خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » بهترین روش برای یادگیری یک زبان جدید چیست؟

بهترین روش برای یادگیری یک زبان جدید چیست؟

یادگیری یک زبان جدید که اکثراً انگلیسی است یکی از اهداف اکثر ماست اما دشواری این مسیر باعث شده بسیاری از افراد بی احتیاط باشند! در مورد شما چطور؟

به گزارش آلاماتو و به نقل از سپیده دانایی؛ در این یادداشت ، من & # 39؛ متر قصد ندارم به شما یاد بگیرم که چگونه انگلیسی یاد بگیرید. روش های مختلفی برای یادگیری این مهارت وجود دارد. من می خواهم در مورد قوانین نانوشته یادگیری زبان برای شما تعریف کنم ، که امیدوارم شما را به خواندن موثر زبان ترغیب کند.

شما ممکن است این قوانین را در هیچ کتاب آموزش زبان پیدا نکنید ، اما من معتقدم که دانستن آنها می تواند موانع یادگیری زبان را از طریق شما یا هر شخصی که دوست دارید برای ترغیب شما به صحبت کردن برطرف کند.

"من کار خوبی برای شما دارم. آنها فقط یک شرط دارند. شما باید زبان را بدانید."
"می دانید ، اگر در آزمون ورودی درصد زبان را افزایش می دهید ، شانس پذیرش در دانشگاه افزایش می یابد."
"جستجو در اینترنت و ببینید که آیا می توانید آن مشکل را حل کنید." آیا سایتهای فارسی را پیدا نکردید؟ سایتهای انگلیسی را مرور کنید. "
"من مقاله بسیار خوبی در مورد کارم پیدا کردم ، اما هیچ کس آن را برای من ترجمه نکرد."
"آیا این فیلم زیرنویس فارسی ندارد؟" "من چیزی شبیه به آن نمی فهمم."

این روزها استفاده از زبان انگلیسی روز به روز رایج تر می شود. ما می دانیم که گاهی بهتر است که در کار و تحصیل موفق شویم ، انگلیسی بدانیم. اما چرا این دانش به واقعیت تبدیل نمی شود؟ چرا این مهارت را دنبال نمی کنید؟ من به عنوان کسی که مهارت دانستن زبان انگلیسی را فرا گرفته است ، من همیشه آن را به افراد اطرافم توصیه می کنم و معمولاً پاسخ های متنوعی می گیرم. برخی می گویند که وقت کافی برای یادگیری یک زبان ندارید.

برخی از افراد به دنبال یک زمان ایده آل یا یک نهاد بسیار خوب هستند و با خود می گویند که قبل از یافتن چنین شرایطی ، بهتر است به هیچ وجه خیلی به آن نزدیک نشویم.

برخی فقط به دنبال یک روش خاص هستند. برخی ممکن است برای چند ترم سعی در یادگیری زبان انگلیسی داشته باشند و سپس آن را رها کنند. اما آنچه در پس بسیاری از این بهانه ها احساس می شود ، این باور است که یادگیری یک زبان کار دشواری است و احتمالاً آنها موفق نخواهند شد.

همچنین بخوانید: جملات کوتاه انگلیسی با ترجمه فارسی
آیا واقعاً دشوار است؟

وقتی نوبت به دنبال افرادی است که بتوانند به راحتی متون را به زبانهای دیگر بخوانند یا با مهمانان خارجی صحبت کنند ، یادگیری یک زبان خارجی می تواند دشوار باشد.

شاید یکی از اصلی ترین مشکلات یادگیری زبان انگلیسی این باشد که ما از نظر همه یا هیچ چیز فکر می کنیم؛ این بدان معناست که انتظار داریم زبان را به صورت حرفه ای و کاملاً جادویی و سریع فرا بگیریم.

بسیاری از ما ممکن است از مزایای دانستن یک زبان متوسط ​​آگاهی نداشته باشیم. چقدر جالب خواهد بود که راهی سریع و آسان پیدا کنید تا ما را در مدت کوتاهی به شخصی که به زبان انگلیسی مسلط است تبدیل کند!

دلیل دیگری که ما از یادگیری زبان استقبال نمی کنیم این است که یادگیری زبان را نوعی خواندن می دانیم و خواندن آن به نظر ساده نمی رسد.

یادگیری زبان در چشمان ما مانند رفتن به کلاس ، تمرین حل کردن ، امتحان گرفتن و غیره است. ممکن است چیزهایی که بسیاری از ما بعد از مدرسه یا دانشگاه از تحصیل خارج شده اند. بازگشت به آن وضعیت اکنون خیلی خوشایند به نظر نمی رسد.

چگونه یک زبان جدید بیاموزیم؟

نکته آخر این است که روشهای زیادی برای یادگیری یک زبان وجود دارد که برخی از آنها هیچ ارتباطی با حضور در کلاسها ندارند.

از یادگیری زبان لذت ببرید

درست است که در بسیاری از موارد ، دانستن یک زبان دوم یک مزیت است ، اما اجباری نیست. وادار نکردن به این کار ، داستان را کمی پیچیده می کند ، به این معنی که برای انجام آن نیاز به تشویق بیشتری داریم. مهمترین قانون انگشت شست برای یادگیری چنین مهارت این است که شما باید از آن لذت ببرید.

اگر کلاسهای زبان خسته کننده است ، می توانید نرم افزار ، فیلم آموزشی یا حتی داستان ، فایلهای صوتی ، کتابهای داستان و هزار روش دیگر را امتحان کنید. فقط به یاد داشته باشید از روشی استفاده کنید که لذت بخش باشد؛ در غیر این صورت ، ممکن است انگیزه خود را برای انجام این کار از دست دهید.

چند رسانه ای را دنبال کنید

یادگیری همه مهارت های یادگیری زبان مهم است. برای رسیدن به این هدف ، شما باید از تمام روشهای ممکن برای یادگیری استفاده کنید. بیشتر ما وقتی می خواهیم تصویری از خودمان بکشیم ، احساس آرامش می کنیم. ما معمولاً متون انگلیسی را بهتر از دیگران می خوانیم ، مانند صحبت کردن یا نوشتن.

این شرایط شبیه به وضعیت درختی است که شاخه های آن پر از برگ و برخی از آنها خالی است. در چنین شرایطی ، شما کمتر می توانید از تجربه دانستن یک زبان دیگر لذت ببرید ؛ بنابراین سعی کنید از تمام امکانات آموزشی برای یادگیری زبان استفاده کنید. تماشای فیلم های آموزشی و داستانی برای رسیدن به این هدف بسیار مناسب است.

هیچ میانبری وجود ندارد

بعضی اوقات منتظر می مانیم تا موضوع جدیدی مانند زبان را بیاموزیم ، زیرا ما به طور ناخودآگاه امیدواریم یک میانبر آسان ، ساده و به اصطلاح پیدا کنیم. بیشتر ما وقتی صحبت از یادگیری زبان می شود ، احساس آرامش می کنیم. متأسفانه وقتی صحبت از مهارتهای یادگیری به ویژه مهارت دانستن یک زبان دیگر می شود ، پیشرفت و تمرین تدریجی اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

راه دیگری برای تعیین زمان وجود ندارد و روش های کوتاه مدت و فشرده بسیار مؤثر خواهد بود زیرا تمرین کافی وجود ندارد. به همین دلیل باید بتوانید از شیوه استفاده از یادگیری زبان لذت ببرید. به یاد داشته باشید که خود را تحت فشار قرار ندهید تا به سرعت در یادگیری زبان پیشرفت کنید.

تا حد امکان از آنچه آموخته اید استفاده کنید

مهم نیست که چقدر زبان را یاد بگیرید ، سعی کنید به همان اندازه که یاد می گیرید از آن استفاده کنید. می توانید به اخبار زبان انگلیسی گوش دهید. کتاب های ساده را بخوانید ، جملات ساده بسازید و در زندگی روزمره کاربرد داشته باشید.

سعی کنید وب سایت های انگلیسی را مرور کنید و همیشه واژهای خود را با خود همراه داشته باشید تا هر کلمه ای را که نمی دانید فوراً بیاموزید. این به شما کمک می کند تا از تغییر خود آگاه شوید.

مسیر پیشرفت در یادگیری زبان ساده نیست

یادگیری یک زبان مانند حرکت در یک خط مستقیم و با یک هدف روشن نیست. شما نمی توانید بگویید که برای یادگیری کل زبان باید 100 کیلومتر سفر کنم و من حدود 30 کیلومتر طی کردم. درست است که ما برای یادگیری زبان مراحل و سطحی می آموزیم و مثلاً می گوییم من در دوره مقدماتی و غیره در دوره پیشرفته پذیرفته شده ام؛ اما نکته این است که یادگیری زبان به طور پیوسته ، قدم به قدم اتفاق نمی افتد.

این بدان معنی است که شما ممکن است مدتی به یادگیری زبان ادامه دهید و تغییر را احساس نکنید. به همین دلیل است که بسیاری از افراد یادگیری زود هنگام یادگیری زبان را متوقف می کنند. اما پس از آن ، در شرایط دیگر ، ناگهان متوجه می شوید که بدون هیچ مشکلی با یک گردشگر خارجی صحبت می کنید و او را راهنمایی می کنید یا به او در مورد فرهنگ ایرانی می گویید.

همچنین ببینید

چگونه می توان گذر زمان را کند کرد؟

حسرت هر دقیقه از زندگی به ما می گوید که نباید حتی لحظه ای از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *