خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » بزرگترین ، شلوغ ترین و گرانترین تشییع جنازه تاریخ

بزرگترین ، شلوغ ترین و گرانترین تشییع جنازه تاریخ

مجله Essam بهترین ها را نقل می کند: همه می میرند ، و بازماندگان این امر را بر عهده دارد تا تصمیم بگیرند با شخص مرده چه کار کنند. گاهی اوقات مرحوم قبل از مرگ ، دستورالعمل های دقیق و مفصلی در مورد تشییع جنازه خود می گذارد ، و در موارد دیگر ، خانواده متوفی و ​​39 ساله مراسم ترحیم بزرگ و فراموش نشدنی را برای خداحافظی از عزیزان خود ترتیب می دهند.

خدمات تشییع جنازه همچنین می تواند ثروت یا قدرت آن مرحوم را نشان دهد و بزرگی مراسم تشییع جنازه می تواند اطمینان خاطر دهد که آن مرحوم به اندازه خبر درگذشت وی تأثیرگذار خواهد بود.

گاهی اوقات یک فرد ساده و معمولی آنقدر محبوب است که مراسم تشییع جنازه او به یک رویداد بزرگ تبدیل می شود. برخی از این مراسم خاکسپاری آنقدر زیاد است که یک رویداد فرهنگی محسوب می شود. خدمات تشییع جنازه نه تنها راهی برای نشان دادن یاد و خاطره آن مرحوم است ، بلکه نشان می دهد که همه انسان ها بدون در نظر گرفتن قدرت یا ثروت خود یک روز خواهند مرد.

اسکندر بزرگ گرانترین تشییع جنازه تاریخ را داشت

اسکندر بزرگ اولین کسی بود که یک امپراتوری را تشکیل داد. او پادشاه مقدونیه بود و هیچ جنگی را از دست نداد و تنها در عرض چند سال بسیاری از نقاط جهان را فتح کرد. وی در بازدید از بابل در حدود 323 سال قبل از میلاد در 32 سالگی درگذشت. طبق اسناد تاریخی ، وی ناگهان بیمار شد و چند روز بعد درگذشت ، اما برخی از مورخان ، مرگ وی را به مسمومیت یا مالاریا نسبت می دهند.

با این حال ، به گفته مورخ دیودوروس ، جسد اسکندر در تابوت ساخته شده از طلای خالص قرار داده شده و سپس در جعبه ساخته شده از طلای خالص قرار داده شده و توسط واگن های طلایی که توسط 64 قاطر کشیده شده از بابل به یونان منتقل شده است. بازگردانده شد ، جایی که آرامگاهی بسیار گرانقیمت در انتظار تدفین است.

برخی منابع هزینه مراسم تشییع جنازه وی را امروز حدود 600 میلیون دلار تخمین زده اند و این نشانگر هزینه های حیرت آور این مراسم تشییع جنازه است. اما پیکر اسکندر هرگز به یونان نرسید ، زیرا دوستش بطلمیوس تابوت اسکندر را به سرقت برد. طبق پیشگویی های آن زمان ، هر کشوری که جسد اسکندر در آن دفن شده است ، ثروت و سعادت بی سابقه ای کسب می کند ، و بطلمیوس که قدرت قابل توجهی در مصر داشت ، این پیکر را در شهر ممفیس مصر دفن کرد. پس از این ، تابوت طلایی اسکندر و مکررا توقیف شد و سرانجام ناپدید شد. تا به امروز ، هیچ نشانی از تابوت یا محل دفن اسکندر بزرگ وجود ندارد.

خاکستر جیمز دوهان ، بازیگر پیشکسوت "رهبران فضایی" به فضا فرستاده شده است

وقتی به فرهنگ فضایی رایج فکر می کنید ، احتمالاً Star Trek یکی از اولین مواردی است که به ذهن می رسد. در میان ده ها سریال تلویزیونی و فیلم ، پیشگامان فضا خود را به عنوان یکی از موفق ترین و بزرگترین سریال های تلویزیونی و فیلم در تاریخ تاسیس کرده اند. به همین دلیل است که Celestis ، که بخشی از مشتریان خود را می فرستد ، شگفت زده نشده است. خاکستر به فضا با یک موشک خصوصی ، شگفت زده شد که افراد درگیر در پروژه حق رای دادن "رهبران فضا" مشتریان آن بودند.

به عنوان مثال بخشی از خاکسترهای بدن جین رودنبری و باربری رودین رودر بری گوز از سازندگان این دنیای سینمایی-تلویزیونی گرفته شده است. در سال 2008 ، جسد جیمز دوهان ، که مونتگومری اسکات اسکات را در سریال اصلی "Leaders of Space" بازی می کرد ، توسط همین شرکت به فضا فرستاده شد. اما این بار مسئله این بود که خاکستر او و 200 نفر دیگر به فضا نرسیدند. موشک حامل خاکستر در وسط زمین سقوط کرد و سقوط کرد. خاکستر نیز به مدت سه هفته مفقود شد و سرانجام پیدا شد. در سال 2012 ، Celestis یک بار دیگر موشک خود را پرتاب کرد ، این بار با موفقیت موشک خاکستر دوشنبه را توسط یک موشک Falcon 9 SpaceX به مدار پرتاب کرد.

طبق برنامه ریزی ها ، خاکستر خاکستر حدود یک سال به مدار زمین می چرخد ​​و سپس وزن آن وارد جو زمین خواهد شد و به محض ورود می سوزد ، پایان خوبی برای یکی از کسانی که فضا را برای زندگی ما به ارمغان آورده است. ده ها سال

میلیاردها نفر شاهد تشییع جنازه پرنسس دایانا بودند

پرنسس دایانا از ولز تنها 20 سال داشت که با شاهزاده چارلز ازدواج کرد و خیلی زود مشهور شد. وی در دهه های 1980 و 1990 به یک سمبل و مارک تبدیل شد و وقت خود را صرف تمیز کردن مزارع مین ها و معالجه ایدز کرد. حتی پس از جدایی از شاهزاده چارلز ، دیانا هنوز چهره ای شناخته شده و محبوب در سراسر جهان بود. بنابراین هنگامی که در سال 1997 در 36 سالگی در یک تصادف رانندگی کشته شد ، بسیاری از مردم در سراسر جهان شوکه شدند.

مراسم تشییع جنازه دایانا & # 39 ؛ بسیار شلوغ و بزرگ بود ، به طوری که میلیون ها نفر در خیابان های لندن برای خداحافظی با دایانا برای آخرین بار به خیابان ها رفتند. در آن زمان ، چنین خاکسپاری ها بسیار غیر معمول بودند ، اما به طور زنده برای میلیاردها نفر در سراسر جهان پخش می شدند. در پایان سال ، نزدیک به 2.5 میلیارد نفر در سراسر جهان شاهد این خاکسپاری باشکوه بودند که در سال 1997 بیش از نیمی از جمعیت جهان را تشکیل داد. یک نفر از 2.35 نفر این مراسم را تماشا می کردند.

این مراسم تشییع جنازه یک رویداد عالی اجتماعی بود ، جایی که پیاده روی پرنس ویلیام و پرنس هری در اوج کودکی در پشت تابوت مادر و مادرشان به یک تصویر ماندگار و یک استاندارد فرهنگی تبدیل شد. سپس اجرای ترانه "شمع در باد" ساخته التون جان ، که در ابتدا برای عزاداری مریلین مونرو نوشته شده بود ، آمد. این ترانه فقط یک بار به طور زنده و در مراسم تشییع جنازه دایانا اجرا شد. تا به امروز نسخه استودیویی این آهنگ پرفروش ترین آهنگ تاریخ است و به نظر می رسد این عنوان برای همیشه در دست "شمع در باد" خواهد بود.

مراسم تشییع جنازه چنگیز خان & # 39 ؛ الهام بخش بسیاری از قتل ها بود

چنگیز خان یک ژنرال مغول بود که در طول عمر خود بخش اعظم آسیا را فتح کرد و به همان اندازه مرگ آور بود. پس از درگذشت وی در سال 1277 ، به دلیل زخم هایی که در میدان جنگ متحمل شده بود ، بیماری یا حتی افتادن از اسب بود ، مراسم تدفین برای وی برگزار شد که می توان آن را خونین ترین مراسم تدفین تاریخ نامید. قبل از مرگ ، چنگیز خان دستور دفن وی را صادر كرد و دستور داد كه طبق روایات قبیله خود دفن شود.

این بدان معنی بود که جسد وی در مکانی نامعلوم در نزدیکی رودخانه اونون دفن می شود. بیش از 800 سرباز مغول در پشت جنازه چنگیز خان و بندر 39 حرکت کردند و آن را به محل دفن بردند و هرکس را که در مراسم خاکسپاری شرکت کرده بود کشته و یا در راه دفن چنگیز خان و … دیده شد و دشمنان وی پیکر وی را برداشتند. کشته نشود.

این گروه پس از رسیدن به رودخانه اونون ، جسد چنگیز خان و مأموریت را در مکانی نامعلوم دفن کردند و همه خودکشی کردند ، اگرچه در برخی اسناد تاریخی آمده است که این سربازان قبل از بازگشت به محل توسط گروه دیگری از سربازان کشته شده اند. دفن چنگیز خان & # 39؛ برای همیشه مخفی خواهد ماند. براساس برخی منابع ، سربازان اسب های خود را بر روی مقبره چنگیز خان و مأموریت داشتند تا بقایای مقبره را از بین ببرند. طبق برخی از افسانه ها ، این سربازان مسیر رودخانه را تغییر داده و از بدن چنگیزخان گذشتند تا بقایای او برای همیشه تنها بماند.

خاکسترهای توپاک شکور و دوستانشان مانند سیگار توسط دوستانش دود می کردند

پس از مرگ وی در سن 25 سالگی ، هیچ تشییع جنازه عمومی برای توپاک شکور برگزار نشده است. مادرش ، افنی شکور ، برای سوزاندن جسد پسرش ، مراسم تشییع جنازه خصوصی برگزار کرد ، اما این پایان ماجرا نبود ، زیرا Outlawz ، همکار دیرینه با شکور ، به نوعی توانست بخشی از خاکستر خود را بدست آورد. سپس این گروه به سواحل لس آنجلس رفتند و پس از پر کردن یک سیگار با خاکستر توپاک ، آن را مانند یک سیگار معمولی بیرون کشیدند و اعلام کردند که این ایده را از یکی از ترانه های خود Topak & # 39؛ "عیسی سیاه" گرفته اند. . "آخرین آرزوی من این است که سیاهپوستان خاکستر من را سیگار بکشد." آنها سپس برخی از موارد مورد علاقه Topak & # 39 را به دریا انداختند ، مانند بال مرغ و آب پرتقال و البته برخی حشیش. Outlawz ادعا می کند که مادر شکور و 39 در این ماجرا شرکت کرده و به آنها پیوسته است ، اگرچه او و سایر اعضای خانواده این ادعاها را رد کرده اند.

یادبود کیم جونگ ایل گرانتر از تشییع جنازه بسیاری از افراد مشهور است

کیم جونگ ایل رهبری کره شمالی را پس از درگذشت پدرش کیم ایل سونگ ، در سال 1994 به عهده گرفت. ترکیب دولت کره شمالی بر اساس خواسته های خانواده و کشور کیم و کشور ساخته شده است. رهبر ، به همین دلیل کیم جونگ ایل رهبری یک دیکتاتوری واقعی را داشت. بخش عمده ای از این سلطه مطلق مبتنی بر فرقه شخصیتی است که دولت کره شمالی پیرامون رهبران خود ایجاد کرده است ، که همه آنها از خاندان کیم هستند. به همین دلیل مراسم تشییع جنازه کیم جونگ ایل و یک مراسم بزرگ عمومی بود. هنگامی که رهبر بزرگ در سال 2011 درگذشت ، دولت کره شمالی و مردم می خواستند یک کار عالی برای رهبر محبوب خود انجام دهند.

در سال 1972 ، مجسمه ای از برنز 20 پا از کیم ایل سونگ در تپه مانسو در پیونگ یانگ برپا شد. پس از درگذشت کیم جونگ ایل & # 39 ؛ مجسمه ای مشابه از او ساخته شد و در آنجا نصب شد ، اما مجسمه ای که وی در سال 2011 ساخت ، بسیار گرانتر از مجسمه سال 1972 پدر یونگ و 39 بود. در حقیقت بیش از 10 میلیون دلار برای این مجسمه هزینه شده است که شامل تغییر یا تعمیرات مجسمه کیم ایل سونگ نمی شود. این مجسمه به تنهایی برای بزرگان تاریخ بسیار گرانتر از بسیاری از تدفین ها است.

همچنین در مراسم تشییع جنازه وی ، جمعی از مردم و سربازان 25 مایل دورتر ایستادند و شاهد گذشت پیکر مطهر کشور & # 39؛ و اگر این کافی نیست ، باید بدانید که حتی زمین عزای کیم جونگ ایل را نیز عزادار کرده است. به گزارش خبرگزاری رسمی دولت کره شمالی ، بسیاری از رویدادهای فوق طبیعی در سراسر کشور در روز درگذشت کیم جونگ ایل و … اتفاق افتاد.

دشمنان با مراسم کامل نظامی برای باران سرخ ، مراسم تشییع جنازه را برگزار کردند

منفرد فون ریختوفن ، که به عنوان بارون سرخ معروف تر است ، یکی از خلبانان ترسناک جنگ جهانی اول بود. این جنگجو افسانه ای با بیش از 80 نبرد موفق در آسمان و رنگ قرمز روشن هواپیمای او باعث وحشت در دل های ایجاد شده بود. خلبانان متفقین. دلیل نامگذاری باران سرخ ، همان رنگ هواپیما و اشرافی بودن آن بود که باعث شد ریختوفن در داخل و خارج از آلمان مشهور باشد. در 21 آوریل 1918 نوبت بارون بود.

وی در پی پرواز دو هواپیمای کانادایی بر فراز حریم هوایی متفقین در فرانسه هدف قرار گرفت. او زنده ماند تا اینکه آنقدر شلیک شد که یک عملیات فرود دشوار را انجام داد ، اما مدت کوتاهی پس از فرود درگذشت. از آنجا که بارون سرخ در خاک دشمن فرود آمده بود و به دلیل شهرت وی برای شلیک هواپیماهای متفقین ، بسیاری انتظار داشتند که بدترین توهین به بدن وی وارد شود.

اما متفقین با تمام مراسم های نظامی مراسم خاکسپاری را برای او برگزار کردند و حتی تاج هایی را که روی آن ریختوفن به عنوان یک دشمن شجاع و ارزشمند بر روی مزار وی قرار گرفت ، قرار دادند. حتی یک فیلم ساکت از مراسم تشییع جنازه وی وجود دارد که نشان می دهد نیروهای متفقین در حال ادای احترام به بارون سرخ هستند. پیکر وی ابتدا در فرانسه به خاک سپرده شد ، اما پس از جنگ به آلمان منتقل شد و بقایای او در یک قبرستان خانوادگی در منزل پدرش قرار گرفت.

سی ان آنادورا شلوغ ترین مراسم تشییع جنازه در تاریخ را داشت

تصور کنید 15 میلیون عزادار ، این می تواند بزرگترین گردهمایی در تاریخ بشریت باشد ، و این در مراسم تشییع جنازه سیاستمدار محبوب هند CN CN Anadorai در سال 1969 اتفاق افتاد ، که وی را به عنوان شلوغ ترین تشییع جنازه در تاریخ به دست آورد. اگرچه آنادورا چهره بسیار محبوب هند بود ، اما در خارج از کشور کمتر شناخته شده بود ، بنابراین به نظر می رسد کمی درباره گذشته خود صحبت کنیم.

آنادورا ، که توسط اقوام و دستانش به عنوان آنا شناخته می شد و به معنای برادر بزرگتر در تامیل است ، نماینده سرسخت تامیل نادو بود که به خاطر فصاحت معروف بود. او همچنین نمایشنامه‌نویس و رمان نویس بود و در هند بسیار مشهور بود. اما پس از تنها دو سال در مجلس نمایندگان به عنوان نماینده ایالتی ، وی بر اثر سرطان دهان درگذشت.

این باعث شد بیش از 15 میلیون هندی برای حضور در تشییع جنازه وی به تامیل نادو بیایند. قطارهای ویژه ای در سراسر کشور به قطارهای معمول اضافه شده اند تا افراد مشتاق حضور در مراسم تشییع جنازه آنادورای و تامیل نادو را همراهی کنند و دریایی از عزاداران در مراسم خاکسپاری وی شرکت کردند.

منبع: grunge

همچنین ببینید

چگونه می توان گذر زمان را کند کرد؟

حسرت هر دقیقه از زندگی به ما می گوید که نباید حتی لحظه ای از …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *