خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » لحظات مشهور تاریخی که هرگز واقعاً اتفاق نیفتاده است

لحظات مشهور تاریخی که هرگز واقعاً اتفاق نیفتاده است

نقل قول های مجله Essam از بهترین ها: شما احتمالاً این رویدادهای تاریخی را پذیرفتید ، اما آنها کاملاً اشتباه هستند یا حداقل اغراق آمیز هستند.

نورون هنگام سوختن RAM ، ویولن بازی نمی کند

اگرچه امپراتور رومی قرن اول مطمئناً از آتش روم بی گناه نبود ، اما مطمئنا وی را در حین آتش زدن ویولون فرو نمی برد. یکی از دلایل آن این بود که وقتی آتش سوزی رخ داد ، نرو حتی در شهر نبود ، او در آنتیاکی بود ، در حدود 50 کیلومتری خارج از شهر. دلیل دیگر این بود که در روم باستان چیزی به نام ویولن وجود نداشت. نرو نوازنده ای بود که دوست داشت گیتار را به صورت گیتار (یا گیتار) نواخت ، اما او قطعاً ساز را نواخت ، که تا قرن یازدهم وجود نداشت. یک مورخ رومی ادعا می کند که او ترانه افسانه ای سقوط تروا را می خواند ، که نشان می دهد یک شهر در حال سوختن است ، اما هیچ مدرکی برای پشتیبانی از این ادعا در دست نیست.

موش ها طاعون یا مرگ سیاه را گسترش ندادند

تحقیقات اخیر حاکی از آن است که موش ها نباید در مورد بیماری ویران کننده ای که یک سوم جمعیت اروپا و قرن 39 را در قرن چهاردهم به هلاکت رساند ، مقصر باشند. دانشمندان دانشگاه اسلو آزمایشی را انجام دادند که به بررسی راه های احتمالی انتقال بیماری همه گیر پرداخت. آنها دریافتند که انگلهای حامل این بیماری بیشتر از موشها از انسان ناشی می شوند. این مدل ، که نشان می داد این بیماری توسط کک و شپش های انسانی گسترش یافته است ، بیشتر از میزان مدل طولی که شامل موش های حامل انگل بود ، با مرگ و میر طاعون سیاه مطابقت داشت.

نام کریستوفر کلمب ، نینا ، پینتا و سانتا ماریا ذکر نشده است

وقتی صحبت از کلمب می شود ، تنها حقیقت موجود در کتب تاریخ این است که وی در سال 1942 سفر کرد. اول از همه ، باید بدانید که او ایالات متحده را "کشف نکرد" ، انسان ها هزاران سال در این قاره زندگی کرده اند. وی حتی اولین اروپایی نبود که وارد آمریکای شمالی شد ، وایکینگ ها در سال 1000 به کانادا سفر کرده بودند. حتی اسامی سه کشتی وی از نظر تاریخی صحیح نیست. در قرن 15th ، بیشتر کشتی ها با نام "Saints" نامگذاری شده اند ، بنابراین سانتا ماریا ممکن است واقعی باشد ، اما نینا و پینتا ممکن است ملوانان آن کشتی ها باشند.

مارتین لوتر اعتراض خود را به درب کلیسا نکرد

کشیش انقلابی ، مارتین لوتر و لیست اعتراضات وی علیه کلیسای کاتولیک به عنوان کاتالیزور اصلاحات پروتستان ثبت شده است. اگرچه 95 اعتراض او واقعی بود و تأثیر عمیقی بر درک مردم از کلیسای کاتولیک داشت ، اما آنطور که به ما گفته شد اتفاق نیفتاد.

هیچ مدرک تاریخی وجود ندارد که لوتر به کلیسا اعتراض کند ، داستانی که 30 سال پس از 1517 رخ داد ، در همان سال که این اتفاق افتاد. آنچه برای ما مسلم است این است که او بسیار مودبانه اعتراض خود را به اسقف اعظم فرستاد و او هرگز قصد نداشت علیه کلیسا انقلابی بسازد. او یک کاتولیک فداکار بود و فقط می خواست روحانی بتواند فساد آنها را بشناسد.

سیب روی سر نیوتن نیفتاد

داستان ریاضیدان معروف که با افتادن یک سیب روی سرش مفهوم گرانش را کشف کرد ، اغراق آمیز واقعیت است. بیوگرافی می گوید: اولین باری که یک داستان سیب در کتاب زندگی نامه نیوتن منتشر شد ، توسط دوستش ویلیام استوکلی در سال 1792 نوشته شده است. "این زندگی نامه می گوید ، همزمان با سقوط یک سیب در حالی که فکر می کرد ، سقوط کرد." مورخان بر این باورند که او احتمالاً سیب را در حال سقوط دیده است و نمی دانند که چرا این اتفاق افتاد ، اما هیچ کجای زندگی نیوتن و اسناد و مدارک نمی گویند که سیب روی سر او افتاده است.

جادوگران در سالم سوزانده نشده بودند

هیچ یک از متهمان در قرن هفدهم در معرض خطر در ماساچوست سوخته اند. به جز یکی از 20 نفری که به دلیل جادوگری در این شهر استعماری ماساچوست به دار آویخته شدند و قربانی دیگری که زیر صخره های سنگین خرد شد. بقیه جادوگران در زندان جان خود را از دست دادند و حداقل در سیلاب هیچ سوزشی وجود نداشت. این افسانه ریشه در تاریخ جادوگری دارد که در اروپا رخ داد. در قرن پانزدهم تا هجدهم ، ترس عمومی در اروپای غربی و اسکاندیناوی جاروب شد و بسیاری از جادوگران سوخته شدند.

بن فرانکلین برق را کشف نکرد

آزمایش معروف بن فرانکلین و پیوند دادن کلید یک بادبادک ، یک اقدام علمی انقلابی نبود. او مطمئناً برق پیدا نکرده است. دانشمندان از وجود آن در سال 1752 آگاه بودند (سالی که فرانکلین آن را آزمایش کرد). فرانکلین در پی کشف این موضوع بود که آیا صاعقه نوعی برق است و او اولین کسی بود که آن را فرض کرد. از این گذشته ، حتی خود فرانکلین ممکن است آزمایش بادبادک معروف را انجام نداده باشد. فرانکلین در سال 1752 در مورد موفقیت این آزمایش در روزنامه پنسیلوانیا نوشت ، اما هرگز نگفت که چنین کرد. پانزده سال بعد ، دانشمندی به نام جوزف پریستلی گزارشی نوشت که این آزمایش را به فرانکلین نسبت داد.

ماری آنتوانت گفت "خوب ، کیک بخور".

"خوب ، کیک بخور"! جمله ای وجود دارد که به ماری آنتوانت منتسب شده است و وقتی به او گفته شد "مردم نان ندارند" این جمله را بیان کرد. اما ملکه فرانسه هرگز چنین چیزی را نگفت. حکایاتی از اشراف لوسی وجود دارد که نشان می دهند فقرا غذای لذیذی می خورند که نمی توانند آن را تأمین کنند ، اما این داستان به قبل از سلطنت آنتوانت برمی گردد.

در یکی از این حکایات ، یک نجیب زاده آلمانی قرن شانزدهم پیشنهاد می کند که زیردستان وی نوعی نان شیرین بخورند (آنتوانت در قرن 18th متولد شد). نقل قول "خوب بخور کیک" برای اولین بار در سال 1767 در زندگی نامه منتشر شد که توسط فیلسوف ژان ژاک روسو نوشت. او این نقل قول را به "شاهزاده خانم" نسبت می دهد. با توجه به اینکه ماری آنتوانت در آن زمان دختر کوچک بود ، مطمئناً & # 39؛ t نبود.

ون گوگ گوشش را قطع نکرد

این هنرمند فقط قسمت پایینی گوش چپ خود را قطع می کند و هیچ کس با اطمینان نمی داند چرا. وی مطمئناً در آن زمان از افسردگی شدید رنج می برد. برخی مورخان ادعا می کنند که وی پس از نزاع با دوست هنرمند خود ، پل گوگن ، دچار یک بحران روحی شد. برخی دیگر ادعا می کنند که Wongok پس از فهمیدن اینکه وی برادر خود را (که حامی اصلی مالی و عاطفی او بود) نامزد کرده ، عصبانی شد و این کار را کرد. در هر حالت ، آنها این فرصت را به دست آوردند ، با وجود موانعی که به سختی می توان تصور کرد. "

منبع: rd

همچنین ببینید

چگونه می توان گذر زمان را کند کرد؟

حسرت هر دقیقه از زندگی به ما می گوید که نباید حتی لحظه ای از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *