده های جمع آوری شده در طی یک دوره 10 ساله ، شامل جمعیت شناسی ، اقدامات روانی اجتماعی (حمایت اجتماعی ادراک شده) ، رفتارهای بهداشتی ، رژیم و شاخص توده بدنی بود.

محققان می گویند برای تأیید ارتباط بین حمایت از رسانه های اجتماعی از طریق رسانه های اجتماعی و مرگ زودرس ، افزایش بیماری قلبی عروقی در بین زنان از زمان جمع آوری داده ها ، و بررسی سن و جنس تفاوت ها برای تعیین اینکه آیا حمایت های اجتماعی بسته به جنسیت تأثیرات متفاوتی دارند یا خیر. یا دوره های مختلف زندگی باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد. با این حال ، دکتر نانسی فرایبورن اظهار می کند: "نتایج یک مطالعه در مورد زنان یائسه نشان می دهد که حمایت اجتماعی پایین تر با خطر بیشتری برای مرگ زودرس همراه است." این نشان می دهد که حمایت اجتماعی می تواند به عنوان یک مداخله بهداشتی برای برخی افراد عمل کند. ارائه پشتیبانی اجتماعی از مردم بسیار مناسب و ارزان است ، در حالی که نتایج درمانی بسیار مهم است! نتیجه حمایت اجتماعی بالا در کاهش مرگ زودرس در زنان دیده می شود …

نتایجی که اظهار شده

در بزرگترین مطالعه بررسی تأثیر حمایت اجتماعی ادراک شده بر بیماری های قلبی عروقی و مرگ زودرس ، محققان دریافتند که زنان یائسه 50 تا 79 ساله که از حمایت های اجتماعی بالایی برخوردار بودند ، در طی این مطالعه 10 ساله احتمالاً کمتری داشتند. آنها زودرس از دنیا رفتند: اما نتوانستند ارتباط معناداری بین افزایش حمایت های اجتماعی و کاهش بیماری های قلبی عروقی پیدا کنند.

ممنون که دوباره به مجله آنلاین تبلیغی پیوستید. اگر شما نیز به پزشکی علاقه دارید ، می توانید با ورود به بخش پزشکی مجله Promag اطلاعات مفیدی را در هر زمینه موردنیاز بدست آورید.

همچنین ببینید

برای لاغر شدن چه بخوریم؟

اگر مدت هاست که به سختی سعی در کاهش وزن دارید و متوجه شده اید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *