خانه » دسته بندی پست » پزشکی و سلامتی » چگونه از سکته مغزی جلوگیری کنیم؟

چگونه از سکته مغزی جلوگیری کنیم؟

جلوگیری از سکته مغزی می تواند با بهبود شیوه زندگی شما انجام شود ، بنابراین با ما همراه شوید تا نکات مهم پیشگیری از سکته مغزی را کشف کنیم.

سکته مغزی با پیامدهای طولانی مدت آن می تواند ویران کننده باشد. اما پیشرفت در سكته درمانی باعث بهبود شرایط بیماران می شود. اما معمولاً مدت کوتاهی برای درمان موثر وجود دارد.

یكی از مهمترین رویكردها در این مورد ، پیشگیری است ، به ویژه اگر خطر سكته مغزی وجود داشته باشد. البته ، هر سکته مغزی قابل پیشگیری نیست ، اما عوامل شناخته شده ای وجود دارند که با اصلاح عادات سبک زندگی می توان از آنها جلوگیری کرد.

دانستن برخی از عواملی که می توانند سکته مغزی را کنترل کرده و با این عادات ساده سازگار شوند ، در جلوگیری از بروز آن کمک می کند.

فشار خون پایین

فشار خون بالا مزمن خطر سکته مغزی را افزایش می دهد. همچنین منجر به بیماری های قلبی عروقی می شود که دو عامل خطرناک شناخته شده برای سکته مغزی هستند.

چاقی یک عامل خطر سکته مغزی است زیرا می تواند فشار خون و کلسترول خون را افزایش دهد.

اولین قدم در کنترل موثر فشار خون بالا ، بررسی منظم فشار خون است. درمان فشار خون بالا می تواند شامل یک رژیم غذایی کم نمک ، کنترل وزن ، ورزش منظم و کنترل استرس باشد. بعضی اوقات استفاده از داروها برای کاهش فشار خون ضروری است. پزشک شما می تواند بهترین روش ها را برای شما توصیه کند.

کنترل بیماری های قلبی

بیماری قلبی می تواند در بدو تولد ظاهر شود یا بعداً به ارث برده شود. بیماری قلبی همچنین می تواند در اثر فشار خون بالا ، چاقی ، دیابت یا کلسترول خون بالا ایجاد شود.

بیماری قلبی ممکن است شامل بیماری عروق کرونر ، مشکلات دریچه قلب ، مشکلات عضلات قلب ، بزرگ شدن قلب یا ضربان قلب نامنظم باشد.

بسته به علت ، راه های مؤثر بسیاری برای مدیریت بیماری های قلبی وجود دارد. اگر علت بروز فشار خون بالا است ، بهتر است قبل از وخیم تر شدن پزشک معاینه منظم توسط پزشک انجام شود تا با مشکلات احتمالی مقابله کند.

کاهش کلسترول خون بالا

کلسترول خون بالا می تواند منجر به بیماری های قلبی و عروق مغزی شود. کلسترول تری گلیسیرید معمولاً توسط چربیهای ناسالم ایجاد می شود. کاهش کلسترول نیاز به یک رژیم غذایی کم چربی یا متوسط ​​، ورزش متعادل و گاهی دارو دارد.

کنترل دیابت

دیابت می تواند منجر به بیماری های قلبی عروقی و بیماری عروق مغزی شود. دیابت نوعی اختلال در متابولیسم قند خون است که می تواند مادرزادی یا اکتسابی باشد. مبتلایان به دیابت نوع 1 نیاز به نظارت دقیق بر میزان قند خون دارند ، که این کار معمولاً با انسولین درمانی انجام می شود.

افراد مبتلا به دیابت نوع 2 نیز برای حفظ سطح قند خون نیاز به کنترل تغذیه ای ، مدیریت وزن و بعضی اوقات دارو دارند.

چاقی و خطر سکته مغزی

کنترل چاقی

چاقی نیز یک عامل خطر سکته مغزی است ، زیرا می تواند منجر به فشار خون بالا و کلسترول خون بالا شود. چاقی اغلب با رژیم و ورزش قابل کنترل است. اگر کاهش وزن با رژیم و ورزش دشوار باشد ، بعضی اوقات مکمل های کاهش وزن یا جراحی می توانند موثر باشند.

ژنتیک نیز در چاقی نقش دارد و برخی از افراد به دلیل آن احتمالاً افزایش وزن پیدا می کنند.

سیگار کشیدن را ترک کن

سیگار باعث بیماری قلبی ، بیماری مغزی و فشار خون بالا می شود. ترک ترک سیگار دشوار است. رویکردهای متنوعی مانند کنترل رفتاری ، مشاوره ، گروه پشتیبانی ، چسب های نیکوتین و برنامه های ترک سیگار می تواند در کمک به شکستن این عادت مفید باشد.

تحقیقات نشان داده است که بسیاری از اثرات مضر سیگار کشیدن با ترک زمان ممکن است از بین بروند. اغلب ترک سیگار با کمک و راهنمایی یک متخصص مراقبت های بهداشتی بسیار موفق تر خواهد بود.

کنترل استرس

استرس همچنین با فشار خون بالا ، بیماری قلبی ، دیابت و بیماری عروق مغزی می تواند منجر به سکته مغزی شود. اضطراب و مدیریت استرس اغلب شامل یک رویکرد جامع برای پاسخهای رفتاری و عاطفی است. استرس را نمی توان با اعداد اندازه گیری کرد و به کنترل بهینه نیاز به یک رویکرد طولانی مدت دارد.

سایر سکته های کمتر متداول ممکن است پیچیده تر مانند بیماری های خود ایمنی و اختلالات لخته شدن خون باشد. این بیماری ها به مدت طولانی نیاز به کنترل پزشکی و تخصصی دارند.

همچنین بخوانید: استرس را به سرعت کاهش دهید

همچنین ببینید

فواید و مضرات مواد حاوی کافئین در دوران بارداری

کافئین محرکی است که انرژی زیادی در بدن ایجاد می کند و باعث می شود …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *