خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » فرق بین یک شوخی و مسخره چیست؟

فرق بین یک شوخی و مسخره چیست؟

این شوخی بدی نیست ، و فواید زیادی برای لیست کردن آن وجود دارد ، اما وقتی شوخی از کنترل خارج شود و به تمسخر برسد ، می تواند عواقب منفی داشته باشد.

به گزارش آلاماتو و به نقل از سپیده دانایی؛ چگونه از حس شوخ طبعی خود استفاده می کنید؟ روش شوخی شما چیست؟ آیا شما یک شوخی هستید یا با مردم لمس می کنید و به آنها می خندید؟ جوک ها با نحوه برقراری ارتباط با دیگران ارتباط زیادی دارند.

اثبات شده است که شوخی ها و افراد صحبتگر ، افراد شاد و خوش بین هستند و اعتماد به نفس بالایی دارند و چشم اندازی مثبت از زندگی دارند. دکتر رود مارتین ، روانشناس دانشگاه غرب انتاریو ، در مورد روشهای تفریح ​​مردم تحقیقات انجام داده است.

این روانشناس معتقد است که خنده دار بودن لزوماً نشانه مهارت های قوی اجتماعی و سلامت روان و بهزیستی نیست. تحقیقات او نشان می دهد که این صفت حتی ممکن است نشانگر کمبود شخصیت و شخصیت باشد.

می توان گفت شوخی شبیه شمشیر دو لبه است: هم می تواند رابطه را بهبود ببخشد و هم در مقابله با مسائل زندگی به شما کمک کند تا بتوانیم در شرایط سخت و نامطلوب زندگی با هم رقابت کنیم. دشمن بودن دیگران باشید و تحریک شوید.

طنز و شوخ طبعی انواع ارتباطات مانند صحبت کردن است که همه ما به روش های مختلفی از آن استفاده می کنیم ، گاهی اوقات برای افزایش ارتباطات اجتماعی و بعضی اوقات برای سازگاری بهتر با محیطی که در آن هستیم یا پاسخ های مناسب تری به محرک های محیطی می دهیم.

کارمندی که از محیط دفتر خیلی راضی نیست ممکن است با تکان دادن سر و کله رئیس رئیس جمهور ، فضای اداری را تحمل پذیرتر کند. اگرچه این یک احساس اجتماعی بالقوه است ، اما کسانی هستند که از حس شوخ طبعی خود برای تحقیر خود استفاده می کنند. آنها خود را سرگرم می کنند تا دیگران بتوانند از خود لذت ببرند.

آنها حتی در تنهایی با دیگران خصمانه باقی می مانند. اما کسانی هستند که می توانند نظرات خود را نسبت به جهان با صبر سرگرم کننده ترکیب کنند. آنها غالباً می توانند خود را به خاطر کاستی های خود ببخشند.

نوع دیگر حس طنز و طنز ، طنز "سرکوبگر" است ، که تهاجمی است ، که با انتقاد ، دستکاری در مورد دیگران و افکار دیگران ، و دستکاری و تمسخر آنها نشان داده می شود.

این انتقادات خنده دار اما بی رحمانه است. تعریف داستانهای شرم آور اما خنده دار یکی از دوستان ما برای افراد دیگر باعث می شود که دوست ما بد به نظر برسد ، در حالی که ما هنوز به خاطر حس شوخ طبعی و این واقعیت که باعث می شویم سایر دوستان خود را بخندیم و تشویق کنیم خوب به نظر می رسیم.

در این موارد ، وقتی با چنین افرادی روبرو می شویم ، آنها از "من فقط شوخی کردم" استفاده می کنند ، که به آنها امکان می دهد از پاسخگویی در مورد آنچه می گویند جلوگیری کنند. دکتر مارتین فهمید که به این افراد اعتقاد ندارند که سازگار بوده و بسیار خوش اخلاق هستند ، به دلیل احساس خضوع خود به آنها اعتماد نمی شود.

این شوخی ها نشان می دهد که فرد در روابط شخصی خود "باج خواهی" می کند. یک مورد خاص در فرد هدف قرار می گیرد و به اصطلاح دائماً با آن گره خورده است.

نوع دیگر شامل افرادی است که دوست دارند با سرگرمی و شوخی احاطه شوند. آنها شوخی های خنده دار را تعریف می کنند و روحیه مثبتی دارند. آنها واقع بینانه و مهربان هستند و در کاهش استرس مهارت دارند.

در حقیقت ، آنها "طبقه محدود" را دنبال می كنند و به هیچ وجه به برترى خود متوسل نمی شوند. آنها حتی اگر اشتباه کنند می توانند بخندند و بخندند.

نمونه دیگر "طبیعت منزجر کننده" است. در این مثال ، شما عادت دارید دیگران را با شوخی و خنده سرگرم کنید ، اغلب توسط افرادی که دوست دارند خود را شیرین کنند تا راضی شوند.

ممکن است دوست داشته باشید در ابتدا مورد توجه دیگران قرار بگیرید ، اما کم کم احساس می کنید که عزت نفس شما از بین می رود و گاهی اوقات اضطراب و افسرده می شوید. در حقیقت ، مانند اسلحه ای که برعکس عمل می کند ، این شوخی شما را برهم می زند.

مورد بعدی افرادی هستند که از زندگی می خندند. ما اغلب آنها را تحسین می کنیم ، و می گویند: "او چیزهای جدی را جدی نمی گیرد." در حقیقت ، این نوع طنز بخشی از روحیه آنهاست. برای آنها شوخی چیزی بیش از یک راه برقراری ارتباط نیست ، مانند منشور است که رنگ های دنیا را شادتر و جذاب تر نشان می دهد.

با این نگرش ، مردم برای رفع چالش ها احساس طنز خود را گسترش می دهند. دانش آموزانی که زندگی سالم با طنز و شوخی دارند بهتر عمل می کنند. وقتی از چیزی ناراحتیم ، مدت طولانی در آن حالت نمی مانیم.

دکتر مارتین این را "شوخی خودساخته" می نامد ، زیرا در این صورت شما دیگران را به سرگرم کردن خود احتیاج ندارید ، و اگر آزاردهنده و عجیب باشد ، شما می توانید به آن بخندید. راه خودت

همچنین ببینید

7 راه آسان برای خوردن صبحانه کم کربوهیدرات

7 راه آسان برای خوردن صبحانه کم کربوهیدرات

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *