خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » دارایی مصنوعی چیست و چه کاری انجام می دهد؟

دارایی مصنوعی چیست و چه کاری انجام می دهد؟

دارایی مصنوعی چیست؟

اصطلاح دارایی مصنوعی به ترکیبی از دارایی ها گفته می شود که دارای ارزش مشابه دارایی های دیگر هستند. به طور سنتی ، دارایی های مصنوعی ، اوراق بهادار مشتق کننده مختلف ، مانند معاملات گزینه بیت کوین یا معاملات آتی ، را ترجیح می دهند تا یک دارایی اصلی مانند سهام ، اوراق قرضه ، کالاها ، شاخص ها ، ارزها یا نرخ بهره را تقلید کند.

به عنوان مثال ، یک شرکت سرمایه گذاری ممکن است به جای خرید سهام ، موقعیت تماس را در همان سهام باز کند ، یا آن را در موقعیت Put بفروشد (یعنی به جای خرید و فروش سهام خاص ، آن را تجارت کنید). او انجام می دهد) در اینجا ، استفاده از دارایی های مصنوعی به شرکت اجازه می دهد تا از دارایی های مالی متعدد به جای یک دارایی سرمایه گذاری واحد استفاده کند.

ارزش کلیه قراردادهای مشتق شده بیش از 1.2 تریلیون دلار است: بسیار بالاتر از املاک جهانی (217 تریلیون دلار) ، بدهی جهانی (215 تریلیون دلار) ، بازارهای جهانی سهام (73 تریلیون دلار) و ذخایر طلای جهان.

از یک طرف ، مشتقات را می توان برای کمک به ریسک قیمت انواع دارایی ها ، مانند بدهی ، استفاده کرد. مشتقات همچنین ناکارآمدی بازار را تقویت و تشدید می کنند و معامله گران را ترغیب می کنند بدون ایجاد ارزش واقعی در بازار بازی صفر انجام دهند.

استفاده از اوراق مشتقه به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که از نوسانات قیمت بدون تسویه حساب فیزیکی ، معاملات آربیتراژ ، ریسک انتقال و پوشش ریسک سود ببرند.

Cryptocurrency چیست؟

هدف دارایی مصنوعی مبتنی بر ارز دیجیتال ، قرار دادن کاربران در برابر دارایی های متنوع بدون نیاز به نگهداری اساسی دارایی است. این متغیر می تواند از ارزهای فیات مانند دلار آمریکا یا ین ژاپن تا کالاهایی مانند طلا و نقره و همچنین شاخص های سرمایه گذاری یا سایر دارایی های دیجیتال متغیر باشد.

سرمایه گذاران می توانند از دارایی مصنوعی منحصر به فرد و بدون حفظ اکوسیستم ارز دیجیتال برای ذخیره نشانه هایی استفاده کنند که از ارزش برخی دارایی ها تقلید می کنند

دارایی مصنوعی Crypto & 39 همچنین مزایای عدم تمرکززدایی را به کاربران ارائه می دهد. از آنجا که آنها در سراسر مرزها با استفاده از قراردادهای هوشمند و سایر ابزارهای ایمن برای همه کاربران باز هستند ، داده ها در دفتر عمومی توزیع شده (DLT) ذخیره می شوند.

چرا دارایی های مصنوعی؟

دارایی های مصنوعی ابزارهای مالی هستند که بازپرداخت دارایی های دیگر را شبیه سازی می کنند. به این ترتیب ، آنها مصنوعی هستند ، نه دارایی های واقعی. آیا بین مصنوعی و مشتقات تفاوت وجود دارد؟ این اسامی اغلب در همان زمینه دیده می شوند (به عنوان مثال نمونه های Investopedia برای مصنوعی و مشتقات).

این برای افرادی که نمی توانند دارایی اصلی را حفظ کنند جالب است. به کاربری فکر کنید که می خواهد USD را در یک blockchain نگه دارد. فقط یک نشان مصنوعی می تواند یک زنجیره دلار واقعی به همراه آورد.

باز هم اگر دارایی مصنوعی بخرید ، همان بازده را به دست می آورید که گویی دستگاه اصلی را خریداری کرده اید. اگر فروش دلار زنجیره ای مصنوعی (USD) برای ETH در صورت انجام صحیح انجام شود ، همان نرخ ارز واقعی را به شما می دهد.

اگر به درستی انجام شود ؟! بله ، دارایی های مصنوعی می توانند به اشتباه (به عنوان مثال ، بی شمار حوادث اوراکل) و دلار در زنجیره بتواند دلار واقعی خود را از دست بدهد. می توانید استدلال کنید که با افزایش پیچیدگی ، خطرات حفظ این دارایی ها نیز افزایش می یابد.

انواع دارایی های مصنوعی کریپتو

Abra یک بستر سرمایه گذاری غیرمتمرکز است که به کاربران امکان می دهد از ارز دیجیتال خود به عنوان وثیقه برای ایجاد دارایی های مصنوعی استفاده کنند. مدل دارایی مصنوعی Abra & # 39؛ s از قراردادهای هوشمند Bitcoin و LightCoin استفاده می کند.

در عمل ، اگر یک سرمایه گذار بخواهد سهام Google را به ارزش 1000 دلار از طریق Abra بخرد ، این شرکت از 1000 دلار بیت کوین در برابر قیمت سهام Google پشتیبانی خواهد کرد. اگر قیمت سهام Google یا بالاتر یا پایین برود ، ارزش معادل بیت کوین به آن اضافه می شود و یا از قرارداد کاربر حذف می شود.

در مثال بالا ، سرمایه گذار می تواند ضمن داشتن موقعیت خرید در گوگل ، موقعیت فروش در بیت کوین را باز کند. در همین حال ، Abra ضمن فروش گوگل به صورت وام ، موقعیت خرید در بیت کوین را نیز باز کرد. استفاده از محصولات مشتق به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که از داوری ، انتقال فیزیکی ، معاملات آربیتراژ ، ریسک انتقال و پوشش ریسک خودداری کنند. نوسانات قیمت را بدست آورید

پنج مرحله برای استفاده از کیف پول Abra وجود دارد:

سپرده – کاربر سرمایه (500 دلار) را به کیف پول آفلاین Abra & # 39 انتقال می دهد. این وجوه به بیت کوین یا Litecoin تبدیل می شوند و به هر روشی که توسط blockchain انتخاب شده باشد ، مصرف می شوند. به عنوان مثال ، ما می خواهیم 500 دلار را به بیت کوین تبدیل کنیم. این مرحله اول بسیار بی نظیر است؛ زیرا مبادلات رمزنگاری معمولاً سپرده ها را کنترل می کنند.

Peg – 500 دلار تبدیل شده به بیت کوین در یک قرارداد چند امضاء ذخیره می شود که به عنوان دلار در صفحه برنامه نمایش داده می شود. هم اکنون ارز پایدار با رمزگذاری به عنوان وثیقه ایجاد می شود.

پرچین – با پایدار 500 دلار BTC ، اگر قیمت بیت کوین سقوط کند ، چه می شود؟ هربار که کاربر Abra یک قرارداد هوشمند باز می کند (بدین ترتیب stablecoin ایجاد می کند) ، Abra یک محافظ مربوطه را در یک حساب ارزی قرار می دهد. بنابراین اگر کاربر هنوز بخواهد از آن استفاده کند ، هنوز هم با قیمت 500 دلار در دسترس است ، مهم نیست که آیا قیمت BTC تغییر می کند یا خیر.

هنگام تجارت با Abra ، همیشه با استفاده از آن ارز پایدار 500 دلار انجام می شود. پس از گذراندن مراحل Peg و Hedge در قرارداد چند امضا ، تمام تنظیمات با استفاده از اسکریپت های بیت کوین در پس زمینه انجام می شود.

این پرداخت زمانی اتفاق می افتد که کاربر آماده انتقال دارایی ها به کیف پول یا حساب بانکی دیگری باشد. دارایی های Stablecoin که در blockchain ذخیره شده اند ، به ارز مورد نظر تبدیل می شوند.

با بارگیری این کیف پول ، اساساً سرمایه گذاران ضمن داشتن موقعیت طولانی در دارایی های محافظت شده ، موضع کوتاه تری در مورد بیت کوین یا Litecoin می گیرند. در مقابل ، Abra در حالی که دارایی محافظت شده را کوتاه می کند ، در Bitcoin یا Litecoin موقعیت طولانی می گیرد.

مانند بسیاری از محصولات مصنوعی سنتی ، Abra با وام دادن مقدار مساوی از یک کارگزار رمزنگاری و دارایی ، خطر کاهش قیمت را کاهش می دهد.

پلت فرم مصنوعی برای دارایی های مصنوعی

Synthetix یک بستر مبتنی بر Atrium است که به سرمایه گذاران امکان می دهد ارز دیجیتال مصنوعی را بر روی یک پلتفرم همتا و همتا معامله کنند. این کار کاربران را قادر می سازد تا به محصولات مصنوعی دسترسی پیدا کنند و همزمان با دارایی های غیر ارزی دیجیتال مانند طلا ، دلار و سهام مقابله کنند. هم اکنون 69 میلیون دلار با اوراق مشتق مصنوعی معامله می شود.

Synthex در حال حاضر دارای برنامه های غیرمتمرکز است. ارزهای مصنوعی تبدیل به Mintr می شوند.

مبادله مصنوعی Mintr & 39 به شما امکان می دهد تا بسترهای نرم افزاری SNX را به اشتراک بگذارند و بتوانند از هزینه های خود سود ببرند.

تیم Syntex یک بستر صادراتی با معماری چند لایه ، مبادله ای و بازاری برای دارایی های مصنوعی با حمایت ارز دیجیتال ایجاد کرده است.

سنتز به کاربران امکان می دهد انواع دارایی های مصنوعی از جمله ارزهای فیات ، مشتقات ، ارزهای دیجیتال و طبقات مختلف دارایی را صادر کنند. نمونه های آن بیت کوین ، یورو ، دلار ، تسلا سهام ، طلا و … است. کاربر برای ایجاد دارایی های مصنوعی وثیقه را در قالب توکن های SNX قرار می دهد. سپس کاربر می تواند یک دارایی مصنوعی را با دیگری مبادله کند و وثیقه را از طریق اورکلاک بدون وقفه قیمت کند.

یکی دیگر از برنامه های غیرمتمرکز ، دسترسی به بازار جهانی (UMA) ، بستر غیر متمرکز برای قراردادهای مالی است که از مکانیسم صحیح اورکلاک و قراردادهای هوشمند برای توانمندسازی کاربران برای ایجاد محصولات مالی خود استفاده می کند. کاربران UMA در واقع می توانند از پروتکل استفاده کنند. مانند ERC20 ، آنها محصولات مالی را برای تولید مشتقات توکن ساخته شده و آنها را در معرض دارایی های دنیای واقعی قرار می دهند که مانند ETF های سنتی عمل می کنند.

چرا ارزهای رمزنگاری مهم هستند؟

مدل های ارز مصنوعی با وثیقه ارزی دیجیتال که با قراردادهای هوشمند کار می کنند ، پیامدهای بزرگی برای صنعت مالی سنتی دارد. این مدل ها دارندگان ارزهای دیجیتال را برای تجارت دارایی های سنتی و همچنین اوراق مشارکت ارائه می دهند.

عدم تمرکز بر روی یک جامعه سرمایه گذار جهانی امکان دسترسی آزاد را فراهم می کند. قبل از اینکه محصولاتی مانند Abra ، Syntex و UMA در دسترس باشند ، فقط تعداد معدودی از سرمایه گذاران شرکت می توانند به بازار جهانی مشتقات دسترسی پیدا کنند. اکنون هر کس با تلفن هوشمند و درک درستی از دارایی های مصنوعی می تواند به این ابزارهای قدرتمند سرمایه گذاری دسترسی پیدا کند.

با سیستم عامل دارایی مصنوعی ارزهای دیجیتال که درهای اوراق قرضه مشتقات را به هزاران سرمایه گذار جدید باز می کند ، فقط زمان خواهد گفت که سیل احتمالی قراردادهای اوراق قرضه مشتق شده جدید با وثیقه ارزهای دیجیتال چه تاثیری بر روی چشم انداز مالی سنتی خواهد گذاشت.

منبع: i Miner

همچنین ببینید

هیپنوتیزم چیست و چگونه انجام می شود؟

شما ممکن است در فیلم ها هیپنوتیزم دیده باشید ، اما دقیقاً هیپنوتیزم چیست و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *