خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » تشخیص بیماری توسط چشم

تشخیص بیماری توسط چشم

روش های بسیاری برای تشخیص بیماری های خاص وجود دارد که می توانید خود را در نظر بگیرید ، به عنوان مثال برخی از علائم بیماری در پاها و برخی دیگر در چشم ها ظاهر می شوند. در این مقاله ، در مورد علائم شایع این بیماری در چشم ها صحبت خواهیم کرد:

دلایل دیگری که چرا چشم ها سلامت عمومی را منعکس می کنند در قالب یک مطالعه با عنوان "شیر به وجدان" ارائه شده است.

مطالعه جدیدی که در ژورنال طب نورولوژی منتشر شده است نشان می دهد که تغییرات جزئی در رگ های خونی چشم ما در سن 60 سالگی می تواند از دست دادن حافظه قابل توجهی در دو دهه آینده پیش بینی کند.

بیماری های عروقی یا سیستم گردش خون شناخته شده است که خطر ابتلا به اختلال شناختی در سن را افزایش می دهد.

این سیستم شامل عروق ، شریان ها ، رگ های خونی و مویرگ هایی است که خون را به قلب و قلب منتقل می کنند.

جنیفر ا. دیل ، دستیار نویسنده تحقیقات گروه اپیدمیولوژی دانشکده بهداشت عمومی جانس هاپکینز بلومبرگ گفت: "ما نمی توانیم رگهای خونی بسیار کمی در مغز را از طریق تکنیک های استاندارد تصویربرداری از مغز مانند تصویربرداری با رزونانس مغناطیسی ببینیم."

از آنجا که رگ های خونی در چشم و مغز به هم شبیه هستند ، دیل و همكارانش این فرضیه را مطرح كردند كه با نگاه كردن به رگ های خونی در چشم می توان آنچه را كه در مغز اتفاق افتاد توضیح داد.

چشم انداز آینده

این مطالعه بر روی بیش از 12000 زن و مرد با میانگین سنی 57 سال انجام شد که به دلیل حافظه و مهارت های خود مورد آزمایش قرار گرفتند. شرکت کنندگان دور دیگری از تست را حدود شش سال بعد و دور سوم حدود 20 سال بعد به پایان رساندند. آنها آزمایش اولیه را انجام دادند.

حدود سه سال پس از شروع مطالعه ، محققان از یک دوربین ویژه برای عکاسی از هر مشارکت کننده شبکیه استفاده کردند ، لایه ای از بافت پشت چشم که از طریق آن سیگنال های نوری به امواج تبدیل شده و به مغز منتقل می شوند.

اگرچه اکثر شرکت کنندگان (95٪) علائم آسیب عروقی را نشان ندادند ، 365 یا 3٪ دارای رتینوپاتی خفیف و 256٪ یا 2٪ دیگر رتینوپاتی متوسط ​​تا شدید داشتند.

بر اساس تجزیه و تحلیل داده ها ، این تیم دریافت که شرکت کنندگان با رتینوپاتی متوسط ​​تا شدید در مقایسه با شرکت کنندگان با چشم سالم در تست های تفکر و حافظه کمتر بودند.

در حقیقت ، این شرکت کنندگان مشاهده کردند که میانگین نمرات آزمون در طی 20 سال 1.22 انحراف معیار کاهش می یابد. افراد با چشم سالم شاهد کاهش تنها 0.91 انحراف معیار بودند. صرف نظر از اینکه برخی از آزمایش ها را از دست داده است ، محققان اختلاف استاندارد بین 0/57 را بین دو گروه محاسبه کردند.

دیل می گوید: "اگرچه نتایج ما در مبتلایان به دیابت قوی تر بود ، اما با علائم شبکیه و کاهش شناختی در افرادی که دیابت نداشتند ، ارتباط قوی و معناداری پیدا کردیم." "

چشم های ناسالم ، مغز ناسالم

دکتر راشل بیشوپ ، عضو موسسه ملی چشم ، معتقد است که نتایج این مطالعه به هیچ وجه تعجب آور نیست. این پزشک که درگیر این مطالعه نشده است ، گفت: اگر رگ های خونی شبکیه ناسالم باشند ، رگ های خونی مغزی نیز ناسالم هستند.

"تامین خون برای عملکرد تمام قسمت های بدن ضروری است ، بنابراین اگر رگ های خونی نتوانند کار خود را به خوبی انجام دهند ، به هیچ وجه مغز قادر به عملکرد نیست و همچنین مغزی که خون کافی دارد عرضه."

دکتر بیشاپ می گوید که ایده غربالگری چشم و شبکیه را برای شرایط نامطلوب مغز توصیه می کند. وی می گوید: "فکر می کنم من یک امید مشترک دارم که بتوانیم چیزهای خوب را به خوبی بشناسیم و مداخله اولیه کافی را برای هدایت یک رویداد منفی داشته باشیم."

از همه اینها ، وی گفت ، لیست بیماریها و شرایطی که با سلامت چشم قابل تشخیص است طولانی و در حال رشد است.

دکتر جاستین بازان ، یک متخصص بینایی سنج و مشاور پزشکی شورای بینایی ، موافق است که مطالعه رگ های خونی در چشم مهم است. وی گفت: "رگ های خونی مستقیماً با بیماری های سیستمیک مرتبط هستند." وی گفت: "هرچه بیشتر در مورد تغییراتی که در اثر این بیماری ایجاد می شود بیشتر بدانیم ، می توان حوادث قلبی عروقی مانند سکته مغزی و حتی تغییرات روحی را در شرایطی مانند آلزایمر و # 39 پیش بینی کرد."

بزان معتقد است که معمولاً افراد برای معاینه چشم یا لنزها یا عینک به چشم پزشک مراجعه می کنند. با این حال ، چشم پزشکان می توانند اطلاعات بیشتری در مورد سلامت عمومی خود به آنها بدهند.

دیابت ، فشار خون بالا ، کلسترول بالا

بزان گفت: "دیابت را می توان در چشم دید." تغییرات اولیه در افراد مبتلا به دیابت شامل نوسانات بینایی است. وی توضیح داد: "آنها ممکن است دوره هایی را تجربه کنند که قند خون آنها خارج از کنترل باشد و این باعث تغییر در لنز داخل چشم می شود و وقتی تغییر در لنز رخ می دهد ، در نهایت روی بینایی تأثیر می گذارد." . "

به طور خاص ، فرد مبتلا به دیابت ممکن است مدت زمان تاری دید را تجربه کرده و سپس به حالت عادی برگردد.

دکتر جاستین بازان معتقد است که گاهی اوقات این تغییرات می تواند به پیری عمومی نسبت داده شود ، اما واقعیت را می توان "بیماری سیستمیک کنترل نشده" مانند دیابت دانست. وی گفت: "فشار خون بالا – فشار بیش از حد در رگ های خونی" نیز به راحتی در چشم دیده می شود. " رگ های خونی خونریزی و نشت می کنند و هر دو در معاینات معمول چشم ظاهر می شوند.

وی می گوید: "كلسترول بالا یكی از ساده ترین چیزهایی است كه باید به دنبال آن باشید زیرا جلوی چشم یا قرنیه است." وی توضیح داد: "روزی در دفتر من نیست که توده کلسترول را تشخیص ندهیم."

گاهی اوقات ، بیماری های قلبی ناشی از ایجاد پلاک باعث ایجاد نگرانی در معاینه های چشم می شود.

بازان توضیح داد: "هنگامی که پلاک در شریان کاروتید شکل می گیرد ، دیده می شود ، در آن شریان های چشم مسدود می شوند و منجر به تغییرات بسیار آشکار در ساختار عروقی در پشت چشم می شوند."

شواهد کمی برای تأیید این امر وجود دارد ، اما پزشک ممکن است آزمایش های بیشتری از جمله MRI را برای تشخیص دقیق توصیه کند.

بیماریهای مقاربتی یا STD ، MS ، تیروئید و سرطان

دکتر برازان گفت ، بیماری اسکلروز Multiple یا MS در زمانی که بیماران از بین رفتن ناگهانی بینایی را تشخیص دهند تشخیص داده می شود. پزشک با نگاهی به چشم بیمار ، تغییر رنگ و ظاهر عصب بینایی را مشاهده می کند. این همچنین منجر به آزمایش کامل تر برای تأیید تشخیص بیماری ام اس می شود.

بیماریهای مقاربتی نیز توسط چشم قابل تشخیص هستند.

دکتر بازان توضیح می دهد: "اولین بیمار من در مرکز اپتومتری مبتلا به ملتحمه یا ملتحمه بود که با قطرات چشم استاندارد درمان نمی شد. این التهاب که با قطره های منظم درمان نشده بود ، نشانه مشکل بزرگتری بود. این مورد در مورد STD Chlamydia بود ، که تنها پس از آزمایش های بعدی پیدا شد. "

HIV به دلیل تأثیر آن بر گلبولهای سفید باعث ایجاد تغییرات چشمگیر در شبکیه می شود.

بزان گفت: "انواع مختلف عفونت تبخال همچنین می تواند منجر به ملتحمه شود ، من حتی در این مورد سفلیس دیده ام." "این STD می تواند باعث شود که مردمک به رنگ خاکستری تغییر کند. & # 39؛ زیرا تأثیر آن روی گلبول های سفید باعث ایجاد تغییرات چشمگیر در شبکیه خواهد شد.

بیماری تیروئید روش های مختلفی برای شناسایی خود از طریق چشم ها دارد. بازان توضیح داد که به دلیل اینکه غده تیروئید هورمون های مسئول تولید اشک را کنترل می کند ، بسیاری از بیماران تیروئید دچار بیماری خشکی چشم می شوند. با این حال ، بیماری تیروئید باعث تحریک عضلات انقباضی (عضلات کنترل کننده حرکت چشم) می شود.

بازان گفت: "بنابراین ، اگر تا به حال کسی را دیدید که دچار چشم پوشی می شود ، ممکن است این بیماری مربوط به بیماری گریوز و # 39 ؛ باشد که یک اختلال تیروئید است."

وی گفت: "اگر شرایطی دارید که التهاب سیستمیک در آن وجود دارد ، تقریباً همیشه در چشم قابل مشاهده است." "

یووییت ، چشم های قرمز و متورم به دلیل ابتلا به لوپوس و سایر بیماری های خود ایمنی رخ می دهد. در حقیقت ، هر بیماری سیستمیک که باعث ایجاد التهاب در بدن شود باعث ایجاد التهاب در چشم ها می شود.

سرانجام ، سرطانها از جمله پستان ، لوسمی و لنفوم ممکن است به عنوان علائم در چشم ظاهر شود. بزان گفت: "سرطان سلول های بنیادی در پوست حساس اطراف چشم یکی از رایج ترین شکل های تشخیص سرطان است." "ملانومای چشم – سرطان سلولهای چشم" معمول نیست ، اما مطمئناً اتفاق می افتد و ویران کننده است. "

وی گفت: "فکر می کنم نکته اصلی این است که مراجعه به چشم پزشک فقط برای چک کردن بینایی و تجویز عینک نیست بلکه می تواند در مورد سلامت کلی شما اطلاعاتی به شما بدهد."

پیشنهاد مطالعه

این روزها در همه جای ایران بحث کسب و کار داغ است و در بین آنها موضوع اصلی راه اندازی استارتاپ است. افراد زیادی دوست دارند بدانند چگونه می توان با خرید USSD استارت آپی را راه اندازی کرد و بستر مناسب راه اندازی استارتاپ چیست؟ اگر شما هم دوست دارید بدانید روی لینک بالا کلید کنید.

همچنین ببینید

هیپنوتیزم چیست و چگونه انجام می شود؟

شما ممکن است در فیلم ها هیپنوتیزم دیده باشید ، اما دقیقاً هیپنوتیزم چیست و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *