خانه » دسته بندی پست » تفریح و سرگرمی » شخصیتی مبتنی بر رنگ چشم

شخصیتی مبتنی بر رنگ چشم

محققان سالهاست که تلاش می کنند ارتباط بین رنگ چشم و سلامت را رمزگشایی کنند.

به گزارش آلاماتو ، به نقل از خبرگزاری مهر؛ برخی افراد می گویند رنگ چشم بر میزان دردی که فرد احساس می کند تأثیر می گذارد ، احتمال ابتلا به دیابت را تعیین می کند و سرعت ذهن را نشان می دهد.

تأثیر رنگ چشم در تحمل درد

در آخرین مطالعه ، دانشمندان دانشگاه پیتسبورگ دریافتند که زنان سفید پوست با چشمان روشن – سبز یا آبی – در تحمل درد یا اضطراب بهتر از زنان با چشم قهوه ای یا فندق عمل می کنند.

آنا بلفر ، متخصص بیهوشی در دانشگاه ، گفت: "مطالعه 58 زن باردار نشان داد كه كسانی كه دارای چشمان نور هستند در هنگام زایمان درد كمتری را تجربه می كنند."

خانمهایی که رنگ چشم روشن دارند نیز بعد از زایمان اضطراب ، افسردگی و افکار منفی کمتری را تجربه می کنند.

این یافته ها در نشست سالانه انجمن درد آمریکا ارائه می شود.

اگرچه تحقیقات بیشتری برای شناسایی دلایل این تفاوت لازم است ، اما محققان پیوند ژنتیکی را به آن نسبت می دهند.

تا همین اواخر ، محققان تصور می كردند یك نوع از ژن برای آبی و دیگری برای رنگهای تیره وجود دارد.

دکتر جری لوهلان ، محقق ارشد زیست شناسی مولکولی در دانشگاه جانز مور در لیورپول می گوید: "ما اکنون می دانیم که رنگ چشم توسط 12 تا 13 تغییر فردی در ژن ها تعیین می شود."

به گفته وی ، این نشانگرهای ژنتیکی شانس خوبی برای تعیین رنگ چشم فرد دارند. این روزها می توانیم 70 تا 90 درصد رنگ چشم را به طور دقیق پیش بینی کنیم.

این تیم در تلاش است تا رنگ قربانیان را مشخص کند & # 39؛ چشم از قتل یا تصادف از بقایای اسکلت آنها.

همچنین بخوانید: الوهیت رنگ چشم
ژن های چند منظوره

محققان می گویند ژن های دخیل در تعیین رنگ چشم چند منظوره و چند منظوره هستند. این ژنها کارهای دیگری را در بدن انجام می دهند. به عنوان مثال ، ژن موجود در یکی از این ژن ها به نام NCX-4 که ​​با بیان رنگ چشم تیره تر همراه است ، انواع پروتئین ها را کنترل می کند که یکی از آنها با درد همراه است.

سایر ژنهای مرتبط با ملانین پیگمنت به رنگ تیره نیز با درد همراه هستند.

بیماری کبدی ارثی Dobrin Johnson & # 39؛ s ، که باعث ایجاد رنگدانه های قهوه ای در سلول های کبدی می شود ، با ملانین نیز ارتباط دارد.

افراد چشم آبی تمایل به نوشیدن الکل دارند

محققان در بیمارستان ایالتی جورجیا دریافتند که 12000 زن که رنگ چشم روشن تری می نوشند ، نسبت به افرادی که رنگ چشم تیره دارند ، الکل بیشتری مصرف می کنند.

مغز فعال تر در چشم قهوه ای ها است

ملانین نه تنها کدورت رنگ چشم را تعیین می کند بلکه دارای خواص عایق بندی و کافی برای برقراری ارتباط الکتریکی بین سلولهای مغزی است.

هرچه ملانین در مغز بیشتر باشد ، سلولهای مغز موثرتر و حساس تر هستند و مغز نیز بهتر عمل می کند.

این یافته ها در مجله شخصیت های متفاوت منتشر شده است.

این مطالعه ، که در مجله Perceptual and Motor Skills منتشر شده است ، می تواند توضیح دهد که چرا زمان واکنش در افراد دارای چشم قهوه ای سریعتر از چشم روشن است.

مطالعه بهتر با چشم های آبی

محققان دانشگاه ادینبورگ در سال 1991 همچنین دریافتند که دانشجویان تاریکی با هوش محدود ، عملکرد بهتری دارند.

ظاهراً واکنش آهسته تر افراد با رنگ چشم آبی احتمالاً به معنای این است که آنها با فکر و استراتژیک تر فکر می کنند.

مطالعات در دانشگاه لوئیزویل نشان داده است که دانشجویان چشمان آبی در فعالیتهایی که نیاز به برنامه ریزی و ساخت زمان دارند ، مانند گلف و تحصیل برای امتحانات پایان ترم عملکرد بهتری دارند.

همه انسان ها چشم قهوه ای دارند

رنگ چشم آبی نتیجه تکامل جدید انسان است.

محققان دانشگاه کپنهاگ می گویند جهش ژنی که به آن نیاز دارد رنگ رخ دهد به طور تصادفی و تصادفی جایی در نزدیکی سواحل دریای سیاه در یک نفر در حدود 6000 تا 10،000 سال پیش رخ داده است و منشأ همه انسان های چشم آبی امروز بوده است.

تغییر ژنتیکی باعث ایجاد قرنیه به رنگ آبی نمی شود بلکه مکانیسمی را که توسط آن ملانین رنگدانه قهوه ای ساخته می شود خاموش می کند.

دکتر هانس ابرگ از دانشگاه کپنهاگ گفت: "در اصل ، همه ما چشمان قهوه ای داریم." یک نظریه این است که هوا سرد و آسمان تاریک به گسترش تغییر رنگ کمک می کند.

کمبود ملانین باعث می شود که رنگ پوست درخشان تر و روشن تر شود ، ویتامین D. باعث افزایش جذب ویتامین D. می شود. این تغییرات برای جذب ویتامین D برای افراد در آب و هوای شمالی که دارای نور خورشید کمی هستند ، ضروری است.

خطر نابینایی برای چشم های آبی

چشمان آبی نیز به تدریج نور را منتقل می کنند ، بنابراین در نور کم نور خورشید بهتر می توانند ببینند.

Francesca Marchetti از دانشکده چشم پزشکی در کالج دانشگاه لندن گفت: "افزایش حساسیت به نور باعث می شود که افراد با چشمان آبی احتمالاً دچار انحطاط ماکولا وابسته به سن (AMD) شوند." در این بیماری سلولهای حساس به نور در قسمت پشتی چشم از بین می روند و بینایی کاهش می یابد. در مورد افراد با چشم سبز هم همینطور است.

رنگ روشن چشم و دیابت

دیابت نوع 1 بیماری دیگری است که با رنگ چشم ارتباط دارد.

مطالعه محققان ایتالیایی نشان می دهد که افراد چشمی آبی احتمال ابتلا به این بیماری را دارند.

محققان دریافتند که در بین شهروندان لتونی و ساردین مبتلا به دیابت نوع 1 ، 21 درصد دارای چشم آبی و 9 درصد رنگ چشم دیگر دارند.
سه تغییر ژن مرتبط با رنگ چشم روشن با دیابت مرتبط است.

تأثیر رنگ چشم بر شنوایی

مطالعات مختلف نشان داده است که در کارخانه های پر سروصدا ، کارگران چشم سبک نسبت به دیگران مشکلات شنوایی بیشتری دارند.

محققان بیمارستان ملی مغز و اعصاب و جراحی مغز و اعصاب در لندن می گویند که رنگدانه ملانین می تواند به محافظت از اعصاب مغز در برابر صدمات ناشی از نویز کمک کند.

رنگ چشم و شخصیت

در سال 1977 ، محققان ژورنال روانشناسی اجتماعی گزارش دادند که افرادی که چشمان آبی دارند ، هنگام گفتگو با یک مشاور ، کمتر احساسات درونی خود را نشان می دهند. مطالعات بیشتر این یافته را تأیید کرده است.

در یک مطالعه دیگر در سال 2006 ، روانشناسان آلمانی دریافتند که کودکان چشمی آبی احساسات خود را بیشتر از کودکان چشم قهوه ای پنهان می کنند.

یک مطالعه جداگانه همچنین نشان داد که کودکان چشم آبی نسبت به چیزهای جدید هوشیارتر هستند.

در سال 2010 ، محققان در جمهوری چک دریافتند که مردانی با چشمان قهوه ای قدرتمندتر از مردان چشمان آبی هستند.

آنها می گویند رنگ چشم آبی مربوط به کودک است ، بنابراین افرادی که چشم آبی دارند کودکانه تر به نظر می رسند.

رنگ چشم دائمی تا زمانی که کودک 9 ماه نداشته باشد ، مشخص نیست ، زیرا تولید ملانین که رنگ چشم های قهوه ای و تیره را تعیین می کند ، زمان بر است و زمان لازم را برای بدن انسان برای تولید ملانین می گیرد. در برخی از کودکان این تولید رنگ 18 ماه به طول می انجامد.

همچنین بخوانید: شخصیت از نگاه

همچنین ببینید

اسطوره هایی که در قبر مشهور شدند

ممکن است دردناک باشد که در زندگی خود تلاش کنید تا آثار ماندگار ایجاد کنید …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *