خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » حقایق جالب در مورد پرچم کشورهای مختلف

حقایق جالب در مورد پرچم کشورهای مختلف

نقل قول های مجله ایسام از بهترین ها: هیچ کشوری در جهان وجود ندارد که پرچم نداشته باشد. استفاده از پرچم ها به اندازه تاریخ بشر در روی زمین قدیمی است. هر کشوری در جهان ابتدا با نماد و پرچم خود شناخته می شود و هر یک از این پرچم ها از پرچم کشورهای دیگر معنای متفاوتی دارند. با ما همراه باشید تا با برخی از حقایق جالب درباره پرچم های ملی کشورهای مختلف که ممکن است مورد علاقه شما باشد ، با مجله ISAM در ارتباط باشید.

1. پرچم فیلیپین از دو رنگ اصلی ، قرمز و آبی تشکیل شده است و هر دو رنگ اعم از قرمز یا آبی صحیح هستند ، اما دارای معانی مختلف هستند. به طور معمول ، رنگ آبی بالاتر است ، اما اگر رنگ قرمز در بالا دیده می شود ، بدین معنی است که فیلیپین در حالت جنگ قرار دارد.

2. پرچم اولین بازی های المپیک در سال 1920 به مدت 77 سال ناپدید شد ، تا اینکه یکی از ورزشکاران المپیک در آن زمان در آخرین روزهای زندگی خود فاش کرد که این پرچم در این مدت چمدان های او بوده است!

3. پرچم آمریکا هرگز نباید برای اهداف تبلیغاتی استفاده شود.

4- در دانمارک سوزاندن پرچم های سایر کشورها غیرقانونی است ، اما در سوزاندن پرچم ملی دانمارک مشکلی قانونی وجود ندارد.

5- بر روی پرچم ملی کشورمان ، 22 "الله اکبر" به رنگ سفید و به عنوان نشانه پیروزی انقلاب در 22 بهمن در حاشیه پایین سبز و حاشیه بالایی قرمز قرار داده شده است. سمبل در وسط پرچم ، طراحی زیبایی از کلمه خدا با تصویر یک لاله است.

6. پرچم موزامبیک تنها پرچم در جهان است که در آن یک ماشین جنگی (مسلسل کلاشینکف) یکی از مؤلفه ها است.

7. جمهوری ایرلند و C & te d & # 39؛ Ivoire دارای پرچم های ملی هستند که از سه رنگ یکسان تشکیل شده است ، اما ترتیب رنگ در دو پرچم معکوس می شود.

8- پرچم افغانستان به همراه پرچم اسپانیا و پرچم کامبوج تنها پرچم های این ساختمان هستند.

9. از سال 1977 تا 2011 ، پرچم لیبی تنها پرچم جهان بود که فقط از یک رنگ تشکیل شده بود.

10. پرچم نپال تنها پرچم ملی است که چهار گوش نیست. این پرچم از دو مثلث در بالای یکدیگر تشکیل شده است و نمادی از دو قله کوه اورست است که در مرز این کشور واقع شده است.

11. در 7 دسامبر 2014 ، رکورد بزرگترین پرچم جهان و جهان در کتاب رکوردهای جهانی گینس در چنای هند شکسته شد. در این رویداد رکورددار ، بیش از 50،000 داوطلب هندی با تشکیل طرح پرچم هند در ورزشگاه ، رکورد بزرگترین پرچم انسان را تعیین کردند.

12. پرچم انگلیس یکی از حکاکی شده ترین پرچم های جهان است. پرچم انگلیس دارای پیش زمینه قرمز است و سه صلیب مختلف را با هم ترکیب می کند. در این پرچم 3 صلیب مختلف از انگلیس ، ایرلند و اسکاتلند با هم ادغام شده اند و نشانه وحدت در این پرچم را نشان داده است. البته ولز بخشی از انگلیس است اما هیچ اثری از آن در پرچم انگلیس دیده نمی شود و دلیل این امر این است که در زمان طراحی این پرچم ، ولز عضو انگلیس نبود.

13. تنها مربع های جهان که به شکل مربع شکل هستند پرچم های سوئیس و واتیکان هستند.

14. پرتغال تنها کشوری است که یک وسیله علمی در پرچم خود دارد: یک حوزه مشبک برای محاسبه مختصات نجوم ، یادآور ملوانان پرتغالی و جغرافیای آنها.

15. قطر طولانی ترین پرچم جهان را دارد. طول آن بیش از دو برابر ارتفاع و نسبت آنها از 11 تا 28 است.

منبع: indiatoday

همچنین ببینید

چگونه می توان گذر زمان را کند کرد؟

حسرت هر دقیقه از زندگی به ما می گوید که نباید حتی لحظه ای از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *