خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » خواص کفیر از منظر تحقیقات علمی در تقویت سیستم ایمنی بدن

خواص کفیر از منظر تحقیقات علمی در تقویت سیستم ایمنی بدن

کفیر ، قارچ کفیر ، نوشیدنی کفیر ، ماست کفیر! اینها انواع نامهایی هستند که اغلب در مشتقات مختلف یک باکتری قارچی مفید شنیده می شوند. اما علاوه بر آنچه گفته و شنیده شده است ، آیا تحقیقات علمی در مورد فواید آن وجود دارد؟ در این مقاله با نتایج برخی از این مطالعات در مورد کفیر در سراسر جهان آشنا می شوید.

برای جمع آوری اطلاعات علمی در مورد کفیر ، به همراه منابع علمی و نتایج تحقیقات منتشر شده در کتابخانه ملی پزشکی به نشانی nlm.nih.gov و مرکز ملی اطلاعات بیوتکنولوژی در PubMed.gov ، و برای تحقیقات بیشتر ، به بخش تحقیق مراجعه کنید و ما همچنین به سراغ توسعه گروه صنایع غذایی سولیکو-کاله رفته ، که اخیراً محصولاتی با نام "ناری کفیر" را با شعار تقویت سیستم ایمنی بدن به بازار عرضه کرده است.

بخش تحقیق و توسعه این شرکت که از 20 متخصص تشکیل شده است ، سالهاست در مورد پروبیوتیک ها ، انواع باکتری های آن از جمله کفیر و تأثیرات آن بر سلامت انسان تحقیق می کند. گفتنی است ، محصول پروبیوتیکی دیگری از برند کاله به نام "لاکتوویا" نیز در همین بخش تدوین شده است که امروز به یکی از پرفروش ترین محصولات موجود در بازار لبنیات ایران و سایر کشورهای منطقه تبدیل شده است.

کفیر چیست و چگونه آن را به یک نوشیدنی و ماست محبوب تبدیل کرده است؟

کفیر قارچی است که عموماً به عنوان یک باکتری یافت می شود که به طور تصادفی هزاران سال پیش توسط چوپانان در کوه های قفقاز کشف شد و در ترکیب با شیر ، نوشیدنی خاص و سالم شد. این نوشیدنی که غالباً با کره ماوس اشتباه گرفته می شود ، حاصل تخمیر و تعامل باکتری های کفیر با شیر است ، تأثیر آن در گاز بسیار فرار آن مشاهده می شود.

از نظر علمی ، کفیر یک دانه پروبیوتیکی است که منبع ویتامین های گروه B ، کلسیم ، منیزیم ، فسفر و ویتامین K است که در ترکیب با محصولات لبنی مانند شیر و ماست ، نوشیدنی و ماست کفیر می سازند.

کفیر از نظر ارزش غذایی

یک وعده 175 میلی لیتر کفیر کم چرب حاوی مواد زیر است:

– پروتئین: 4 گرم

– کلسیم: 10٪ از نیاز روزانه

فسفر: 15٪ از نیاز روزانه

– ویتامین B12: 12٪ از نیاز روزانه

ریبوفلاوین (ویتامین B2): 10٪ از نیاز روزانه

– منیزیم: 3٪ از نیاز روزانه

ویتامین D: به طور قابل توجهی

چه مدارکی علمی برای تقویت سیستم ایمنی بدن برای کفیر وجود دارد؟

در مطالعه ای که در سال 2013 در آرشیو کتابخانه ملی پزشکی منتشر شد ، تأثیر مصرف روزانه 200 میلی لیتر کفیر کفیر بر سیستم ایمنی بدن به مدت شش هفته بر روی 18 نفر بررسی شد و از آنها روزانه و نمونه های روزه دار خون گرفته شد. این مطالعه کاهش آماری معنی داری در "اینترلوکین 8" یا IL-8 نشان داد. سطح اینترلوکین 5 یا IL-5 افزایش اولیه معنی داری را در هفته اول استفاده نشان داد. اما در هفته نهم این سطح کاهش یافت. سطح مصرف نکروز تومور (TNF-α) نیز با مصرف کفیر افزایش یافت.

سطح دیگر سیتوکین ها (IL-1 و TGF-β) با کفیر تغییر قابل توجهی نکرد. همه این بدان معنی است که کفیر ممکن است به کنترل واکنش آلرژیک بدن و بهبود ایمنی دیواره روده کمک کند.

آیا کفیر استخوان ها را تقویت می کند؟

همانطور که گفته شد ، کفیر منبع خوبی برای کلسیم است. محققان تایوانی برای مقایسه اثرات شیر ​​تخمیر کفیر تخمیر شده با 1500 میلی گرم بی کربنات با بی کربنات کلسیم (بدون کفیر) بر روی متابولیسم استخوان 40 بیمار مبتلا به پوکی استخوان ، مطالعات دوسوکور را بیش از 6 ماه انجام دادند.

شرکت کنندگان در این مطالعه ارزیابی های گسترده ای را طی این 6 ماه انجام دادند ، مانند ارزیابی تراکم مواد معدنی استخوان. شرکت کنندگانی که شیر کفیر تخمیر شده مصرف کرده اند ، در این 6 ماه از نظر تراکم معدنی لگن افزایش قابل توجهی داشتند.

فواید علمی کفیر در مبارزه با سرطان

در سال 2015 ، محققان ما متاآنالیز تأثیر کفیر بر سرطان را منتشر کردند. آنها ابتدا 2.028 مقاله مرتبط را شناسایی کردند ، که از این تعداد 11 مورد واجد شرایط برای تجزیه و تحلیل بودند ، از جمله 7 مقاله آزمایشگاهی و 4 آزمایش تجربی. این مطالعات تعدادی از موارد را مورد بررسی قرار داده است. اما همه آنها اثرات ضد سرطانی کفیر را قابل توجه دانستند.

آیا کفیر علائم عدم تحمل لاکتوز را بهبود می بخشد؟

محققان در دانشگاه ایالتی اوهایو تأثیر کفیر بر هضم لاکتوز و تحمل آن در بزرگسالان مبتلا به عدم تحمل لاکتوز را در 15 بیمار بررسی کردند. شرکت کنندگان با کفیر حاوی لاکتوز ، کفیر ساده و کفیر با طعم تمشک و همچنین ماست ساده و ماست با طعم تمشک مورد آزمایش قرار گرفتند. هم ماست و هم کفیر نسبت به شیر 54 درصد و 71 درصد نفخ را کاهش می دهند.

آیا کفیر در هضم بهتر و مبارزه با سندرم روده تحریک پذیر مؤثر است؟

به طور کلی ، کفیر نوعی پروبیوتیک است. پروبیوتیک ها میکروارگانیسم های زنده ای هستند که فواید سلامتی دارند و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند. مطالعات زیادی در مورد تأثیر کفیر بر سلامتی دستگاه گوارش بدن وجود دارد.

در یک مطالعه 4 هفته ای ، محققان ترک دریافتند که مصرف کفیر در 20 بیمار مبتلا به یبوست بطور معنی داری باعث افزایش دفعات مدفوع ، غلظت مدفوع و کاهش مصرف ملین در این بیماران می شود.

محققان نتیجه گرفتند: "این مطالعه تجربی نشان می دهد كه كفیر تأثیرات مثبتی بر علائم یبوست دارد. نتایج ما همچنین نشان می دهد كه كفییر سلامت روده را بهبود می بخشد و عبور از روده بزرگ را تسریع می كند. آزمایش های كنترل شده برای تأیید این یافته ها ضروری است."

آیا کفیر به درمان آلرژی کمک می کند؟

یک مطالعه در کره نشان داد که کفیر موجود در کفیر فشار خون را در مجاری هوایی افزایش می دهد و سلول های هوا را در موش های آلوده آزاد می کند.

در مطالعه دیگری در تایوان ، کفیر پاسخهای سلولی و ایمنی را در حیوانات آزمایش کاهش داد.

آیا کفیر بی خطر است؟

محققان برزیل و کوبا سلامت آب معمولی ، کفیر با دوز طبیعی و کفیر 5 برابر بیشتر از کفیر طبیعی را روی 18 موش آزمایش کردند. آنها دریافتند که تمام دوزهای کفیر از نظر رشد ، خون شناسی ، شیمی خون و نتایج بافت شناسی بی خطر است.

آزمایش روی 72 موش در طی 28 هفته ، ایمنی دوزهای مختلف یکی از باکتریهای کفیر را که از آن جدا شده است ، بررسی کرده است. محققان دریافتند که این باکتری ها بی خطر بوده و بر کار خون یا بافت های بدن تأثیر نمی گذارد.

آزمایشات نشان می دهد که کفیر نه تنها بی خطر است. همچنین در تقویت سیستم ایمنی بدن تأثیر بسیار خوبی خواهد داشت. درست است که برخی آزمایشات بر روی نمونه های آزمایشگاهی غیر انسانی انجام شده است. اما فروش بالای این دسته از محصولات در کشورهای دیگر ، مهر تأیید بر روی خواص درمانی آن است.

کفیر به دلیل داشتن خواص درمانی و تقویت سیستم ایمنی بدن در کشورهای اروپایی دارای فروش و داروی بسیار بالایی است.

کفیر ناری

به دلیل نیاز به تقویت سیستم ایمنی بدن ، شرکت کاله کفیر ناری را معرفی کرده است. ناری کفیر در دو محصول ، نوشیدنی کفیر و ماست کفیر عرضه می شود که هر دو خاصیت درمانی کفیر را دارند.

کفیر مورد استفاده در ناری کفیر با یک فرآیند کاملاً طبیعی تولید می شود و حتی نوشیدنی گازدار طبیعی است و از مواد افزودنی شیمیایی استفاده نمی کند. کاله باکتریهای کفیر مورد نیاز خود را از بهترین کارخانه های جهان تأمین می کند. استفاده از باکتریهای با کیفیت بالا و بالاتر از حد استاندارد (مطابق با استانداردهای سازمان غذا و دارو و استانداردهای بین المللی) ، باعث می شود که کفیر از خواص سلامتی بالایی برخوردار باشد و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

منابع:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23621727/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26655888/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26621019/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12728216/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27199969/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21749079/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24972474/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24842838/

همچنین ببینید

خواص تخم مرغ

فواید و حقایقی که باید در مورد تخم مرغ بدانید تخم مرغ یکی از منابع …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *